Skocz do zawartości
SoofMan

Home czy Progreso ? A może coś innego ?

Polecane posty

Witam,

 

W związku z tym że zawiodłem się na "zbyt tanich" pakietach hostingowych [serwer wirtualny], zwracam się do Was z pytaniem.

 

Mianowicie: Co byście wybrali do hostowania stronki, jeżeli głównym kryterium wyboru byłby wysoki uptime, niskie obciążenie serwerów (czytaj: żeby stronka się ciągle nie muliła przy otwieraniu) oraz jako taki kontakt z obsługą techniczną (żeby dało się z nimi dogadać i żeby odpowiadali w czasie max. 2-4 godziny). Dobrze byłoby także, żeby pakiet miał dostęp przez SSH, ale nie jest to koniecznością, o ile będzie w nim dobry panel, w którym wszystko będzie można elegancko skonfigurować.

 

Ja mam dwa własne pomysły:

1. Home.pl - wiadomo - duży provider to duże możliwości

2. Progreso.pl - na podstawie tego co tutaj wyczytałem, wyrobiłem sobie o nich opinię "drodzy profesjonaliści"

3. Coś innego - jakieś propozycje ?

 

Wszystko powinno znaleźć się w cenie pomiędzy 200 a 300 zł / rok.

 

Z góry dziękuję za pomoc,

SoofMan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To już lepiej iq.pl, kei.pl

 

Nie znam... poczytam opinie, porównam ceny. Zobaczymy, zobaczymy.

 

nq.pl - maja bardzo pozytywne opinie.

 

Tych panów już znam bo udostępniali hosting firmie w której pracowałem.... w sumie aż tak źle nie było, ale może jednak spróbuję czegoś innego.

 

 

----------------

A wracając do mojego pytania: wziąłbyś HOME czy PROGRESO ?

 

 

-----------

EDIT: Przejrzałem ofertę http://www.kei.pl/ i http://www.iq.pl/.

 

http://www.iq.pl/ - odpada, bo ma pakiety w cenach 192 i 350 zł, co mi kompletnie nie pasuje, bo ja chcę pakiet cenowo pomiędzy 200 (ale takie 200 z HAKIEM) a 300 zł .

http://www.kei.pl/ - niby dobre, ale są limity na bazy danych... No i w czym to niby jest lepsze od progreso ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi tylko o te dwa, to Home nie ma sobie rownych pod dwoma najwazniejszymi wzgledami:

 

1. Jakosc obslugi Klienta, czyli nas: Progreso jest gorsze niz niejeden hosting z Allegro, tam przynajmniej jest gadu gadu [co z tego ze przez pierwszy miesiac :)] a w Progreso tickety wisza tygodniami i jestes olewany. Czasami to potrafi naprawde wkurzyc. W Home o dowolnej porze klikasz sobie chat online i juz...

 

2. Jakosc dzialania. W Home po prostu wszystko non-stop dziala, majac tam najwazniejsze serwisy i poczte jestem spokojny i beztroski.

 

Progreso wygrywa mozliwosciami.

Obsluga konta: extranet moze i fajny, ale do Home juz sie przyzwyczailem.

 

Krotko mowiac: Home jest dla mnie najlepszym hostingiem w Polsce i nic mnie nie przekona, ze jest inaczej. Trzymam tam wszystkie najwazniejsze domeny i serwisy.

 

Mialem/mam konta w: Home, Progreso, KEI, IQ, Prohost. W sumie wszystkie z nich sa bardzo dobre.

 

Jednak Home to dla mnie odpowiednik klasy Premium w autach: takie najnowsze Audi A4. Progreso to VW Passat - bardzo porzadny samochod, wiekszy, obszerniejszy, z wiekszym bagaznikiem, ale przesiadz sie z Passata do najnowszego A4 to zobaczysz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja tam masówek nie lubię, dlatego home nie polecę.. poza tym ich panel to tragedia..

progreso na pewno lepsze.. ich extranet jest super.. ale niestety progreso jeszcze nie zasługuje na pochwały (nowe serwery to jednak nie wszystko), bo nie słyszałem, aby ludzie zaczęli mówić, że support u nich działa lepiej...

 

nie znasz KEI? dużo tracisz.. do tego IQ (ale oni mają prefiksy w loginach e-mail ; )))

 

i jeszcze jedno.. "duży provider to duże możliwości"? tzn. jakie? bo ich konfigi są BAAARDZO ograniczone... zasobów też za dużo nie dadzą do zamulenia, heh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tam masówek nie lubię, dlatego home nie polecę..

 

Czyli zamiast Passata wolisz Alfe Romeo? :)

No w koncu ktos Alfe tez kupuje... Mozna zdobyc wielu nowych przyjaciol [mechanikow samochodowych...]. :)

 

Dziwny argument za wyborem hostingu.

