Skocz do zawartości
Shader

Hosting Na Mały Sklep + Domena

Polecane posty

Witam wszystkich,

 

Chciałbym otworzyć mały sklep internetowy (będący dodatkiem do istniejącego w realu). Mały tzn jak dobrze pójdzie to ok. 200 przedmiotów, bez "wodotrysków", odsłon miesięcznych pewnie niewiele bo nie zamierzam prowadzić intensywnej kampanii reklamowej. Co do konkretnej platformy sklepu to sie jeszcze zastanawiam, ale skłaniam sie do Zen Cart.

Chciałbym także wykupić sobie domene. Jako że nie jestem doświadczony w kruczkach webmasterskich prosze o pomoc w wyborze i kilka porad.

 

Moje wątpliwości:

Czy warto szukać firm, które oferują hosting + domeny czy może nie ma znaczących różnić jeśli w jednej firmie kupi się hosting a w innej domenę?

Jaki miesięczny ruch (w GB) może generować taka strona, jeśli powiedzmy byłoby ok 1000 odwiedzin na miesiąc?

Czy trzeba zwracać uwagę na jakieś szczególne parametry hostingu żebym mógł sobie "rzeźbić" ten sklep bezproblemowo?

 

Przeglądałem Wasze propozycje na tym forum dla małych stron i wstępnie wybrałem takie:

www.netarteria.pl opcja Basic - pojemność 1,2GB, 5GB/miesiąc, 35zł/rok + można wykupić domenę (do tego sie najbardziej skłaniam),

xxl-web.com opcja XXL-Mini - pojemność 400MB, 15GB/miesiąc, 30zł/rok (dziwna proporcja pojemność/transfer),

www.insane.pl/?x=promocja (jeśli jeszcze aktualne) pojemność 2GB, 20GB/miesiąc, 60zł/rok (hmm dla mnie to chyba za wysokie parametry).

 

Czyli generalnie interesuje mnie niezawodność, stabilność, możliwość uzyskania pomocy, nieduża pojemność (od 400MB do 2GB), niska cena, co to miesięcznego transferu to nie wiem w jaki przedział powinienem celować.

 

Ktoś się orientuje gdzie można wykupić (sub)domenę *.wroc.pl? W regionalnych widze tylko *.wroclaw.pl.

 

Z góry dziekuję za wszelkie rady i sugestie.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy warto szukać firm, które oferują hosting + domeny czy może nie ma znaczących różnić jeśli w jednej firmie kupi się hosting a w innej domenę?

Zawsze lepiej osobno.

 

www.insane.pl/?x=promocja (jeśli jeszcze aktualne) pojemność 2GB, 20GB/miesiąc, 60zł/rok (hmm dla mnie to chyba za wysokie parametry).

Tak, ale będzie aktualna tylko do końca bieżącego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro to sklep nie oszczędzaj tylko kup od razu w porządnej firmie (kei, iq, sisco). Chcesz mieć unreachable co chwila czy porządnie działającą stronę?

Żebyś się na tym zencarcie nie przejechał. Przy kilku tysiącach zapytań na odsłonę szybko polecisz z każdej firmy - tylko wyrzucisz kasę w błoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Shader

 

z tych trzech ktore podales wybralbym Insane , na sklepik z ok 200 produktami starczy Ci najmniejsza opcja standardowa

 

 

 

@Noone

 

ZenCart jest oparty na oscommerce , widzialem pobierznie kilka realizacji, maja jakies wodotryski, ale zeby "Przy kilku tysiącach zapytań na odsłonę szybko polecisz z każdej firmy" ?

mozesz rozwinac? bo chyba uzyles jakiegos skrotu myslowego ktorego nie zrozumialem;) jakby nie byl spaprany taki ZenCart (a rzekomo jest zoptymalizowany) to pesymistycznie bym ocenil na 50-100 zapytan na raz bez uzycia zadnego cache stron (jest to mozliwe bo w tych sklepach czesto sa odwolania do wielu funkcji sprawdzajacych ceny specjalne, promocje - i tak dla kazdego produktu wyswietlonego na stronie) - no ale zeby az tak?? :P

 

przy 200 produktach baza bedzie mu zajmowalo jakies 6mega z czego polowa to indeksy , wiec nawet nie ma cyzm orac tego serwera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZenCart jest oparty na oscommerce , widzialem pobierznie kilka realizacji, maja jakies wodotryski, ale zeby "Przy kilku tysiącach zapytań na odsłonę szybko polecisz z każdej firmy" ?

mozesz rozwinac? bo chyba uzyles jakiegos skrotu myslowego ktorego nie zrozumialem;) jakby nie byl spaprany taki ZenCart (a rzekomo jest zoptymalizowany) to pesymistycznie bym ocenil na 50-100 zapytan na raz bez uzycia zadnego cache stron (jest to mozliwe bo w tych sklepach czesto sa odwolania do wielu funkcji sprawdzajacych ceny specjalne, promocje - i tak dla kazdego produktu wyswietlonego na stronie) - no ale zeby az tak?? :P

Jeśli dla każdego produktu jest oddzielne zapytanie, to pisali to pseudoprogramiści. Miejsce na coś takiego to raczej tylko VPS lub serwer dedykowany. Oczywiście, jesli będziesz miał mało odsłon dziennie to utrzymasz się w hostingu współdzielonym, ale gdy tylko popularność wzrośnie to czeka Cię przeprowadzka. Ogólna zasada jest prosta -- oszczędność na skrypcie odbija się na duuużo wyższych cenach hostingu przy większej popularności serwisu.

