Skocz do zawartości
Gość Pokuć

Dylemat dotyczący serwera

Polecane posty

Gość Pokuć

Witam

 

Za kilka tygodni przenoszę mój serwis (Strona, spore forum, mała galeria i wielki download) na inny serwer. Związku z tym mam dylepat jaki wybrać: RPS1 z OVH czy VPS Linux za 12.99 Euro z HostEurope.de. Na korzyść OVH przemawia polskojęzyczna obsługa i szybka płatność. Na niekorzyść składa się to że musze kupić DirectAdmin (ok 250 PLN licencja dożywotnia o ile się nie myle) oraz brak limitu transferu. W dodatku coś ostatnio czytałem o problemach z dyskami...Na korzyść VPS z HE przemawia dysk 15 GB, 1000 GB transferu na miesiąc (Z czego obecnie pochłaniam około 180 GB) oraz panel Plesk (Wiem że jest traktowany jak zło no ale już jest a i ja miałem z nim styczność i nie narzekałem...) czyli zaoszczędzona spora kwota. Minusem jest niemiecka/ angielska obsługa techniczna oraz kombinacje z przelewami walutowymi (Nie mam karty kredytowej, mam płatniczą, tylko czy nie dojdzie do jakiś przekrętów w stylu ze mi kase źle pobiorą...) Ten panel Virtuozo z Pleskiem nie są aż takie straszne z tego co widzę. Kwestia czy można do tego polski plik językowy wrzucić.... Nie wiem za bardzo co wybrać, jestem między młotem a kowadłem. Zależy mi na tym żeby serwer był jak najmniej awaryjny i bez jakiś zwieszek czy zamuleń...Proszę was o pomoc w dokonaniu wyboru. Na serwer przeznaczone jest do 550 PLN rocznie + max 250 na ewentualny Panel DA...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj ;)

 

Weź HE tylko pakiet wyżej za 20 euro :)

Zainstaluj sobie Debiana + http://isp-control.net/ ew. lxadmin.

I zaoszczędzisz w ten sposób 250zł ;) Co możesz przeznaczyć na lepszego vpsa w HE...

Co do płatności nie masz co się martwić, że więcej ci zabiorą$$... nie są złodziejami.. a jeżeli się boisz załóż konto w mbanku i zamów sobie e-kartę i tyle :D

 

Na pewno ten vps będzie lepiej chodził niż rps.. ;>

 

ew. cheapvps.co.uk VPS'a dostaniesz w parę minut po założeniu i opłaceniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

To wychodzi przez 12 miesięcy prawie 800 PLN przy obecnym kursie euro...gdyby było 19$ to co innego ;) Jest tam możliwość że od razu za cały rok mogę zapłacić czy muszę co miesiąc ? Ale chyba jednak skuszę się na tego za 13 Euro, powinien mi w zupełności wystarczyć. Skrypty przechodzą gruntowną optymalizację żeby jak najmniej zasobów pożerały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za mało RAMu wg mnie będziesz miał w tym pakiecie. Pomyśl http://cheapvps.co.uk/plans i drugiej ofercie z 2x RAM, to wyjdzie Cię 46zł/m a jak płacisz za 12m od razu to masz 15% zniżki ;)

 

W sumie by to kosztowało 469,2zł za rok.

 

Z panelu zarządzania VPSem masz u nich możliwość instalacji panelu lxadmin więc nawet koszt DA by Ci odpadł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co miesiąc... oplata instalacyjna (jezeli wybierasz opcje umowy miesięcznej) + 20 euro. Możesz wsiąść lojalkę na rok i nie masz tej opłaty ;) ale musisz być u nich rok.. ;/ ale płatności i tak miesięczne.