 

poza tym ich panel to tragedia..

 

Tragedia? Bzdura. Jest po prostu gorszy niz w Progreso.

 

Panel w Progreso jest rzeczywiscie lepszy, ale i tu, i tu da sie wszystko poustawiac. A jak w Home masz z czyms problem, to bezposrednio z panelu laczysz sie chatem online z operatorem i pytasz o co chcesz albo za podaniem kilku literek hasla masz cos-tam zrobione z miejsca.

 

Ja mam w Home trzy konta i kiedys ze zlego konta na dane prywatne zarejestrowalem domene. A powinno byc z firmowego. Po 3 minutach chatu domena zostala przepisana z prywatnego na firmowe i moglem oplacac. W Progreso tez sie tak da. Z jednym drobnym szczegolem: 3 tygodnie zamiast 3 minut.

 

Biorac pod uwage blyskawiczny czacik w Home dostepny z panelu kto wie, ktory panel jest lepszy.

 

A poza tym najwazniejsze: jak czesto korzystasz z panelu administracyjnego w shared hostingu?!

 

progreso na pewno lepsze.. ich extranet jest super.. ale niestety progreso jeszcze nie zasługuje na pochwały (nowe serwery to jednak nie wszystko), bo nie słyszałem, aby ludzie zaczęli mówić, że support u nich działa lepiej...

 

Tja, jasne. Po wielkich szumnych zmianach jak juz tak mulilo, ze ludzie zaczeli uciekac nawet z Wordpressami, Progreso ma serwery prawie tak szybkie jak Home. No brawo.

 

Extranet rzeczywiscie jest super.

 

nie znasz KEI? dużo tracisz.. do tego IQ (ale oni mają prefiksy w loginach e-mail ; )))

 

Kei i Iq warte uwagi, to prawda. IMHO sa wyzej niz Progreso nawet... A i Proste.pl jest na male stronki.

 

i jeszcze jedno.. "duży provider to duże możliwości"? tzn. jakie? bo ich konfigi są BAAARDZO ograniczone... zasobów też za dużo nie dadzą do zamulenia, heh...

 

Bez przesady. BAAAARDZO? Nieprawda. Nie bardziej niz u innych porzadnych hostingow ktore dbaja o klientow.

 

Jesli chodzi o mozliwosci kont to sa mniejsze w Home. Na przyklad subkonta FTP w najdrozszym pakiecie itd. Ale jak komus to niepotrzebne, Home w promocji jest tansze niz Progreso.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. Jakosc obslugi Klienta, czyli nas: Progreso jest gorsze niz niejeden hosting z Allegro, tam przynajmniej jest gadu gadu [co z tego ze przez pierwszy miesiac :) ] a w Progreso tickety wisza tygodniami i jestes olewany. Czasami to potrafi naprawde wkurzyc. W Home o dowolnej porze klikasz sobie chat online i juz...

 

Roznie bywa z ticketami. Tez mam wrazenie, ze czasami troche dlugo wisza. Jednak gdy cos sie spieszy to mozna 24h na dobe do nich zadzwonic i wszystko zalatwia. Natomiast BOK home.pl, choc dziala dobrze, to w wielu przypadkach mowi tylko "prosze napisac na admin@home..." i wtedy trzeba juz zcekac "dlugo". Maszyny home.pl sa szybsze. Krotkie braki dostepu sa rzadsze w home.pl ale i w progreso sa bardzo rzadkie. Dluzszy pad mialem raz w home.pl i progreso.pl... takze ti u ti dobrze. Szybsze maszyny, wszystko dziala, swiety spokoj... masz w home.pl... Duzo opcji, elastyczni adminowie, pomoc daleko poza zwyklym support... to masz w progreso.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porównywanie hostingu do samochodów jest nie na miejscu ponieważ alfa romeo jest fajna i nie psuje się aż tak często :)

Wracając do lost.pl to są masowi ale tak jak progresso maja te same limity klientów per maszyna tak że co tu mówić o masówce, była by gdy klientów traktowano 'masowo' a tak nie jest.

i jeszcze jedno.. "duży provider to duże możliwości"? tzn. jakie? bo ich konfigi są BAAARDZO ograniczone... zasobów też za dużo nie dadzą do zamulenia, heh...
A pokaż 'mały hosting' który niema ograniczonych 'konfigów' ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba raczej Jaguara zamiast Passata... :)

 

Progreso to ma byc Jaguar polskiego hostingu? :) Do niedawna to byl Polonez, i to taki z instalacja gazowa... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

merti gdzie ja napisałem, że progreso ma lepsze serwery niż home?

ogólnie zgadzasz się ze mną, a jednak mnie poprawiasz.. heh

 

Relayed nie mówimy o hostingach bez ograniczonych konfigów.. ale chyba każdy wie, że home jest strasznie sztywne.. heh

 

a tak - wolałbym Alfa Romeo niż Passata.. choć ten Jaguar.. hmmm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panel home.pl jest do chrzanu , jednak oczywiście ktoś może miec inne odczucie ,nie wzbraniam :) .

