Skocz do zawartości

Polecane posty

Przepraszam a kogo z klientow interesuje fakt, ze to mloda firma ?

Idac tym tropem moza powiedziec: nie kupuj uslug w mlodej firmie :)

W biznesie trzymanie kciukow nie wystarczy.

 

Co do posta powyzej to prosze nie rozwalaj mnie. Moza puscic swiatlo alterntywna droga lub zastosowac radiolinie i BGP !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

... ale rozumiem przy takich cenach serwerow nie moza tego zagwarantowac tylko mowmy o tym wprost.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ceny są wystarczająco niskie, a serwerownia wystarczająco młoda, aby takie wpadki mogły się zdarzać. Zauważ, że kolejne łącze ma być niedługo podpięte i ma być BGP. Widać, że firma inwestuje zarobione pieniądze i stara się o podwyższanie standardów i niezawodności. Była przerwa w działaniu, kisiek powiedział co się stało i powiedział jak to będzie wyglądać w przyszłości. Moim zdaniem nie ma się czego "czepiać". Zastanawiam się nad dedykiem u nich i nie zaliczę tego do jakiś wielkich minusów. Szczególnie, że będzie BGP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam się nad dedykiem u nich i nie zaliczę tego do jakiś wielkich minusów. Szczególnie, że będzie BGP.

 

W tej chwili Livenet jest moim liderem jeśli chodzi o kolokację. Rozeznaję rynek od kilku miesięcy i ceny Livenetu w porównaniu z chorymi wycenami jakie przedstawiła mi Hoga czy ATM są dość kuszące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam livenet.pl gwarantuje uptime na poziomie 99,5 % .... więc na pewno nie przekroczyło... więc po co ta rozmowa ?? Jak się nie podoba to można zawsze uderzyć do wdc czy gdzieś indziej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W tej chwili Livenet jest moim liderem jeśli chodzi o kolokację. Rozeznaję rynek od kilku miesięcy i ceny Livenetu w porównaniu z chorymi wycenami jakie przedstawiła mi Hoga czy ATM są dość kuszące.

 

Liderem czego ? Pojedz sobie do GTS czy ATM a potem do Livnetu i wyglos opinie ( Swoja droga jak by mnie ktos zaprosil to bym chetnie zobaczyl :). Jedynym kryterium ktorym moga sie pochwalic to niskie ceny, ale superhost tez ma nieskie ceny.

 

Moja wypowiedz nie jest reakcja tylko opinia. Nie mam w Livnecie NIC i mi to lata. Checie kupujcie tam. Wasza sprawa.

 

OVER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

vilgefortz to po co tak wszystko komentujesz jak nic nie masz u nas ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

vilgefortz: przesadzasz i to bardzo. Jak na godziny i dzień w który zdarzyła się awaria (przedświąteczna sobota) to wszystko zostało rozwiązane bardzo szybko i robi wrażenie to, że przedstawiciel firmy był online na forum i udzielił wyjaśnień.

 

Dodatkowo, nie każdy potrzebuje usług ze 100% uptime i 5 zapasowymi łączami, zwłaszcza, jeśli mają to być dedyki używane do grania, czy stron wyniesionych z shared hostingów. Po prostu, taka nisza. Przeciętnemu userowi nie są potrzebne Delle za 10 tyś złotych żeby pograć sobie w CS, albo postawić duże forum..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma to co potrzebuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

superhost niskie ceny - taa. Pingi też niskie :)

 

Ważne jest to że jeżeli jest oficjalna informacja to nie ma co się martwić bo wiadomo że to niedługo naprawią. Gorzej jak telefony milczą i nie wiadomo co się dzieję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liderem czego ? Pojedz sobie do GTS czy ATM a potem do Livnetu i wyglos opinie ( Swoja droga jak by mnie ktos zaprosil to bym chetnie zobaczyl :) . Jedynym kryterium ktorym moga sie pochwalic to niskie ceny, ale superhost tez ma nieskie ceny.

 

Moja wypowiedz nie jest reakcja tylko opinia. Nie mam w Livnecie NIC i mi to lata. Checie kupujcie tam. Wasza sprawa.

