Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
michkk

hospes.pl czy easyisp.pl ?

Polecane posty

Witam, zastanawiam sie nad wykupieniem konta www. Zawiodlem sie juz na dwóch firmach(przerwy w działaniu stron(nawet 2dni-skandal)), fatalny kontakt, pomoc). Potrzebuje jakieś 100MB i 10GB transferu. Już nie chodzi mi o superszybkie łącza w stylu home.pl ale żeby nie było przerw w działaniu stron i serwera gdzieś w dalekim kraju. Nie mam dużej oglądalności jakieś 5000 wejsć na miesiąc, więc potrzebuje konta pewnego w działaniu, a nie muszą być superszybkie łącza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

Proponuje zalozyc konto testowe na easyisp.pl jesli sie sprawdzi to wszystko bedzie jasne. Serwer w Polsce na dobrych laczach za super ceny. Opieka administratorow artnetu. Nie powinno byc zadnych problemow, w kazdym razie ja na koncie testowym nie zanotowalem.

 

Pozdrawiam,

Bartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to może być to easyisp.pl ale Oni mają panel directadmin(a może sie myle,ale chyba tak) a ja po doświedczeniach z kontami na ktorych był cpanel (podobnmy do directadmin) nie moge sie jakoś przekonać. A hospes ma chyba własny autorski panel a to jakoś bardziej mnie przekonuje. Jeśli jestem w błędzie to prosze o poprawienie mnie.

 

Wysłany Czw Maj 26, 2005 10:03 pm:

 

A czy ma ktoś jakieś konto w hospes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A hospes ma chyba własny autorski panel a to jakoś bardziej mnie przekonuje. Jeśli jestem w błędzie to prosze o poprawienie mnie.

 

A czy ma ktoś jakieś konto w hospes?

 

Od dwóch miesięcy mam konto w hospes.pl.

Śmiga.

Potwierdzam, że mają własny autorski panel.

Co ciekawe i z czym sie wczesniej nie spotkałem jest dobry kontakt z firmą.

Jak czegos potrzebuję to po prostu dzwonie;)

Serwery w Polsce!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hospes imho zdaje się korzysta z własnych rozwiązań, cpanel i directadmin są dosyć charakterystycznena oko i łatwo je rozpoznać. Mam u nich od niedawna konto z pakietem serwerowym, póki co nie było z nim problemów, reagowali szybko na pytania, w zasadzie po dość krótkim okresie użytkowania u nich konta, mogę stwierdzić, że są ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

skoro juz mowa o easyisp to nie bede zakladal kolejnego watku a dolacze sie tutaj. Tak sobie przegladam stronke tej firmy, zabrnalem az do rejestracji i tak sobie patrze ze chca aby osoba fizyczna podawala Pesel - tak mnie zastanawia po co? Bo prawde mowiac jest to pierwsza firma ktora widze ze chce takie dane od prywatnej osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość McN

żeby potwierdzić dane. Proste. Gdyby 4 łapy chciały dane klientów to muszą podać poprawne bo będą sami odpowiadać za pliki nie zgodne z prawem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

michkk zapraszam do zalozenia konta testowego, to prawda posiadamy panel Direct Admin co zreszta napisane jest na naszej stronie (wiekszosc firm hostingowych z niego korzysta) dlatego nie rozumiem dlaczego panel autorski zawsze musi byc lepszy? Uwazam ze gdyby byl lepszy to firma odsprzedawalaby go i zrobila sobie z tego niezly biznes a nie przepychala sie na rynku hostingu, rynek oceniam na kilkaset tys serwerow razy 320$ (tyle za direct admin a tamten lepszy) to juz prawdziwi bogacze :P. Skoro sie zastanawiasz to najlepiej porownac testujac konto i tu i tu :) mozesz sprawdzic ping ( ode mnie z domowego komputera lepszy ping do nich niz do easyisp.pl) konta w podobnej cenie ale oferuja wiecej transferu co sie im chwali ale ponownie zachecam Cie do skorzystania w konta testowego i jeszcze raz chcialbym podkreslic ze easyISP.pl jest nowa marka spolki Artnet sp. z o.o. istniejacej od 10 lat i dzialajacej w branzy internetowej i informatycznej. Posiada kilka paneli autorskich dla bardzo powaznych projektow. Za nami stoi 10 letnie doswiadczenie choc marka easyISP.pl jest mloda.

oto nasze referencje:

http://www.artnet.pl/site/?mod=content&pat...5ce229261b385e8

Artnet i easyisp to jest ta sama firma (regon i wpis w KRS to najlepiej pokazuje) easyisp jest przewidziana jako hosting dla osob indywidualnych, malych i srednich przedsiebiorstw oraz sklepow sklepow internetowych.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michkk zapraszam do zalozenia konta testowego, to prawda posiadamy panel Direct Admin co zreszta napisane jest na naszej stronie (wiekszosc firm hostingowych z niego korzysta) dlatego nie rozumiem dlaczego panel autorski  zawsze musi byc lepszy? Uwazam ze gdyby byl lepszy to firma odsprzedawalaby go i zrobila sobie z tego niezly biznes a nie przepychala sie na rynku hostingu

Pozdrawiam

 

Po pierwsze, jesli ktos ma firme szanujaca sie, tzw. prawdziwa, to ma programistow ktorzy moga i potrafia zrobic panel autorski. Jak cos nie dziala taka firma to poprawi. Czy ty bedziesz poprawial np. directadmina?;)

Dla mnie firma korzystajaca z panelu gotowca to firma ktora ma strone z szablonu.

