Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
krk

Linux vs Windows

Co lepsze  

23 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który system

    • Linux
      15
    • Windows
      8


Polecane posty

MS Windows ma w cholere ograniczeń i innych cudaków.

 

Konkrety proszę, btw i to pisze użytkownik windowsa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Bo windows to generalnie jest zło. XP jest najmniejszym złem. Windowsa nie moge rozebrać na czynniki pierwsze ani nic w środku modyfikować. Linuksa moge i moge wydać go jako swój własny...Głównie chodzi mi o licencję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie potrafisz go nawet używać to co ty chcesz wydawać :P Taka gadka jak w komentarzach na dobreprogramy.pl, kupe osób z windowsa pisze, że win jest zły, bo tak, ale konkretów zero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

(open)SuSE jest bardzo fajny, tylko parodia ze sterownikami do dźwięku swego czasu była (mój Live nie działał) i mp3 nie odtwarzał przez jakieś bzdury o licencjonowaniu kodeków..

BTW. właśnie zasysam pierwszy z trzech DVD Debiana hehe ale tylko dlatego, że mam go na VPSie heh

 

nie oszukujmy się - jeśli chce się używać kompa, nie mieć problemów z byle pierdołami i się generalnie "pieprzyć" z systemem, to tylko Windows (XP + SP3 i jest super).. można sobie kłócić się, chwalić Linuksa, mówić, że "Winshit" itd. ale prawda jest taka, że to na Windowsie zrobisz wszystko "pach pach"..

 

jeśli ktoś chce kozaczyć, dłubać, uczyć się - no to Linux.. ale przestańcie do cholery wmawiać ludziom bzdury, że "Linux prosty, łatwy, bezawaryjny, a Windows to syf" - nie bawcie się w polityków

 

No niestety, co do Ubuntu - to jest jednak według mnie porażka.. to na pewno nie jest Linux, to jakiś śmiech na sali.. trochę jak Workbench wygląda - ale ja tam nic nie potrafiłem zmienić (w sensie jest tak, "jak twórca założył, że powinno wystarczyć użytkownikowi"), idealne dla tępych amerykanów (od razu przypominam sobie "genialne" rozwiązania typu iTunes)

 

Najlepiej chyba równolegle sobie postawić XP SP3 i jakiegoś Linuksa.. SuSE/Mandrivę/no dobra - Ubuntu..heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli ktoś chce kozaczyć, dłubać, uczyć się - no to Linux.. ale przestańcie do cholery wmawiać ludziom bzdury, że "Linux prosty, łatwy, bezawaryjny, a Windows to syf" - nie bawcie się w polityków

 

No niestety, co do Ubuntu - to jest jednak według mnie porażka.. to na pewno nie jest Linux, to jakiś śmiech na sali.. trochę jak Workbench wygląda - ale ja tam nic nie potrafiłem zmienić (w sensie jest tak, "jak twórca założył, że powinno wystarczyć użytkownikowi"), idealne dla tępych amerykanów (od razu przypominam sobie "genialne" rozwiązania typu iTunes)

 

Najlepiej chyba równolegle sobie postawić XP SP3 i jakiegoś Linuksa.. SuSE/Mandrivę/no dobra - Ubuntu..heh

 

Po 1. Po co ci aż 3 czy więcej płytek DVD Debiana? :P Nie wystarczy ci 'zwykła' pierwsza płyta CD?.....

 

Po 2. Jezu... przecież możecie normalnie zainstalować XP i do tego Virtual PC i odpalać Linuxa... Jak się nie spodoba to wtedy del i nie ma go..

 

Po 3.

Najlepiej chyba równolegle sobie postawić XP SP3 i jakiegoś Linuksa.. SuSE/Mandrivę/no dobra - Ubuntu..heh

 

BIG LOL2...

and up ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

jarek ..chcę po prostu mieć.. zgram to to, najprawdopodobniej machnę wszystko na raz, bo ja tak czasem robię żeby sobie popatrzeć, pokukać, że zgrywam na chama, hehe

 

może masz rację.. heh

 

czemu LOL na Mandrivę? heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo windows to generalnie jest zło.

 

Idealne podejście. Ludzie mówią że coś jest złe, tylko dlatego ze ktoś inny na tym zarobił.

Co do licencji, telefon komórkowy też chciałbyś sobie samemu złożyć ? A może wymienić ekran i wciąż mieć gwarancje ? Nad windowsem pracuje masa programistów, którzy wiedzą co robią. To że coś jest rozwiązane w ten sposób PRAWDOPODOBNIE świadczy o tym że tak jest lepiej/prościej dla przecietnego użytkownika

 

nie oszukujmy się - jeśli chce się używać kompa, nie mieć problemów z byle pierdołami i się generalnie "pieprzyć" z systemem, to tylko Windows (XP + SP3 i jest super)(...)

 

Zgadzam sie w 100% :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

właśnie zainstalowałem Ubuntu 7.10. Jest to moja pierwsza styczność z linuxem. Muszę powiedzieć, że nie jest tak łatwo jak w windows, że sciągasz plik odpalasz i instalujesz.

Nagimastykowałem się trochę z instalacją internetu, kodeków i spolszczeniem ale już wszystko jest OK.

 

P.S na linuxie mam jak by większy transfer bo ściąga mi 159kb/s a na windowsie 138kb /s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czemu nie najnowszego 8.04 ???

