Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Paul

Wybór Cms'a

Polecane posty

Jaki polecacie cms który miał by następujące funkcje:

- newsy

- artykuły

- galeria zdjęć

+ była by możliwość "zintegrować" go z SMF ??

 

A i bardzo ważna rzecz zależy mi na tym aby jak najmniej obciążał serwer...

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy to tylko w Erze ;) (Jeśli chodzi o wszystko razem z małym obciążeniem serwera).

 

Pomyśl o Drupalu a ja ostatnio na przekór samej definicji stosuję z powodzeniem WP jako CMSa na strony :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaki polecacie cms który miał by następujące funkcje:

- newsy

- artykuły

- galeria zdjęć

+ była by możliwość "zintegrować" go z SMF ??

 

A i bardzo ważna rzecz zależy mi na tym aby jak najmniej obciążał serwer...

 

interesują Cie CMSy opensource czy komercyjne?

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomyśl o Drupalu a ja ostatnio na przekór samej definicji stosuję z powodzeniem WP jako CMSa na strony ;)

 

Drupal jakoś nie za bardzo przypadł do gustu.. Natomiast co do WP (jest OK) ale chyba nie jest zbyt delikatny dla serwerów (i admini nie są zbytnio zadowoleni z hostowania jego ??)

 

 

interesują Cie CMSy opensource czy komercyjne?

 

Ed

 

OpenSource.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Polecam Mambo/Joomla! tyle że trzeba umiejętnie je obsługiwać zeby za mocno nie żarło serwera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam Mambo/Joomla! tyle że trzeba umiejętnie je obsługiwać zeby za mocno nie żarło serwera...

 

Oj mambo/joomla jak sie ktoś na tym nie zna niech nie dotyka i dużo jest grzebania jeśli chce sie coś własnego do tego dorobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam Mambo/Joomla!

 

No niestety raczej nie skorzystam ani z jednego ani z drugiego - powód - są zbyt ciężkie...

mi zależy na czymś co będzie miało kilka opcji, a nie jak joomla będzie "kobyłą" która będzie strasznie obciązała serwer...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://opensolution.org/?p=Quick.Cms używam i polecam, minus taki iż trzeba zapłacić za rozbudowane wersje.

 

Szkoda, że darmowe wersja nie posiada więcej... (płacić 299zł. za skrypt nie przystosowany jednak dokładnie pod stronkę to troche kiepskie...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkoda, że darmowe wersja nie posiada więcej... (płacić 299zł. za skrypt nie przystosowany jednak dokładnie pod stronkę to troche kiepskie...)

 

jak chcesz dokładnie przystosowany to zleć to jakiejś firmie lub webmasterowi.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

No ba tyle ze to kosztuje dużo a nie każdy ma dużo kasy na takie cuda. Wadą wolnego oprogramowania jest to ze jak coś potrzebujesz to zazwyczaj tam cię mają gdzie mieć nie powinni a jak znów zapłacę powiedzmy te 500 zeta to zazwyczaj mam pomoc techniczną z pocałowaniem ręki. Choć dziwi mnie troche materialistyczne podejście ludzi do takich spraw: mam joomle i mam komponent Download (com_remository) i będąc zielonym w programowaniu chciałbym komuś zlecić żeby poprzerabiał a konkretniej zeby dorobił Mirror przy ściąganiu. Niby prosta rzecz polegająca na skopiowaniu paru linijek kodu dopisaniu np cyferki 1, utworzenie odpowiednich tabelek i ... 300 PLN + VAT się należy... Dlatego opłaca się mieć znajomości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

500 zeta to i tak bardzo mało : )

nikt za psi grosz robić nie będzie, szczególnie, gdy się zna.. ja też tłumaczenia nie zrobię za 50zł np. 5 czy 10 stron, ale licealista już tak.. tylko, że ja jestem filologiem.. heh

dlaczego tak jest? powoli zaczyna być normalnie w tym kraju... rzadko i powolutku, ale jednak...

