Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość

Od Piątku Tragicznie Działa Chello.. Czy U Was Też?

Polecane posty

Gość

Hello,

 

Chciałbym określić, czy to tylko ja mam takie "szczęście"..

 

zaczęło się w piątek, kontynuowało w sobotę, kiedy to był szczyt tej parodii dostępu do Internetu.. pingi do nazwa, kei, home w okolicach 100-180ms.. easyisp, które mam 200m od domu i normalnie ma mniej niż 10ms, miało 50-70ms..

dzwoniłem do technika z Chello - przyznał rację, że jest problem, bo on z Katowic do nazwa.pl też miał przeszło 100ms..

 

myślałem, że dzisiaj rano już będzie super.. bo powyższe serwy miały 14-17ms.. aż do około 13tej.. teraz znowu - aorta.net w tracert (spójrzcie na dołączony screeny - FRANKFURT!!!!!), pingi jak do Niemiec, a do tego przez FTP nie da się przesłać pliku dłużej niż przez 5 sekund, potem się zacina, zatyka i kaplica..

 

widziałem po Sieci posty, że wczoraj coś popadało gdzieś.. a jak u Was dzisiaj? Podajcie miasto, usługodawcę i powikłania?

 

chyba, że to tylko Chello (WRRR) i tylko u mnie w Gdańsku (WRRRRRR) albo u mnie na ulicy (WRRRRRRRRR)

heh

 

parodia normalnie..

 

spójrzcie tu:

 

http://www.milosz.webs8.net/parodia1.jpg

 

http://www.milosz.webs8.net/parodia2.jpg

 

 

EDIT: Dodam, że pingi się wahają.. czasem jest chwila, że KEI jest spoko.. około 20ms.. czasem jest np. 16,17,54,24.. tak dziwnie.. heh

 

EDIT 2: Chello mejlowo odpisuje jakieś bzdury, że jeszcze badają sprawę (2 tygodnie przeszło czekałem, co parę dni mejlowałem i ciągle wnikali w sprawę).. potem odpisali, że do nazwa.pl już jest dobrze.. tja, czasem bywa.. na kilkanaście minut, potem odruchowo pinguję i znowu parodia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś na jakimś węźle padło i pewnie jest ruch okrężny przez Framkfurt. To dość normalne jest ale przez parę godzin nie 2 tyg. Coż polecam zmienić operatora na Dialog. Problemy tranzytu przez Malediwy raczej w tej sieci nie występują. Ceny przystępne jakość bdb nie wiem jak z dostępnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciesz się że w ogóle masz jakiś ruch okrężny. Ostatnio padła multimedia - przez sumarycznie cały tydzień kaplica. Zero ruchu, internet kompletnie wyłożony jakoś dla połowy wszystkich klientów. Mam nadzieję że przynajmniej czegoś ich to na przyszłość nauczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się właśnie nad zmianą provider'a (kablówka z łączem od Exatel'u) właśnie na Chello... ale jak czytam już (któryś raz z rzędu) takie posty to się naprawdę mooocno zastanawiam... a decyzję muszę podjąć do środy najpóźniej. Z obecnym operatorem w ciągu chyba 2 lat miałem jedynie 2 małe problemy. Niestety w cenie 512kbit/s od Exatel mialbym 2mbit/s od UPC (Chello) i to mnie kusi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wg. mnie dialog jest teraz jednym z najlepszych dostawców net do domku :D Bywało, że nagle ping podniósł się do 140... ale to raz na dwa miechy ... :D Ogólnie rzecz ujmując polecam dialog i multimedię (miałem rok.. i nie miałem większych problemów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jak ja mówiłem, że taką jakość usługi i supportu (a w sumie jego braku) oferuje UPC to zostałem zjechany za (cytuję) "fanatyzm TPSA". No cóż - kolejny przykład, że za jakość trzeba zapłacić :P. Jako hostingowcy pewnie wiecie, że w tej branży wyraz "tanio" nigdy nie spotyka się ze słowem "dobrze"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

wujek na neo też wq... w Słupsku, podobno coś ostro "ulepszają".. heh

a moje Chello w Święta ping 170 do nazwa/kei : ) tupet...

"Polska"..

 

dzisiaj kuriera chciałem zamówić.. DHL dopiero 8 stycznia, GLS nie odpowiada cały dzień (dzwoniłem pod 3 numery), UPS do końca roku nie przyjeżdża po paczki, Pocztex nie odbiera, a pani z poczty podała kolejny numer, który tez nikt nie odbierał..