Wybacz.

 

Dlaczego wasza firma, skoro ma takich super programistow korzysta z gotowego panelu z ktorego korzystaja tez mlodociani na serwerach w stanach???

 

Dlaczego firma nie sprzedaje swojego panelu???

Mysle, ze dlatego, ze nie chce robic sobie konurencji:D to bardzo proste:D

 

Przepraszam ale mimo wszystkich zalet Twojej firmy, wybieram jednak hospes.pl. Jakas taka prawdziwsza ta firma mi sie wydaje i daleko jej od mlodocianych hostingow i przepychanek adminow na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ach, ach, moje ulubione argumenty....

 

Dlaczego wasza firma, skoro ma takich super programistow korzysta z gotowego panelu
Dlaczego firmy korzystaja z gotowych Linuxow albo Windowsow zamiast napisac sobie wlasny system?

 

z ktorego korzystaja tez mlodociani na serwerach w stanach?

 

Mowisz np. o GoDaddy.com?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

Niestety nie moge sie zgodzic z przedmowca. Wszystko te kwestia pewnych zalozen. Jesli chce sie miec tania usluge to gdzies trzeba te koszty uciac. W tym przypadku koszty directadmina maja sie ni jak do pisania wlasnego panelu. Dochodzi duzo innych problemow, gdyz napisanie panelu o mozliwosciach jak DA wymaga ogromnej ilosci czasu i przemyslen co tworzy koszty.

 

Czasami lepiej jest skorzystac z gotowego, sprawdzonego rozwiazania i zaproponowac atrakcyjna cene niz pisac wlasny panel co bedzie mialo niewatpliwie odbicie w cenie.

 

Oczywiscie skupiam sie na tym konkretnym przypadku.

 

Pozdrawiam,

Bartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

psych nie bede sie odnosil do Twoich argumentow o pisaniu programow panelowych. Jestes klientem to sobie wybierz co Tobie pasuje, mnie nic do tego. Firma, ktora wybrales po prostu wzbogaca oferte na rynku i z tego sie ciesze. Oferujecie troszke inne konta. BTW jezeli macie dobry panel to chetnie go przetestujemy a nawet podkupimy (czemu mamy placic zagraniczniakom?)

Wasza oferta nie jest zla i wzbogaca rynek, Dlatego ciesze sie ze jestescie

ps.

nie jestem adminem ani wlascicielem. Jestem niezaleznym doradca i nie ma mnie tam na liscie plac, nie mam wplywu na polityke kardowa, jak i tez nie mam zludzen, ze Ciebie bym chyba znalazl na Waszej liscie plac :),

wiekszosc tutaj to wlasciciele firm i administratorzy podajacy sie za klientow- tak uwazam

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z hospes.pl nie korzystałem, ale wygląda poprawnie.

z easyISP.pl korzystam aktualnie i jestem bardziej niż zadowolony :) własne data center, transfery b.dobre, fakturkę dostałem, sql jeszcze na nowe serwer przenieśli, support b.dobry (odp. w przeciągu 2-3 godzin, kontakt via gg, skype)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

www.easyisp.pl = 153.19.178.28

 

numeracja TASK'u, brak wlasnego ASN, brak dynamicznego routingu, brak redundancji i chyba dlatego tak niska cena.

 

---

 

www.hospes.pl = 82.177.57.18

 

numeracja EXATEL'a, brak wlasnego ASN, jesli maja kolokacje w EXATEL'u to sieciowo wyglada to bardzo dobrze, ale jesli jedynie lacze od Exatela to nie lepiej od easyisp.pl czyli brak redundancji.

 

---

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale gościu z easyisp musi mieć nerwy czytając te wszystkie teksty i odpowiadając na nie.. :)))

pozdro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie w easyisp martwi co innego

 

Zapisy w regulaminie.

 

§4 pkt 6 W przypadku przekroczenia wielkości limitu ruchu określonej w specyfikacji wykupionego abonamentu, Abonent jest zobowiązany do uregulowania wynikłych należności za każdy rozpoczęty 1 GB ponad limit transferu oraz za każdy rozpoczęty 1 MB ponad limit powierzchni według aktualnej stawki cennika.

