Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Art_

Sun Przejmuje Mysql

Polecane posty

Witam nie wiem czy gdzieś już tu nie padło ale nie widze i mysle że warto napisac :P

 

Miliard dolarów będzie kosztować Sun przejęcie skandynawskiego producenta otwartej bazy danych MySQL.

 

Przedsiębiorstwa ogłosiły właśnie zawarci finalnego porozumienia o przeprowadzeniu transakcji. Przejęcie jednego ze sztandarowych projektów Open Source ma pozwolić Sun na pełniejsze zaistnienie w szacowanym na około 15 mld dolarów synku baz danych.

 

MySQL to podstawowy element otwartej serwerowej platformy programowej LAMP: Linux, Apache, MySQL i PHP/Perl. Baza danych jest powszechnie wykorzystywana zarówno w małych, jaki i dużych przedsiębiorstwach (na czele z Google). Sun poinformował, że do tej pory oprogramowanie MySQL zostało pobrane ponad 100 mln razy.

 

Sun zapłaci 800 mln dolarów gotówką, dalsze 200 mln USD zostanie przekazane w opcjach na akcje. Transakcja zostanie zamknięta na przełomie marca i kwietnia.

źródło : http://itbiznes.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję, że nie wprowadzą opłat :|

 

Jakoś nie cieszy mnie to wykupienie... .

 

a ja się cieszę.

zawsze jest Postgresql, a przerabianie istniejących aplikacji z mysql na pgsql da nam wiele pracy i zlecen :P

 

Mówiąc powaznie nie wprowadzą opłat za mysqla bo jest na GPL. Jeśłi by to zrobili to odrazu pojawily by się klony typu Centos <-> Redhat EL

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no i zawsze jest szansa że Sun wyłoży trochę gotówki na rozwój projektu ...

 

myślę że może to wyjść nam na dobre :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież Sun to ostatnio OpenSolaris, OpenJDK, OpenOffice, NetBeans.. oni jeszcze cokolwiek większego robią bez udostępniania kodu? Ok, ich stosunek z comunity może wzorowy nie jest ale się poprawia a również MySQL nie było tu wzorowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jade na php 6.0-dev i mysql6, jednym słowem - jest szybko ;]

 

o ile % na oko te same skrypty chodzą szybciej niz na php5 i mysql5?

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie używam jakiś mega zasobożernych skryptów, lecz z tego co widzę po wydajności i obsłudze requestów, jest poprawa o około 12% bez optymalizacji;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma możliwości wprowadzenia opłat - musieli by od zera napisać, więc spokojnie :P Pozatym SUn otwiera wszystko co tylko sie da - to co nie jest otwarte w Solarisie, to tylko to, czego nie mogą ze względu na jakieś pochodne licencje i rozwiązania zakupione obłożone licencjami. Cała reszta jest otwarta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×