 

OVER

 

Wiesz, nie jest problemem placic komus duzo kasy jezeli samemu ma sie jej sporo.

Do tej pory nie bylo ofert kolokacji dla firm/ludzi, ktorzy dopiero zaczynaja dzialalnosc i potrzebuja za przyzwoite pieniadze miec przyzwoite miejsce na swoje maszyny.

Do tej pory roznica pomiedzy cena wirtualnego hostingu, a kolokacji/dedyka byla tak ogromna, ze wlasciciel serwisu mial do wyboru albo modlic sie zeby go Home nie wywalil albo dokladac do i nteresu i liczyc ze zarobki gwaltownie wzrosna.

Sytuacja w ktorej za 200zl netto miesiecznie mozna wstawic swoja maszyne do centrum danych i miec na niej 1mb lacze jest dla mnie dosc sensowna bo jestem w stanie tyle zaplacic za usluge polegajaca z grubsza na tym, ze serwer stoi w czyims pokoju (oczywiscie upraszczam sprawe).

 

Kazdy placi za to czego potrzebuje i za to za co jest w stanie placic.

Ceny Katowickiego ATMu podejrzewam sa wysokie nie z tego powodu ze pracuja tam ponadprzecietni specjalisci tylko z tego, ze maja siedzibe w ALTUSIE (dla tych co nie wiedza: Altus to taki dwudziestokilkupiętrowy supergmach w centrum Katowic - wiec pewnie i cznysz jest odpowiedni).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kazdy placi za to czego potrzebuje i za to za co jest w stanie placic.

Ceny Katowickiego ATMu podejrzewam sa wysokie nie z tego powodu ze pracuja tam ponadprzecietni specjalisci tylko z tego, ze maja siedzibe w ALTUSIE (dla tych co nie wiedza: Altus to taki dwudziestokilkupiętrowy supergmach w centrum Katowic - wiec pewnie i cznysz jest odpowiedni).

 

 

stary nie wiesz co piszesz :)

Ceny ATM wynikaja z jakosci uslug jaka oferuja.

W chwili obecnej to NAJPESZY polski dostawca internetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak w kwestii formalnej, o ile mi wiadomo ATMu nie ma juz w Altusie. W Katowicach jest obecny gdzies na Giszowcu oraz gdzies na Rozdzieniu. A to, ze byl w Altusie nic akurat jeszcze oznaczac nie musi, w Warszawie maja jedno data center w LiM i AFAiK nie roznicuja cen w porownaniu do swojego glownego centrum. Nie znam jednak warunkow cenowych ATM w Katowicach.

 

I nie przesadzalbym z tym "supergmachem" ;-). Supergmachy maja szanse powstac w Katowicach jak wreszcie ktos zrobi porzadek z lotniskiem na Muchowcu. To paranoja, zeby miasto nie moglo sie rozwijac, bo lotnisko dla paru awionetek blokuje budowanie wysokosciowcow. A zaden developer w centrum miasta nie postawi na wieksza skale niskiej zabudowy, bo to sie nie oplaca. Ale to tak OT.

 

Dodam jeszcze, ze osobiscie wcale nie uwazam ATM za droga firme. Widzialem znacznie drozsze.

Ale tez mozliwe, ze wysylam dosc specyficzne zapytania ofertowe. Byc moze tez rozne sa rozumienia slowa "drogi". Za to jakosc ATM jest jak najbardziej na topowym poziomie.

 

Ale faktycznie Livenet moze trafic w pewna nisze.

 

A jesli juz sie wypowiadam to co do wczorajszej awarii: Nie zapominajcie, ze czolowe firmy z top100 mialy juz w mijajacym roku wpadki podobnej dlugosci :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stary nie wiesz co piszesz :)

Ceny ATM wynikaja z jakosci uslug jaka oferuja.

W chwili obecnej to NAJPESZY polski dostawca internetu.

 

Mozliwe. Nie upieram sie. Tylko jest tez sprawa placenia za jakosc.

Po co mam placic za megajakosc jezeli nie jest mi ona potrzebna?

