Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
krk

IBM zaprezentował najszybszy komputer świata

Polecane posty

z5294266Z.jpg

 

 

Amerykańscy informatycy zaprezentowali najszybszy komputer świata; "Roadrunner" wyprodukowany przez firmę IBM wykonuje w ciągu sekundy ponad biliard (10 do potęgi 15) operacji zmiennoprzecinkowych (petaflops) - podaje dziennik "The New York Times".

"Roadrunner" jest ponad dwa razy szybszy niż jego poprzednik BlueGene/L, także zbudowany przez firmę IBM.

 

Superszybki komputer, który kosztował 133 mln USD, zainstalowano w narodowym laboratorium naukowym (LANL) w Los Alamos (Nowy Meksyk).

 

"Roadrunner" będzie wykorzystywany przede wszystkim do celów militarnych - tajnych symulacji broni jądrowej. Posłuży też naukowcom do badań nad zmianami klimatycznymi.

 

Jak podaje "NYT", powołując się na przedstawiciela laboratorium, "Roadrunner" jest w stanie w ciągu jednego dnia przeprowadzić takie obliczenia, które wszystkim mieszkańcom całego globu zajęłyby 46 lat, gdyby liczyli za pomocą kieszonkowych kalkulatorów bez przerwy siedem dni w tygodniu.

 

źrodło: gazeta.p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Coś jak mój notebook, a na poważnie to patrząc na koszty (133mln dolarów) wydaje się to nie być dużą sumą za stworzenie takiego potwora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Windows Vista Ultimate : )

ale podobno Aero zacina ; )

 

sorry za offtop, ale strasznie kusiło to napisać hehe

 

EDIT: heh

: P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klawiatura mu się zacina pewnie ;)

 

Windows Vista Ultimate : )

ale podobno Aero zacina ; )

 

Haha, pewnie pirat ;) !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy CS 1.6 by mi poszedł ;)

A tak na poważnie za taką kasiorkę to i jak bym się sprezył by coś wymylić, a na allegro ja mysalełem ze PC za 4000 zł to szybki PC i tylo rdzeniowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×