Skocz do zawartości
megi

"parametry Bezpieczeństwa" W Netarcie

Polecane posty

Dzisiaj Netart opublikował na swoich stronach limity jakie stosuje na serwerach

http://serwery.pl/serwery-netart-o-firmie-...ieczenstwa.html

Fajnie, że ta informacja nie jest już ściśle tajna, chociaż według mnie powinna być w specyfikacji usługi a nie w zakładce "O firmie", gdzie pewnie mało kto zagląda. Według tego co tam jest napisane to limity są takie same dla serwerów wirtualnych i hostingowych, więc jeżeli ktoś myślał, że serwer za 1200 zł netto rocznie uciągnie więcej niż taki za 300 zł netto rocznie może się nieco przejechać :) Bardziej podoba mi się rozliczanie za obciążenie w Kei.

Czy taka informacja o limitach umieszczona w losowym miejscu ma jakieś znaczenie z punktu widzenia umowy między firmą a klientem? Według regulaminu usługa świadczona jest "zgodnie ze specyfikacją usługi zamieszczoną na stronach WWW NetArt", ale nie jest powiedziane gdzie konkretnie tę specyfikację można znaleźć. Ciekawa jestem czy zmianę tych limitów w trakcie trwania abonamentu będzie można potraktować jak zmianę umowy czy coś w tym stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy taka informacja o limitach umieszczona w losowym miejscu ma jakieś znaczenie z punktu widzenia umowy między firmą a klientem? Według regulaminu usługa świadczona jest "zgodnie ze specyfikacją usługi zamieszczoną na stronach WWW NetArt", ale nie jest powiedziane gdzie konkretnie tę specyfikację można znaleźć.

 

Ale jest powiedziane, ze na stronach, czyli wystarczy.

 

Ciekawa jestem czy zmianę tych limitów w trakcie trwania abonamentu będzie można potraktować jak zmianę umowy czy coś w tym stylu.

 

Pewnie tak, ale jesli zmiana bedzie na plus to w zasadzie nie wiele wiecej z tego wynika.

 

Samej specyfikacji jeszcze nie ogladalem, ale dzieki za info, chetnie zajrze jak znajde wolna chwile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

oo... a jak skomentujecie konkretne limity? dobre? jak ta oferta ogólnie wygląda?

heh

bo tak średnio w sumie w takich technikaliach się znam.. a pewne wielu userów także.. heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wstepnie przejrzalem i wyglada rozsadnie, za 300 zl to nawet bardziej niz rozsadnie. Moze ilosc pamieci czasem moze byc przymalawa do niektorych zastosowan oraz 30 s czasu wykonywania skryptu tez.

 

Ale jesli chodzi o bardziej ogolne parametry to 14 400 s czasu procesora na dobe to wynik na te cene bardziej niz przyzwoity (oczywiscie pytanie jakie oni tam maja serwery, ale zakladam, ze cos w miare).

 

Parametry bazy jak na serwer za 300/600 zl sa ok. Poczta, harmonogram zadan, system plikow ok.

 

Siec mnie troche zastanawia. 5000 pakietow na sekunde? To chyba nie chodzi o ethernet? Czego oni uzywaja?

 

-- EDIT

 

Tak sobie pomyslalem, ze pewnie chodzi o datagram TCP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wstepnie przejrzalem i wyglada rozsadnie, za 300 zl to nawet bardziej niz rozsadnie. Moze ilosc pamieci czasem moze byc przymalawa do niektorych zastosowan oraz 30 s czasu wykonywania skryptu tez.

Ale jesli chodzi o bardziej ogolne parametry to 14 400 s czasu procesora na dobe to wynik na te cene bardziej niz przyzwoity (oczywiscie pytanie jakie oni tam maja serwery, ale zakladam, ze cos w miare).

Parametry bazy jak na serwer za 300/600 zl sa ok. Poczta, harmonogram zadan, system plikow ok.

Tak, parametry są bardzo wysokie. Jeśli ktoś je przekracza, to w zasadzie powinien udać się na serwer dedykowany. Czyli tak jak sądziłem pretensje na co drugim forum, że Nazwa blokuje "za nic" nie miały wiele wspólnego z rzeczywistością.

 

Siec mnie troche zastanawia. 5000 pakietow na sekunde? To chyba nie chodzi o ethernet? Czego oni uzywaja?

