Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Tomi

Kompatybilność SCSI

Polecane posty

Czy istnieje możliwość wstawienia do płyty obsługującej ULTRA-3 SCSI (160 MB/s) nowy dyski SEAGATE Ultra320 SCSI, Chodzi o to czy te dwa Standardy są kompatybilne w dół. Do takiej płyty chciałbym wstawić nowego SCSI Seagate. Czy to sie uda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie bardzo.

Dlaczego?

Dysk U320 jest kompatybilny w dół przecież i będzie pracował na U160 bez najmniejszych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do patrick: Nie bardzo to taka wymijająca odpowiedz. Nie będę wydawał 800 PLN żeby to sprawdzić, Musze po prostu wiedzieć. Płyta niestety już jest teraz trzeba dokupić do tego dysk bo poprzedni niedomaga. Zestaw nie bedzie słuzył do hostingu :) Będzie to lokalny serwer dokumentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do patrick: Nie bardzo to taka wymijająca odpowiedz. Nie będę wydawał 800 PLN żeby to sprawdzić, Musze po prostu wiedzieć. Płyta niestety już jest teraz trzeba dokupić do tego dysk bo poprzedni niedomaga.

Mam obok siebie 2 serwery HP DL380 G2 przystosowane do trybu U160,

do których oprócz starych dysków U160 mam też podłączone dwa Fujitsu

U320 10 K RPM 146 GB i nie mam z tym żadnych problemów,

tak więc odpowiedź na Twoje pytanie brzmi: TAK. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

No ale teoretycznie mogą wystąpić problemy więc nie widzę potrzeby kupowania niekompatybilnych części. Kup jakiś używany 160 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy istnieje możliwość wstawienia do płyty obsługującej ULTRA-3 SCSI (160 MB/s) nowy dyski SEAGATE Ultra320 SCSI, Chodzi o to czy te dwa Standardy są kompatybilne w dół.

Istnieje taka możliwość i podobnie jak bellerofont mogę potwierdzić zgodnie z własnymi doświadczeniami, iż działa prawidłowo i nie sprawia żadnych problemów (przetestowane na dyskach SCSI 15krpm U320 pracujących jako U160 w serwerach marki DELL). Możesz kupować śmiało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×