Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
soseki

Pytanie o łącze

Polecane posty

Witam,

 

To mój pierwszy post na tym forum, także pozdrawiam wszystkich :)

 

Korzystając z tego że mam w domu stabilne łącze za rozsądna cenę (4 Mbit, symetryczne za 89/mc) chciałem sobie postawić w domu serwerek dla hostowania stron dla znajomych (czasem chcieliby wypróbować jakieś nietypowe rzeczy, których nie ma w hostingu zewnętrznym - taki dobry wujek jestem :) ). Pytanie brzmi: czy na takim łączu jest sens w to się bawić? (pomijam kwestię opłacalności, chodzi mi tylko o jakość łącza). Moj dostawca bierze net od Crowleya. Ewentualnie mógłbym zwiększyć sobie przepustowość, ale raczej tylko do opcji 8Mbit ze względu na koszty (http://jmdi.pl/internet.cennik.php).

 

Nie wiem czy to się przyda, ale póki co chodzą sobie tylko dwie testowe stronki i generuja takich ruch (marzec):

 

Total Hits 408116

Total Files 335537

Total Pages 59292

Total Visits 12571

Total KBytes 5471496

Avg Max

Hits per Hour 772 9630

Hits per Day 18550 44986

Files per Day 15251 41193

Pages per Day 2695 8531

Visits per Day 571 807

KBytes per Day 248704 526216

 

 

Docelowy ruch byłby na pewno większy.

 

Proszę bardzo o wskazówki, a jeśli pytanie jest głupawe to przepraszam, ale jestem zielony jeśli chodzi o wykorzystanie łącza do hostingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jmdi ma ogólnie dobre łącza

 

Jeżeli nie będą to żadne wielkie portale/fora to czemu nie :) jeżeli oczywiście mówisz o tym że to 4mbit to jest upload.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech fajne ceny, szkoda że u mnie nie można takiego łącza za taką cenę kupić :/

 

4Mbit powinny spokojnie wystarczyć, w sumie nawet 2Mbit i by wystarczyły ale tak masz przynajmniej zapas. Jedyny haczyk to fakt iż to prędkość "do", więc zależy jakie stabilne mają te łącza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź.

 

@xorg tak - łącza u nich maja taki sam upload jak download

 

@BOSS Jeśli chodzi o stabilność to nie narzekam. Jak testowałem na rapidshare to o której godzinie bym nie próbowal to zawsze te 4Mbit mam (w nocy nawet 8 downloadu). Swoją drogą to ciekaw jestem czy to 16Mbit to rzeczywiście u nich tak działa. Niestety nie przetestuję (za drogo dla mnie 350 co miesiąc :) )

 

Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam. Czas się rozejrzeć za jakimś serwerkiem na allegro. Swoja drogą mam pytanie jaki moglibyście polecić w cenie 500 - 1000 PLN? Ewentualnie jakąś małą szafeczke mogłbym zorganizować jakby była potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer z prawdziwego zdarzenia do domu odpada, ponieważ jest za głośny. Polecam DELL'a na P3, model GX110 / GX115, jest mały i praktycznie bezgłośny. Myślę że do zastosowań przytoczonych będzie idealne. Procesor max P3 1GHz, 2xSDRAM, 1x HDD IDE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Korzystając z tego że mam w domu stabilne łącze za rozsądna cenę (4 Mbit, symetryczne za 89/mc) chciałem sobie postawić w domu serwerek dla hostowania stron dla znajomych

 

#Pobieranie danych z prędkoscią do 4 Mbit/s (4096 kbit/s)

#Wysyłanie danych z prędkoscią do 4 Mbit/s (4096 kbit/s)

 

Pierwsze slysze, ze masz internet 4Mbps/s w tej cenie. Raczej masz lacze "do 4Mbps/s"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozważając sobie co będzie mi potrzebne wybiorę raczej ktoregos Della. Po co przepłacać za moc, której się nie wykorzysta :)

 

Dziękuję bardzo za pomoc. Jestem pod wrażeniem szybkości i jakości odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem della przytoczonego przez BOSS'a (wersja PC) i jest beznadziejny... Ta obudowa jest na maksa tandetna i nieporęczna, dlatego wg. mnie najlepsza inwestycja to DELL GX110/115. Procesor P3 jest dość wydajny, a do tego pobiera mało watów prądu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwsze slysze, ze masz internet 4Mbps/s w tej cenie. Raczej masz lacze "do 4Mbps/s"

 

Moj znajomy ma za 49zl 3mbit w dwie strony :) I jest bardzo zadowolony :) Inna kwestia, ze ma rzut beretem do serwerowni interii ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałem della przytoczonego przez BOSS'a (wersja PC) i jest beznadziejny... Ta obudowa jest na maksa tandetna i nieporęczna, dlatego wg. mnie najlepsza inwestycja to DELL GX110/115. Procesor P3 jest dość wydajny, a do tego pobiera mało watów prądu:)

Tandetna nie tandetna ma działać a nie wyglądać :) Podałem tego bo łatwiej go zmodować i wstawić np. większy wentylator 80mm albo wręcz 120mm bokiem. GX115 jest równie dobry ale mnie miejsca na manewrowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwsze slysze, ze masz internet 4Mbps/s w tej cenie. Raczej masz lacze "do 4Mbps/s"

 

jasne że "do". Ale w Europie to raczej cały czas taką ma przepustowość (oczywiście nei monitoruję 24h). No i naprawdę dobry uptime (raz tylko była awaria po jakiejś burzy ale szybko usunięta, no i raz pies zjadł mi kabel do routera :) )

 

Do Warszawy: 249748523.png

Do Rzymu: 249750232.png

 

poza Europa jest troche gorzej co mi jednak nie przeszkadza. Z resztą za takie pieniądze to chyba i tak nie jest źle.

 

Nowy Jork: 249750745.png

 

Nie wiem czy te testy są miarodajne ale takie parametry trzyma. Ja tam jestem zadowolony, tym bardziej, że miałem doczynienia już z jednym dostawcą, który był duzo droższy a łącze kiepskie. Ale masz rację szirok, zdaję sobie sprawę, że łącza klienckie są innej jakości niż te w serwerowniach (na technicznych szczegółach się nie znam, ale logika i porównanie cen nakazuje mi tak sądzić), dlatego pytałem się na forum czy moje się nadaje do powyższych zastosowań. Z reszta jak się nie sprawdzi to trudno. Za dostęp i tak płacę a komputery podane przez BOSSa i xorga drogie nie są, także straty dużej nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domowe łącze :

249871325.png

Jak na moje domowe potrzeby wystarcza, jednak nie śmiem przeczyć, że przydało by się chociaż 1/1 mbps symetryczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, bo pytanie bardzo podobne.

 

Także posiadam łącze 4Mbit/s (Dialog), ale niestety nie symetryczne. Maszynkę pod taki domowy serwerek niedawno zakupiłem. Zastanawiam się czy jest sens udostępniać go na takim łączu? Byłyby tam głównie stronki/fora do testów lub jak coś kumple chcieliby wrzucić. Duży ruch nie byłby więc generowany. Test łącza do Wrocławia przedstawia się następująco:

 

249917489.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest to łącze nie symetryczne, co za tym idzie może go zabraknąć do takich zastosowań. 0.5 MBita to zdecydowanie za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla hostingu to więcej uploadu niż downloadu powinno być ;)

 

A co do jmdi to mają bardzo dobrej klasy łącza - mam do nich ping jak do WDC... poza tym KampNO.pl korzysta z ich łącz i nikt nie narzeka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×