Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
jarek

IQ vs. KEI

Polecane posty

Witajcie!

 

Takiego tematu chyba jeszcze nie było (przynajmniej nie doszukałem się : P).

 

Za kilka miesięcy możliwe, że w urzędzie staniemy przed wyborem kei czy iq (aktualny hosting w forpsi.pl).

Transfer zużywamy z 10 GB/m

HDD 1 GB.

Uników dziennie z 300-500 (nie dużo)

Więc dużo to nie jest jak sami widzicie... ale warto zawsze mieć coś na zapas :(

 

 

Stronka ogólnie mówiąc jest pod php i html, CSS itd. Używane często u nas jest poczta (ale przez pop3)

 

Co wybrać ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oba hostingi super.

Jak bym zrobil losowanie :(

 

Czego nie wybierzesz, bedzie OK.

 

Mialem hosting i tu, i tu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

a ja bym doradził albo KEI albo IQ.. hehe : P

taaaa wiem, bez sera.. ale to jest dylemat chyba nie do rozstrzygnięcia : )

 

zrób szczegółowe porównanie co i jak, bo jednak mimo wszystko różnią się konfigami.. IQ może poudawać resellera, bo dużo eftepów, różnych ustawień na katalog itd.. ale KEI za to login mejla login@domena.tld (w IQ to prefix_costam, co czasem może denerwować, szczególnie przy ludziach, którzy nie lubią ciągle grzebać w Outlooku ; )

i takie tam heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

małe porównanie : P

 

50143363na8.th.jpg

 

hmm... bardziej do mnie przemawia iq : )

 

ale sponsi pisze coś o prefiksach w iq... jak to wygląda na domenie np: janek@domena.pl ??

bo na iq http://www.iq.pl/oferta/konto pokazane jest tak:

"Bezpłatny adres w postaci uzytkownik@nazwa.iq.pl lub inna własna domena"

 

Więc jak to jest ? Bo ja nie mam później latać do 100 osób i zmieniać każdemu ustawienia Outlooka.... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

jarek.. konto główne masz costam@costamjakies.iq.pl takie administratorskie..jak poprosisz, dorobią np. alias, że będziesz miał costam@iq.pl - z tym jest spoko.. mi chodzi o loginy do Outlooka.. że prefix_costam a nie costam@domena.tld...

taka mała rzecz, ale warto o niej wspomnieć.. heh

jak Ty masz 100 osób to bierz Lunę albo DA w Sisco : P

 

BTW. co do porównania - konto FTP jest w KEI jedno..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek.. konto główne masz costam@costamjakies.iq.pl takie administratorskie..jak poprosisz, dorobią np. alias, że będziesz miał costam@iq.pl - z tym jest spoko.. mi chodzi o loginy do Outlooka.. że prefix_costam a nie costam@domena.tld...

taka mała rzecz, ale warto o niej wspomnieć.. heh

 

eeee... to nie ma problemu .. ;]

 

 

jak Ty masz 100 osób to bierz Lunę albo DA w Sisco : P

 

ja mówię tylko o kontach pocztowych.. ;)

 

 

BTW. co do porównania - konto FTP jest w KEI jedno..

 

no to kei odpada ... :< jakieś 3-4 by się przydały..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też do IQ przechodzę, właśnie przez te konta FTP. Równy rok korzystam z Kei i jestem bardzo zadowolony. Teraz testuję IQ i jakiejś dużej różnicy w działaniu, w stosunku do Kei nie widzę. Przyznam, że te prefiksy do maili i bez danych są denerwujące, ale da się przyzwyczaić. W IQ sporo "pomarudziłem", ale zawsze szybko otrzymywałem odpowiedzi. Jedyny problem to to, że nie mają supportu 24/h, więc sprawy trzeba załatwiać w tygodniu od 8 - 18. Skonfigurowałem indywidualny pakiet, bo STANDARD był trochę za duży. Z tym też nie było problemu ;) No i tak jak Sponsi wspomniał, na IQ można poudawać resellera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie raczej nie potrzeba pomocy 24/h ponieważ urząd otwarty do 16.. a w tych godzinach pracujemy ;) potem to wiesz.. tylko stronka ma chodzić.. jak stanie się pad 10 minutowy też nic złego się nie stanie : )

 

ale kei odpada ze względu na 1 ftp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym roku uruchomiony zostanie oficjalnie support 24h.

BOK dostepny jest telefonicznie od poniedzialku do piatku, ale wszystko mozna zalatwic takze via e-mail w weekend czy duzo pozniejszych porach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naprawdę nie da się w KEI wynegocjować paru ftp-ów więcej?

 

hmm.. jak nie ma to nie ma... przewaga na stronę iq.pl i tyle.. będzie dobrze ;)

 

W tym roku uruchomiony zostanie oficjalnie support 24h.

BOK dostepny jest telefonicznie od poniedzialku do piatku, ale wszystko mozna zalatwic takze via e-mail w weekend czy duzo pozniejszych porach.