a jak ktoś chce się bawić w super serwisy, to musi się przygotować na koszta (programistyczne / hostingowe / jakiekolwiek).. i tu się jeszcze niewiele zmienia..dzieciaki marzą o podbiciu świata (vide nasza-klasa - no ale to nie był dzieciak.. poza tym jednak się udało : )

 

Przyznam się (widać w jednym z moich postów w piaskownicy), że ja też jeszcze trochę naiwny jestem i wierzę, że minimalnymi nakładami da się osiągnąć przynajmniej średniej jakości wyniki (w sensie serwisik postawić :P heh

no ale.. tak - tu przydają się znajomości.. heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ba tyle ze to kosztuje dużo a nie każdy ma dużo kasy na takie cuda. Wadą wolnego oprogramowania jest to ze jak coś potrzebujesz to zazwyczaj tam cię mają gdzie mieć nie powinni a jak znów zapłacę powiedzmy te 500 zeta to zazwyczaj mam pomoc techniczną z pocałowaniem ręki. Choć dziwi mnie troche materialistyczne podejście ludzi do takich spraw: mam joomle i mam komponent Download (com_remository) i będąc zielonym w programowaniu chciałbym komuś zlecić żeby poprzerabiał a konkretniej zeby dorobił Mirror przy ściąganiu. Niby prosta rzecz polegająca na skopiowaniu paru linijek kodu dopisaniu np cyferki 1, utworzenie odpowiednich tabelek i ... 300 PLN + VAT się należy... Dlatego opłaca się mieć znajomości

 

1. Jesli to jest proste skopiowanie kilku linijek to zrób to sam.

2. Czas wykonania pracy nie zawsze ma znaczenie przy wycenianiu. Czesto kilka minut pracy fachowca kosztuje dużo bo trzeba spłacić lata/miesiące nauki aby to wykonać.

3. Czemu sie dziwisz ze ludzie mają materialistyczne podejscie. Jak kupujesz coś innego (bułki, samochód, zlecasz malowanie samochodu itd) to też się dziwisz że trzeba za to zapłacić?

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

No więc odpieram ,,zarzuty" :P 500 PLN to jak dla licealisty w klasie maturalnej dosyć dużo kasy. Wiem że w naszym kraju coraz częściej spotyka się płacisz -> masz (ew. wymagasz) bo to znaczy ze stajemy sie normalnym krajem. Ino czemu tak drogo ? Działanie typowo Korporacyjne (Microsoft) polegające na tym żeby spzredać za dużę pieniądze. Gdyby taniej puścić to myślę że wielu ludzi by było stać na to i by osoby zajmujące sie tym miały więcej zleceń. Dobra Panie 50 PLN i masz pan skonfigurowaną Joomle czy cos w tym stylu. Uważam ze ludzie daliby kasę za zrobienie czegoś zeby sami mieli święty spokój ale za nie tak wielkie pieniądze. Gdyby to był sam HTML to bym skopiował ale tu jest PHP i zabawy w bazie. Przyznam szczerze ze mimo wielu chęci nie moge się tego nauczyć. W liceum nie mam co liczyć na pomoc bo ciągle robimy Excela albo wałkujemy Painta, raz był PowerPoint (Święto!) Generalnie do pewnego poziomu sam doszedłem ale nie moge z niczego osiągnąć cuda. Tu jest tak że są chęci ale brakuje możliwości (Tak, kup se Pawełek 5 książek to zakumasz - to błędne myślenie). Dlatego po skończeniu LO zamierzam iść na kierunek związany z programowaniem/ grafiką bo wtedy wiem ze coś osiągnę. Dlatego mimo wszystko CMS są lepsze od czystego np html ale znów open czy komercyjne to sprawa bardzo dyskusyjna. Co do podejścia ludzi. Dlaczego płacic tak duzo skoro zlecenie mozna szybko zrealizować pomiędzy jednym wielkim projektem a drugim albo w czasie przerwy na posiłek ? Nie dziwie sie ze trzeba płacić bo to normalne - dziwie się dlaczego tak duzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MS - raz napisany OS - sprzedaż hurtowa.

