Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Linux

Sieć Wi-fi

Polecane posty

Witam, może ktoś mi doradzi - a bardziej potwierdzi ;)

 

Pytałem się paru osób ale opinie są podzielone ;) ( uważam że się da )

 

Chciał bym zrobić tak: mam aktualnie internet drogą radiową z wewnętrznym ipkiem. Jeżeli pod access pointa podpiął bym antene i mój isp dopisał maca apka to dało by radę podłączyć do tego 2 komputery?

 

1) Laptopa za pomocą wi-fi

2) Zwykły pcet, lanem bym pociągnął - apka planuje położyć jakieś 20-30 cm od pcta więc to żaden problem.

 

http://allegro.pl/item281466742_cudenko_ap...m_pasm_qos.html

 

Coś takiego zdało by egzamin czy muszę dokupić dodatkowe urządzenia?

 

Pozdr!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Tak, robiłem koledze ostatnio taką sieć tylko na sprzęcie linksysa.

Po prostu za pomocą tego routera wifi tworzysz sieć wewnętrzną w domu co dla kilku komputerów jest fajnym rozwiązaniem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja wiem, ale byłem się dzisiaj pytać mojego ISP i zrobili mi mętlik w głowie.

 

Thx za odpowiedzi.

 

P.S

 

jarQ lol ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie - mam dostęp do Internetu "zablokowany" dla danego adresu MAC. Router D-Linka klonuje sobie ten adres, i rozdziela dostęp na 3 komputery (1-kabel, 2-wifi, 3-wifi) działa to bardzo fajnie i stabilnie ; -)

 

Mam taki sprzęcik - który i Tobie polecam:)

http://allegro.pl/item282412061_najtaniej_...fi_802_11g.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

D-link to raczej słaba i awaryjna firma, przynajmniej ja mam takie zdanie o niej.

Ja mogę polecić domowy odpowiednik Cisco Linksys !

 

Ale tamten z aukcji powyżej też pociągnie pewnie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem u isp i powiedzieli żebym nie kupował dlinka bo (cytuje):

 

"Nie dopiszemy jego macka."

 

Nawet nie chciałem pytać dlaczego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile ISP nie pobawił się w zablokowanie tego typu praktyk (choćby przez ustawienie TTL=1) to nie powinno być problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pleple, spokojnie z tej strony nie ma żadnego problemu! Pytałem się dziś ich, jak im podam maca access pointa to mi zmienią - za free ;) Powiedzieli że mogę sobie robić co chcę ale tylko w obrębie przydzielonego mi pasma (czyli defacto prędkości za którą płace ) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
D-link to raczej słaba i awaryjna firma, przynajmniej ja mam takie zdanie o niej.

Ja mogę polecić domowy odpowiednik Cisco Linksys !

 

Ale tamten z aukcji powyżej też pociągnie pewnie ...

Nie wiem jaka jest powszechna opinia - ale z doświadczenia wiem, że działa on ponad roku non-stop i jest OK:)

Nie bardzo wiem, jak mogą nie dopisac MAC'a?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lol, ja już tego nie rozumiem. Na wht mówią że ten apek wystarczy. ISP mówi że potrzebny jest access point + router mimo że mówię im że router jest już wbudowany do tego modelu a sam sprzedawca mówi że... potrzebne są 2 sztuki tego samego urządzenia!

 

Co Wy na to? Oni chcą mnie wyzyskać czy co? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze mówi. Jeśli chcesz mieć wifi w domu to musisz mieć 2 urządzenia, ponieważ AP będzie drogą radiową obierać sygnał od ISP a router będzie sygnał wifi dawał na dom. Jeśli chcesz mieć tylko po kablu to wystarczy jedna urządzenie AP+router tylko, że wtedy radio będzie "zajęte" wyłącznie odbiorem sygnału Twojego ISP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mi się tak wydaje, że jedno urządzenie nie wystarczy.

 

Najlepiej kup ap'ka z routerem który będzie jako client i włącz mu maskowanie, a do niego via lan jakiegoś ap na dom (wystarczy zwykły ap bez routera). Masz wifi i lan w domu.

 

W jednym urządzeniu tego chyba nie znajdziesz. Najwięcej trybów jakie widziałem to: Access Point,Client,Bridge,WDS i żaden z nich nie da rady.

 

Ovislinki są fajne:

http://wisp.pl/index.php?d=katalog&k_id=44

 

Mam w domu ovilsinka i u.s. robotics i oba działają lepiej niż mój stary linksys. Do domciu starczy bez radiatora, ale v2 bo było parę poprawek. Wisp jest z Opola i na 100 sztuk sprzedanych przez nich routerów ovislinka do naprawy gwarancyjnej wracają 2 lub 3 sztuki (najczęściej jest to wymiana).

 

 

EDIT: A czym teraz odbierasz?? Może masz jakiegoś AP ustawionego na client. Wtedy wystarczy zakup drugiego AP z routerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam zwykłą antenę przykręconą do karty sieciowej w PC, w laptopie brak netu.

 

Jest możliwość zbudowania takiej sieci do 150zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Starczy jeden jeśli dalej chcesz puszczać neta lanem. A jak ma być lan i wifi to już jeden router/ap nie starczy. Bo musi być klient i potem osobno nadajnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No - tak podejrzewałem (że jednak mój isp ma pojęcie o czym mówi :)), a może znacie coś taniego co mogło by z sobą współpracować? Podkreślam TANIEGO :D (mi w siedzibie firmy zaproponowali apka+router za 450zł <n/c> )

 

Powiem Wam może jak wygląda sprawa z przesyłaniem sygnału.

 

Antenę mam za oknem, okno od stacjonarnego pcta jest ~1m [po skosie], kabel od anteny do sieciówki jest przeciągnięty za kanapą i ma trochę luzu (~40cm). Sprzęt chciał bym umieścić gdzieś koło pcta. Wi-Fi musiało by iść przez pokój na długość 4m następnie przejść przez 7CM ścianę z cegłówki i mieć zasięg w dal na ~7metrów. Jest to możliwe do zrealizowania jakimś routerem z biedronki? (czyt. tanim [słabej jakości :)]

 

P.S Mieć zasięg oznacza śmigać a nie ledwo co łapać sygnał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×