Skocz do zawartości
scz

Nowe serwery w OVH :)

Polecane posty

Pytanie do posiadaczy testowych RPSów.

 

Wyłączyli Wam już je? Czy jak gdyby nic, serwery działają i mają się całkiem dobrze?

Ja przedłużyłem o następny miesiąc ;)

 

PS. zauwarzylem ze server gry mmorpg i jakies operacje na dysku to juz sa lagi ;)

~# hdparm -t /dev/sda2

/dev/sda2:
Timing cached reads:   838 MB in  2.00 seconds = 418.33 MB/sec
Timing buffered disk reads:	4 MB in  3.29 seconds =   1.22 MB/sec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi RPS dzial jak najbardziej OK. Czekam aktualnie na deyka z ovh ale widze ze kolejka jak za miesem za czasów komuny ;) , dodatkowo odnosnei RPSów zauwazylem ( to chyba wina calego ovh ) np. wczoraj okolo 15 minutowy pad , a raczej pady , chodzi tutaj ze nei pad serwer czy cos, lecz lacze padało, po tem patrzac na statystyki z 8 mb raktem mi trafik spadl do okol 300 kb/s cos chyba im sie dzialo, gdyz raz "byl" serwer a raz "nie bylo" go ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mi RPS dzial jak najbardziej OK. Czekam aktualnie na deyka z ovh ale widze ze kolejka jak za miesem za czasów komuny :)

Ja wczoraj miałem jakiś nieplanowany (przynajmniej nie przeze mnie) restart RPS'a i nie było go przez 3 minuty w sieci (a jak wiadomo, każda sekunda przerwy to miliony strat... :) ). Szkoda... bo liczyłem, że wykręce na nim jakiś lepszy uptime :)

 

W kwestii serwera dedykowanego... to czekam już od czwartku (24 kwietnia) na maszynkę z FreeBSD i doczekać się nie mogę... znając pecha to pewnie mi go zafundują na weekend majowy, który zdecydowanie wolę spędzić z narzeczoną niż przed komputerem. Na RPS'a też się kiedyś "trochę" naczekałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Ten panel co oni tam oferują to sie do czegoś nadaje, czy to totalne dno i lepiej od razu kupić licencje na DA ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ten panel co oni tam oferują to sie do czegoś nadaje, czy to totalne dno i lepiej od razu kupić licencje na DA ?

Totalne dno, do niczego sensownego się to nie nadaje,

chyba każdy inny panel będzie lepszy.

Tyle w tym dobrego, że chociaż próbowali napisać coś własnego,

a to wielki plus. :)

Jeśli byś potrzebował licencji na DA, zgłoś się do mnie via PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W kwestii serwera dedykowanego... to czekam już od czwartku (24 kwietnia) na maszynkę z FreeBSD i doczekać się nie mogę... znając pecha to pewnie mi go zafundują na weekend majowy, który zdecydowanie wolę spędzić z narzeczoną niż przed komputerem. Na RPS'a też się kiedyś "trochę" naczekałem.

 

 

Nie jesteś sam ... ;/

 

Witam
W weekend instalowane były serwery za które wpłynęła opłata 22.04.2008, na Pana serwer należy jeszcze poczekać około kilku dni.

Pozdrawiam
Aleksandra Kaczmarek OVH.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ten panel co oni tam oferują to sie do czegoś nadaje, czy to totalne dno i lepiej od razu kupić licencje na DA ?

No tak... bellerofont już się wypowiedział, a ja tylko podtrzymuję jego zdanie. Sam testowo zainstalowałem tam na Debianie panel DA. Jedna rada... sprawdź sobie ifconfig na RPS'ie, bo podczas instalacji panelu (licencja na IP) będziesz musiał zmienić domyślny interfejs z eth0 na eth0:0 :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i właśnie dzisiaj dopiero wyłączyli mi RPS'a ;>

Ja za to dostałem dziś ładnego maila z pytaniami o stopień zadowolenia z jakości usług (miałem darmowego RPS'a na testy w ramach "szczęśliwej 50-tki"). Przy okazji dowiedziałem się od Pani badającej moją opinię, że serwer nie został dalej przedłużony (chociaż płatności dokonywałem na początku kwietnia i co widać w panelu serwer opłacony jest do niemalże końca maja). Miałem także okazję (odpowiadając na ich maila) zadać kilka pytań... ciekawe na ile z nich odpowiedzą bardziej wyczerpująco niż "tak" lub "nie" :P