To przełoży się na jakieś 30-40 mbit/s, więc bardzo sensownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oraz 30 s czasu wykonywania skryptu tez.
nom

wstyd sie przyznac jeden skrypt u mnie prawie 3h chodzil :)

jednak najlepiej jest miec wlasna maszynke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, parametry są bardzo wysokie. Jeśli ktoś je przekracza, to w zasadzie powinien udać się na serwer dedykowany. Czyli tak jak sądziłem pretensje na co drugim forum, że Nazwa blokuje "za nic" nie miały wiele wspólnego z rzeczywistością.To przełoży się na jakieś 30-40 mbit/s, więc bardzo sensownie.
Tak, masz racje, jesli licza to na poziomie TCP/IP to ok. Moje pierwsze skojarzenie dotyczylo liczenia ramek ethernet, stad taki msg. Przez grype lekko niezywy jestem. W zasadzie ciezko przelozyc pakiety IP na jakies precyzyjne zajecie lacza. Moze byc duzo malych i duzo duzych, zalezy od zastosowania.
Raczej o pakiety IP :)
Tam TCP/IP mialo pisac, nie wazne. W prostych rozwiazaniach (bez rutingow i innych "zamieszan" z pakietami IP) pakiet IP wyjdzie ilosciowo na to samo co datagram TCP. I mniej wiecej o to mi chodzilo. Jak juz napisalem, zagrypiony jestem, co mi utrudnia formulowanie mysli :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wstepnie przejrzalem i wyglada rozsadnie, za 300 zl to nawet bardziej niz rozsadnie. Moze ilosc pamieci czasem moze byc przymalawa do niektorych zastosowan oraz 30 s czasu wykonywania skryptu tez.

 

Parametry bazy jak na serwer za 300/600 zl sa ok. Poczta, harmonogram zadan, system plikow ok.

 

Wszystkie limity podane na tej stronie dotyczą każdej opcji serwera, tych za 1zł i tych za 600zł kwartalnie netto. Wierzę, że limity sa konieczne ale pod warunkiem, że się o nich uprzedzi.

Mnie nikt nie uprzedził i tym sposobem netart zagospodarował mi doskonale czas w ostatnim tygodniu.

Skrypty, które od lat działały bez problemu nagle przestały działać.

Przekroczyłem dodatkowo jeden limit o którym wiedziałem, że jest ale który można sprawdzić dopiero następnego dnia (150% dziennego przydziału transferu (transfer/ilośc dni w okresie abonamentu)) i ograniczyli transfer całego serwera na tydzień!

Moim zdaniem ta firma ma klientów daleko gdzieś i skłaniam sie do opinii wielu użytkowników, że tam

można trzymac wizytówki firmowe ale nic więcej. Coraz nowsze limity wprowadzane po cichu też moga świadczyć o tym, że mają klientów na maszynie więcej niż powinni. Reasumując, jeden mail tydzień przed wprowadzeniem tak wielu limitów znacznie ułatwiłby mi życie.

 

 

 

Robert Zaleski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

eee mi sie podoba, przynajmniej jasno określi warunki, podali limity które notabene są bardzo dobre !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Teraz kolejnym krokiem powinno być pokazanie aktualnie wykorzystanych parametrów. Najlepiej w formie uproszczonej np. wykorzystujesz przydzielone zasoby w XX procentach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz kolejnym krokiem powinno być pokazanie aktualnie wykorzystanych parametrów. Najlepiej w formie uproszczonej np. wykorzystujesz przydzielone zasoby w XX procentach.

 

 

skoro okreslili kilkanascie kluczowych "limitow" to mysle ze biezaca informacja o KAZDYM z nich jest niezbedna, bo co z tego ze wszystko bedzie ok za wyjatkiem jednego "drobiazgu" przez ktory moga zablokowac konto

przykladow: jesli limit zapytan sql na godzine- prosze o info ile w ostatniej godzinie mialem (w koncu musza to monitorawac, bez tego to cale limity to pic na wode = myslenie oczu tylko po to aby miec podkladke pod "wykopanie" niewygodnego klienta)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eee mi sie podoba, przynajmniej jasno określi warunki, podali limity które notabene są bardzo dobre !

też jestem za :P

przy obecnych nieziemsko CPU-żernych pomysłach klientów platform hositngu

dzielonego, trzeba mieć "podkładkę" by kogoś móc bez problemu z firmy... wyrzucić :P

 

mam tylko wrażenie, konkretnie a propos firmy netart,

że podane charakterystki są miejscami niespójne,

pomiędzy niektórymi winna być zależność, a po przeliczeniu

w pamięci kilku wartości na per h/m/s, wydaje mi się, że sobie zaprzeczają,

no ale może się mylę - liczyłem to ad-hoc, nie miałem czasu dłużej nad tym siedzieć,

jutro to sprawdzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy będą dotrzymywali tych parametrów to się okaże. Jak tak to ok :P

 

na 100% beda dotrzymywali az... do nastepnego razu gdy umysla sobie kolejna zmiane :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz kolejnym krokiem powinno być pokazanie aktualnie wykorzystanych parametrów. Najlepiej w formie uproszczonej np. wykorzystujesz przydzielone zasoby w XX procentach.