Progreso miałem do czynienia na paru klienckich serwerach i cóż z supportem 0 problemów.

Home miałem do czynienia i nikomu nie polecam ,ponieważ za te pieniądze można miec coś lepszego w tym kraju.

 

Polecam :

dhosting.pl - korzystałem i byłem zadowolony

iq.pl - niestety nie korzystałem ... "bawiłem" się z serwerem dedykowanym w serwerowni IQ i cóż jakośc światowa.

proste.pl - marka iq

prohost.pl - korzystałem i podobało się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Panel home.pl jest do chrzanu , jednak oczywiście ktoś może miec inne odczucie ,nie wzbraniam biggrin.gif .

Niestety muszę się zgodzić.

z masowych firm to jeszcze ewentualnie

nazwa.pl

amm.net.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Namieszaliście mi w głowie.

 

Teraz zastanawiam się między kei.pl, home oraz progreso.

 

- IQ.pl odpada, bo ich oferta cenowa mi akuratnie nie pasuje.

- Co do home, to faktycznie mocne serwery mają - wiem bo jedna z firm w których pracowałem też używała. Dogadać się z nimi też idzie, chociaż czasami działy się bardzo dziwne rzeczy na ich serwerach...

- Co do progreso, to odstraszają mnie tylko te tygodniowe tickety w supporcie... Mam nadzieję, że ewentualnie ze wszystkim poradzę sobie przez panel bez korzystania z takiej pomocy i dzwonienia w sprawie ticketu, który tydzień już czeka w kolejce....

 

Czyli raczej wezmę albo kei.pl albo home... Ale przemyślę to jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mowiac szczerze, kazdy z tych hostingow jest swietny.

 

Niezaleznie czy wezmiesz Kei, Home czy Progreso, bedziesz zadowolony. Progreso ma teraz rzeczywiscie szybsze serwery, czuc moc. Kei i Home - wiadomo.

 

Reszta to roznice typu "dostep przez czat do obslugi" vs "wieksze mozliwosci w podstawowym pakiecie"...

 

Moim zdaniem wiekszosc osob z WHT poleca Progreso zamiast Home, bo maja wieksze niz podstawowe wymagania techniczne. Home stosunkowo niedawno wprowadzil mod-rewrite :)

Home to taki hosting dla duzych firm, ktore maja male strony :) Po prostu swiety spokoj. Dlatego ja tam mam swoja poczte i trzy najwazniejsze serwisy, ktore jednoczesnie nie maja jakichs wielkich wymagan co do mozliwosci technicznych.

 

Wez ktorys z nich i juz. Temat jest Progreso vs Home, wiec niech wygra Kei i juz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
[...]

faktycznie mocne serwery mają

[...]

- Co do progreso, to odstraszają mnie tylko te tygodniowe tickety w supporcie...

[...]

 

A ja jak zwykle zapraszam na okres testowy - obecnie uzywamy juz wylacznie maszyn dual quad core (8 rdzeni) z 6 x SAS 15k rpm i 10-16GB RAM na pokladzie pilnujac dokladnie zuzycia wszelkich zasobow (CPU/MEM/IO). Nie wypada mi publicznie porownywac sie do konkurencji, jezeli chcesz szczegolow to zapraszam na priv :)

 

Co do supportu - nasza srednia z ticketow w ostatnim roku (ok 15 tys watkow) to 4h. Biorac pod uwage, ze niektorzy otwieraja tickety sprzed pol roku zeby cos dodac czy poprosic o podobna rzecz, co mocno zawyza srednia, uwazam ze jest to wynik znakomity :) Ale nic nie pozwoli Ci sie rozeznac lepiej, niz test, ktory jest chyba oferowany u kazdego z wymienionych przez Ciebie uslugodawcow. Zapraszam!

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chociaż czasami działy się bardzo dziwne rzeczy na ich serwerach...

 

Home ma niestandardowe oprogramowanie. Dwa razy byl z tym problem w moim przypadku i trzeba bylo przerabiac dwie linijki w skrypcie, zeby zadzialalo.

 

Zeby bylo ciekawiej, pierwszy przypadek zostal poprawiony przez adminow z Home, i okazalo sie ze to skrypt byl niedopracowany, ale dzialal w kilku innych hostingach [Kei i Iq miedzy innymi], tylko na Home sie wykrzaczal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- Co do progreso, to odstraszają mnie tylko te tygodniowe tickety w supporcie... Mam nadzieję, że ewentualnie ze wszystkim poradzę sobie przez panel bez korzystania z takiej pomocy i dzwonienia w sprawie ticketu, który tydzień już czeka w kolejce....

