Skocz do zawartości
Rezor

Chello czy Neostrada ?

Polecane posty

U mnie jest operator który daje po 4 Mbit/s w każdą stronę i stały IP oraz ma łącze w BGP za 69 PLN i wszystko na kabelku sieciowym z umową na 6 miesiecy. Lokalni dostawcy czasami potrafią zapewnić poziom i ceny lepsze od gigantów. Niestety jestem po "zlej stronie miasta" i nie mogą mnie podłączyć. W związku z tym korzystam z Dialogu i jestem bardzo zadowolony jednak ADSL to nie to samo co symetryczne połączenie. Dialog to ciekawa alternatywa dla Neo.

 

Aktualnie mam ping do 193.33.34.14 wielkości 32 Ms ale można mieć mniej (kwestia zestawienia łącza)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Multimo 1024

 

C:\Documents and Settings\PaTeR>ping 193.33.34.14

 

Badanie 193.33.34.14 z użyciem 32 bajtów danych:

 

Odpowiedź z 193.33.34.14: bajtów=32 czas=33ms TTL=56

Odpowiedź z 193.33.34.14: bajtów=32 czas=40ms TTL=56

Odpowiedź z 193.33.34.14: bajtów=32 czas=34ms TTL=56

Odpowiedź z 193.33.34.14: bajtów=32 czas=41ms TTL=56

 

Statystyka badania ping dla 193.33.34.14:

Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 4, Utracone = 0 (0% straty),

Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:

Minimum = 33 ms, Maksimum = 41 ms, Czas średni = 37 ms

 

 

C:\Documents and Settings\PaTeR>ping 193.42.218.11

 

Badanie 193.42.218.11 z użyciem 32 bajtów danych:

 

Odpowiedź z 193.42.218.11: bajtów=32 czas=44ms TTL=56

Odpowiedź z 193.42.218.11: bajtów=32 czas=40ms TTL=56

Odpowiedź z 193.42.218.11: bajtów=32 czas=35ms TTL=56

Odpowiedź z 193.42.218.11: bajtów=32 czas=42ms TTL=56

 

Statystyka badania ping dla 193.42.218.11:

Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 4, Utracone = 0 (0% straty),

Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:

Minimum = 35 ms, Maksimum = 44 ms, Czas średni = 40 ms

 

C:\Documents and Settings\PaTeR>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie na multimo 1024 ;)

 

C:\Documents and Settings\maniek>ping 193.33.34.14

Badanie 193.33.34.14 z użyciem 32 bajtów danych:

Odpowiedź z 193.33.34.14: bajtów=32 czas=19ms TTL=55
Odpowiedź z 193.33.34.14: bajtów=32 czas=19ms TTL=55
Odpowiedź z 193.33.34.14: bajtów=32 czas=19ms TTL=55
Odpowiedź z 193.33.34.14: bajtów=32 czas=20ms TTL=55

Statystyka badania ping dla 193.33.34.14:
 Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 4, Utracone = 0 (0% straty).
Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:
 Minimum = 19 ms, Maksimum = 20 ms, Czas średni = 19 ms

C:\Documents and Settings\maniek>ping 193.42.218.11

Badanie 193.42.218.11 z użyciem 32 bajtów danych:

Odpowiedź z 193.42.218.11: bajtów=32 czas=18ms TTL=55
Odpowiedź z 193.42.218.11: bajtów=32 czas=18ms TTL=55
Odpowiedź z 193.42.218.11: bajtów=32 czas=19ms TTL=55
Odpowiedź z 193.42.218.11: bajtów=32 czas=18ms TTL=55

Statystyka badania ping dla 193.42.218.11:
 Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 4, Utracone = 0 (0% straty),
Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:
 Minimum = 18 ms, Maksimum = 19 ms, Czas średni = 18 ms

 

lol to czemu ja mam takie pingi skoro ten sam dostawca i ta sama prędkość ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@juvenito sądzimy, że nie warto pakować się w umowę na 3 lata gdy chcesz mieć neta za free przez pierwszy rok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ceny dostępu do internetu przez najbliższy czas (1, 2 lata) raczej się nie zmienią, bo już są na dość niskim poziomie, ale mimo wszystko nie ma sensu pakować się w umowę na 3 lata. Jeśli chodzi o ADSL, zainteresowałbym się ofertą Ery, (gdzieś na WHT pokazywałem cennik), która to jest obecnie najtańszą z możliwych alternatyw dla internetu po kablach TP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

o kurczę, 59zł za 1Mbit? drogo to wychodzi.. to UPC daje pewnie z 10Mbit za taką cenę :)))) a tak na poważnie, to może drogo=super jakość? hehe...