Dla ciebie - raz napisane - sprzedane tylko raz.

Dochodzi kwestia wielu lat nauki (sam kilka zdań po słowach z OS zauważyłeś że dopiero z czasem, wiekiem będziesz w stanie to ogarnąć), prądu, zakupu oprogramowania itp. To wszystko kosztuje. I najważniejsze - doświadczenie. Możesz zlecić zrobienie tandety i później żałować, albo dać komuś, kto się zna, zabezpieczy odpowiednio, może przy okazji jeszcze jakieś luki znajdzie, uwzględni wiele pobocznych czynników (dostępność, skalowalność itp).

I kompletnie nie rozumiem w jaki sposób określasz że to nie warte jest tyle kasy jeżeli nawet się nie znasz. Tobie może się wydawać żę to 10 minut pracy a naprawdę będzie 2 dni. Spróbuj sobie pogrzebać w joomli czy innych portalach przez lata sklejanych z 1000 rożnych koncepcji. Jeszcze co innego gdy ma się własny kod który po czasie trzeba poprawić, a co innego jak dostaje się jakiś śmietnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Paweł_15.. bo prawdziwy komfort pracy to jest posiadanie "jednego wielkiego projektu" i "drugiego wielkiego projektu", nad którymi się siedzi (i tylko nad nimi) i kasowanie za to takiej kasy, że już na takie "pierdółki" się nie chce tracic czasu.. lepiej odpocząć, iść na obiad, albo odświeżyć mózg.. bo nie daj boże zawalić wielki projekt przez pierdołę za 50 (czy 500zł) to baaardzo nieprofesjonalne... ja tak mam czasem, że ktoś mi daje zarobić stówę, czy dwie i myśli, że się będę srał.. a to sorry, są ważniejsze rzeczy.. lata nie te, szacunek się już ma (wśród ludzi i do siebie).. większa kasa tutaj wygrywa.. choć kasa to czasem "nie wszystko".. ale czasem, a nie, gdy trzeba poprawiać coś licealiście (którzy marzy o podbiciu świata wydając 50zł : )

 

Czasem w mojej głównej pracy, gdzie uczę myślą, że (teraz właśnie na Joomli działamy, taki projekt-przystosowanie Joomli do wymiany informacji między nauczycielami) to "hop siup".. i siedzę i dłubię, raczej dla "renomy"... bo kasa z tego praktycznie żadna.. 20 godzin się nasiedzę, a dostanę 100 czy 150zł? A idźźźźź....

 

Ja dodam jeszcze jedno: nie mierzymy nigdy cen swoimi zarobkami... czyli licealista nie mierzy ceny CMS-a swoimi, a bankier nie mierzy cen hostingu ofertami z Allegro (np. 20zł rocznie)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No więc odpieram ,,zarzuty" :P 500 PLN to jak dla licealisty w klasie maturalnej dosyć dużo kasy. Wiem że w naszym kraju coraz częściej spotyka się płacisz -> masz (ew. wymagasz) bo to znaczy ze stajemy sie normalnym krajem. Ino czemu tak drogo ? Działanie typowo Korporacyjne (Microsoft) polegające na tym żeby spzredać za dużę pieniądze. Gdyby taniej puścić to myślę że wielu ludzi by było stać na to i by osoby zajmujące sie tym miały więcej zleceń. Dobra Panie 50 PLN i masz pan skonfigurowaną Joomle czy cos w tym stylu. Uważam ze ludzie daliby kasę za zrobienie czegoś zeby sami mieli święty spokój ale za nie tak wielkie pieniądze. Gdyby to był sam HTML to bym skopiował ale tu jest PHP i zabawy w bazie. Przyznam szczerze ze mimo wielu chęci nie moge się tego nauczyć. W liceum nie mam co liczyć na pomoc bo ciągle robimy Excela albo wałkujemy Painta, raz był PowerPoint (Święto!) Generalnie do pewnego poziomu sam doszedłem ale nie moge z niczego osiągnąć cuda. Tu jest tak że są chęci ale brakuje możliwości (Tak, kup se Pawełek 5 książek to zakumasz - to błędne myślenie). Dlatego po skończeniu LO zamierzam iść na kierunek związany z programowaniem/ grafiką bo wtedy wiem ze coś osiągnę. Dlatego mimo wszystko CMS są lepsze od czystego np html ale znów open czy komercyjne to sprawa bardzo dyskusyjna. Co do podejścia ludzi. Dlaczego płacic tak duzo skoro zlecenie mozna szybko zrealizować pomiędzy jednym wielkim projektem a drugim albo w czasie przerwy na posiłek ? Nie dziwie sie ze trzeba płacić bo to normalne - dziwie się dlaczego tak duzo.

