Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Linux

Obudowa

Polecane posty

Witam, nie ukrywam - czym więcej kasy tym więcej zachcianek ale już dawno zastanawiałem się nad kupnem nowej obudowy. Akurat mam urodzaj kupiłem lapka sprzęt do sieci bezprzewodowej i zostało trochę $ :).

 

Szukam jakiejś stylowej obudowy, użytek domowy do 120zł ;f. Nie potrzebuje żadnych wytrzymałych, serwerowych obudów wystarczy mi taka standardowa.

 

Coś możecie polecić? Aktualnie patrze po i-boxie i większość mi się podoba, są takie stylowe :)

Jedyne wymaganie to miejsce na dodatkowy wiatrak. Kolor najlepiej biały.

 

http://www.allegro.pl/item292922079_obudow...e_fvat_wwa.html

http://www.sklep.abad.pl/index.php?type=sh...od&id=24601

http://www.allegro.pl/item293198076_obudow...yswietlacz.html

http://www.allegro.pl/item296666023_obudow...za_prescot.html

 

Którą byście wybrali a której nie i dlaczego? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Ja ci mogę laskę jakąś wybrać z wskazanych mi przez Ciebie zdjęci i opisów, w tym jestem dobry ! :)

 

ps. obudowy sam kupić nie możesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hi,

 

Jak dla mnie opcja 3 : - )

(@karoldz - jak nie chcesz pomóc to daj sobie spokój zamiast wypisywać głupoty.)

 

Pozdrawiam.

 

// Edit.. jak tylko będziesz miał jakieś kandydatki to również się piszę : - )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

patrick, tutaj nie chodzi o samo kupno bo z tym to żaden problem. Ja mam swoją upatrzoną ale chciał bym zasięgnąć opinii osób z zewnątrz dlatego wybrałem parę innych modeli w podobnej cenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

ale w temacie takich obudów jakie zaprezentowałeś to górują gusta, ja mogę powiedzieć, że kupił bym czwartą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i o to mi chodziło. Dzięki - czekam na pozostałe opinie :)

 

P.S kierujcie się raczej wyglądem a nie ceną ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

120zł? i Ty chcesz porady jakie pudło kupić? to ma być normalny pecet, ta?

 

człowieku.. jak byś miał chociaż 3 stówy, to można przebierać, za 120 to kup pierwsze lepsze pudło, które Ci się podoba : ) bez jaj heh..

 

wiadomo, że kupisz kawałek złomu bez rewelacji, dlatego zobacz, czy nie ma ostrych kantów, czy w miarę solidny plastik/metal i czy jest duża.. no i żeby nie wyglądała zbyt pedalsko, jak ta biała (nie pamiętam linka) : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze lepsze, tylko które ma być pierwsze skoro podoba mi się ich kilka? Jeszcze to przemyśle i zdecyduje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzecia nie prezentuje aż takiej tandety (na wygląd). Za taką cenę to raczej zwracałbym uwagę na wykonanie blachy żeby po wymianie nie mieć pociętych łap.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMHO Sebak dał tu najlepszą propozycją jak dotąd. Moja propozycja to... dozbieranie i jednak kupienie czegos solidnego, z blachy 1mm. Podaj prosze jeszcze jaki masz sprzet (cpu, jego chlodzenie, ilosc dyskow i napedow 5.25'').

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2X dvd 1x stacja dyskietek 1X dysk ata 80GB ;f

 

3600+ x2 < wiatrak standardowy ;f

 

Od razu mówię że nie mam zamiaru wydawać na obudowę 200zł, zmieniam bo tamta jest stara i brzydka ;f

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

No to dozbieraj, a na razie nie wymieniaj... myślę, że około 200zł to jest sensowna cena na sensowny już nie "złomik".. nie bądź w gorącej wodzie kąpany heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dozbieraj? Ja mam grubo ponad 200zł ale nie mam zamiaru i nie będę miał zamiaru wydawać tyle na samą obudowę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dozbieraj? Ja mam grubo ponad 200zł ale nie mam zamiaru i nie będę miał zamiaru wydawać tyle na samą obudowę :D

 

 

To weź karton ze sklepu pomaluj go... i zrób i będziesz miał satysfakcje z wykonania i nie zapłacisz za ta prawie nic :) heh..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jarek, nie o to tu chodzi, by czlowiekowi dogryzc albo sie z niego nasmiewac, ale by mu wytlumaczyc, dlaczego jego założenia są niesłuszne.

 

Linux - Powaznie sie zastanow nad tym, czy warto pakowac pieniadze w tandetnie wykonaną, nie zapewniającą dostatecznego chlodzenia, źle spasowaną (rzężącą) obudowę za 100-150zł, czy moze jednak warto będzie zacisnąć zęby i wydać 250zl, ale na naprawdę dobrze wykonaną puchę. Wybór jest Twój, ja tylko staram się przestrzec Cie przed potencjalnymi konsekwencjami kupna czegoś taniego, o co sie pokaleczysz, co bedzie trzeszczeć i w czym Twojemu komputerowi bedzie za gorąco.

 

Mnie osobiscie w puszce nie o wyglad chodzi, ale o to jakie oferuje mozliwosci instalacji urzadzen chlodzacych, jak jest wykonana, jak cicho pracuje w niej komputer. Wygląd obudowy jest dla mnie sprawą drugorzędową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne że teraz mam obudowę o wartości 25zł (w wykonaniu pewnie jeszcze tańsza) i wszystko działa bez problemu ;f

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek, nie o to tu chodzi, by czlowiekowi dogryzc albo sie z niego nasmiewac, ale by mu wytlumaczyc, dlaczego jego założenia są niesłuszne.

 

 

on wie, że ja żartuje... bo się troszkę dłużej 'znamy' ... :)

i spamuje mi całymi dniami gg :D heh..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
on wie, że ja żartuje... bo się troszkę dłużej 'znamy' ... :)

i spamuje mi całymi dniami gg :D heh..

No to moja gafa.

 

Powiedzcie mu odrazu, zeby kupil sobie Stacker'a :)

Eee, cena nie przeklada sie na jakosc niestety. Wole swojego Anteca P182 GunMetal. 40% tańszy niz Stacker i zdecydowanie lepiej rozwiązany w środku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja osobiście specjalnie do starej puchy którą uzyskałem do kumpla za 5 zl wygląda w skrócie mało efektownie mam Quad`a, 2GB Ram i 2x Nvidia 8800 GTS (SLI) ,celowo chciałem uzyskać taki efekt;]

A co do wyboru puchy ;] Według mnie bierz coś markowego ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×