Skocz do zawartości

Polecane posty

Jestem nowy ale poniewaz widze ze takiego tematu nie ma, a konto do testow uzywam tam od jakiegos czasu, slow kilka ode mnie w/g zalaczonej instrukcji :o

 

Opisywane usługi: www.m-host.eu - konto "100mb" (lekko rozszerzone co oznaczam w nawiasach okraglych. w nawiasach kwadratowych opcje konta dostepne po wykupieniu na dwa lata)

 

Dane usługi:

Ilość miejsca na WWW: 100MB [400 MB] (600mb)

Ilość kont e-mail: nieograniczona

Pojemność skrzynki: nieograniczona

Ilość baz MySQL: 10

Pojemność baz MySQL: nieograniczona

Dostęp do baz przez phpMyAdmin TAK

Limit miesięcznego transferu: 10BG [50GB] (97gb)

Obsługa stron PHP: TAK

Obsługa skryptów CGI: TAK

Odbiór poczty przez WWW: TAK

Zmiana hasła przez WWW: TAK

CENA: 9,99zł zVAT / rok (2 lata)

 

plusy:

 

+ Dobry i przyjazny kontakt z obsluga

+ phpMyAdmin

+ Elastycznosc

+ Otrzymalem gratis widoczny w nawiasach z powodu bledu obslugi

+ Przywrocenie bazy danych wlasciwie bez stratnie po awarii

 

minusy:

 

- Częsta awaryjność serwera, oj niestety czesta ostatnio choc ubolewam przyznam

- Awaria bazy danych (w ciagu uzytkowania zdarzyla sie raz)

 

 

Ogólna ocena: 4/10

Status:

 

 

Slow kilka ode mnie. Trafilem na ta firme calkowitym przypadkiem, uptime miala na poziomie 99,9%. Chcialem przeniesc do niej czesc moich serwisow, ale.. no wlasnie.. w ciagu 1,5 miesiaca trzy dosc powazne awarie, wykluczajace niestety mozliwosc prowadzenia serwisow z codzienna ogladalnoscia.

Support dosc szybko reaguje na informacje od klienta. W moim przypadku zle wstawiono mi wartosci na koncie i w ramach rekompensaty otrzymalem wartosci ktore podalem w nawiasach okraglych jesli chodzi o limit i transfer. Panel administracyjny stoi na DA.

Wczoraj niestety ujrzalem zamiast mojego testowego forum, napis informujacy o zainstalowaniu apache. Niezbyt to przyjemne, jednak poddaje pod wasze testy, bo sadzac po mej niklej wiedzy, nie wiele umiem stestowac zapewne. Moze ktos juz mial z nimi do czynienia i rowniez podzieli sie swoja opinia.

 

Pozdrawiam

Rafal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

8 010G.th2-1-6k.routers.ovh.net (213.186.32.205) 45.768 ms * 42.551 ms

9 040G.p19-2-6k.routers.ovh.net (213.186.32.150) 62.549 ms 44.331 ms *

10 p19-26-m1.routers.ovh.net (213.251.130.209) 42.664 ms 43.286 ms 43.301 ms

11 ks34763.kimsufi.com (213.251.174.153) 42.389 ms 42.697 ms 42.364 ms

 

Serwer w ovh.pl kimsufi ... bez komentarza :o 256 mb ramu. Strony się strasznie mulą. Uciekaj dopóki możesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba niczego wiecej nie mozna oczekiwac: "CENA: 9,99zł zVAT / rok (2 lata) "

Spokojnie, z choinki sie nie urwalem i nie oczekuje cudow na shared hostingu, ktory sprzedaje swoje uslugi jako serwery do uploadu plikow..

Konto wzialem by stestowac, a tutaj dziele sie tylko swoja opinia..

Wlasnie nawiasem mowiac po wczorajszym zwisie, nie mam dostepu do mojego panelu.. :) Invalid login :)

Ciekawe czy znowu omylkowo wylaczono to konto.. :) W zasadzie nic tam takiego nie ma, poza mailami, malenkim forum na smf'ie oraz jednym skryptem korzystajacym z MySQLa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I stało się coś co można było przewidzieć. Pan z m-host sprzedał, tudzież odstąpił konta, informując po fakcie swoich użytkowników. Nowy własciciel linuxpl dopuscil sie tylu naduzyc, ze az glowa boli jak sie na to patrzy.. takie rzeczy tylko w Polsce..

 

[edit] Gdyby ktos poszukiwał byłego właściciela m-host mozna znaleźć tutaj: http://www.awentis.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie konta zostaly przeniesione do linuxpl.com bo z nimi m-host współpracuje.M-Host miało zapewnić hosting wiec zapewniło.Parametry sie nie zmieniają... Poza tym , włascicielem firmy Awentis jest zupełnie ktos inny nie ja. Ja tam pracuje tylko.Własciciel Awentis.pl nie ma nic wspolnego z M-Hostem.W sprawach dot. m-host proszę pisać na: admin@linuxpl.comI proponuję zakończyć ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm alez dlaczego zakonczyc..? Toz to temat godny rozwiniecia. Niech się uczą wszyscy młodzi którzy chcą założyć własne firmy. I od razu zaznacze iz wcale nie chodzi tutaj o pieniadze, tylko o kwestie prawne..

