Skocz do zawartości
scz

Nowe serwery w OVH :)

Polecane posty

Ale czy dostaniesz lepszą ofertę CENOWĄ niż w OVH? Wątpię. ;)

Dedibox.fr

leaseweb.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

wyluzujcie z tą bezsensowną krytyką: nie jest polakiem więc łatwiej mu napisać w innym języku, a potem "sprzątaczki z polski" to przetłumaczą więc O CO KOMON?!? Lepiej żeby słał cichcem do .pl i wszyscy czekali na tłumaczenie? Wyluzujcie bo czasami taka krytyka jest śmieszna, jakby juz na siłe, żeby czegokolwiek sie przyczepić.

 

poza tym z tych dyskusji wynika wiele dobrego, oles mowi, ludzie krytykuja, sa jakies zmiany.

 

Problemem OVH jest to, że dali DUZO ZA DUZO za NIEWIELE i teraz nie wiadomo co zrobić. Daj palec - wezmą całą reke ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny ten server pro, ale niestety Dedibox ma na koncie wiele identycznych historii jak OVH w rodzaju odłączeniu setek opłaconych serwerów bo nagle przypomniało im się, że nie wolno ich odsprzedawać obcokrajowcom, albo przycinanie łącza itd itp. Sam panel obsługi pod względem funkcjonalności wygląda tak, jakby Dediboxa tworzyła ta sama osoba co OVH albo jedni nawzajem odgapiali od drugich ;). Ciekawostką jest serwis dedispare, który daje do dyspozycji zapasowy serwer o takich samych parametrach jak główny dostępny jednym kliknięciem z panelu.

 

sproject: Kimsufi jest owszem tanie, ale jednocześnie traktowane przez OVH trochę jak piąte koło u wozu. A przecież sami ustalili takie ceny..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Patrick ja na przykład w dedibox.fr miałem serwer i przycinają łącza to prawda. Ale zanim Cie przytną dostajesz email że przekroczyłeś 4 Tb transferu masz jeszcze 1 TB transferu po tym twoje łącze zostanie przycięte.

 

Poza tym jak te panele mają się różnić jak te same firmy im je robiły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dedibox.fr

leaseweb.com

 

Dedibox.fr - tylko jeżeli jesteś francuzem.

Leaseweb.com - jeżeli bierzesz troszkę więcej sprzętu to możesz z nimi skutecznie negocjować, co jednak nie zmienia faktu, że jest drożej od tego co w chwili obecnej planuje Ovh.

 

Co do Olesia i tego w jaki sposób komunikuje się z klientami na forum. Ja jestem w szoku, że jemu się chce angażować w jakieś śmieszne pogaduszki na boardzie i kierując się ich wynikami konstruować ofertę firmy. Nie spotkałem się jeszcze z takim podejściem do klienta. Język w jakim pisze na forum (czy to FR/EN/PL) to mi zwyczajnie zwisa (nie wiem czy Ty scz, mając taką firmę i 10 oddziałów w całej Europie kłopotałbyś się rozmową na forum w lokalnym języku).

 

Pozostaje kwestia nieobliczalności polityki przydzielania przepustowości oraz sposobu walki z nielegalnymi treściami przechowywanymi/rozprowadzanymi (czy to umyślnie, czy też nie) poprzez ich sieć. Jedynie te dwie rzeczy powstrzymują mnie przed przenosinami całego biznesu właśnie tam. Trzeba jednak wspomnieć, że dość szybko klaruje się sytuacja w tych dwóch punktach. Jak mówi stare przysłowie, w biznesie nie ma miejsca na sentymenty. Jeżeli więc ich oferta będzie najlepsza, to nie widzę sensu marnować ciężko zarobionych pieniędzy gdzie indziej, aby tylko nie pchać ich w .... Olesiowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w Dedibox.fr trzeba być rezydentem to znaczy trzeba mieć adres i rachunek bankowy (według ich wymagań)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

scz: Dedibox i OVH to nie ta sama firma, a wątpie, żeby dwóch największych konkurentów z rynku budżetowego we Francji odsprzedało sobie panele :P. Ten Dediboxa ma sporo funkcji, których nie ma OVH (wirtualna klawiatura, spare server, większy wybór systemów, które przy okazji instalują się o wiele krócej niż w przypadku OVH itd), jednak jest tak samo mało funkcjonalny momentami, chociażby przy partycjonowaniu dysków.

