Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kriss

Po instalacji DA problem z SHH

Polecane posty

Witam, jestem tu pierwszy raz takze pozdrawiam wszystkich.

 

mam problem z serverem vps po zainstalowaniu DirectAdmin-a nie moge polaczyc sie z shh , po wpisaniu IP w Putty jest taki blad Software caused connection abort i nic nie moge juz zrobic , nawet nie mam dostepu do panelu DA albo ftp zeby wyiagnac sobie plik setup.txt z haslami jednym slowem jestem uziemniony ;) ma ktos jakas recepte na to ? bo ja juz jestem bezradny

 

dzieki z gory za pomoc

 

ps. nie mam mozliwosci reinstalacji distro na vps-sie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwykle SSH sam z siebie nie rozłącza połączeń od klientów.

Instalowałem już panel Direct Admin nie przesadzając na 50 serwerach dedykowanych i VPS.

Wykonując to przyszło mi pracować z Debianem, FreeBSD i CentOSem.

Nigdy mi się nie zdarzyło, aby po instalacji SSH odmówiło posłuszeństwa.

Wnioskuję więc, że coś nieźle namieszałeś. Masz w chwili obecnej dwa wyjścia.

Piszesz do supportu z prośbą o odczytanie błędu z /var/log/auth.log i wykonanie

stosownej czynności naprawczej, albo reinstalację całego środowiska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zwykle SSH sam z siebie nie rozłącza połączeń od klientów.

Instalowałem już panel Direct Admin nie przesadzając na 50 serwerach dedykowanych i VPS. Wykonując to przyszło mi pracować z Debianem, FreeBSD i CentOSem.

Nigdy mi się nie zdarzyło, aby po instalacji SSH odmówiło posłuszeństwa.

Przy instalacji panelu DirectAdmin należy ustawić możliwość logowania się po SSH bezpośrednio jako root (w /etc/ssh/sshd_config), aby móc się później do serwera dostać.

 

Należy to ustawić poprzez wpis:

PermitRootLogin yes
AllowUsers root

 

Po instalacji można (a nawet należy) zmienić zapis "PermitRootLogin" z "yes" na "no". Oczywiście po tym kiedy nadamy sobie w panelu DA możliwość logowania po ssh jakiemuś użytkownikowi, abyśmy mogli dostać się do serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy instalacji panelu DirectAdmin należy ustawić możliwość logowania się po SSH bezpośrednio jako root (w /etc/ssh/sshd_config), aby móc się później do serwera dostać.

 

Należy to ustawić poprzez wpis:

PermitRootLogin yes
AllowUsers root

 

Po instalacji można (a nawet należy) zmienić zapis "PermitRootLogin" z "yes" na "no". Oczywiście po tym kiedy nadamy sobie w panelu DA możliwość logowania po ssh jakiemuś użytkownikowi, abyśmy mogli dostać się do serwera.

 

Udalo mi sie dostac do pliku sshd.conf i takie wpis sa tylko ze na shh nawet mnie nie kieruje do logowania tylko przy wpisaniu IP serwera i polaczeniu odrazu wyskakuje ten blad ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stawiam, że brakuje Ci RAMu i po prostu SSH się wywala. Spróbuj zatrzymać wszystkie usługi z poziomu DA i zrestartować SSH. Dodatkowo każdy VPS ma możliwość wejścia na niego z "maszyny matki" więc zawsze możesz poprosić obsługę techniczną, żeby sprawdzili Ci logi, ew. dali dostęp via jakąś wirtualną konsolę i sam to zrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cos ruszylo, dostalem sie do logow znalazlem UID GID dla admin DA uworzylem sobie w panelu od vps usera na ftp i dostalem sie do pliku nfo o koncie pass login itd. Zalogowalem sie na DA i gdzie tam moge powylaczac uslugi zeby zwolnil mi sie ram ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki znalazlem tylko znowu jest draka chce wlaczyc sshd i nie zalacza mi An error has occurred

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×