 

Na innych serwerach poprostu nie mam mozliwosci przekroczenia okreslonych limitow. Tutaj widac przyjeto inne rozwiazanie.

 

§6 pkt 13 Usługodawca zastrzega sobie prawo do tymczasowego zablokowania świadczonej usługi, bądź do rozwiązania umowy w trybie natychmiastowym z Abonentem, w przypadku kiedy zakupiony przez Niego pakiet hostingowy używa za dużo zasobów sprzętowych, powodując trudności techniczne w pracy serwera. Abonent w takiej sytuacji powinien dostosować swój pakiet hostingowy do zużywanych zasobów serwerowych.

 

Mam konto na superhoscie. Stronka i takie male forum zajmują łącznie:

Zajęte miejsce na dysku 113.11 / 500.00 MB

Rozmiar danych SQL 63.85 MB

20 GB transferu miesiecznie nie starcza.

 

Strona ma charakter niekomercyjny, jest popularna. Moze i nie zajmuje wiele miejsca (w kazdym razie daleko do limitu) ale baza danych o tej wielkosci i liczbie odwiedzin mocno obciazaja serwer. Powiedzmy sobie szczerze. Na easyisp nie mialbym czego szukac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musze przyznac ze www.cal.pl ma bardzo korzystna oferte. Przede wszystkim zrownowazona (stosunek powierzchni dyskowej do oferowanego transferu) i tania. Niestety nie udalo mi sie znalesc informacji czy oferowana powierzchnie moge dzielic dowolnie pomiedzy www/ftp/poczte/sql? Nalezy sie domyslac, ze oferowany transfer dotyczy ruchu w obie strony zarowno dla www jak i ftp. Pod tym wzgledem ustepuje vel.pl ktory liczy jedynie transfer z serwera do klienta dla www, ale za to ma ograniczona liczbe baz, kont pocztowych i domen.

 

Zapisy w regulaminie, o ktorych pisze wyzej, w cal.pl sa takie same jak easyISP, ale jak to sprawdzilem na paru innych jeszcze serwerach jest widac regula.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co cal.pl ma do porównania easyISP.pl i hospes.pl :?: :| puk, puk...zastałem moderatorów :twisted:

 

@bigzig :arrow: popraw conieco skrypty, żeby mniej obciążały serwer... poza tym, to mało zaradny jesteś - na kilku forach widziałem, że easyISP.pl chce zasponsorować serwisy webmasterskie, albo ciekawe o dużej liczbie odwiedzin. na Twoim miejscu zamiast marudzić, to zabrałbym się za robotę, bo coś czuję, że z easyISP.pl to się dogadasz.

 

chcę to, nie chcę tamtego i tak w kółko - dziwię, że jeszcze ze mną wytrzymują, ale jakoś realizują moje prośby :]

 

co do regulaminu to IMHO chyba lepiej, żeby Cię naliczyli na dodatkową kasę, niż zablokowali konto do końca miesiąca :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@shqvarny -> kilka uwag

 

Moje skrypty to praktycznie tylko forum oparte o rozwiazanie phpBB - no z paroma modami (wersja by Przemo) Tak czy inaczej optymalizacja skryptow wiazalaby sie z wylaczeniem czesci modow lub w ogole przejsciem na inne rozwiazanie ale to raczej nie wchodzi w gre.

 

Akurat strona o ktorej pisalem znajduje sie na superhoscie i poza delikatna sugestia ze moglbym przejsc na konto resllerskie nie czynia mi wiekszych problemow.

 

Co do limitu to ja wole aby mnie przyblokowali bo za konto placi stowarzyszenie i dobrze aby widzieli za co placa.

 

Natomiast co do hospes.pl vs. easyISP.pl. W hospes.pl nie podoba mi sie to co probuja robic. W skroconej ofercie zaraz po wejsciu pisza brak blokady pojemnosci i transferu i to wszystko za 8,50. Kopiac glebiej okazuje sie ze pojemnosc to 300 MB, a transfer to 5 GB a ów brak blokady pojemności i limitu to tak naprawde brak blokady limitu pojemnosci i transferu a to juz znaczna roznica. Moim zdaniem jest to celowe zaciemnianie tym bardziej, ze aby wyswietlic szczegoly oferty to nalezy kliknac na naglowek, ktory wcale nie wyglada jak link. Do tego jeszcze trudno odnalesc tresc regulaminu. Byc moze jest on przedstawiany w momencie rejestracji, jednak ja wcale nie zamierzam inicjowac tego procesu. Pod tym wzgledem easyISP.pl prezentuje sie znacznie lepiej. Od razu wiadomo o czym jest mowa, nie trzeba sie domyslac gdzie co znalesc bo wszystko jest jak na patelni. Sprawdzilem tez doswiadczalnie ze easyISP.pl szybko odpowiada na emile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×