Skocz do zawartości
darkdevil

Wydajnosc VPSa-problem

Polecane posty

Witam.

Chcialem sprawdzic jak bedzie chodzil moj serwis po przeniesieniu na VPSa kolegi.Jednakze mamy problem.Jest to maszynka z pierwszego pakietu xxl-web-com i niestety jest kłopot z wydajnością.Mianowicie po przekierowaniu ruchu na tegoż VPSA wszystko chodzi dobrze ale przez jakieś 5 sekund.Po tym czasie strony w ogóle przestają się wczytywać albo wczytują się 5 min.

Dodam ,że nie jest to wina skryptu strony ponieważ sprawdziłem to wstawiając tam zwykły plik index.html z kilkoma linijkami tekstu.Obciążenie praktycznie jest zerowe (sprawdzone w panelu) a strony po prostu nie chcą się wczytywać, tak jakby był wykonywany jakiś mocno-obciążający serwer skrypt.

Wszystko działa jak złoto gdy przeglądamy serwis we dwóch.Kiedy wchodzi więcej ludzi maszynka dostaje zadyszki(przy 10 userach online...).Pierwszy raz z czymś takim sie spotykam.

Może ktoś z was miał podobny problem lub wie jak go rozwiązać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jednak nic nie wiemy o serwerze.

Jaką dysponuje mocą ?

Na jakim sofcie bazuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soft:

open suse 10.1

 

vPowerServer10

10 GB HDD,

min. 128MB RAM,

transfer 500GB/mc

 

Jaki load? Jakie zużycie pamięci i procesora?

Jaka konfiguracja apache (bo jak rozumiem apache jest zainstalowany?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Apache pewnie się uruchamia z za dużą ilością 'childów' i zżera całą dostępną pamięć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie użycie procka i pamięci jest minimalne.Dlatego się dziwie ,że to nie wyrabia.

 

Jaka konfiguracja apache (bo jak rozumiem apache jest zainstalowany?).

 

Tak-jest zainstalowany apache.A jaka konfiguracja?Hmm,nie wiem dokladnie o co pytasz.

 

Apache pewnie się uruchamia z za dużą ilością 'childów'

 

Nie bardzo wiem o czym mówisz.Można jaśniej?Jestem początkujący w tej dziedzinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MaxChildPerRequest - maksymalna liczba odpalonych "podprocesow" apache (Okreslam to mianem podprocesow poniewaz trudno mi znalesc dobre okreslenie tego slowa)

Zainteresuj sie Server Limit , Max Clients , MaxChildRequest , MaxChildPerRequest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodajmy że ustawienia są w pliku httpd.conf

Możesz tam wyrzucić (#) moduły których napewno nie użyjesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaxChildPerRequest - maksymalna liczba odpalonych "podprocesow" apache (Okreslam to mianem podprocesow poniewaz trudno mi znalesc dobre okreslenie tego slowa)

Zainteresuj sie Server Limit , Max Clients , MaxChildRequest , MaxChildPerRequest

 

Popatrzylem troche po opcjach.Zmienilem wartosci na :

KeepAlive Off

StartServers 5

MinSpareServers 16

MaxSpareServers 32

MaxClients 256

MaxRequestsPerChild 100

 

Niestety nic to nie daje.Rozumiem zeby jeszcze serwer mulilo itd ale to w ogole nie dziala.tzn chodzi ale przez 30 sekund.Pozniej strony zamiast sie ladowac maja timeouta.

 

Any hints?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Popatrzylem troche po opcjach.Zmienilem wartosci na :

KeepAlive Off

StartServers 5

MinSpareServers 16

MaxSpareServers 32

MaxClients 256

MaxRequestsPerChild 100

 

Niestety nic to nie daje.Rozumiem zeby jeszcze serwer mulilo itd ale to w ogole nie dziala.tzn chodzi ale przez 30 sekund.Pozniej strony zamiast sie ladowac maja timeouta.

 

Any hints?

 

Timeouta ... pewnie za dużo maxclients ... skrypt za długo wszystko muli :-)) i się robi dużo procesów.

