Skocz do zawartości
semilor

UKE chce kontrolować internet

Polecane posty

Taa, ciekawe jak oni to sobie wyobrażają, przecież nie da się kontrolowac internetu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To w pewnym sensie dobry pomysł ale raczej nie wykonalny. Po co zatrudniać nowych ludzi, wlec takie sprawy przez kolejne lata, internet ma to do siebie że jest bardzo trudny a może użyje słowa niemożliwy do kontrolowania przez dane Państwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł? Obecnie internet jest w zasadzie wolny i jest dobrze, więc po co to zmieniać?

jest bardzo trudny a może użyje słowa niemożliwy do kontrolowania przez dane Państwo

http://www.opennetinitiative.net/studies/saudi/ - przykład, że jest to w pewnym stopniu wykonywalne

 

Z doświadczenia (nie z ideologii) widać, że jeśli coś jest kontrolowane przez państwo, to kwitnie przy tym korupcja, nie działa to sprawnie, rozwija się wolniej, niż by mogło na wolności. Strasznie mnie to denerwuje, że nawet do tego wirtualnego raju wolności politycy itp, chcą się wtrącać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.opennetinitiative.net/studies/saudi/ - przykład, że jest to w pewnym stopniu wykonywalne
Jeszcze lepszym przykladem jest chyba Golden Shield Project (aka Great Firewall of China)...

Pomimo, iz wszystkie tego typu filtry da sie obejsc, to 99% zwyklych uzytkownikow nie ma pojecia o takich mozliwosciach, przez co 'kontrolowanie Internetu' w ten sposob niestety dziala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

O ile w komunistycznych Chinach to można zrozumieć (tam zatajane są fakty historyczne i wiele innych rzeczy) o tyle w naszym jakby nie było nowoczesnym kraju takie rzeczy są nie do pomyślenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście do Chin nam daleko, ale wprowadzenie takiej kontroli w celu np. "ochrony" nas przed stronami z pedofilią, zoofilią, rasizmem, homofobią itp. jest możliwe. Szczególnie jeśli dostalibyśmy nakaz z góry - od UE.

 

...a w przyszłości, małymi kroczkami doszłoby do pełnej cenzury :( - wiem, przesadzam - wszystko przez txt'y Paula Rosenberga, których się trochę ostatnio naczytałem, ale nie widzę potrzeby nadawania takich uprawnień UKE czy innemu urzędowi, więc nawet jeśli taki urząd podczas panowania PiS'u nie blokowałby stron PO (i odwrotnie), to po co marnować nasze/moje pieniądze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Co do pedofilów i zoofilów to to należy tępić bezwzględnie. Z tą homofobią to nie wiem, zbytnia ingerencja państwa liberalnego w moje zycie. Można nie lubieć odmieńców ale jeżeli treści prezentowane na danej stronie są w granicach prawa (Nie są obraźliwe czy wulgarne) to uważam że nie należy tego blokować. A UE to moim zdaniem nam jest niepotrzebna, niech się sami kontrolują a nie będą mi w neta wchodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę może juz obok tematu, ale to piaskownica w końcu:

Co do pedofilów i zoofilów to to należy tępić bezwzględnie.

Tępić, ale w sposób im szkodzący, a nie zwykłym ludziom. Wolę, żeby moje pieniądze w postaci podatków zostały przeznaczone na walkę z pedofilami, a nie ochronę przed nimi osób normalnych (poprzez filtrowanie). To tak jakby zamiast łapać zabójców, zamykać zwykłych ludzi w miejscach do których zabójcy nie mają dostępu...

 

Tak jak było wspomniane wcześniej, takie filtry dla osób się znających na tym są do obejścia.

Poza tym można się wymieniać informacjami w internecie szyfrując je - wtedy osoby z zewnątrz nie są w stanie sprawdzić, jaka informacja jest wymieniana, więc np. pedofile mogą w ten sposób całkiem bezpiecznie wymieniać między sobą pliki. Dlatego nie ma sensu zakazywać czegokolwiek w internecie. Następuje w nim tylko wymiana informacjami. Złe jest to, że ktoś kogoś zabije, a nie to, że o tym powie komuś, czy pochwali się nagraniem zbrodni ... tak przynajmniej mi się wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Tępić czyli ich wytępić i odizolować. Internet obserwować i złapać i wytępić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK
..i nie będzie już niczego : ) nic nie będzie!

 

cytat kononowicza ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×