 

nic, tylko pojechać po kolei do tych oddziałów i nakopać po d... gdybym miał auto, to czuję, że GLS-owi bym nie przepuścił i pojechał poop.. ć kogo trzeba..

 

skutek pracy za 4-5zł za godzinę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Ja mam chello 2MB i szybko chodzi. Albo są krótkie przerwy ze w ogóle nie działa ale jak dziala to szybko i normalnie działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio też zauważyłem że u mnie na serwie wszyscy z chello mieli duże pingi (nie tylko gdańsk, również wawa/sosnowiec)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żeby było jasno dla mnie: dużę pingi czyli że szybko chodziło ?
Jakby chodzilo szybko to by nikt nie narzekal ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Paweł_15 żeby "było jasno".. google.pl i do nauki: ping, traceroute, tracert... człowieku podstawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porównanie ofert - aktualne usługodawców znajdziecie na FKN.pl

Moja opinia na dzień dzisiejszy - umowa na 12msc, bo po roku znów jakieś promocje wymyślą.

Dialog - odpada, zamówiłem, czekałem ... i się nie doczekałem, dzwoniłem to powiedzieli, że zagubili mój wniosek. I tak dobre 3tygodnie minęły.

 

Obecnie mam Multimo.pl - GTS Energis i jestem bardzo zadowolony, w przeciągu 8dni od zamówienia Internet w domq działał, działa i będzie ... ;)

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Porównanie ofert - aktualne usługodawców znajdziecie na FKN.pl

Moja opinia na dzień dzisiejszy - umowa na 12msc, bo po roku znów jakieś promocje wymyślą.

Dialog - odpada, zamówiłem, czekałem ... i się nie doczekałem, dzwoniłem to powiedzieli, że zagubili mój wniosek. I tak dobre 3tygodnie minęły.

 

Obecnie mam Multimo.pl - GTS Energis i jestem bardzo zadowolony, w przeciągu 8dni od zamówienia Internet w domq działał, działa i będzie ... :P

 

Pozdrawiam!

 

 

To dlatego trzeba iść do biura obsługi ! ja w nie całałe półtora tygodnia miałem :P

 

hmm... multimo.pl to nie leci przypadkiem też po kablach TP ?? tak jak tele2 i netia ? :F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czy ktoś jeszcze ma Chello i dziś od 18tej działa to wszystko TRAGICZNIE? FTP przesyła plik przez parę sekund, potem zwalnia i kaplica (KEI, IQ, Progreso, Mega2.Sisco)... strony ledwo chodzą, youtube wczytuje tylko parę sekund filmiku.. parodia.. cholerne Chello! Do gnojów dodzwonić się nie da, mejla już posłałem.. heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

malu123, bez jaj...

porownujesz UPC do TP?

 

na jakies 4 lata mialem raz problemy (level3 padl) a tak to pinknie dziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Nie wiem mi dzisiaj około 14 Zdradulina (GG) widziało a reszta nie działała. Wyłączyłem potem włączyłem, chwile pobierało adres sieciowy i śmiga super. Z tym ze mam Chello 3 lata i padów mialem ze 40! Neo miałem rok i były dwa pady, jeden podczas mega ulewy i burzy a drugi jak coś się w świecia działo o sie net zapchał. Raz sieciowego szukał przez bite 5 godzin. Denerwujące jest że zamula albo w ogóle nie działa. Nie trace miljonów rubli ale nie jest przyjemnie kiedy się dłubie w panelu czy się pliki na serwer wrzuca i nagle klops. No ale lepsze to niz modem 56kb... Ja nie wydzwaniam do ich obsługi bo raz byłem osobiście bo mi na linuksie nie chciało neta widzieć. Głowili głowili się i się wygłowili tzn poddali się. Nie potrafili mi pomóc - wystarczyło z USB na sieciówke przejść i działa mi net i na SuSE i na Windows....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie tylko wy macie takie problemy :) moj dostawca Eurosoft ktory korzysta z lacza TKTELEKOM i TPS-a tez ma dzisiaj jakies problemy. Net dziala fatalnie i to tez od okolo godziny 18 :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się chwalił, ale to mój net:

 

227403114.png

 

Mam teoretycznie 5Mbit/1Mbit ale coś usługodawcy się pomerdało i w dzień zwykle mam 10Mbit... a w nocy ponad 20Mibt (nocne przyśpieszenie, które jest "w pakiecie" u mnie).

Ja tam nie narzekam :]

Kablówka rządzi !! A nie żaden inny monopolista :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×