 

Jestes w klasie maturalnej więc sam się nie utrzymujesz, jak bedziesz mial na utrzymaniu siebie i rodzinę to zobaczysz że nie bedziesz robil zlecen za male pieniądze bo się to nie opłaca. Sam dałem sie kilka razy wrobić w jakieś przeróbki escommerce albo jakiegoś innego badziewia.

 

Jeśli chcesz iść na studia żeby się nauczyc programować to powinieneś zmienić podejście. Programowanie bedziesz miał na dopiero 2 lub 3 roku. Szybciej się nauczysz sam korzystając z Usnetu, forumów i innych kursów online. A na studiach jak trafisza na dobrego nauczyciela to się łatwiej nauczysz ale takich nie ma za wielu.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Tylko ze ci co biorą za to dużą wielką kase robią to zeby zaspokoić brak pieniędzy w portfelu a są tacy którzy mają przyjemność że zrobili jakiś bajer i ze czegoś nowego się nauczyli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

misiu kolorowy.. szara rzeczywistość dorosłego życia - bardzo mało robi się "dla przyjemności".. raczej do przeżycia i godnego życia... a gdybanie w dziadostwie do przyjemności nie należy... na to są prywatne projekty, które sobie webmajstrowie/programiści prowadzą na boku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robienie dla "bajeru" i nauki kończy się dość szybko. Kiedy piszesz coś po raz kolejny to to nie jest przyjemność. Tak bywa... Klepanie kolejnego formularza do administracji newsów, artykułów nie jest przyjemne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Zawsze można skopiować i parę rzeczy zmienić + można zachęcić a moze coś jeszcze dorzucić co przy naiwnym się skończy napisaniem CMSa za spore pieniądze a miał być tylko News...Podejrzewam że wy pisząc godnie przeżyć bierzecie pod uwagę posiadanie tak zwanej rodziny (kobieta i szkrab) wtedy rzeczywiście trzeba godziwie zarabiać. Ja patrze na to z nieco innego punktu widzenia. Mi żona czy dzieciak zbędni. Faceci też mi zbędni. Po prostu wole sam żyć w nie w pałacu tylko w swoim przyjaznym domeczku i mieć cisze i spokój i bycie userem WHT :P Dlatego uważam ze da sie pracować w taki sposób a nie robić projekty za tak zwane ,,miljony rubli".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to skomentuję tak...

Tacy ludzie jak Pawel_15 byli, są i będą. Nikt ich nigdy nie przekona i już. Tłumaczenie im, że nie mają racji to strata czasu i tyle. Sami dorosną zobaczą, że jeżeli mogą efektywnie pracować ileś godzin w tygodniu i muszą zarobić w tym czasie ileś złotych to godzina pracy musi ofpowiednio kosztować. A nie daj Boże jak się samochodu zachce (a fuuj! toż to burżujstwo) albo na basen iść żeby po pięciu latach ślęczenia przed kompem nie wyglądać jak misiu. Może kwiatka kobiecie kupić... Ale Pawel_15 to pewnie ma zamiar kupować tylko bułki w Lidlu bo na masło lub margarynę już nie starczy.

 

Sam robię CMSa i powiem wprost. Za 500zł to mogę go dać pooglądać ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wojtek ale Lidl jest wporzo.. ja ostatnio do Biedronki tylko chodzę, bo otworzyli w centrum Gdańska (abstrakcja! hehe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×