 

Co sie tyczy Awentis.pl możliwe że popełniłem błąd za co przeproszę, ale poszedłem taką drogą.. Człowiek sprzedający na aukcjach allegro najpierw sprzedawał usługi m-host a następnie awnetis'a. Prosta droga dedukcji, możliwe iż błędna, to jednak zastanawiająca.

 

Najśmiesziejsze (choć szczerze współczuć można ludziom z dużymi kontami, które zdążyli opłacić na dłuższe okresy czasu), jest skrócenie ich ważności przez linuxpl. W przypadku mojego konta, żeby nie być gołosłownym data ważności została skrócona o ponad rok. I choć konto jak wspomniałem wcześniej było raczej czysto prywatne, to nie tędy droga, aby w takich sytuacjach stawiać abonenta przed faktem dokonanym, nie pozostawiając mu wyboru.

 

Tym jak i resztą zainteresował się już Rzecznik Praw Konsumenta i w kwestiach prawnych z chęcią porozmawiam po wydaniu przez niego stosownego orzeczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Liczac jestem mlodym klientem firmy linuxpl i.. jak narazie nie mam na co jeszcze narzekac, mam nadzieje ze tak zostanie ale jak bedzie czas pokaze - konto na prosty html + galerie, zadne php i fora.. ot tak, mala stronka na wlasne potrzeby. Ale jestem zaineteresowany tym czym jeszcze zawinili oprocz skrocenia czasu abonamentu. na stronie linuxpl nigdzie nie ma informacji/newsa co by kogos przejeli - to tak na uboczu ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co sie tyczy Awentis.pl możliwe że popełniłem błąd za co przeproszę, ale poszedłem taką drogą.. Człowiek sprzedający na aukcjach allegro najpierw sprzedawał usługi m-host a następnie awnetis'a. Prosta droga dedukcji, możliwe iż błędna, to jednak zastanawiająca.

Dodam małe sprostowanie, ponieważ mam już pewność. Właściciel Awentis oraz M-Host podal na obu stronach ten sam NIP oraz Regon, tak samo adres oraz numer konta bankowego. Na szczęście istnieją możliwości zrzutu stron, kopie ich itp dodatki ułatwiające późniejsze dochodzenie swych praw.

 

Panie Marcinie, ośmielę się stwierdzić iż zmiana na allegro w danych adresu e-mail z o2 na wp niczego nie zmieni (loginów obu kont nie będę ujawniał ze względu na ustawę o ochronie danych osobowych), zwłaszcza dla dociekliwych osób. To samo się tyczy zmiany domeny pod jaką sprzedaje się swoje usługi.

 

 

Liczac jestem mlodym klientem firmy linuxpl i.. jak narazie nie mam na co jeszcze narzekac, mam nadzieje ze tak zostanie ale jak bedzie czas pokaze - konto na prosty html + galerie, zadne php i fora.. ot tak, mala stronka na wlasne potrzeby. Ale jestem zaineteresowany tym czym jeszcze zawinili oprocz skrocenia czasu abonamentu. na stronie linuxpl nigdzie nie ma informacji/newsa co by kogos przejeli - to tak na uboczu ^^

W roli ścisłości firma nazywa sie serveradmin.pl S.C. i jest właścicielem linuxpl.com . Wyglądają przynajmniej na solidnych no i troszkę na rynku są, jednak paru rzeczy nie dopełnili. Poczekam w ich przypadku na precyzyjne orzeczenie rzecznika.

 

W tym wątku radzę bardziej przyjżeć się poczynaniom M-Host i obecnego Awentis. Głównie ku przestrodze tych co chcą wejść na rynek z podobnymi usługami (nazwijmy to prewencyjnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Reasumując - poszedłeś do rzecznika w sprawie usługi za 83 grosze miesięcznie..

Jesteś na emeryturze.. bezrobociu - nie masz się czym w życiu zająć ?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Reasumując - poszedłeś do rzecznika w sprawie usługi za 83 grosze miesięcznie..

Jesteś na emeryturze.. bezrobociu - nie masz się czym w życiu zająć ?

 

Pozdrawiam.

Wskaż proszę miejsce w którym pisałem że chodzi mi o stratę pieniędzy? .. pisałem że nie o pieniądze tutaj chodzi od samego początku, ale jakoś nie uśmiecha mi się wprowadzanie na rynek firm nie przestrzegających litery prawa.

 

Jeśli takie naruszenie przepisów następuje a jestem konsumentem owej firmy zawsze postępuję w ten sam sposób i nie jest to dla mnie niczym dziwnym.

 

[edit] Tak dla przykładu powiedzmy, jeśli będziesz samochodem w Szwecji i źle zaparkujesz, policja dowie się o tym bardzo szybko. Każdy szwed pierwsze co zrobi to zawiadomi ich o naruszeniu przepisów, nawet jeśli będzie to Twój znajomy z naprzeciwka. W Polsce zwyczajowo nazywa się takich ludzi obraźliwie 'kapusiami' czy jak to się tam nazywa. Jednak jest to najzwyklejsze poszanowanie obowiazującego prawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie odpowiadają Ci usl;ugi linux PL napisz do mnie na prova i PRzeniose Ci konto do awentisa , i po problemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×