 

oO bardzo dobrze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

w KEI "wynegocjują" Ci Lunę.. za 4 stówy kwartalnie : )

IQ rulez, warto spróbować.. mi tylko te loginy przeszkadzają : ) no i menedżer plików by się przydał / shell w najdroższym koncie może?

 

potwierdzam - w IQ wszystko można mejlowo bardzo szybko załatwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe że w IQ nie ma IMAP. Na tym poziomie powinno być.

Można w IQ postawić własnego roundcuba?

I czy te prefiksy nie warto zmienić na nazwy kont jan@kowalski.pl ? To by ułatwiło przenośny do was z innych usługodawców. zwłaszcza z paneli typu Cpanel DA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tomi pisałem z Krzysztofem kiedyś mejle na temat loginów i niestety.. twardo stawia na swoim.. może posłuchają głosu ludu i uruchomią linię "cepPanel-migrejszyn epszyn" : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomi pisałem z Krzysztofem kiedyś mejle na temat loginów i niestety.. twardo stawia na swoim.. może posłuchają głosu ludu i uruchomią linię "cepPanel-migrejszyn epszyn" : )

 

 

a sprecyzowal czemu "nie"?

czy tez jest "nie bo nie"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

że kwestie bezpieczeństwa i "raczej niemożliwe" bo taka struktura systemu czy coś.. heh

szkoda, bo wtedy by rulezowało IQ już totalnie, myślę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze inaczej: co przemawia za tym aby login do konta byl taki sam jak adres e-mail ?

Nie widze specjalnej przewagi tego rozwiazania ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moze inaczej: co przemawia za tym aby login do konta byl taki sam jak adres e-mail ?

Przyzwyczajenia Pani Jolii z sekretariatu, która mając jak do tej pory darmowe konto

w portalu Onet.pl/WP.pl/Interia.pl/etc. nie będzie mogła zrozumieć,

dlaczego ma wpisać cokolwiek innego w webmailu/Outlooku niż adres e-mail,

a co oczywiście implikuje, że będzie zawracać głowę i narzekać na niedziałającą usługę.

Wiele rzeczy w branży IT projektuje się właśnie pod tym kątem,

dlatego w.w. rozszczenia uważam za jak najbardziej zasadne. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

ooo bello ważny głos z tłumu dał : )

może mała ankieta? : ) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po co ankieta, logicznym (i najbardziej popularnym) rozwiazaniem jest login=email

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To rozwiazanie ma takze moim zdaniem powazne wady:

 

- wzgledy bezpiecznstwa. Do zalgowania potrzbne bedzie tylko haslo, bo przeciez login jest "juz" znany.

- co wprzypadku jesli ktos ma 10 aliasow do konta ? Mysle ze wspomniana tu "Pani Jola" moze miec problemy z wyborem wlasciwego loginu.

- taka forma loginu wcale nie jest taka wygodna np: jan.kowalski@mojafirma.pl

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- wzgledy bezpiecznstwa. Do zalgowania potrzbne bedzie tylko haslo, bo przeciez login jest "juz" znany.

Usłua e-mail jest od początku pomyślala jako taka,

której jedyną formą autoryzacji jest hasło, zaś jej "nazwa"

jest powszechnie znana, to nie jest bank.

Jeśli już tak stricte stawiasz na bezpieczeństwo,

to dlaczego w IQ brak mechanizmów typu two-factor?

- co wprzypadku jesli ktos ma 10 aliasow do konta ? Mysle ze wspomniana tu "Pani Jola" moze miec problemy z wyborem wlasciwego loginu.

Jeśli Pani Jola kiedyś w końcu(po kilku latach ;)) zrozumie co to jest alias,

do czego może jej się przydać, kiedy wygodnie jest go używać,

wtedy z pewnością nie pomyli go z adresem e-mail/loginem.

- taka forma loginu wcale nie jest taka wygodna np: jan.kowalski@mojafirma.pl

To Twoje zdanie, 99% klientów ma odmienne.

Czyje jest ważniejsze? Twoje? Czy ich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

bello wyjął mi z ust ostatni tekst : )

może jeszcze tego nie widać i ta dyskusja jakoś tak się ukrywała (chwilami było widać np. przy okazji jakichś niemieckich serwerowni, że "pamiętaj, że tam login z prefiksami jest" czy coś), do tego zawsze były inne tematy (a to BOSS wymyślił nowy hosting, a to nasza-klasa miała przenosiny, a to ktoś otworzył krzaka ;) ..ale ogólnie jest to taka jakaś mała pierdółka chyba, która sprawia, że IQ jednak takie niszowe jest, "inne", heh a po co dawać ludziom "ale" przy wyborze.. z impetem zmiażdżyć te supershity i inne tam.. trza się rozpychać łokciami, a nie chować nos w piasek, nawet, jeśli to piasek z Gdańska... no nie? heh chyba, że IQ "wbija" w otwarcie się... bo też tak bywa, że czasem ktoś chce zostać z boczku zamiast atakować..

 

od aliasów to "Pani Jola" ma takich, jak ja.. zadzwoni, podpowie - i nie musi latać zmieniać jakieś loginy na prefiksy : PPPPPPPPPPP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×