Skocz do zawartości
Suceed

Hosting pod WordPress'a

Polecane posty

Witam!

Przeglądalem oferty różnych firm hostingowych, jednak nie znalazłem pakietu który by mi odpowiadał.

Tak więc postanowiłem założyć temat na forum i stworzyć walke o klienta między firmami hostingowymi.

Z racji tego, że firm hostingowych jest bardzo sporo, i pisanie maili do każdej z nich zajełoby sporo czasu. A oczywiste, że każdy chce wybrać jak najlepszą oferte a nie pierwszą lepszą.

 

Moje oczekiwania

200 MB przestrzeni dyskowej

4 GB transferu/msc

2 bazy MySQL b/o (dużego ruchu nie będe generować, wkońcu ile może mieć baza WP? 50 mb to chyba szczyt, ale awsze lepiej mieć tą pewność, że miejsca nie zabraknie)

Cena: ok. 30 zł

 

PS. Oferta szybki-serwer.pl narazie odpada. Chyba, że zaproponują coś ciekawego i atrakcyjnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I liczysz na to, że firmy będą się o ciebie biły za taką kasę :) ? Zapamiętaj, że cena w hostingu to głównie jakość, potem dopiero parametry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może bicie to przesada. Poprostu licze na przedstawienie ofert nietypowych. Nie licze na to, że będa się licytować, jak to mialo miejsce w innym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Haha :) dobre

za taką kasę to raczej nie wyskoczysz poza oferty typu szybki-serwer albo krzaki z Allegro.. chyba, że coś w megapromocji w insane/masternet/itp. ale wtedy przedłużenie raczej 2x tyle..

 

I uprzedzam od razu: tak, wiemy, chcesz tylko 200Mb miejsca.. ale jest skala opłacalności i poczytaj o zjawisku oversellingu..

 

W dodatku Wordpress.. którego parę wtyczek może wykończyć.. heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czym jest overselling? Jest sprzedaż większej ilości zasobów serwera, niż fizycznie jest on w stanie zapewnić. Jest to możliwe, ponieważ większość klientów nie wykorzystuje w 100% transferu i przydzielonej powierzchni - pozostałe zasoby można więc sprzedać ponownie. Overselling jest często praktykowany wśród najmniejszych firm.

Proceder ten prowadzi do znacznego obciążenia procesora i jest dla wszystkich klientów mających kontach na maszynie niekorzystny.

Czyli rozumiem, że mam się rozejrzeć za jakąś powazniejszą firmą i droższą ofertą? A co z takich firm polecicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

ekono: masternet.pl, insane.pl, proste.pl, prohost.pl, może hekko.pl

 

średniej klasy: iq.pl, kei.pl, sisco.com.pl

wysokiej klasy: kei.pl - Aztec/Luna : ) ale o tym zapomnij od razu hehe

tego typu typy (ttt heh)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem, że w insane są oferty Home

I za 30,5 zł brutto

mam znacznie więcej niż się spodziewałem :)

Nie orientujecie się jak wygląda sprawa adresu? xxxxxxx.insane.pl? Nigdzie nie umiem wyczytać.

 

PS. hekko.pl nie odpowiada :) strona się nie wczytuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć Suceed :)

 

ekono: masternet.pl, insane.pl, proste.pl, prohost.pl, może hekko.pl

 

średniej klasy: iq.pl, kei.pl, sisco.com.pl

wysokiej klasy: kei.pl - Aztec/Luna : ) ale o tym zapomnij od razu hehe

Przesadzasz :) wysokiej klasy to Aztec/Luna to już VPS więc nie ma co ich porównywać do shared hostingu... tym bardziej jeśli Wojtek chce tylko na blog :)

 

Jak już to mogę polecić:

 

- ekono: insane.pl, hekko.pl, cal.pl, linuxpl.com

- średniej: proste.pl, .... właściwie też insane.pl z odpowiednio wysokim pakietem u nich... .

- z wyższej półki: kei.pl, iq.pl

 

 

Ja na Twoim miejscu najbardziej rozważałbym wzięcie czegoś z klasy ekono.

1. insane.pl - super support

2. hekko.pl - serwery w PL

3. cal.pl - niezłe ceny

4. linuxpl.com - nawet najniższy pakiet ma SSH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS. Oferta szybki-serwer.pl narazie odpada. Chyba, że zaproponują coś ciekawego i atrakcyjnego

 

szkoda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Suceed :)

Witam, witam :) Nie spodziewałem się spotkac tutaj kogoś znajomego. Jaki internet jest mały :)

 

Ja na Twoim miejscu najbardziej rozważałbym wzięcie czegoś z klasy ekono.

1. insane.pl - super support

Czytałem opinie o tym hostingu i estem już zdecydowany na 90% na pokiet Home Mini. Jeszcze jutro zapisze się na okres testowy. No a później jak się sprawdzi to wykupie.

Wkońcu można mieć 14 dni za darmo to po co płacić na drugi dzień po założeniu xD

 

Dziękuje wszystkim za porady i wskazówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wkońcu można mieć 14 dni za darmo to po co płacić na drugi dzień po założeniu xD

W kei.pl mimo, że sie zapłaci na drugi dzień, to i tak ma się gratis 14 dni :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzisz tylko WP ma dość wysokie wymagania i na kiepskim koncie (pomimo że będziesz miał 10 odwiedzin dziennie) będzie Ci mulił i wolno generował, sam to przećwiczyłem.

 

Dla takiego ciężkiego skryptu ważne jest to na jakim serwerze będzie się znajdował, jak będzie kiepski czy miał dużo kont per maszyna to zobaczysz jak "szybko" będzie Ci chodził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje uwagi nie tyczyły się insane tylko innych tanich "alternatyw" z Allegro itp. :)

 

Cały czas możnabyło odnieść wrażenie, że mówisz o

 

Czytałem opinie o tym hostingu i estem już zdecydowany na 90% na pokiet Home Mini. Jeszcze jutro zapisze się na okres testowy.

Weź lepiej ich konto biznes w promocji, wg mnie warto dopłacić :)

 

http://www.webhostingtalk.pl/index.php?sho...amp;#entry87064

A ja poprostu odpisałem, że za wysoka cena wole niższy pakiet a nie inny hosting :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zauważyłem, że w insane są oferty Home

I za 30,5 zł brutto

Zapraszam do przetestowania. :) Na mały blog powinno wystarczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×