Skocz do zawartości
Tramp

Ile trwa uwalnianie domeny z kolejki?

Polecane posty

j.w

 

Ile trwa uwalnianie domen, które ktoś zakupił,a ich nie opłacił?

Przy zakupie wyskakuje mi, że domena nie jest kupiona a

Nazwa domeny uwalniana z kolejki do rejestracji.

 

Ile taki proces trwa? :-)

 

Z góry dzięki.

 

Można go jakoś przyspieszyć, czy to nie możliwe? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ile trwa uwalnianie domen, które ktoś zakupił,a ich nie opłacił?

Ile taki proces trwa? :-)

Można go jakoś przyspieszyć, czy to nie możliwe? ;)

 

Zależy od rodzaju domeny i tego czy domena była rejestrowana i wygasa, czy rezerwowana.

 

W przypadku domen polskich:

- zarezerwowane domeny - po 14 dniach rezerwacji są blokowane jeszcze losowo około 1-7 dni po których są zwalniane do puli domen wolnych,

- zarejestrowane wygasające domeny - NASK skrócił jakiś czas temu okres blokowania domen po ich wygaśnieciu do 15 dni (w których właściciel może domenę przedłużyć). Do czasu blokady, należy doliczyć losowy okres, od 1-7 dni po których domena powinna wrócić do puli domen wolnych.

 

W przypadku mało wartościowych domen, będziesz w stanie zarejestrować domenę ponownie. Problem może pojawić się w przypadku kilkuletnich wartościowych domen, na które możliwe że nie tylko Ty czekasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W przypadku mało wartościowych domen, będziesz w stanie zarejestrować domenę ponownie. Problem może pojawić się w przypadku kilkuletnich wartościowych domen, na które możliwe że nie tylko Ty czekasz.

 

Dlatego radziłbym nie ryzykować, a po prostu przedłużyć domenę. I wcale nie musi to być kilkletnia domena...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jej nie przedłużam, potrzebna mi jest na firmę, od roku nie widziałem, żeby był tam jakikolwiek serwis to mam nadzieję, że niedługo zwolnią :-) jeżeli dns.pl podaje informacje o zwalnianiu do rejestracji :)

 

Dzięki za informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jej nie przedłużam, potrzebna mi jest na firmę, od roku nie widziałem, żeby był tam jakikolwiek serwis to mam nadzieję, że niedługo zwolnią :-) jeżeli dns.pl podaje informacje o zwalnianiu do rejestracji :)

 

Miejmy nadzieje, że nikt oprócz Ciebie na nią nie czeka...

Jeśli jesteś zainteresowany, możemy pomóc w przechwyceniu domeny i rejestracji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze rozumiem. Jeśli np.

-przenoszę domene i serwer pod obsługę innej firmy i chciałbym domenę kupić w promocyjnej cenie,

-nie jest to domena oblegana (strona prywatna, skomplikowana nieco nazwa, ale juz sie przyzwyczaiłem),

-nie jest dla mnie aż tak ważna żeby ją "bezpiecznie" przedłużac,

-mogę zaryzykować że mi ją ktoś sprzątnie, choć chętnie bym tego uniknął, ale chętnie też oszczędziłbym 122 PLN

to czy w ciągu 2-3 tygodni ostatecznie okaże się czy mogę ją ponownie wykupić u nowego usługodawcy?

 

Czy jest jakaś możliwość zarezerwowania jej przez nowy hosting, albo sprawdzenia czy ktoś inny na nią nie "czeka"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz 2 możliwości:

 

1. "Opcja na domenę" (koszt: ok. 35 zł + rejestracja),

2. Próba przechwycenia (koszt: rejestracja domeny w promocji),

 

Jedynie pierwsza możliwość daje 100% pewność, że domena będzie nadal Twoja. Jednak w przypadku domen o "dziwnych" nazwach i nie mających większej wartości Twoje szanse w drugiej opcji będą podobne.

 

Jeśli jesteś zainteresowany, możemy spróbować przechwycić ją dla Ciebie. Wtedy zapłacisz za rejestrację zgodnie z promocją: Tanie domeny

 

W przypadku zakupu jednocześnie hostingu, domena będzie za 1 zł netto.

Dane od poprzedniego usługodawcy przenosimy gratis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mozesz sprobowac przez dropped.pl, albo przynajmniej sprawdzic czy maja ja na dropliscie. Jesli nie to Twoje szanse na zlapanie jej sa dosc duze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi. A jesli rzeczywiscie zostawie sprawę "losowi" :-) i poczekam, to musze wziąć pod uwagę że aż 2-3 tygodnie będę bez tej domeny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jesli rzeczywiscie zostawie sprawę "losowi" :-) i poczekam, to musze wziąć pod uwagę że aż 2-3 tygodnie będę bez tej domeny?

 

Tak to wygląda. Inaczej nikt by nie przedłużał domen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, przedłużać już przedłużałem, ale po 2 latach chciałbym znowu skorzystać z niższej ceny, skoro to domena na cele prywatne i nie robię na niej żadnego interesu. Stąd moje kombinacje, ale i możliwość poczekania.

Gdyby to była jakaś ważna dla mnie domena to rzeczywiście nie ryzykowałbym tylko przedłużał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już czekam ponad miesiąc na uwolnienie domeny i cały czas jest niby zajęta (*.info). Domena raczej dla nikogo nie będzie atrakcyjna. A wykupiona była a domeny.pl

 

Ciekawe czy kiedyś będzie zwolniona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jest po prostu pusta, czy jakieś reklamy są w niej ?

 

Jak reklamy, to troche dłużej może to potrwać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×