 

Jeśli chodzi o nową gamę serwerów dedykowanych... dostałeś już swoją maszynkę? Mnie leci dziś 7 dzień oczekiwania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja za to dostałem dziś ładnego maila z pytaniami o stopień zadowolenia z jakości usług (miałem darmowego RPS'a na testy w ramach "szczęśliwej 50-tki"). Przy okazji dowiedziałem się od Pani badającej moją opinię, że serwer nie został dalej przedłużony (chociaż płatności dokonywałem na początku kwietnia i co widać w panelu serwer opłacony jest do niemalże końca maja). Miałem także okazję (odpowiadając na ich maila) zadać kilka pytań... ciekawe na ile z nich odpowiedzą bardziej wyczerpująco niż "tak" lub "nie" :)

 

Potwierdzam też dostałem :)

 

 

Jeśli chodzi o nową gamę serwerów dedykowanych... dostałeś już swoją maszynkę? Mnie leci dziś 7 dzień oczekiwania :)

 

To do mnie ?:P

Tak maszynkę z windowsem dostałem jakoś tydzień temu..

Jednego dedyka z linuxem jakoś 2 tyg temu..

 

A te zamawiane 2 serwery dla znajomych około 24.04 jeszcze nie ;/

"Każą" jeszcze na nie czekać ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Każdy kto miał tam serwer testowy dostał takiego samego maila :P

 

Bo idą pewnie z automatu :) Ja to nie wiem co mam im odpisać, bo mój RPS częściej był zablokowany/przycięty za różne eksperymenty niż działał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To do mnie ? :P (...) A te zamawiane 2 serwery dla znajomych około 24.04 jeszcze nie ;/

"Każą" jeszcze na nie czekać ... :)

Trudno... dobrze by chociaż było, gdyby oddali te serwery do niedzieli.

 

Bo idą pewnie z automatu :) Ja to nie wiem co mam im odpisać, bo mój RPS częściej był zablokowany/przycięty za różne eksperymenty niż działał :)

Poproś o przedłużenie darmowego okresu testowego, prośbę swą motywując tym, iż nie zbadałeś jeszcze wszystkich rodzaji możliwych przeciążeń (ze strony sprzętowej RPS) oraz wszelkich możliwych blokad (ze strony obsługi OVH) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

troche nie na temat ale... czy jest na forum pracownik firmy OVH? W poniedziałek zamówiłem i opłaciłem na 6 miesięcy serwer i pomrosiłem Panią z BOK o wystawienie faktury kwietniowej. Jednak dostałem odpowiedź że nie ma takiej możliwości technicznej, bo fv wystawiane sa przez automat dopiero po zainstalowaniu serwera. Oczywiście jest taka możliwość, tylko nikomu nie chce się poświęcić 3 minut na anulowanie fv czy wystawienie choćby korekty. Dlatego szukam 'poczciwego' pracownika ovh, który pomógłby mi w rozwiązaniu mego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mi sie wydaje, czy ze specyfikacji nowych dedykow usunieto usluge "geolokalizacja". Swoja droga korzystal ktos z tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem tam jest, a w reloaded byla dodana na samym koncu listy uslug zawartych. Teraz ze zdziwieniem stwierdzam ze wcielo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziwne ja dla swojego serwer mam to - ale nie korzystam.

Napisz może do OVH niech Ci to włączą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po weekendzie skladam zamowienie na maszyne, wczesniej napisze do supportu o co kaman ze najpierw bylo a teraz niet ;)

Milego dlugiego zycze :)

 

(przed napisaniem 1 posta dostepnych bylo 6 maszyn w 1h, teraz - standard rowny 0, BTW ciekawe ile po(sz)czekam na server)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje zamówienie z 25 kwietnia nadal nie zrealizowane ;) Mam nadzieję, że do piątku będzie już maszyna bo w planach mam kolejne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem zamówienie na Kimsufi w poniedziałek rano, a dostęp do serwera dostałem w środę po południu. Może teraz rzucili całe siły na front Kimsufi i inne zamówienia realizują z większym opóźnieniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×