Skocz do zawartości
l15

Poczta w google for domains

Polecane posty

Witam

Nie jestem pewien czy wrzuciłem temat do właściwego działu, jeśli nie to proszę moderatorów o przeniesienie.

 

Korzystam z poczty z google applications for domains, w panelu direct admin firmy hostingowej u której kupiłem domenę stworzyłem rekordy mx pozwalające na przekierowanie poczty w domenie na serwery google. 

Nie wszystko jest jednak dla mnie jasne i mam pytania. Będę wdzięczny za jakąkolwiek odpowiedź.

 

- utworzyłem kilku użytkowników, chciałbym mieć jednak jedno konto pocztowe na które trafiałyby e-maile wysyłane i odbierane z wszystkich poszczególnych kont. czy jest możliwe utworzenie takiego konta bądź na poziome panelu administracyjnego google bądź panelu firmy hostingowej?

 

- czy jest celowe tworzenie wpisu SPF w direct adminie dla mojej domeny?

słyszałem że efekt działanie spf może być niekorzystny.

 

PS Jestem laikiem w tematyce, kieruję się tu raczej po omacku, możliwe więc że napisałem jakieś bzdury ;))

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. mozesz stworzyć jedno konto mailowe i zalożyć aliasy .. nie ma innej możliwosci ( przynajmniej w wersji darmowej )

 

2. jasne że jest sens, bez tego twoje maile nie dotrą na wiele serwerów ( gazeta, wp .. itp )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O Google Apps jest artykuł na 3 strony w najnowszym PC World Komputer.

 

 

1. Nie ma chyba takiej funkcjonalnośći nawet w wersji płatnej

 

2. SPF jest wręcz wymagany do prawidłowego wysyłania/odbierania listów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O Google Apps jest artykuł na 3 strony w najnowszym PC World Komputer.

 

 

Nie wiem czy wyczaiłeś kto napisał ten artykuł xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

GMAIL to najlepsza poczta na świecie, niech cały świat się na nią przesiądzie

niech każda firma, każdy rząd, dosłownie wszyscy mają pocztę w G.

suuuuuuuuper... heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy wyczaiłeś kto napisał ten artykuł xD

 

Ano :]

Zachęcam do dyskusji.

 

 

Ciekawe czy znajdziecie błąd, który popełniłem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

l15, na twoje pierwsze pytanie jest kilka możliwości (a oto dwie z nich):

1. "Adres dla pozostałej poczty Jeżeli odebrany e-mail nie odpowiada żadnemu istniejącemu adresowi"

(co prawda wtedy trochę spamu może przychodzić, ale filtr spamowy Gmail'a jest dość dobry).

2. Utworzyć listę e-mailową

 

Co do drugiego jak już kilka osób Ci powiedziało - ustaw SPF wtedy masz pewność, że wszystkie maile wysłane przez Ciebie

dotrą do adresatów.

 

Co do zwyczajnego Gmail'a czy poczty Gmail we własnej domenie jest "super" gdyby nie to, że nowa wersja webmaila zawiesza Firefoxa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. "Adres dla pozostałej poczty Jeżeli odebrany e-mail nie odpowiada żadnemu istniejącemu adresowi"

(co prawda wtedy trochę spamu może przychodzić, ale filtr spamowy Gmail'a jest dość dobry).

2. Utworzyć listę e-mailową

 

1.Nie rozumiem jak miałoby to działać. Przecież poczta będzie adresowana na konta istniejących użytkowników. Domyślam się więc że nie będzie zaklasyfikana do wspomnianego kryterium. Aco z wysyłaną pocztą?

2.Do każdego kontrahenta musiałbym definiować osoną listę? A co z pocztą przychodzącą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zachęcam do dyskusji.
Może jakiś link do tej publikacji? Nie każdy kupuje PC World Komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat z pytaniem:

 

Czy w wersji darmowej poczty google dla domen, jest jakieś API lub system integrujący z .php aby była możliwa rejestracja kont z poziomu samych userów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy w wersji darmowej poczty google dla domen, jest jakieś API lub system integrujący z .php aby była możliwa rejestracja kont z poziomu samych userów?

z tego co pamiętam to niestety nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

BOSS naprawdę jesteś skory do postawienia na szalę swoją reputację w oczach klientów korzystając z darmowej poczty Google'a?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie - darmowa wersja Google Apps nie ma API.

 

Podaj linka do tego Microsftowego systemu.

 

domains.live.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@sponsi,

Przecież nie musi chodzić o komercyjne wykorzystanie gmail'a dla Klientów, mogą to być np. skrzynki e-mail dla użytkowników jakiegoś portalu/strony tematycznej, zakładane automatycznie przy rejestracji. Poza tym, poczta od googiela jest wg. mnie jedną z najlepszych (płatne skrzynki onetu się nie umywają).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie - darmowa wersja Google Apps nie ma API.

 

Podaj linka do tego Microsftowego systemu.

Wchodź Ty na gg częściej :) domains.live.com

 

@sponsi,

Przecież nie musi chodzić o komercyjne wykorzystanie gmail'a dla Klientów, mogą to być np. skrzynki e-mail dla użytkowników jakiegoś portalu/strony tematycznej, zakładane automatycznie przy rejestracji. Poza tym, poczta od googiela jest wg. mnie jedną z najlepszych (płatne skrzynki onetu się nie umywają).

Dokładnie. Mam dwa fora społecznościowe i to bardzo przydatny dodatek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

tja, tylko - o zgrozo - ludzie stawiają na tym szicie profesjonalne sprawy (vide mój pracodawca - ehhh)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

hmm.. a może ma pro? ciekawe jak to sprawdzić : ) w sumie to mi wisi.. i tak mam przekierowanie na normalną pocztę, a loguję się tylko jak ktoś napisze na firmowy : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×