 

ja będę miał ten problem w sierpniu, bo kończy się Czelo (SUUUXXX!), i z centrum Gdańska przenoszę się do centrum Gdyni, gdzie będzie francuska linia (tepsa) - to dopiero będzie zagadka co tam założyć hehe...

 

P.S.: teraz przejrzałem wybieramy.net - ludzie, to naprawdę jest tak drogo teraz? coraz więcej firm, a ceny wysokie.. lipa, heh.. 1Mbit toż to śmiech nie prędkość.. i ja za taki szajs mam dawać po 60-70zł? heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o kurczę, 59zł za 1Mbit? drogo to wychodzi.. to UPC daje pewnie z 10Mbit za taką cenę :)))) a tak na poważnie, to może drogo=super jakość? hehe...

 

ja będę miał ten problem w sierpniu, bo kończy się Czelo (SUUUXXX!), i z centrum Gdańska przenoszę się do centrum Gdyni, gdzie będzie francuska linia (tepsa) - to dopiero będzie zagadka co tam założyć hehe...

 

P.S.: teraz przejrzałem wybieramy.net - ludzie, to naprawdę jest tak drogo teraz? coraz więcej firm, a ceny wysokie.. lipa, heh.. 1Mbit toż to śmiech nie prędkość.. i ja za taki szajs mam dawać po 60-70zł? heh

 

 

Oj nie płacz tak :) Bo ja za dialnet solo z umową 12 miesięczną, która kończy mi się sierpień/wrzesień (nie pamiętam dokładnie..) płacę 76zł brutto :)

 

 

ceny się raczej nie zmienią, ale wzrosną prędkości :) co jednak nie zmienia faktu, że pakowanie się w 3-letnią umowę nie ma sensu

 

Ja gdzieś nawet czytałem, że ceny mają 'troszkę' wzrosnąć mające na celu podniesienie jakości usług (co za tym idzie wymiana kabli....)

Jak znajdę link to dam.. :)

 

//edit

Znalazłem ; ) Nie mogę teraz zeskanować gazety.. ale mogę powiedzieć jaka i która strona .. : P "Teleinfo" od 13 strony..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

juvenito.. heh.. wbrew pozorom nie jestem aż tak zadowolony z tego Czelo zakichanego.. heh.. no ale rzeczywiście, mają tanio.. chyba nawet za tanio..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak więc zastanawiam się nad:

- Dialog

- Netia

- TK Telekom

 

Jeszcze jest multimo.pl nie zapomnij o nich, Jeśli chcesz mniejsze łącza to raczej Dialog, jak chcesz wieksze łacze to pewnie multimo bedzie tańsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Ja mam Chello 2 MB i się chyba przesiądę na to 10 MB, oferta fajna z ich usług korzystam już chyba z 3 albo 4 lata i narzekac nie moge ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bede tworzył nowego wątku ale czy to normalne że na łączu 512 kbit/s mam taką prędkość? Coś się w Dialogu ostatnio zmieniało? Testy przeprowadzałem kilka razy i zawsze mam taki dobry wynik. Jakiś prezent od ISP?

 

293254465.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie bede tworzył nowego wątku ale czy to normalne że na łączu 512 kbit/s mam taką prędkość?

 

293254465.png

 

Bardzo podobne wskazania mam na neo 512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A z kolei multimedia podpisała sobie umowę z interią i wszystkie nieprawidłowe żądania przekierowują na ten przekolorowany portal. Nie jestem w stanie nawet poprawnie 404 obsłużyć. Szukam w umowie jak z tymi pajacami zakończyć współpracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szukam w umowie jak z tymi pajacami zakończyć współpracę.
Ja bym dzwonił na ich infolinie i się zapytała jak to wyłączyć. Na szczęście w dialogu nie robią niemiłych niespodzianek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie da się wyłączyć. Zawarli taką umowę. Szkoda że "zapomnieli" poinformować o tym swoich klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja powoli będę przechodzić na UPC. Mam nadzieję, że wszystko będzie prawidłowo ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

UPC? dziadostwo! nas... li megabitów, routing do Anglii przez Nowy York, BOK mejlowy na poziomie BOKu AZ/nazwa.pl, BOK telefoniczny też nic nie pomaga tylko prosi o napisanie mejla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sponsi: bo to jest usługa internetu do domu, a nie providerska - chcesz się skarżyć na routing to kup trochę łącza GTS/Atmana za 200 zł/mbps ;)..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×