Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Godzio

Co Wybrać: Najbezpieczniejszy Skrypt

Polecane posty

Witam, moje forum zostało zhackowane, wgrywanie backupów nic nie daje, więc postanowiłem olać wszystko i zrobić forum od nowa, nigdy więcej na skrypcie phpbb by przemo.

 

Tak więc chciałbym spytać Was, bardziej doświadczonych użytkowników jaki jest najbezpieczniejszy z darmowych skryptów for?

Mam na oku SMF, ale jednak kilka wątpliwości jest, w tym właśnie bezpieczeństwo.

Może jakieś inne propozycje? Przypominam że priorytet to bezpieczeństwo.

 

 

Przepraszam za takie pytanie, jednak nie chce drugi raz stracić tego na co "pracowałem" ponad rok :)

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypadku marnego administratora zaden skrypt nie jest bezpieczny. Phpbb / przemo po wgraniu łatek i zastosowaniu kilku b.prostych "ulepszeń" (jak chociażby zastosowanie htaccess) jest dobrze zabezpieczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem to smf jeszcze nie zostało złamane, a hacki jakie widziałem to nie prawdziwe hacki tylko głupota adminów takich for.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co słyszałem to smf jeszcze nie zostało złamane, a hacki jakie widziałem to nie prawdziwe hacki tylko głupota adminów takich for.

 

 

 

A phpbb3?

 

Bo jestem już praktycznie zdecydowany na SMF, jednak chcę rozważyć wszelkie "możliwe możliwości".

 

Gdybym wybrał SMF, to ktoś podjął by się za darmo pomóc mi i zabezpieczyć to, jakoś? Bo teraz to już nawet sobie nie ufam jeśli o fora chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SMF po wgraniu nie musisz jeszcze konfigurować, aby zabezpieczyć :P Samo w sobie jest zabezpieczone, tak jak inne skrypty. Luki są w oprogramowaniu, a nie w "konfiguracji".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SMF po wgraniu nie musisz jeszcze konfigurować, aby zabezpieczyć :P Samo w sobie jest zabezpieczone, tak jak inne skrypty. Luki są w oprogramowaniu, a nie w "konfiguracji".

 

 

Hehe, pytałem dla pewności, dziękuję Wam za szybkie i pouczające wypowiedzi.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SMF po wgraniu nie musisz jeszcze konfigurować, aby zabezpieczyć :D Samo w sobie jest zabezpieczone, tak jak inne skrypty. Luki są w oprogramowaniu, a nie w "konfiguracji".

 

hmmm.... a ja gdzieś wydziałem (o ile dobrze pamiętam) filmik na youtube czy jakimś innym odpowiedniku :P Jak w 5 minut shackowali forum :P Więc nie wiem czy, aż takie bezpieczne... :P

 

Wiadomka, że trzeba samemu też o to się postarać. Ale samo w sobie nie jest zabezpieczone :P Może i jest, ale nie zbyt dobrze.

 

Jak znajdę to podam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jarek, chętnie zobaczę - o ile była to najnowsza wersja to dowiedziałem się czegoś nowego. Bo postawić starą wersje jakiegoś softu i shackować go przez odkrytą ( i załataną już dziurę w nowej wersji ) nie jest chyba dużym problemem? :>

 

Sam nie słyszałem o żadnym przypadku shackowania forum smf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jarkowi chodzi zapewne o filmik na którym jakiś francuz 'hackuje' phpbb 2.0.X. Takich filmów z SMF nie ma nigdzie :P, a do phpbb jest masa materiałów już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w SimpleMachinesForum 1.1.3 znaleziono buga typu SQL Injection i to miesiąć temu ale teraz najnowsza jest 1.1.4 to narazie chyba nie ma błedów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Linux - ja raz na swoim jednym forum SMF miałem wałek i faktycznie myślałem, że to dziura. Ale okazało się, że błąd innego admina, bo miał za proste hasło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko jest różnica przez kogo znaleziono :P i co on zrobił z tym bugiem.

 

P.S - może daj jakiś news o tym ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cal chyba nie doczytał
ja mam forum na SMF (www.forum.onlyfight.pl), jest bezpieczne i ma dużo dodatków...polecam to forum...
...albo Ty nie doczytales ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×