Skocz do zawartości
Info-Cal

Nowe końcówki domen (.mp3, .exe, .jpg)

Polecane posty

Adresy internetowe z końcówkami identycznymi jak rozszerzenia plików (.exe, .mp3 itd.) mogą się pojawić jeszcze w tym roku. Nie pojawią się natomiast domeny najwyższego poziomu, zawierające wyłącznie liczby (np. 123) – wynika z raportu ICANN.

http://beta.di.com.pl/news/19262,1,0,Domen...w_tym_roku.html

 

Fajna sprawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

dokładnie.. bałagan... szkoda, że xxx nie przeszło, bo chyba było najlepszym pomysłem.... mobi już bez sensu IMO.. a exe, jpg.. może jeszcze wc? heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mp3 jeszcze ok, bo moze byc na to wziecie wsrod serwisow muzycznych. Ale jpg? :-). Jakas popularnosc pewnie bedzie, jako rejestrator domen sie tez oczywiscie ciesze, bo sie rynek poszerza. Ale nie przewiduje wielkiej rewolucji. Raczej spokojna ewolucja. Mysle, ze popularnosc bedzie wieksza niz .mobi, same domeny .mobi po prostu troche wyprzedzily trendy na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja jakoś optymistycznie patrzę w przyszłość w związku z tymi domenami.

Jasne, że będzie wiele nieporozumień, ale jednak ludzie do wszystkiego się przyzwyczają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale wydaje mi sie to dosc nie trafionym pomyslem. Ciekaw jestem, czy beda jakies restrykcje dla takich domen, czy np. na domenie .jpg maja byc tylko publikacje ze zdjeciami, .mp3 dostep do plikow mp3 czy jak - jakie jest przeznaczenie, bo robienie tld dla tld wydaje mi sie bezsensowne.

 

Ostatnio myslalem, ze rozszerzenie .book bylo by dosc ciekawe, ale to tak na marginesie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to głupota takie domeny. Są w ogóle nie potrzebne. Bo nie wiem nowe hostingi obrazków powstaną na domenach .jpg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NIe tyle hostingi, co ogólnie serwisy z grafiką.

Digart, czy coś w tym stylu... .

 

Ja ogólnie wiele zastosowań widzę. Już nie koniecznie "komercyjnych", ale dla własnego prywatnego użytku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to dość proste. Ludzie powykupowali już wszystkie sensowne frazy w innych końcówkach więc trzeba dołożyć nowe żeby koło się kręciło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak się będzie podobać naszemu exe

 

Dla mnie bomba :) Czekam tylko kiedy będzie można zarejestrować a biorę :) www.imie.nick hehe marzenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nom - w Twoim przypadku taka domena sprawdzi się idealnie :)

 

www.hosting.cal xD jakoś mi nie pasuje... .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Nie ma co się okłamywać chwytliwe nazwy są wykupione w tym większość wystawione do odsprzedaży.

Czemu nie mają zostać wprowadzone nowe "końcówki" ? W końcu sie rozwijamy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nom - w Twoim przypadku taka domena sprawdzi się idealnie :)

 

www.hosting.cal xD jakoś mi nie pasuje... .

 

:) Mi sie podoba, ale mam nadzieje ze takie domeny nie wejda w zycie, bo ich przeznaczenie w moim przekonaniu jest niejasne ( glownie mp3, jpg ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak to niejasne?

Jeśli chodzi o .mp3, to za tym chyba stoi policja wspólnie z wszelkimi ZAIKS-ami, itp. Dzięki temu będzie łatwiej im namierzać stronki z nielegalnymi plikami :)

 

Chyba, ze :) Jeszcze najlepiej zeby nie bylo whois protect na domeny *.mp3, wtedy beda mieli ulatwione zadanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajna bedzie domenka hosting.html :>

 

Ciekawe czy php zrobia:)

 

Tak na marginesie, to takich rozszerzen moznaby duzo wymieniac, bo w sumie do wszystkiego - doc, xls, svx etc. Wiec dlatego to dla mnie troche bezsensu posuniecie jest :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×