Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
waz

Co radzicie

Polecane posty

Czytam już parę dni to forum i znalazłem serwer dla siebie w firmie kei.pl.

Ale może jakaś inna firma reprezentuje poziom zbliżony do kei.pl, podobne usługi,podona jakość a może jest ciut tańsza?

Chodzi o solidną, sprawdzoną firmę która już parę lat gości w świecie hostingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

powiedzmy tak: KEI to jest najniższa kasa, jaką możesz dać za taką jakość przy takich parametrach.. ja od siebie do tego dodałbym IQ.pl, Sisco.com.pl - z tych firm korzystam, tym firmom ufam, heh - są to firmy sprawdzone, trzymające poziom od lat.. nie wymyślaj, kupuj KEI i gitez : ) nie ma co kombinować, heh nie wiem, czy mówisz o najmniejszym koncie, ale przy promocji za 150zł + VAT to dobra kasa i dobra jakość.. nie ryzykuj! chyba, że myślisz już teraz o odnowieniu, ale.. to dopiero za rok.. : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie pisze od początku do końca o co mi chodzi.

Od paru miesięcy bawie się w wolnym czasie w projektowanie stron www. Proste strony zajmują najczęściej 10- 50MB, czasem więcej. Prawie żadnego PHP, takie tam wizytówki firm itp. Lubie to a poza tym pare groszy wpadnie. I tak odsyłałem ludzi to różnych firm hostingowych.

A po co skoro mogę ja na tym zarobić!? To sobie wziołem serwer na próbe z kei.pl. Spoko obsługa wielu domen itp... Plan idealany. Aż tu ktoś z klientów prosi o dane do serwera ftp bo jakaś firma pozycjonująca chce i tu porażka bo kei.pl nie udostępnia wielu kont ftp.

No i sam już nie wiem. Albo znaleźć serwer z kontami ftp w jakiejś pewnej firmie, albo reseller?? Nie wiem sami doradzcie. Ważne że to plan na lata a nie na rok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hi

 

Polecam konto reseller

Lepsza klasa to :

 

prohost.pl - Mi się bardzo podoba ich system bilingowy :lol:

sisco.com.pl - Klasa sama w sobie :D

 

Jeżeli chcesz zapewnić klientom przyzwoitą jakość to nie ma co więcej szukać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

waz witamy w klubie.. : ) mam zawsze 3-4 "zwykłe" konta shared (głównie dlatego, że "zostały" po różnych zakupach - efekt kupowania kont na cały rok, potem po paru miechach okazuje się, że warto wypróbować coś nowego, potrzeba czegoś innego itd. i zostaje się z takimi "ogonami" hehe).. bo czasem się przydają, np. gdy mam 3-4 domeny do parkowania i chcę mieć mejla we wszystkich, ale nigdy nie schodziłem poniżej pewnego poziomu - progreso, iq, nazwa, kei... ale tak, jak mówisz, przychodzi chwila, gdy klient chce ftp albo gdy trzeba założyć te same mejle w różnych domenach... no i od około pół roku resellera w Sisco.. bardzo polecam : ) lokalizacja, ceny na poziomie gwarantującym jakość, support w porządku.. polecam

można spróbować też nowszych graczy, wcale nie mówię, że nie może być dobrze w prohost czy coś : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale czy na taim oncie reseller da się coś zarobić?? Jakoś parametry nie powalają na kolana.

Myślę sisco lub prohost

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Parametry nie powalają, ale to nie jest oferta typu "milion GB, wszystko unlimited" to oferta, która oferuje jakość, szybkość, serwery w Polsce... nie horrendalne parametry (tych szukaj w DE : ) Pewnie, że da się zarobić.. jeśli nie zarabiasz, to znaczy, że w pewnym momencie kogoś za mało kasujesz... ja wolę skasować ciut więcej ale zapewnić wysoką jakość, niż brać taniochy i potem świecić oczami... no a 20Gb transferu wizytówki i lekkie stronki tak szybko nie wykorzystają, heh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli nie zarabiasz, to znaczy, że w pewnym momencie kogoś za mało kasujesz...
Święta prawda. Możesz zdradzić ile kasujesz klienta hosting(jaka przestrzeń)/strona - chodzi orientacyjnie.