Zrób KeepAlive On i KeepAlive timeout (jakoś tak to się zwało) - około 2-3

Jeżeli to nic nie pomoże, to powinieneś pobawić Ci ostro z childami, lub zwiększyć parametr Maxclients (domyślnie max 256 - trzeba kompilować aby zwiększyć) jednak ja kiedyś z lenistwa ominołem to poprzez ServerLimit :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem na load w TOP i jest 0,60 .Timeout nie zawsze jest .Po prostu strony ładują się w nieskończoność.Jeszcze popatrzę na te maxclients i zobacze wtedy.Dzięki za sugestię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej limit procesów. Już to gdzieś widziałem. Najlepiej zmienić na mpm worker w apache.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Zmień tego vpsa na jakiegoś taniego dedyka bo przecież to nie wyrabia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

darkdevil jeśli mowa o moim VPSie to jest to hosteurope : )

 

Dzięki wszystkim za podpowiedzi.. tak to jest jak półlaicy próbują okiełznać VPS-a : ) heh

 

VPS stoi pusty, to najmniejsza opcja w HE... no i właśnie - wszystko pada, jak dark opisał... czy rzeczywiście ten dany serwis jest aż takim zamułem? heh...

Apache jest standardowo "z pudełka" z Pleskiem 8.3 bodaj..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej zmienić na mpm worker w apache

 

Jak to zrobic?Szukalem na googlach ale nie znalazlem jasnej instrukcji.

 

Pokaż nam co wypluwa polecenie cat /proc/user_beancounter.

 

Pliku beancounter nie ma .jest za to beancounters.Jednak po wklepaniu tego polecenia nis sie nie wyswietla.Kursor przechodzi do nastepnej linii po prostu.

 

Zmień tego vpsa na jakiegoś taniego dedyka bo przecież to nie wyrabia.

 

Testowalem to na vpsie z pierwszego pakietu w hosteurope.de oraz na innym vpsie ,rowniez z pierwszego pakietu ale na xxl-web.pl .Oba maja te same objawy.Niemozliwe ze to nie wyrabia.Jest po prostu zle skonfigurowane.

 

Co do serwisu to nie jest jego wina.Podstawilem zwykly plik tekstowy zamiast index i bylo to samo.To sie dzieje na dowolnym skrypcie.To samo jest przy 100 online jak i przy 500 online.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Ja i tak bym to zmienił bo nie nadaje się to na nic ...

Ale oczywiście możesz kogoś wziąć by wykonać konfiguracje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja i tak bym to zmienił bo nie nadaje się to na nic ...

Ale oczywiście możesz kogoś wziąć by wykonać konfiguracje.

 

Jak sie nie ma funduszy to jakos trzeba sobie radzic.Zreszta bez przesady.Serwis nie ma 20 k UU na dzien czy milionow postow zeby VPS nie dal sobie rady.

 

Pusty smiga na obu VPSach bez problemu.Wystarczy ze wejdzie 40 osob i strony laduja sie w nieskonczonosc.

 

xxl-web

forumwow.mithril.mobi

 

hosteurope

*.dedicated.hosteurope.de

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papaj

sprawdz slow logi, bo pewnie sql zarzyna ci serwer... badziewiaste forum na smf, wcale sie nie dziwie ze nie trybi;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
... badziewiaste forum na smf, wcale sie nie dziwie ze nie trybi;]

 

...... lol123....

... a co może przemaska walnąć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
... a co może przemaska walnąć ?

 

Heh o tym samym pomyslalem ...

 

... badziewiaste forum na smf, wcale sie nie dziwie ze nie trybi;]

 

Takie wypowiedzi nie wnosza nic do tematu.Jak serwer nie jest poprawnie skonfigurowany to i strony z "Hello world!" nie uruchomisz.

 

Zdaje sobie sprawe za nikt mi tego za darmo nie zrobi-wiadomo,ze wiedza kosztuje.Ale akurat moze ktoras z rad pomoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ajj męczy mnie już ta głupia dyskusja ;)

Tylko zaśmieca forum nic nie wnoszącymi postami.

Jeżeli chcesz to skonfiguruję Ci ten serwer na miarę moich możliwości, jednak wykaż trochę inwencji i napisz chociaż PW :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pliku beancounter nie ma .jest za to beancounters.Jednak po wklepaniu tego polecenia nis sie nie wyswietla.Kursor przechodzi do nastepnej linii po prostu.

 

To wyświetl beancounters...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To wyświetl beancounters...

 

 

Tak jak mowie.Zawartosc pliku sie nie wyswietla.Kursor przechodzi do nastepnej linii.moze jakis felerny serwer xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×