Gdzieś Ty to wyczytał? Że jakiś jeden czy dwa tyle wisiały to nie znaczy, że wszystkie.

 

Powiem tak, ja rzadko korzystałem z ticketów. Wolałem zadzwonić i telefonicznie wszystko ustalić, szybciej i profesjonalniej. A uwierz mi, że czy dzwonisz o 13:00 czy 3:00 nad ranem to zostaniesz obsłużony na takim samym, wysokim poziomie (wyjątkowo tylko, jak jest jakiś ciekawszy mecz, to dziwnym zbiegiem okoliczności trzeba czekać dłużej na połączenie :)).

 

Gdyby tylko te nowe maszyny zostały wprowadzone wcześniej to nadal byłbym ich klientem, szkoda.

 

Home to taki hosting dla duzych firm, ktore maja male strony :)

Dobrze to podsumowałeś. To może być hasło "antykampanii" dla home :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem tak, ja rzadko korzystałem z ticketów. Wolałem zadzwonić i telefonicznie wszystko ustalić, szybciej i profesjonalniej.
Zaraz bedzie, ze sie znowu czepiam (i to nawet tego samego slowka :)) ale trudno...

Mozesz wytlumaczyc mi co jest takiego profesjonalnego w zglaszaniu/obsludze ticket'ow poprzez telefon? Jasne, ze jest szybsze i wygodniejsze w przypadku blahych spraw... Ale bardziej profesjonalne? Chyba nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze to podsumowałeś. To może być hasło "antykampanii" dla home :)

 

Fajnie obserwowac, jak edytujesz swoje posty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaraz bedzie, ze sie znowu czepiam (i to nawet tego samego slowka :)) ale trudno...

Mozesz wytlumaczyc mi co jest takiego profesjonalnego w zglaszaniu/obsludze ticket'ow poprzez telefon? Jasne, ze jest szybsze i wygodniejsze w przypadku blahych spraw... Ale bardziej profesjonalne? Chyba nie...

Nie ticketów tylko problemów / spraw. Profesjonalizm w czasie reakcji, krótszy = lepszy. Coś nie lubisz słowa "profesjonalizm", jakiś uraz? :)

 

Chodzi o jasność sytuacji. Gdy rozmawiamy przez telefon czas reakcji jest o wiele krótszy ponieważ support może się dowiedzieć "o co chodzi", tyczy się to zwłaszcza klientów którzy do końca nie rozumieją danej kwestii / problemu :)

 

Fajnie obserwowac, jak edytujesz swoje posty :)

Tak szybko odchodzą :) Wymodiłem ograniczony czas edycji i trzeba się spieszyć z edycją składni :/ Poprzednim wersjom brakowało tego "czegoś" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ticketów tylko problemów / spraw. Profesjonalizm w czasie reakcji, krótszy = lepszy.
Tu sie zgadzamy, chociaz za pomoca ticket'ow mozna uzyskac takze zaskakujaco szybkie odpowiedzi :)

 

Chodzi o jasność sytuacji. Gdy rozmawiamy przez telefon czas reakcji jest o wiele krótszy ponieważ support może się dowiedzieć "o co chodzi", tyczy się to zwłaszcza klientów którzy do końca nie rozumieją danej kwestii / problemu :)
Zgadza sie. Takie podejscie ma niewatpliwie swoje zalety. Jak juz powiedzialem jest ono na pewno szybsze i o wiele wygodniejsze dla klienta. Nie mniej jednak ma tez swoje wady, ktore (wedlug mnie) dyskwalifikuja je jako rozwiazanie profesjonalne. Chodzi mi m.in. o brak historii zgloszen (co samo w sobie niesie za soba szereg innych niedogodnosci), kiepska (o ile nie fatalna) obsluge zgloszen, ktore wymagaja wiecej niz jednej iteracji typu 'pytanie - odpowiedz', itd.

Ostatnio chyba pisales, ze aby cos bylo profesjonalne to musi byc idealne pod kazdym wzgledem... Jak widac takie rozwiazanie nie jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o współgranie ticketów z supportem telefonicznym. To połączenie, składające się na obsługę klienta (+ inne czynniki), świadczy o profesjonalizmie danej firmy.

 

Szlag mnie trafia jak ktoś jęczy i narzeka, ze jego super ważna sprawa wisi na tickecie od tygodnia. Jak jest coś jest ważnego to się dzwoni.

 

I tu jest różnica w supporcie telefonicznym dajmy na to home, nazwa vs progreso. W infolinii progreso nie ma "konsultantów" tylko po prostu ekipa, która prowadzi firmę co przekłada się na szybki i profesjonalny przebieg sprawy. Home jeszcze jak home, ale konsultanci nazwy potrafią człowieka doprowadzić do białej gorączki :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×