 

Inna sprawa że jeśli komuś obiecałeś profesjonalne konto hostingowe, skasowałeś za nie i klient sie o nie upomniał (np w postacie dostępu do FTP) to mu to teraz daj. Taka prosta zasada. Zacznij się cenić to będziesz miał pieniądze. Sponsi przechodził tą samą drogę co Ty teraz wiec wie co mówi :)

 

PS dostep do wielu FTP też jest w Kei http://www.kei.pl/?stronka=virt/luna tylko ze w innym pakiecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Parametry nie powalają, ale to nie jest oferta typu "milion GB, wszystko unlimited" to oferta, która oferuje jakość, szybkość, serwery w Polsce... nie horrendalne parametry (tych szukaj w DE : ) Pewnie, że da się zarobić.. jeśli nie zarabiasz, to znaczy, że w pewnym momencie kogoś za mało kasujesz... ja wolę skasować ciut więcej ale zapewnić wysoką jakość, niż brać taniochy i potem świecić oczami... no a 20Gb transferu wizytówki i lekkie stronki tak szybko nie wykorzystają, heh.

No w sumie to nie za wiele. Ale przecież muszę ustalić np przestrzeń na konta powiedzmy po 100MB. To jak ktoś ma tam 25 MB to pozostałe 75 mam do dyspozycji?? Czy jest ono (100MB) automatycznie odejmowane od puli 2GB?? To znaczy 2GB=20 kont po 100MB i koniec, nie ważne czy klient zajmuje 100MB czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem (i nie chce mi się czytać:)) czy sisco zezwala na overselling, jeżeli zezwala to możesz więcej utworzyć niż np: tych 20 kont po 100 mb

 

Zobacz np prohost:

http://www.prohost.pl/hosting.php?spt=10

 

zezwala na overselling w droższych pakietach :)

 

Co do tych planów to sam sobie ustalasz jakie chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem (i nie chce mi się czytać :) ) czy sisco zezwala na overselling, jeżeli zezwala to możesz więcej utworzyć niż np: tych 20 kont po 100 mb

 

Zobacz np prohost:

http://www.prohost.pl/hosting.php?spt=10

 

zezwala na overselling w droższych pakietach :)

 

Co do tych planów to sam sobie ustalasz jakie chcesz.

 

Troche pokręcone opinie są o tej firmie tu na forum. Nie mam zdania na jej temat, chce zrobić inwestycje na lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

waz - dzięki Tomiemu zrobiło mi się miło i poczułem się kimś w miarę kumatym.. i dlatego pozwoliłem sobie ciut poteoretyzować Ci na PW : ) heh

 

BTW. Sisco ma wewnętrzny overselling heh że na koncie 2/20 możesz machnąć 10 kont po 500Mb i dopóki 4 osoby po nie nie sięgną, wszystko jest spox : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

BlueMan to takie moje osobiste określenie.. wewnętrzny overselling:

np. gdy masz konto 2/20 i robisz podkonto 1/10 i zostaje Ci 1/10 do rozparcelowania.. to nie ma "wewnętrznego"..

gdy zakładasz se kilka kont 1/10 i ciągle masz pokazane realne wykorzystanie (a nie przydzielone) to wtedy ja sobie tak mówię, że jest "wewnętrzny" czyli dla klienta, wśród podklientów..

"zewnętrzny" to wtedy będzie overselling powyżej mnie, na poziomie serwera, czyli ile ja mogę wykorzystać i ile z tego bierze pod uwagę mój ISP (że jak mi da 2/20 to czy na pewno mogę tam wrzucić 2Gb danych i wyssać 20Gb, czy nie).. takie moje prywatne określenie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×