 

Dla mnie największym minusem OVH jest ich pewnego rodzaju niestabilność (ofertowa, nie kupowanych tam serwerów ;)) - nie znam drugiej firmy, która tak często zmienia ofertę i zasady, które obowiązują userów. Nie zmienia to jednak tego, że jeśli ktoś szuka czegoś na kilka swoich prywatnych stron czy większy projekt to ich oferta dedyków jest idealna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos
Co do Olesia i tego w jaki sposób komunikuje się z klientami na forum. Ja jestem w szoku, że jemu się chce angażować w jakieś śmieszne pogaduszki na boardzie i kierując się ich wynikami konstruować ofertę firmy. Nie spotkałem się jeszcze z takim podejściem do klienta.

Taki typ spotykany jest w przypadku gdy ktoś jednoosobowo mocno rządzi jakąś firmą. Wtedy wszystkiego dogląda, wszystkim się zajmuje. Znam 2 inne takie firmy - w obu przypadkach nie wychodzi to firmie za dobrze, wszystko się zatyka na najwyższym poziomie bo w końcu doba ma tylko 24h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

nie, akurat miałem na myśli 2 polskie firmy ze śląska. a o LT mi nie mów bo właśnie od 2 dni przenoszę serwery od nich i już mnie krew zalewa ;)

 

ps. dodam, że w obu przypadkach szefowie tak samo zajmowali się dyskusją z leszczami na forach :P robili milion rzeczy na raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byli jacyś dwaj z czego w obu wypadkach skończyło się tak, że dedibox wymówił im umowę i z dnia na dzień wyłaczył kilkaset serwerów zostawiając ich klientów na lodzie.. Jest o tym trochę na amerykańskim WHT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie największym minusem OVH jest ich pewnego rodzaju niestabilność (ofertowa, nie kupowanych tam serwerów :) ) - nie znam drugiej firmy, która tak często zmienia ofertę i zasady, które obowiązują userów.

Jeżeli chodzi o hardware to dla mnie bomba. Jednak masz rację, troszkę za mało stabilny grunt na bardzo poważne projekty.

 

 

Byli jacyś dwaj z czego w obu wypadkach skończyło się tak, że dedibox wymówił im umowę i z dnia na dzień wyłaczył kilkaset serwerów zostawiając ich klientów na lodzie.. Jest o tym trochę na amerykańskim WHT.

Miałem bodajże dwa serwery w bestofdata.com (jeden z większych resellerów dedibox w tamtym okresie). Najpierw eksperymenty typu limit na 25mbps, potem jakieś przycinki (w godzinach szczytu). W końcu sam odpuściłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byli jacyś dwaj z czego w obu wypadkach skończyło się tak, że dedibox wymówił im umowę i z dnia na dzień wyłaczył kilkaset serwerów zostawiając ich klientów na lodzie.. Jest o tym trochę na amerykańskim WHT.

 

Było nawet na pewno 3, a nawet nie wiem czy 4. :)

 

Ja już raczej myślę nad UK i przenieść się z ovh

 

http://www.poundhost.com/dedicated-servers/ - fajne dell'e :)

http://www.ukservers.com/index.cgi?p=dedicated

http://www.real-hosts.co.uk/index.php?dedi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oby się funt nie podniósł do pierwotnego poziomu czyli 7 PLN :) Na szczeście Anglicy wiedzą ze polski klient też jest dobrym klientem co czasami zapominają Niemcy czy Francuzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NA rpsach, dedykach czy VPSach jest bezplatne zmiana systemu, czy reinstalacja wszytko dzieje sie automatycznie. Zazwyczaj trwa okolo 30 minut, zmiana systemu czy reinstalacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale dlaczego do (:)) nędzy nie przeczytasz tego tematu? Dlaczego nie zobaczysz na ich stronę? Dlaczego nie napiszesz do boku tylko zadajesz tego typu pytania na forum? Przecież to jest oczywiste i było przerabiane 999razy.

 

Sorry ale nie mogłem się powstrzymać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, ale dlaczego do (:)) nędzy nie przeczytasz tego tematu? Dlaczego nie zobaczysz na ich stronę? Dlaczego nie napiszesz do boku tylko zadajesz tego typu pytania na forum? Przecież to jest oczywiste i było przerabiane 999razy.

 

Sorry ale nie mogłem się powstrzymać :)

 

 

Właśnie że czytałem tyle że przy 8 stronie padłem... Jak bym nie wpisywał fraz w wyszukiwarce to nie chce mi ona powiedzieć tego co chciał bym się dowiedzieć... A czemu tu, a nie na BOK? Bo oni pracują od 8-18 tylko :)

 

Nie chciałem nikogo drażnić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×