Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
bobeq

Porządny Webmail

Polecane posty

Witam

 

Poszukuję hostingu głównie pod pocztę (kilkadziesiąt kont), więc zależy mi na programie pocztowym z prawdziwego zdarzenia (koniecznie opcja zmiany hasła z poziomu usera). Obecnie trzymam je na kei.pl, ale tamtejszy webmail jest jakiś udziwniony, wolałbym zmienić. :D Reszta parametrów jest mniej ważna, hostowane strony będą leciutkie i transfer niewielki, co nie znaczy że nie zależy mi na jakości i uptime. :P Cena do 200zł/rok.

 

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

też miałem taki "problem" swego czasu... długi czas trzymałem wszystko na nazwa.pl, teraz kei.pl i ja nie widzę tam udziwnień.. niemniej jednak może zdecydujesz się na resellera w Sisco (polecam), a do tego Roundcube instalowany samodzielnie z opcją zmiany hasła - Tomi bodajże mi to montował i generalnie działa dobrze.. tylko czy Roundcube Cię zadowoli?

 

a jeśli nie, to www.top100.pl i 14dniówki testówki zakładaj.. heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Roundcube jest świetny, ale w sisco ceny zaczynają się od 300 zł, co przekracza mój budżet na serwer pod skrzynki. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Poszukuję hostingu głównie pod pocztę (kilkadziesiąt kont), więc zależy mi na programie pocztowym z prawdziwego zdarzenia (koniecznie opcja zmiany hasła z poziomu usera). Obecnie trzymam je na kei.pl, ale tamtejszy webmail jest jakiś udziwniony, wolałbym zmienić. :D Reszta parametrów jest mniej ważna, hostowane strony będą leciutkie i transfer niewielki, co nie znaczy że nie zależy mi na jakości i uptime. :D Cena do 200zł/rok.

 

pzdr

 

Wiesz, ze kei ma tez squirrela?

 

I wiesz, ze jak Ci nie pasuje domyslny webmail to mozna zainstalowac sobie swoj?

Po co zaraz zmieniac hosting z powodu webmaila? :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

bobeq ale ja nie mówię o ich shared.. ja mówię o resellerze na DA.. to Ci pozwoli w przyszłości rozwinąć skrzydła.. choć fakt.. tam najtańszy pakiet to jeszcze drożej.. trochę nie zajarzyłem hehe.. za późno to pisałem.. heh

 

w sumie ich shared (sisco) też jest niezły, świetny konfig i webmaila mają ładnego.. i jeśli hostujesz kilka stron, to kurczę.. zacznij na nich zarabiać : P przynajmniej na hosting za 300 plus VAT...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sumie ich shared (sisco) też jest niezły, świetny konfig i webmaila mają ładnego.. i jeśli hostujesz kilka stron, to kurczę.. zacznij na nich zarabiać : P przynajmniej na hosting za 300 plus VAT...
Zarabiające trzymam na VPS, potrzebuję po prostu oddzielnego serwera na te kilkadziesiąt skrzyneczek. :D 200zł wydaje mi się budżetem aż nadto jak na taki cel. Obciążenie będę generował przecież niezauważalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wyjaśnić mniej więcej jak ma działać opcja zmiany hasła do skrzynki w RC przy hostingu współdzielonym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Trza sobie dorobić, heh.. a już gdzieś wziąłeś, czy masz zamiar wziąć coś z RC? neteasy, sisco, czy coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytam o całkowicie samodzielny przypadek, czyli np. hosting bez webmaila. :P Hasła do skrzynek są zdaje się trzymane w bazie, do której końcowy user nie ma dostępu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

To ja nie wiem o co chodzi.. heh

Jak na moją wiedzę, to jako user w dzielonym masz dostęp do haseł swoich mejli.. i na tym bazuje ta doróbka do RC.. to jest instalacja w obrębie konta - Ciebie jako usera, nie w obrębie serwera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W żadnej ze znanych mi instalacji klient nie ma bezpośredniego dostępu do baz autoryzacyjnych.

Obsługą wisów tam umieszczonych zajmują się wrappery pracujące z uprawnieniami UID'a 0.

Jeśli chodzi o DA, to posiada on API umożliwiające zmianę hasła do konta pocztowego

bez logowania się do panelu, dzięki temu łatwo to zintegrować z webmailem - tutaj RC.

Wystarczy połączyć się z adresem: http://domena.pl:2222/CMD_CHANGE_EMAIL_PASSWORD

Przykład: http://mega.sisco.pl:2222/CMD_CHANGE_EMAIL_PASSWORD :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×