Skocz do zawartości
Maq

Domeny .se

Polecane posty

Witam,

 

orientuje się ktoś może gdzie można tanio wychaczyć domene .se (szwedzka)? Niby na loopia.se były ostatnio domeny po 19 koron (~ 8zł), ale niestety promocja trwała niby do końca roku, a tak się składa że dopiero dzisiaj znalazłem ciekawą wolną nazwe ;]

Rejestrator może być zarówno polski jak i zagraniczny (z tym żeby miał oferte po angielsku, bo ja po szwedzku nic, a nic :)).

 

Z góry wielkie dzięki za pomoc.

 

-edit-

A może orientuje się ktoś jak wogóle wygląda sprawa z rejestracją domen szwedzkich? Bo coś czytałem że mogą je rejestrować tylko osoby zamieszkujące Szwecje oraz firmy prowadzące tam interesy... Ale nie jestem pewien jak to dokładnie wyglądać, a ta domena ma mi posłużyć pod polską strone ;] (bo ładnie akurat te słowo brzmi z tą końcówką :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie, to nie wiecie czy jest gdzieś jakaś zbiorcza lista zasad rejestracji najpopularniejszych domen narodowych? Chodzi mi konkretnie o to, czy np. żeby zarejestrować domenę .it trzeba mieć firmę we włoszech, bo chyba tak z domenami francuskimi jest. Oczywiście mówię o zasadach rejestracji adresów popularniejszych krajów, a nie liście wszystkich możłiwych domen z całego świata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak na marginesie, to nie wiecie czy jest gdzieś jakaś zbiorcza lista zasad rejestracji najpopularniejszych domen narodowych?

 

Takiej listy raczej nie ma, ale nic nie stoi na przeszkodzie abyś taką stworzył ;)

 

A tak na poważnie:

Problem w tym, że dla wielu rodzajów domen (w tym .it rejestrowanych docelowo w nic.it) występują specyficzne wymagania. Brak jest ujednoliconej procedury rejestracji dla wszystkich domen globalnych. Dokładne procedury można znaleźć na stronach poszczególnych rejestratorów.

 

Chodzi mi konkretnie o to, czy np. żeby zarejestrować domenę .it trzeba mieć firmę we włoszech, bo chyba tak z domenami francuskimi jest. Oczywiście mówię o zasadach rejestracji adresów popularniejszych krajów, a nie liście wszystkich możłiwych domen z całego świata ;)

 

Nie musisz mieć firmy we Włoszech żeby rejestrować domenę .it

O dokładnej procedurze poinformuje Cię rejestrator którego wybierzesz. Ale przygotuj się na ciekawą procedurę w przypadku .it

 

 

---

Tani hosting

Rejestracja domen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda zarządzanie taką domeną? Odbywa się to automatycznie przez panel polskiego rejestratora czy są jakieś problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiste, że z poziomu panelu rejestratora domeny, a czy będzie miał polski lang to już zależy od firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×