 

 

ale przecież jest już jeden temat o HE :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Oferta bardzo kusząca tylko czy pingi nie będą wariować i ładowanie strony nie będzie się przeciągało w nieskończoność...Oferta nawet lepsza, musiałbym poczytać opinie o tym brytyjskim. Płacę raz i mam święty spokój w dodatku taniej. A cena podobna jak w HE i w OVH. Wiem że jest temat o HE ale postanowiłem założyć nowy żeby tam śmietnika nie robić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oferta bardzo kusząca tylko czy pingi nie będą wariować i ładowanie strony nie będzie się przeciągało w nieskończoność...Oferta nawet lepsza, musiałbym poczytać opinie o tym brytyjskim. Płacę raz i mam święty spokój w dodatku taniej. A cena podobna jak w HE i w OVH. Wiem że jest temat o HE ale postanowiłem założyć nowy żeby tam śmietnika nie robić...

Kilka jest tutaj: http://www.webhostingtalk.pl/index.php?showtopic=9516 ale to firma ogólnie przez wszystkich polecana. Pingi mam ~ 50ms.

 

Co do ich SLA:

Łącze: 99,5%

Sprzęt: Naprawa / Wymiana do 4h

Support: 24/7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

miałem okazję korzystać parę chwil z tego VPS u Pawła (z WHT Jarek) i cóż kompiluje się sprawnie, czyli nie pożałowali CPU.

Ładnie to działa, jednak nie robiłem żadnych większych testów obciążeniowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Tylko mój serwis potrafi dziennie odwiedzić 2000 osób i pobrać pliki z działu download tak że dzienny transfer przekracza chwilami 8 GB... A nie chcę żeby mnie od razu wyrzucili...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Nie ma czegoś takiego jak bez limitu, w końcu jakieś restrykcje mnie spotkają, prędzej czy póżniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to wiem,... ale jakbys im robil nawet 20 Gb dziennie to jakieś 600 GB miesiecznie.. to nawet nic by strato nie mówiło ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Najprawdopodobniej wezmę chyba ten VPS z HE. 15 GB dysk i 1000 GB transferu na miesiąc - moge to zawsze w jakiś sposób wykorzystac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwestia czy można do tego polski plik językowy wrzucić....

Można, aczkolwiek firma nie supportuje już spolszczenia do najnowszych wersji panelu.

 

Najprawdopodobniej wezmę chyba ten VPS z HE.

Moim zdaniem, bardzo dobry wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Nie musi być najnowsza wersja. 8.2 mnie powinien zadowolić, szkoda że nie da się od razu za 12 miesięcy zapłacić ale to nic. Postaram się żeby Ojro było tanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie musi być najnowsza wersja. 8.2 mnie powinien zadowolić, szkoda że nie da się od razu za 12 miesięcy zapłacić ale to nic. Postaram się żeby Ojro było tanie ;)

 

Pewnie, że się da ;) Napisz maila to pewnie ci taką usługę udostępnia .. tylko po co ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Jak euro skoczy w górę to mi z konta więcej potrącą a tak płace raz i mam na rok spokój. Najwyżej mnie cholera trafi jak zejdzie poniżej 3 zeta za 1 euro ale trudno. Lepiej zapłącić teraz niż potem mieć deficyt...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak euro skoczy w górę to mi z konta więcej potrącą a tak płace raz i mam na rok spokój. Najwyżej mnie cholera trafi jak zejdzie poniżej 3 zeta za 1 euro ale trudno. Lepiej zapłącić teraz niż potem mieć deficyt...

Wydaje mi się, że panie z księgowości HE ( ;) ) bardzo dokładnie obserwują kursy €. Pobierają pieniądze dosyć nieregularnie, zazwyczaj wówczas, gdy wartość € nie jest zbyt konkurencyjna dla złotówki.

 

Czy Wy też to zaobserwowaliście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się, że panie z księgowości HE ( ;) ) bardzo dokładnie obserwują kursy €. Pobierają pieniądze dosyć nieregularnie, zazwyczaj wówczas, gdy wartość € nie jest zbyt konkurencyjna dla złotówki.

 

Czy Wy też to zaobserwowaliście?

Wydaje Ci się, że robi im różnicę czy dostaną 'słabe' czy 'silne' euro? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje Ci się, że robi im różnicę czy dostaną 'słabe' czy 'silne' euro? ;)

Nie wiem, czy śmiać się czy płakać, - teraz dotarło do mnie co za głupotę napisałem wyżej. Brak słów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Cóż przy kupnie będę się starał wytargować płatność roczną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×