Skocz do zawartości
Linux

Wycena zestawu komputerowego!

Polecane posty

Witam, możecie mi pomóc wycenić mój pcet? :) Jak wiadomo zakupiłem ostatnio laptopka, wcześniej komputera stacjonarnego używałem na codzień teraz powoli wyrastam z wszelkich gier (ostatni raz "siedziałem" na pcie 3 miesiące temu). Tak czy siak coś to można coś w starszego pograć na lapku. Jak wiadomo technika idzie do przodu i z dnia na dzień wartość sprzętu komputerowego spada. Normalnie nie przeszkadzało by mi to że stoi nie używany ale w moich planach pojawił się pierwszy samochód :P

 

Ile warty jest zestaw:

 

Amd 3600+ (2x 2.0GHZ)

3GB RAM DDR2 667 (1x 1GB Kingston,1x 2GB Godram)

Nvidia 7600GT Silent Pipe 2 (Gigabyte)

M2V-MX

1x Nagrywarka DVD

1x Nagrywarka CD

Monitor CRT Flatron775FT

 

Prosił bym o wycene monitora osobno :(

 

Z góry dzięki za fatyge :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponad pół roku.. Dysk i monitor jest stosunkowo stary :P

 

Dodam jeszcze zasilacz chiefteca 400W

 

Dysk 80GB ATA

 

Na gwarana:

 

Proc

Ram

Zasilacz

Płyta

Karta Graf (Tylko w usa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Samochodu to za to nie kupisz :P

hm 3 GB ram pod Windowsa ? bez sensu , nie wiem na oko 700-800 zl ale przecież linux co za problem popatrzeć na allegro ile stoją używane części bo bez przesady toż to o takie bzdury się na forach nie pyta :( przecież wystarczy się rozejrzeć ile stoją podobne zestawy używane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komp był ogólnie do gier - teraz tam stoi xp + debian ale mogę zainstalować kto co chcę.

 

700-800zł to dla mnie zaaaaaaa mało.

 

P.S Przecież nie pisałem że chcę za pieniądze z komputera kupić samochód..

Jak się bardziej opłaca sprzedać, jako zestaw czy całość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ale co to wnosi do tematu? :>

 

Proszę o jakąś sensowną wycenę (nie na oko) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jako zestaw czy całość?

Chyba jako zestaw lub osobno? :P

 

Wypisz sobie części, poszukaj takich samych na Allegro (nowych bądź nie), odejmij od tego 10 - 20% ceny początkowej i zsumuj...

 

Ja tak robiłem pozbywając się PCta, nie wyszedłem wcale najgorzej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, wyceniać można. Tylko że sprzęt będzie tyle wart ile ktoś za niego zapłaci :P Wystaw na allegro, daj jakiś rzucający na kolana opis to i może i dużo dostaniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blueman, zintegrowana grafika.. :>

 

xorg, oceniaj oceniaj tylko jest jeden problem bo nigdzie nie znajdziesz takiego zestawu za 600 "max" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wiesz ja bym mniej więcej za tyle złożył taki zestaw :P jak znajdziesz ciula to kupi za ponad 1 000 zl :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

600 za taki zestaw? To chyba nie możliwe, sam zasilacz to pewnie coś około 200zł grafika na biedę 300 no chyba że mówimy o używanym sprzęcie (już jakiś czas po gwarancji).

 

Tak czy siak dzięki za pomoc, może uda mi się sprzedać za 1000 z groszami :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś ten link się popsuł :P

http://proline.pl/?id=konfigurator&0:D...7300GT+256+PCIE

Z k.graficzną 7300GT

P. główna z możliwości wstawienia tam C2Q, dysk 250GB z 16MB cache - po prostu żyć nie umierać za 1200 zł.

5460132541530e9d.png

 

 

@Linux - a Ty używany zestaw chcesz sprzedać za 1000 zł? Zapomnij :( Tylko zasilacz jest lepszy w porównaniu do tego zestawu co złożyłem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

No niestety.. teraz taka taniocha, że masakra.. ja np. robię tak, że stary komp idzie do wujka, wujek dokłada się do nowego i wszyscy zadowoleni..ew. tak z częściami robię.. w sumie ten konfig powyżej całkiem w porządku, no ale.. takie czasy są, że aż szkoda sprzedawać, lepiej dać komuś w rodzinie, czy na dom dziecka ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To też zależy od Softu. Nikt nie kupi golasa za 1000 PLN Jakby tam był np Win+Office z licencją to możesz ~800 PLN wołać.

 

Ważne też jaka tam jest płyta główna? Bo to jest najważniejszy element tego zestawu. Jak na płycie nie ma SATA, PCI-Express to możesz zacząć komputer złomować :P. Najważniejszy element jaki będzie podziwiać pani Zosia z gazowni masz najstarszy (monitor) to może odstraszyć klienta. Fotkę mógłbyś zapodać tego zestawu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Złóżmy mu się lepiej na tego fiata 126p, bo dalej będzie myślał że weźmie duużo :P

 

 

Linux :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, na to wlasnie wyglada ze na sprzedaja na czesci powinienes zyska jescze jakąś stówkę na całości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jak tam Linux humorek?

 

W ogóle z tego co widzę, to nawet na Allegro nie zajrzałeś - a przecież to najlepsza porównywarka cen.

Teraz rzuciłem okiem. I na pierwszej stronie w zestawach PC z prockami Athlon 64: http://www.allegro.pl/45936_klasy_amd_athl...&view=gtext za lepszy zestaw niż Ty chcesz sprzedać zapłaci się 800 zł... .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×