Skocz do zawartości
tramil

wydajny share hosting

Polecane posty

Witam

 

Poszukuje wydajnego share hostingu o parametrach:

 

Powierzchnia: 2-4GB

Transfer - >50 GB

Panel DirectAdmin - chce tylko backup z obecnego konta wgrac

 

Zawiodłem się na neteasy. Posiadam serwis oparty o system pisany na zamówienie (w godzinach szczytu 30 osób online) i forum phpbb by przemo ok 5 osob online i niestety nie wyrabia. Przynajmiej administracja twierdzi, że tak właśnie jest - konto powoduje zbyt duże obciązenie i wywala błąd 500. Dodatkowo ostatnio mieli problem z DA i po mailu ze zgłoszeniem problemu otrzymałem dość nie miłą odpowiedź:

 

Witam,

w moich kregach za przesade uznaje sie przeszkadzanie ludziom, ktorzy zajmuja sie serwerem i naprawiaja go w swieta zamiast siedziec z rodzina, ale co kto lubi..

Panel bedzie dzialal niebawem.

 

także neteasy odpda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A powiedzieli co konkretnie php/mysql powoduje takie obciążenie ? Można zawsze pod tym kątem sprawdzić oskryptowanie. Powyłączać kilka dodatków w przemie i może wcale nie będziesz musiał się przenosić .. ?

 

A odpowiedź dość ostra, czasem i mi się zdarzy dosadnie odpowiedzieć ale bez takich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zadna z tych firm nie ma niestety DA

 

Ogólnie mam konto od 2 miesięcy i wysłałem wiele maili z prośbą o pomoc w rozwiązaniu tego problmu. Zawsze otrzymywałem odpoweidź typu, przyjrzymy sie temu bliżej, a nastepnie po dwoch dniach. Ktorys ze skryptow (nie mozemy niestety okreslic ktory dokladnie) powoduje nadmierne obciazenie. Nie sadze zeby to forum bylo przyczyna - jest dopeiro od 2 tygodni, a sytuacja wystepowala juz wczesniej. Chcialbym zostac w neteasy poniewaz nie mam ochoty na przenosiny ale niestety skrypt liczy ponad 1000 plikow i nie dojde bez pomocy admina co powoduje obciazenie - a ten z neteasy nie chce mi w tym pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tramil

podejrzewam że przemo daje w kokść:) , zmień skrypt np. na darmowy smf i po kłopocie, tym bardziej że istnieje krótko, wtedy każda z z firm przyjmie Cię ochoczo.

a z przemem to im bardziej rośnie tym więcej problemów i w końcu będziesz szukał dedyka.

u nas jest DA, ale jeżeli byś się zdecydował to raczej wykup abonament na krótszy okres niż rok, nie zagwarantuję Ci że aż tak długo mógłbym go hostować nie denerwując pozostalych klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

edytowalem takze daje zeby bylo:)

Ogólnie mam konto od 2 miesięcy i wysłałem wiele maili z prośbą o pomoc w rozwiązaniu tego problmu. Zawsze otrzymywałem odpoweidź typu, przyjrzymy sie temu bliżej, a nastepnie po dwoch dniach. Ktorys ze skryptow (nie mozemy niestety okreslic ktory dokladnie) powoduje nadmierne obciazenie. Nie sadze zeby to forum bylo przyczyna - jest dopeiro od 2 tygodni, a sytuacja wystepowala juz wczesniej. Chcialbym zostac w neteasy poniewaz nie mam ochoty na przenosiny ale niestety skrypt liczy ponad 1000 plikow i nie dojde bez pomocy admina co powoduje obciazenie - a ten z neteasy nie chce mi w tym pomoc

 

przemo nie jest problemem - chyba ze prawie 40k postow tez robi robote, a nie sama liczba osob online.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tramil: szkoda, że nie dodałeś, że ten jakże palący problem z DA trwał łącznie jakieś 45 minut z przerwami (leżał serwer licencji skórki, której używamy), a Ty w niedzielę wielkanocną o.. 8 rano otworzyłeś tickety o takiej samej treści:

 

"Witam.

 

License has expired.

 

To już jest przesada Panowie..."

 

 

Wybacz, że zaregowałem w ten sposób (bo osobiście miałem przyjemność na niego odpowiadać, staram się dać moim współpraownikom spokój w świeta), ale inaczej się nie dało bo niestety pisanie w ten spoób, o tej porze, w taki dzień to dla mnie jest "właśnie przesada, Panowie"..

