Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
lukas22333

Pytanie o Free memory

Polecane posty

Właśnie stałem się miejmy nadzieje szczęśliwym klientem neteasy, ale mam jedno pytanie otóż w panelu zobaczyłem taki wpis: Free Memory 224320 kB. Czy wszystko jest ok, że tak mało pamięci jest wolnej ? Czy może tak ma być?.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem nie jest to pytanie do poczta@neteasy.pl ?

Posiadasz tam serwer wirtualny? Dodam od siebie, że absolutnie nie jest to problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cała pamięć jest z CHAHE-owana bo w końcu do tego ona służy a jak byś miał nawet 10 MB wolnej to to przecież nie zamula serwera to nie procesor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to nie Cachowana tylko bufforowana :- ))

I działą to w ten sposób że systemy z rodziny *Unix domyślnie całą wolną pamięć ram przeznaczają na buffor, jednak jeżeli jakiś deamon/skrypt/program będzie potrzebował RAM jest on natychmiastowo zwalniany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już się czepiamy to pamięć jest używana zarówno do buforowania jak i cachowania. Ponadto nie używa się całej pamięci a jedynie zdecydowanej większości - w czasie normalnej pracy, pewna ilość dostępnej pamięci jest niezajęta i natychmiastowo gotowa do użytku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Pamięć niewykorzystana, to pamięc zmarnowana"

 

Ja na swoim jednym prywatnym dedyku mam 256MB ogólnego ramu, 80MB wykorzystane, a zajęte przez dane+cache+buffor+wszystko+inne :) jest 98%

 

Nie masz więc czym martwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×