Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
BlueMan

Zoptymalizowane phpBB3

Polecane posty

Najchętniej to opinię właścicieli hostingów bym poznał :)

 

Jak się ma sprawa z wydajnością tego skryptu? Można go polecać tak jak SMF, czy punBB? Czy jednak ekipa phpBB nie zabłysnęła?

 

 

Słyszałem historię, że na dedyku z C2D Przemo zażynał 80% jego mocy, po przejściu na phpBB3 postawili to forum na Celeron 2.0 i mają obciążenie 40-50% ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Bezpieczne i przyjazne serwerom to jest czy nie warto w to inwestować ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mnie tylko dziwi, że spadła mi Wielkość bazy konwertowanej z smf na phpbb3... z jakieś 10 MB na 4 MB... ;] (wcześniej czyściłem ją z niepotrzebnych rzeczy.. )

P.S.

 

pewnie zaraz bell się wypowie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Warto na to w ogóle iść czy ospuścić sobie i poczekać aż bedzie to zdatne w trybie produkcyjnym a nie testowym ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Chodzi mi o to że może być oficjalne ale pełne dziur. Czy to oficjalne można ze spokojnym sumieniem pakować na nasze fora ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pełne dziur to może być beta, RC itp. a nie wersja finalna, ta to może mieć co najwyżej jakąś niewykrytą dziurę ale to porównanie tyczy się każdego skryptu.

 

To wersja produkcyjna czy jak ją tam inaczej nazwać i można na niej opierać swoje fora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

A teraz kwestia zażynania maszyn. Mocno to rżnie w maszynke czy można postawić i raz do roku optymalizować ? Jak wygląda sprawa optymalizacja <-> wydajność maszyny ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A teraz kwestia zażynania maszyn. Mocno to rżnie w maszynke czy można postawić i raz do roku optymalizować ? Jak wygląda sprawa optymalizacja <-> wydajność maszyny ??

Ja tam takim intymnym sprawom się nie przyglądam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No też mnie to zarzynanie maszyny interesuje... Bo to, że jest dziurawa, to wg. mnie nie ma się czym martwić - to nie Microsoft, który luki poprawia po 2 latach :)

 

iPB było by kuszące, gdyby nie ta startowa opłata $150! Za $100 było by jeszcze ok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Po prostu mam starą nie aktualizowaną wersje phpbb 2 i zastanawiam się nad migracją na wersję numer 3. Dlatego interesuje mnie czy będzie lepiej czy gorzej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam na phpbb3 dwa fora, ale ruch na nich jest w zasadzie zerowy. Ciezko sie ustosunkowac do Twojego pytania. Na sucho wyglada na to, ze v3 dziala znacznie szybciej niz v2, zblizajac sie do wydajnosci punBB. Ale... tak jak piszę, to nie musi byc miarodajne bo to moje wizualne obserwacje, a nie statystyki wziete z działania duzego forum.

 

Z tego co sobie phpbb3 ogladalem konfigurując je, chlopaki naprawde poszli trzy kroki do przodu jesli chodzi o panel administracyjny. To, co bylo do 2. dodawane poprzez pluginy, teraz jest w standardzie. Mocno to przypomina IPB v2.3.x i naprawde panel admina jest wygodny oraz funkcjonalny. Podobnie jak i samo forum dla uzytkownikow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Mam około 500 userów na forum, warto sie na to przenieść ? Ruchu wielkiego jakoś nie mam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie mozesz postawic go gdzies testowo (migracji z v2) i zebrac X ludzi ze scislego "kierownictwa" forum by wpadło na nie naraz i zaczelo sobie postowac, dodawac pliki, robic ankiety etc? Ot, by jako-tako to chociaz potestowac jak sie forum zachowa gdy online jest kilka-kilkanascie osob? Zupelnie testowo, nie produkcyjnie jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam na serwie 2 fora na ktorych musialem przejsc z przema na phpbb3

jedno ponad 100k postow drugie ponad 250k postow

odciazenie bylo znaczne

skrypt o wiele lepszy od phpbb2 ale i tak wole przemo :)

 

blue nie mozesz porownywac ze na przemo bylo obciazenie x a na tym skrypcie 50%*x

duze znaczenie ma konfiguracja obu for i jak chcesz mozemy przeprowadzic eksperyment w ktorym wyjdzie ze przemo bedzie szybsze od phpbb3

 

to tak jak by porownywac spalanie 2 samochodow nie dbajac o takie same warunki (np jeden w trasie a drugi w miescie)

(przyklad z zycia - wg komputera w samochodzie moja mama potrafi spalic zima w miescie 15l/100km a ja w trasie schodze ponizej 6 )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie do konca ale w o wiele wiekszej mierze ma na to wplyw styl (najlepszy przyklad to top we flashu vs top w gifie xD)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×