 

Nie musisz sie jednak martwić, na codzień na tickety odpowiadają bardziej wyrozumiałe osoby i na Twoje przyjaźnie formułowane maile wysyłane hurtowo reagują z należytym spokojem i profesjonalizmem. Ja jestem tylko adminem :).

 

Co do Twojego serwisu. Podobnie jak np. Hekko i kilkanaście innych hostingów stosujemy twarde limitowanie PHP. Jeśli jakieś konto przekracza 10-20% procesora (zależnie od opcji hostingu) to przy nastepnym zapytaniu ponad limit wyskakuje błąd 500 i po prostu zapytanie się nie wykona. To jest tylko i wyłącznie dla dobra tych Klientów, którzy limitów nie przekraczają i chcą mieć sprawnie dzialająca usługę. Oczywiście nie wyłapie to pomysłów w rodzaju obudowywaniu sercza wielkiego forum o godzinie 15-tej zabijającego MySQLa, ale na 90% przypadków się nada.

 

Mamy kilku klientów, którzy przenieśli się z hostów, które wyrzucały ich za obciązenie, nie chcą korzystać z VPSów i u nas sobie radzą dobrze. Nawet jeśli mimo naszych stosunkowo wysokich limitów obciążenia udaje się im przekroczyć przydzielony procent CPU to wolą mieć raz na 500 zapytań błąd, który zniknie po odswieżeniu niż otrzymywać na skrzynkę maile o blokadzie konta z powodu przekroczenia limitu i konieczności wyniesienia się na inny hosting.

 

Logi dotyczące przekroczenia limitów są w error logu w panelu i wiele więcej się w tym temacie naprawdę nie da zrobić. Nie jesteśmy w stanie wskazać Ci linijki kodu, która powoduje ten błąd, bo nie na tym polega usługa shared hostingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

patryk ok rozumiem ale ty też zrozum moją flustrację gdy wchodze o 8 rano, chcąc zmienić drobną rzecz w panelu a tutaj taki kominikat, po wczesniejszych licznych problemach z wydajnoscia.

 

Od początku marca otworzyłem 3 tickety dotyczące problemów z kontem. Czy to uważasz za masawe wysyłanie? Czy płacąc za usługę nie mam prawa dowiedzieć się dlaczego coś nie działa tak jak powinno? Co do logów to włąsnie tu pojawiają sie dwojakie zeznania z waszej strony. Raz twierdzicie, że wskazują one na fakt, że któryś skrypt ma problemy z dostępem do pliku, a raz że z powodu przeciązenia skrypt nie zwrocil zadnej zawartosci. Na fakt, że przez dwa tygodnie był spokuj i konto chodizło stabilnie, a w pewnym momencie przestało na nowo otrzymałem odpowiedz: tak to już z rzeczmi jest ze lubia sie psoc bez pwodu. Moze na tym wlasnie problem polega ze obsluga jest mila ale nie potrafi w faktyczny sposob pomoc...

 

Godzina 00:32, na stronie 10 gosci, czyli aktywnosc bardo mala i co?? exportu bazy danych z phpmyadmina (34MB przed kompresja) nie da sie wykonac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tramil: jeśli masz błąd "suexec policy violation" to wiadomo z czego on wynika (błedne prawa, dostęp do pliku, który nie jest Twój, etc w efekcie error 500 na ekranie). Jeśli masz błąd o niekompletnych nagłówkach itd to inna broszka, skrypt nie może się wykonać bo uderzył w limit i tyle (=error 500 na ekranie). Resztę chyba opisałem już powyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok wiedze, ze z share hostingiem bedzie problem. Posiadam serwer dedykowany w ovh ( ten najtansz ) takze zastanawiam sie ile mocniejszy musialbym wziasc zeby moc postawic strone na nim jeszcze?? Ile by mnie wynislo oplacenie adminitratora w celu konfiguracji i zakup licenci da?? Czy to sei wogole w ten sposob oplaca?? Moze jakies inne rozwiazanie typu vps

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Direct Admin - 250 zl - dożywotnio

Serwer - 80-100 zl - VPS

Administrator - 100-200 zl

 

Jednak zapewne bardziej opłacało by Ci się zmienić skrypt z Przema na coś lżejszego np. płatne vBulletin, wBB3(świetny skrypt pod względem obciążenia), IPB, byłby to jednorazowy koszt, a pozwoliłby Ci się nadal rozwijać bez drastycznych kosztów utrzymania.

