Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
KoNN

Pytanie w sprawie sklepu internetowego

Polecane posty

Witam mam do was drodzy koledzy pytanie chodzi mi o skrypt sklepu internetowego. Tematyka: Sklep wędkarski. Co byście polecali z darmowych jak i płatnych rozwiązań. Proszę o radę co jest dobre a co omijać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Omijać osCommerce, ZenCart Co polecić? Ponoć pojawił sie niedawno jakiś nowy fajny projekt ale nie wiem jaki dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

No cóż.. niestety, chyba (z tego, co ja pamiętałem) "zostaje" mimo wszystko Oscommerce.. może w wersji premium? jakoś tak na www.e-gregor.com czy jakoś tak można ten skrypt ciut zoptymalizowany za około stówę kupić.. heh ..choć to GNU GPL chyba jest, heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od tego jaki masz biznesplan.

oraz

Wszystko zalezy od tego jaki masz budzet.

 

Jak rzetelnie zrobiles prognozy finansowe i wychodzi, ze masz duze szanse, to w zadne darmowki sie nie baw.

Kup jedno z porzadnych rozwiazan platnych i zajmij sie sklepem - marketingiem, towarem, mnostwem innych rzeczy.

 

Osobiscie:

 

1. Polecam IAI-shop.com oraz Sunweb.com.pl. Oba roznia sie diametralnie: Sunweb to sklep pudelkowy, IAI to rozwiazanie abonamentowe.

Jesli masz 4 tysiace na sam system i grafike to zerknij do portfolio Sunweb i kup. I zajmij sie samym sklepem, bo e-commerce w Polsce cholernie sie zmienia w ostatnich miesiacach.

 

2. NIE polecam: wszystkie darmowe, Triger, Sote itd.

 

Przede wszystkim zrob porzadny biznesplan. Ale taki porzadny - dla siebie przede wszystkim.

 

Sklep internetowy to coraz trudniejsza zabawa. Jesli nie masz wielkich pieniedzy, to zbliza sie ostatni dzwonek zeby wystartowac z czyms od zera i mozolnie zdobywac rynek.

 

Branza taka sobie, ale niszowa stosunkowo - polecam wybadac istniejaca konkurencje jak najmocniej na samym poczatku, zebys wiedzial na co zwracac uwage.

 

Pamietaj, ze system sklepu to teraz wsio radno. Sa w Polsce SUPER DOCHODOWE sklepy postawione na OsCommerce.

 

Po prostu wybierz jeden z systemow, startuj ze sklepem i zajmij sie rozwojem. System sklepu to troche jak samochod dostawczy w firmie - sam w sobie zadnych pieniedzy nie zarobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

polecam wczesniej wspomniany IAI-shop.com

sledze go juz od dluzszego czasu i firma w ktorej pracuje wlasnie podpisuje umowe

abonament 100pln/mies i sie o nic nie martwisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak wiadomo tu masz rację drogi kolego ale nadal nie wiem w czym wybierać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OScommerce z pelnymi modyfikacjami wydaje sie dosc dobrym rozwiazaniem jezeli chodzi o bezplatne oprogramowanie.

 

Z platnych polecam tylko SOTE - sklep drogi kosztuje prawie 2000 zl, ale za to obsluga, parametry i bezpieczenstwo sa na wysokim poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polecam wczesniej wspomniany IAI-shop.com

sledze go juz od dluzszego czasu i firma w ktorej pracuje wlasnie podpisuje umowe

abonament 100pln/mies i sie o nic nie martwisz :)

 

Czy IAI posiada jakies moduły jakich brakuje w np sote lub innych sklepach?

W czym jest lepszy od konkurencji?

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja pozwole sobie zaprosic do Vbiz.pl (co juz zrobilem na privie) i zaproponowac rozwiazanie wdrozeniowe na bazie autorskiego systemu e-commerce (mniej modulow niz OS Commerce czy SOTE, ale za to wieksza szybkosc dzialania i wdrozenie z dopasowaniem do potrzeb). Szczegoly na priv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z płatnych raczej bym shoper.pl (dostep do kodu) albo i-sklep.pl wybrał

Magento (Lento = wersja polska), ale póki co jeszcze beta :|

Właśnie o to mi chodziło ponoć dobry jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm o ile mnie pamięć nie myli to nie własny ale OSC (co nie umniejsza wagi, ponieważ znacznie został zmodyfikowany).

Tego nie wiem

 

Oby mogento miał integracje z ceneo.pl, platnosci.pl i allegro.pl (nie wiem jak jest na obecną chwile)

Na razie jest za nowy żeby go używać produkcyjnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myslimy o wybraniu pewnej firmy własnie z Poznania na oskryptowaniu Sote własnie :) ale wiadomo to jest myslimy. Produktów wiadomo będzie troszkę ale to jest sprawa do załatwienia. Kolejna sprawa jaki hosting jaka firma :) a Może panowie podsuną mi jeszcze jakaś firme bo oferta via msg mnie nie interesuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myslimy o wybraniu pewnej firmy własnie z Poznania na oskryptowaniu Sote własnie :) ale wiadomo to jest myslimy. Produktów wiadomo będzie troszkę ale to jest sprawa do załatwienia. Kolejna sprawa jaki hosting jaka firma :) a Może panowie podsuną mi jeszcze jakaś firme bo oferta via msg mnie nie interesuje :)

 

Ja osobiście nie polecam sote. Sam się na nim "męcze" bo inaczej pracy na nim nie można nazwać. Chodzi mi o całokształt (wdrażanie/dopasowanie grafiki/administracja). Nie jest też najlżejszy dla serwera. Bez modyfikacji możesz dość szybko zostać wyproszony z hostingu współdzielonego przy większej ilości produktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie pytanie dlaczego ??? Nie zamierzamy sami go modyfikować wsyztsko zamierzamy zlecic firmie pytanie jakiej :) Też mysli o firmie: http://www.bull-design.pl/ Ona wprowadzała już podobne rozwiązania do naszych która aktualnie potrzebujemy :) a co do hostingu nadal nic nie usłyszałem kolejna kwestia jaki bo produktów będzie troszke licząc około 8 tyś.na starcie wiadomo mniej ale z czasem będą dochodzić w dużej liczbie :) Co do oferty vbiz.pl Sami sobie odpowiedzcie na pytanie jak człowiek reaguje na ofert via msg podaje email: konka.arkadiusz@wp.pl. Proszę o przesłanie oferty tam ale bardziej poważnej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko tylko nie OsCommerce, który jest wolny, dziurawy, zapętla się, archaicznie napisany, jest ogólnie do dupy i zacofany ... Wybierz coś co sie rozwija, choćby zencart

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle o płatnych konkretnych aplikacjach :) które zapewnią nam odpowiednie funckje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do oferty vbiz.pl Sami sobie odpowiedzcie na pytanie jak człowiek reaguje na ofert via msg podaje email: konka.arkadiusz@wp.pl. Proszę o przesłanie oferty tam ale bardziej poważnej :)

 

No coz, nie majac innego sposobu kontaktu wyslalem przez PM wiadomosc kontaktowa, ktora w przypadku zainteresowania toruje droge do dalszych rozmow. Przedstawilem sie, napisalem kim jestem i skad. Sadze, ze uczynilem wszystko co moglem by propozycja wspolpracy jednak wygladala jak najpowazniej :-).

 

Skontaktuje sie rowniez mailowo, dziekuje za zainteresowanie oferta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×