Po co mi gwarancja (za ktora powiedzmy gdzies tam w koncu place), ze moj wortal bedzie dostepny przez 99,99% skoro dostepnosc na poziomie 99% w zupelnosci mi wystarczy, a roznica w cenie jest bardzo nieproporcjonalna?

 

Od poczatku moich wypowiedzi w tym watku probuje po prostu uzmyslowic, ze nie wszystkie serwisy internetowe sa tak krytyczne, ze trzygodzinna niedostepnosc oznacza ich smierc. Jezeli wortal ma ilestamset unikalnych uzytkownikow dziennie to trzygodzinna niedostepnosc raz na trzy miesiace jest do przezycia. Za to koszty utrzymania takiego serwera potrafia byc nawet czterokrotnie nizsze. Wiec dla przedsiewziecia, ktore nie ma jeszcze tysiecy unikalnych odwiedzin dziennie jest to chyba dosc atrakcyjny kompromis.

 

Co lepsze kompromis ten ma zniknac w niedlugim czasie bo Livenet ma miec zbackupowane lacze. Nie wiem wiec czemu co niektorzy wieszaja psy na tej firmie.

 

Co do ATM. Miesiac temu dostalem od nich oferte handlowa, w ktorej jako adres siedziby podawali Altusa. Moze sie cos zmienilo od tamtego czasu, moze na papierze firmowym mieli jeszcze stare dane.

Generalnie ja mam taki poglad, ze serwerowani powinna byc na jakims zadupiu, byle tylko swiatlowody tam dochodzily. Koszty utrzymania sa mniejsze i nie trzeba stac w korkach zeby dojechac do swojego serwera. Podalem przyklad ATMu bo lokalizacja serwerowni w Altusie jest dla mnie sztandarowym przykladem bezsensownej lokalizacji.

Nieco lepiej ma Hoga ale tez czasem zeby tam dojechac swoje odstac trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie prawdopodonie sa takze w Altusie, przed momentem sprawdzalem na stronach WWW i tam go nie podaja (wiem natomiast, ze wprowadzili sie do Altusa ze dwa lata temu, sadzilem, ze juz ich tam nie ma).

 

Nie jest to jednak lokalizacja bezsensowna. Utrzymuja ja z podobnego powodu jak LiM w Warszawie (bardziej znany jako Mariott). Sa klienci, ktorzy potrzebuja serwera do ktorego maja blisko, a nie na obrzezach miasta. ATM z tego co mi wiadomo jak najbardziej ma swoja podstawowa serwerownie na obrzezach Katowic (to znaczy jest obecny w dwoch wymienionych budynkach, wiec domyslam sie, ze choc w jednym z nich maja data center :-) Chyba na Giszowcu).

 

Podobnie jest w Warszawie. Jest LiM i ich glowne centrum. Nota bene jesli bedziesz rozmawiac z rozgarnietym handlowcem to bedzie odradzac kolokacje w wiezowcach LiM jesli nie masz ku temu powodu w postaci koniecznosci szybkiego dojazdu. Stropy w wysokosciowcach sa zbyt slabe, aby mozna bylo tam wstawic chocby farme UPS, nie ma tez warunkow do agregatu. Poza tym LiM posiada gaszenie wodne. Krotko mowiac budynek nie spelnia ich standardow. Przypuszczam, ze podobne problemy wystepuja w Altusie, dlatego traktowalbym te lokalizacje raczej jako dodatkowa.

 

Ale moze cos sie zmienia i przenosza sie tam calkowicie. Nie wiem, mimo, ze jestesmy z Katowic to nakierowany jestem na oferte warszawska i z tamtejszymi handlowcami rozmawiam.

 

A jesli chodzi o tanie data center w Katowicach to popytalbym na Twoim miejscu o oferte kolokacji 3S (wygodna lokalizacja na Jordana w miejscu gdzie sa urzadzenia praktycznie wszystkich liczacych sie sieci) oraz w COIG - w tym drugim mozna AFAIK bardzo szeroko negocjowac. Przy czym nie wiem czy oba te miejsca sa tak naprawde zainteresowane klientami na jeden serwer do gier.