 

Dobrze napisany sklep powinien mieć nie więcej niż kilka zapytań na odsłonę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@shikataganai do 100 zapytań SQL na raz? Rzeczywiście bardzo zoptymalizowany...

 

:P wlasnie tak siedze i zaswitalo mi w glowie ze chyba napislem o liczbie jednoczesnych polaczen :P , chodzilo mi o ilosc na wyswietlenie strony , jesli wlaczyc licznik zapytan na wygenerowane strony tych 'cudow programistycznych' to tyle wywala

 

Jeśli dla każdego produktu jest oddzielne zapytanie, to pisali to pseudoprogramiści. Miejsce na coś takiego to raczej tylko VPS lub serwer dedykowany. Oczywiście, jesli będziesz miał mało odsłon dziennie to utrzymasz się w hostingu współdzielonym, ale gdy tylko popularność wzrośnie to czeka Cię przeprowadzka. Ogólna zasada jest prosta -- oszczędność na skrypcie odbija się na duuużo wyższych cenach hostingu przy większej popularności serwisu.Dobrze napisany sklep powinien mieć nie więcej niż kilka zapytań na odsłonę.

 

oczywiscie ze pseudoprogramisci (osiagnieciem jest LEFT JOIN w wyszukiwarce z tego co pamietam), w oryginale oSC ma nadzgane tak ze mozna sie zalamac - nie wiem czy tworcy ZenCart rzeczywiscie to zoptymalizowali czy dodadtkowo 'poprawili' dodajac zasobozerne wodotryski , i nie chce wiedziec ;)jednakze przy malej bazie te sklepy dzialaja na wiekszosci hostingow i nie zarzynaja serwerwow - z prostej przyczyny , maja wlasnie po ok 200produktow :P , na cokolwiek powazniejszego oSC mozna potraktowac jako fajny szkielet oparty nawet na klasach i majac checi mozna z niego cos wyciagnac moim zdaneim dobrze napisany sklep z odpowiednia funkcjonalnoscia (zalezy jeszcze co kto uwaza za takową:P ) moze miec ok 30zapytan na strone - za pierwszym razem, potem juz wszystko powinno leciec z plikow cache i ta liczba spada do 4-7 , zalezy od funkcjonalnosci , a cache odsiwezany co 24h powiedzmy lub znowu w zaleznosci od potrzeb

 

 

ale zeby nie bylo OT

@Shader wez w Insane , najwyzej T Cie wyrzuci :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wez w Insane , najwyzej T Cie wyrzuci :P

Ja nikogo nie wyrzucam. Jest jasno określony limit zasobów. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

shikataganai - wpisz w google: zen cart Number of Queries. ~300 zapytań to chyba wartość domyślna dla tego sklepu. Samo generowanie trwa kilka sekund. Ogólnie większego, sorry, gówna jako sklep nie widziałem. Dodasz trochę produktów, bajerów to do kilku tysięcy dobijesz. Oscommerce przy tym to prawdziwy aniołek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shikataganai - wpisz w google: zen cart Number of Queries. ~300 zapytań to chyba wartość domyślna dla tego sklepu. Samo generowanie trwa kilka sekund. Ogólnie większego, sorry, gówna jako sklep nie widziałem. Dodasz trochę produktów, bajerów to do kilku tysięcy dobijesz. Oscommerce przy tym to prawdziwy aniołek.

 

czyli juz wiadomo jak wyglada ich 'otymalizacja' , tak jak podejzewalem :P

 

- polecilbym mu oscommerce, ale w podstawowej dystrybucji duzo mu brakuje i mialem wrazenie ze sobie sam nie poradzi, a ZenCart to 'gotowe' rozwiazanie - poza tym o Zen wspomnial w pierwszym poscie :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Znajomemu postawiłem sklep na CubeCart na najmniejszym pakiecie na xxl-web.pl i mimo średniego ruchu sklep chodzi dobrze. A że CC jest jaki jest :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję wszystkim za porady.

Hostingu jeszcze nie wybrałem. Widzę, że najpierw musze się dokładniej przyjrzeć tym darmowym gotowcom sklepów, bo z tego co tu piszecie wynika, że nie jest z nimi tak różowo jak mi się wydawało. Myślałem, że są bardziej dopracowane. Jak nie znajdę jakiegoś lekkiego wystraczająco dobrego gotowca to powalcze z oscommerce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

insane.pl możesz sobie darować - byłem ich klientem i mają przeładowany serwer (tak, mają tylko JEDEN). W dodatku ciągle tracił połączenie z bazą danych.

 

Co do sklepu to polecam www.kqs.pl - chyba najlepszy skrypt a w dodatku niedrogi.

Domena: www.az.pl - ciągłe promocje, świetny support.

Hosting: zajrzyj na www.xon.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
insane.pl możesz sobie darować - byłem ich klientem i mają przeładowany serwer (...)

Nie wiem, gdzie miałeś konto, ale średni dzienny load na poziomie 1-2 to przeładowany serwer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×