Zapewne są na tym forum firmy, które były by w stanie zaoferować konta, które wytrzymały by większe obciążenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A istnieją konwertery bazy danych z przema na te inne skrypty?? Pytam orientacyjnie poniwaz tak jak wczesniej pisalem problem z przeciazeniem wystepowal jeszcze przed przeniesieniem forum na ten host. Koszt nie jest jeszcze taki straszny wychodząc z założenia, że w tym momencie płace ok 200zł miesięcznie za różne konta, także po prostu przeniósłbym to na jedną maszynę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak są, tylko trzeba poszukać :) bo czasami nie są wbudowane do instalatora (ta jak to w przypadku wbb3 )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może czas przetestować nową firmę http://dust.pl , mają DA

Dziękuję za polecenie naszej oferty. Nie jesteśmy jednak w stanie wykonywać darmowego audytu skryptów naszych klientów, gdyż nie należy to do naszych obowiązków jako usługodawcy. Zdarza się iż pomagamy firmom które obsługujemy przy przenosinach od innego usługodawcy z którego nie byli wcześniej zadowoleni, czy też (tu już oczywiśćie za odpowiednią opłatą) wykonujemy dla nich kompletnie nowy serwis oparty na autorskim systemie CMS właśnie w celu zmniejszenia generowanego obciążenia. Z góry jednak uprzedzam, iż nie jesteśmy przyzwyczajeni do tego typu wypowiedzi naszych klientów:

 

"Witam.

License has expired.

To już jest przesada Panowie..."

Obiecujemy również iż wcale nie zamierzamy się do nich przyzwyczająć. Nie będziemy nawet próbować. Myślę, że każdy problem da się zawsze rozwiązać i coś doradzić. Zdarzyło nam się już doradzać naszym klientom w kwestii migracji do innego usługodawcy i nawet sami (choć to dla niektórych osób będzie pewnie bardzo dziwne) wybraliśmy dla klienta firmę konkurencyjną do której się przeniósł. Nadal żyjemy z tym klientem w pozytywnych relacjach, a osoby którym on sam polecił nasze usługi wydają się być zadowolone. Klient nie jest dla nas wrogiem, czy złem koniecznym. Jeśli jednak jakiś klient ma problem nie z usługami jakie oferujemy, a sam ze sobą (zdarzył nam się już taki przypadek) nie jesteśmy mu niestety w stanie pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam by moja wypowiedź była niegrzeczna czy w inny sposób kogokolwiek obrażała. W wcześniejszych mailach miałem odczucie, że jestem zbywany i że niekt nie chce mi faktycznie pomóc, co raz to otrzymywałem inną możliwą przyczynę. Nie zna Pan sytuacji także nie jest Pan w stanie określić czy moja flustracja była uzasadniona czy też nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest dedyk to raczej można by go użyć tylko koszt admina i licencji da. Jeszcze nie wiadomo co tam na nim lata teraz. Najfajniej konwersje bazy sie robi na vb jak dla mnie - jeden skrypt który robi wszystko - dużo obsługuje różnych for, można łączyć kilka for w jedno itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zmień na phpbb3, konwertery i opisy masz na http://www.phpbb3.pl - wtedy Twoje problemy same się rozwiążą :D

trzeba zaznaczyć, że TEORETYCZNIE powinno pomóc na NORMALNYM HOSTINGU.

W sumie to się ciesze , że wypowiedziałem im umowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawiodłem się na neteasy. Posiadam serwis oparty o system pisany na zamówienie (w godzinach szczytu 30 osób online) i forum phpbb by przemo ok 5 osob online i niestety nie wyrabia. Przynajmiej administracja twierdzi, że tak właśnie jest - konto powoduje zbyt duże obciązenie i wywala błąd 500.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to przy nastepnym zapytaniu ponad limit wyskakuje błąd 500 i po prostu zapytanie się nie wykona.

 

Dobre, a już chciałem wysłać ticket czemu mi się takie cudo wyświetla :D

 

Dobrze że jest wht :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety muszę przeprosić ekipę neteasy. Kilka dni analizowaliśmy z programistą kod i faktycznie w jednym miejscu był problem z prawami dostępu do plików. Jak narazie (od 17 godzin) ani jednego błędu 500:) Także jeszcze raz przepraszam za pochopną ocenę. Strona działa teraz naprawdę fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×