 

Ale jesli zainstaluja dodatkowe lacze i maja odpowiednie zaplecze energetyczne (to z tego co pamietam budynek PKP Informatyka, wiec zakladam, ze maja) to Livenet IMO bedzie wygladac rozsadnie przy tej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Alien rozczaruje cie nie jesteśmy W PKP informatyka własnie tam nie chcieli nam dać tego zaplecza energetycznego co potrzebowaliśmy wieć jesteśmy w drapaczu chmur ARL w Sosnowcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak o tym.. na co dzień jest ok, tylko na zdjęciu nie ma chmur, to nie ma co drapać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podobnie jest w Warszawie. Jest LiM i ich glowne centrum. Nota bene jesli bedziesz rozmawiac z rozgarnietym handlowcem to bedzie odradzac kolokacje w wiezowcach LiM jesli nie masz ku temu powodu w postaci koniecznosci szybkiego dojazdu. Stropy w wysokosciowcach sa zbyt slabe, aby mozna bylo tam wstawic chocby farme UPS, nie ma tez warunkow do agregatu. Poza tym LiM posiada gaszenie wodne. Krotko mowiac budynek nie spelnia ich standardow. Przypuszczam, ze podobne problemy wystepuja w Altusie, dlatego traktowalbym te lokalizacje raczej jako dodatkowa.
nie jestem specem ale wydawalo mi sie zawsze ze po to sie kolokuje w takich wiezowcach jak LiM zeby wlasnie nie musiec kupowac agregatow czy ogromnej ilosci UPS'ow (troche UPS'ow trzeba miec) bo takie budynki jak LiM maja wlasne "zaplecze energetyczne" ktore jest w ramach najmu pomieszczen

 

co do tematu to uwazam ze vilgefort robi jakas nagonke na livenet...

...uptime sie z SLA miesci wiec w czym problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie jestem specem ale wydawalo mi sie zawsze ze po to sie kolokuje w takich wiezowcach jak LiM zeby wlasnie nie musiec kupowac agregatow czy ogromnej ilosci UPS'ow (troche UPS'ow trzeba miec) bo takie budynki jak LiM maja wlasne "zaplecze energetyczne" ktore jest w ramach najmu pomieszczen

 

I przypuszczam, ze taki biurowiec zapewnia pewne zaplecze, natomiast tez trzeba pameitac, ze takie centrum danych ma nieco wieksze potrzeby niz standardowa przestrzen biurowa i pewnie stad problem.

 

A co do tematu Sosnowca jeszcze, obserwatorom wyjasniam, ze to taka mala lokalna wojenka pomiedzy mieszkancami Slaska, a mieszkancami pobliskiego Zaglebia. Osobiscie traktuje to jednak z duzym poczuciem humoru i tak tez prosze moje zarty na ten temat odbierac :-).

 

-- EDIT

 

Kisiek, proporcjonalnie do wzrostu poziomu humoru :) Przepraszam, dzis taki przedswiateczny swobodny nastroj mi sie udziela :-). A czesc watku pewnie i tak pojdzie do Piaskownicy z powodu OT :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I przypuszczam, ze taki biurowiec zapewnia pewne zaplecze, natomiast tez trzeba pameitac, ze takie centrum danych ma nieco wieksze potrzeby niz standardowa przestrzen biurowa i pewnie stad problem.
wg mnie im wieksza fimra tym bardziej oplaca sie inwestowac we wlasne DC z wlasnym zapleczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam a kogo z klientow interesuje fakt, ze to mloda firma ?

Idac tym tropem moza powiedziec: nie kupuj uslug w mlodej firmie ;)

W pewnym sensie masz rację -- poważnych rzeczy nie trzyma się w serwerowni podłączonej jednym łączem (czy nawet dwoma takimi sobie). Napewno nie jest to więc oferta porównywalna z powiedzmy WDC, co nie znaczy, ze jest zła. Są klienci którzy wolą płacić mniej nawet kosztem ryzyka takiego przestoju jak wczoraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×