Skocz do zawartości
scz

Nowe serwery w OVH :)

Polecane posty

a jezeli chodzi o te RPS to sa one lepsze od VPS??

bo z tego co rozumiem to raczej tak.

bo mamy procesor dla siebie a nie wspoldzielony do samo z ramem itp

tylko dysk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No,no... Nowa oferta naprawdę imponująca! :) Za całkiem niewielkie pieniądze można dostać naprawdę dobry serwerek:

http://www.ovh.pl/produkty/eg.xml

Wg mnie OVH miało w miarę ciekawą ofertę już wcześniej, przed wprowadzeniem serii 08, choć teraz niewątpliwie pobili sporo firm na głowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lepsze? W zależności o jakich zastosowaniach mówimy i z jakimi VPSami to porównujemy. Nie są za to, na pewno, stabilniejsze.

kaczy@farel:~$ uptime

18:53:01 up 31 days, 1:16, 1 user, load average: 0.19, 0.22, 0.22

 

ja na kimsufi nowym dostałem (...)

Czyli dokładnie ten sam procek co na RPSI ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko jedno widze w ovh

 

Kimsufi 08 - caly czas przybywa serwerow w dostepnosci 72 godziny a dostepnosc 24 rozchodzi sie jak buleczki cieple.

 

Kimsufi 08 XL - szybciej sie rozchodzi niz oni "robią" te serwery.

 

Kimsufi 08 XXL - I wykupiliscie wszytko ;) 72 godziny dostepność 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki sens korzystać z Ubuntu Desktop ? Lepiej już postawić Debiana z "iksami" na iceWM i tylko instalować pierdółki, które potrzebujesz. Nie ma sensu tak męczyć serwera, zbędnymi bzdetami Ubuntu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki malu.

Zastanawiam sie nad kupnem serwera wlasnie w ovh (cena/jakosc/parametry chyba nigdy nie byla tak rozsadna), ale jestem kompletnym cieniasem jesli chodzi w temacie unixa. Z manualem instalacji jakos sobie radze (2 razy cos spieprze, az cos postawie :-) ), ale obawiam sie ze nie udzwigne ciezaru instalacji z ew. errorami z poziomu ssh. Podstawowe komendy znam, ale zdaje sobie sprawe z tego ze to nie wystarczy, aby bawic sie serwerem. Tu dochodze do sensu mojego pytania o Ubuntu Desktop (ktory wydal mi sie bardziej "juzer friendli" ;) ), a ktory ma w swej ofercie wlasnie ovh.

Ktos moze zapyta po co mi ten server? Do 2 zastosowan:

- FTP do magazynowania plikow

- 1 server gry

- calosc maxymalnie dla 10 przyjaciol/wspolpracownikow

Troche poplynalem z tematem posta w tym dziale, ale sprawa dotyczy wlasnie servera w ovh, wiec mam nadzieje ze nie dostane zbytnio po gebie :) Zatem moje pytanie brzmi; ktora z dystrybucji systemu jaka ma w ofercie OVH polecalibyscie laikowi takiemu jak ja :) Z mojej perspektywy Ubuntu Desktop wydaje sie chyba dobrym rozwiazaniem, a moze sie myle?

Z gory dzieki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak będziesz musiał użyć konsoli :- )) (Jedynie gdybyś się naprawdę bardzo postarał, możliwe że udało by Ci się tego uniknąć)

Więc poleciłbym Ci jednak zabrać nie żaden cud Dekstop, tylko normalną dystrybucję serwerową. Debian wydaje mi się idealny dla początkującego(Nie instaluje dużo syfu na początek, jest łątwo konfigurowali oraz posiada najlepsze narzędzie to zarządzania paczkami jakim jest APT) . Slackware było by zbyt trudne, podobnie jest z Gentoo (Jednak tutaj chodzi o cierpliwość portage[emerge]). Więc doradziłbym Ci zabrać Debiana, poprosić kogoś, aby Ci skonfigurował odpowiednie deamony (Jeżeli chcesz to chętnie w tym pomogę). Jednak musiałbyś poczytać trochę tekstów o linuxach :- )).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

To Debian jest dystrybucja serwerową ? Ciekawych rzeczy można się tu dowiedzieć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według portalu linux.pl jest :- ))

http://www.linux.pl/?id=distro&kategoria=19

Nie wiem jakie były założenia twórców Debiana, jednak według mnie Debian Etch nie jest dystrybucją stricte pod Desktop. Wydania Sid,Lenny,Experimental są lepszym materiałem na Desktop --jednak seria stable Debiana ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To Debian jest dystrybucja serwerową ? Ciekawych rzeczy można się tu dowiedzieć ;)

Na wszystkim można serwer postawić, tak też się w sumie robi w zależności

od wymagań projektowych,

a to że się nie nazywa "Debian Enterprise Linux" wcale tego nie wyklucza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4 na bank nie wiem jak to jedno ale 5 max, no chyba ze dogadasz sie z nimi by ci "dali" jeszcze IP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy mozna na 1 IP zwyklym i na jednym Failover postawić 2 DNSy?

 

ns1.mojadomena.pl

ns2.mojadomena.pl

 

Nie uśmiechało by mi się uzywanie NSa w domenie ovh.net

 

jest jakiś sposób czy konieczne jest szukanie Secondary DNS u kogos innego?

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ednet

 

możesz ustawić ns1.mojadomena.pl i ns2.mojadomena.pl na tym samym adresie IP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym zapytac jak wyglada czas oczekiwania na serwer z win2003 bo czekam juz 5 dzien i nic

kiedys zamawialem ser z linux byl gotowy w 2h z tego co piszecie nowe serwery z linux dostajecie w ~2dni

Czy w OVH na maszyne z win2003 trzeba tyle czekac? czy to tylko teraz tak sie trafilo

maszyna to najtansze kimsufi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×