 

lol ale cierapa ze mnie :P Zrobię upgrade do najnowszej wersji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może i ja dorzucę swoje 3 grosze :P Jak dla mnie dystrybucją sprawiającą najmniej problemów jest Gentoo. Posiada świetną dokumentację, wsparcie użytkowników jak również idealnie dopasowuje się do sprzętu, co jest ideą tej dystrybucji. Według mnie, jeśli ktoś chce poznać linuksa powinien zapoznać się z Gentoo, nawet laik przebrnie przez konfigurację i instalację systemu. Dodam jeszcze, że mylące są pogłoski o tym, iż gentoo instaluje(kompiluje) się "wieczność". W dzisiejszych czasach, gdy prawie wszyscy mamy szybkie, dwurdzeniowe procesory kompilacja całego systemu nie daje zysku na wydajności, co najwyżej może pomóc oczyścić system ze zbędnych śmieci, dzięki specjalnym flagom USE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodam jeszcze, że mylące są pogłoski o tym, iż gentoo instaluje(kompiluje) się "wieczność".

Taaa :P Ostatnio zachodzę punkt 8 rano do kolegi i właśnie siadał do instalacji, zagaduję go o 21 na gg to "już prawie kończył", a potem jednak stwierdził że konfiguracją zajmie się jutro :P

 

Ale jak już się postawi Gentoo to może tak działać latami do zmiany sprzętu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ceną się nie różni? :P Po drugie Linux'a trzeba chcieć poznać, dla Ciebie konfigurowanie wszystkiego to jest nieporozumienie, a dla innych sama przyjemność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Matte - zgodzę się że gentoo jest wspaniałą dystrybucją, ale laik na pewno nie poradzi sobie z tym systemem. Tam praktycznie budujesz własny system -- konfigurując wszystko.

Ja osobiście dzięki temu systemowi nauczyłem się kompilować kernel :-))

Gentoo również nie nadaje się dla ludzi nie posiadających cierpliwości --kompilowanie wszystkiego potrafi naprawdę zepsuć nerwy.

Jeżeli chodzi o instalację oprogramowania jest to podobny system do freeBSD (porty), ale o tym zapewne większość tutaj zebranych wie.

 

Linux łatwy:

Debian i pochodne (ubuntu)

Linux stabilny:

Slackware i pochodne (KateOS)

Linux szybki:

Gentoo, Arch

 

Jeszcze jest fajne połączenie łatwości zarządzania z szybkością działania, mianowicie Sabayon OS oparty na Gentoo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm

 

To jest tak : ( moj przyklad )

 

PC domowy - windows XP prof. Musialem placcic za licencje windowsa i go instalowac, gdyz uzytkownicy domonicy PCta "nie umieją" się posługiwac niczym z rodziny pingiwna. Wiec poszedl windows i pykło kilka stóek za płytke.

 

Laptop osobisty mój - Pingiwnek SuSE . Nie rajcuja mnie stylowe okienka itp, dodatkowo pamiec, ktor aby normalnie w windowsie słuzyła do jego operacji tutajmoge wykorzystac na jakies aplikacje .

 

Rooter sieci - Free BSD

 

Drugi laptop - Windows XP prof. - Była Vista home, ale jak zobaczyłem jak to działa na laptopie gdzie rok produkcji to 2008 stwierdzilem ze szkoda meczyc laptopa "gó*wnem" a niestety windows musiał byc, gdyz czesto tego laptopa uzywa dziewczyna , ktora za nic nie chce sie "nauczyc" na pingiwnie. Kilka stóek mniej w kieszeni.

 

Pytajac sie ich czemu nie chca nic z rodziny pingiwna odpowiedz jest zazwyczaj prosta. BO nie umiem pracowac na linuxie. Nie dzialaja mi gry , tam musze wpisywac wszytko jakims komendami a nie jak na windowsie wszytko mam "pod myszką".

 

Ogolnie ? - Windows jaki by nie byl "zjada" nam procek i ramy kosztem tego ze mamy bardzo duze ulatwienie w zabawie z PCtem.

 

COs z pingownków - ludzie zazwyczaj mysla ze linux to system bez interfejsu graficznego, a nawet jak ma cos z grafiki to bardzo ubogie i by wlaczyc jakis proram trzeba 30 minut kąbinowac jak to tutaj włączyć. Poprostu stareotypy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

U mnie było tak że miałem ochotę spróbować czegoś lepszego/ innego niż windows i zamówiłem sobie wtedy SuSE 9.3. Domownicy problemów nie robili. Warunek był jeden. Dwa systemy które mają w miare współgrać i na SuSE mają działać określone programy - wtedy możliwość przejścia tylko na SuSE ;) Myślę że jako że mam wakacje to znów pobawie się tym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gentoo również nie nadaje się dla ludzi nie posiadających cierpliwości --kompilowanie wszystkiego potrafi naprawdę zepsuć nerwy.

 

Ale za to jaka satysfakcja z posiadania systemu "szytego na miarę" ;)

 

Jeszcze jest fajne połączenie łatwości zarządzania z szybkością działania, mianowicie Sabayon OS oparty na Gentoo.

 

 

Ogólnie nie polecam. Przy chęci przekompilowania systemu i dopasowania do własnej architektury, system sypie błędami jakich nawet najstarsi indianie nie znają ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×