Nie sądzę, żeby to zrobili...

 

Ogólnie rzecz biorąc te limity są bardzo średnio sensowne. Są na tyle wysokie, że można (w pewnych sytuacjach) nie przekraczając ich zarżnąć klaster serwerów, miejscami są na tyle niskie, że mogą utrudnić korzystanie z niektórych rozwiązań (które wcale nie byłyby dużym obciążeniem dla serwera), szczególnie na platformie serwery.pl. Moim zdaniem jedyne co ma sens to jakiś limit procentowy. Jasne, ze obecnie nie da w zasadzie się obliczyć obciążenia ze 100% dokładnością, ale pewien margines błędu nie jest tak istotny, bo przecież klient może sprawdzić na koncie testowym jaki ma zapas i na tej podstawie zdecydować czy warto kupić dany produkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dla mnie największą lipą jest, że zwykły shared i serwery.pl mają te same limity... heh... chyba, że to da się jakoś wytłumaczyć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mozna to wytlumaczyc tym, ze w hostingu za 300 zl oferuja okreslone parametry, bo tam zapedzili sie marketingiem. I wyznacza sie usredniony profil klienta. Serwery.pl to wyzsza platforma, gdzie okazuje sie, ze profil klienta jest bardziej kosztowny. No i mimo, ze cena jest wyzsza, wcale nie musi im sie oplacac to bardziej (o ile w nazwa.pl mozna zakladac, ze przecietny klient oferowanych mozliwosci nie wykorzysta, o tyle w serwery.pl nalezy juz zakladac, ze wykorzysta znaczna czesc, niekoniecznie wszystkie z tych parametrow, ale tez np. transfer).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie największą lipą jest, że zwykły shared i serwery.pl mają te same limity... heh... chyba, że to da się jakoś wytłumaczyć..

Jak na shared to te limity są bardzo wysokie.

 

Na przykład:

Maksymalny czas procesora użyty przez skrypty PHP / CGI w ciągu doby - 14 400 s

Maksymalny czas wykonywania zapytań liczony na serwer w ciągu doby - 18 000 s (ciekawe, jak je liczą, bo to może stanowić dużą różnicę)

 

Pewnie nikt z Was nie zadał sobie tyle trudu, żeby obliczyć ile to jest.

Doba trwa 86400 sekund, a więc jest to limit na poziomie niemal 20% serwera, a realnie 60-80% (bo obciążenie w nocy jest prawie żadne, a to jest średnia), przy czym uwagę zwraca relatywnie mała ilość przydzielonej pamięci (64 MB).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia jak można takie same parametry wyznaczyć dla 4 usług i na dwóch różnych zastosowaniach. Wirtualny serwer za 1800 PLN nie powinien mieć takiej samej maksymalnej obciążalności jak shared za 300 PLN. Tym bardziej że istnieje przecież np ACTIV i ACTIV PRO, za co płacą właściciele tego drugiego? Przecież nawet Maksymalna liczba plików na serwerze jest taka sama. Moim zdaniem to absurdalne podejście w stosunku do właścicieli usług w serwery.pl którzy płacą duże pieniądze a mają niewiele więcej.

 

Moim zdaniem parametry powinny być zróżnicowane przynajmniej w obrębie: hosting - serwer wirtualny

 

Swoją drogą kim jest Pan Robert Zalewski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tomi ..nooo własnie... heh.. o tym właśnie pisałem.. że ciut tupet, heh

jakoś nie wystarcza i nie uspokaja mnie wypowiedź, że niby serwery.pl zakładają mniejszy overselling.. bo w końcu, gdy są już te parametry, to co mnie obchodzi overselling?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem to absurdalne podejście w stosunku do właścicieli usług w serwery.pl którzy płacą duże pieniądze a mają niewiele więcej.

 

Pod względem funkcjonalności serwery Active od Providerów różnią się głównie możliwością założenia większej liczby kont ftp i dostępem do shella. To jest różnica warta w najwyższych opcjach 1200 zł netto rocznie. Netart mógłby reklamować serwery.pl hasłem "Prawdopodobnie najdroższy shell w Polsce" :P

Wydaje mi się, że Providery to tylko typowe resellery, gdzie z założenia będzie wiele stron ale o małych wymaganiach. Do każdej domeny dodanej do serwera zakładane jest konto ftp, konta pocztowe zakładane są w obrębie domeny czyli na serwerze może być wiele kont o takiej samej części przed @, jest ograniczenie na liczbę domen. Niestety promocjami na serwery Active Netart równo kosi konkurencję w postaci klientów serwery.pl, którzy w żaden sposób nie mogą zaoferować zbliżonych parametrów.

 

Swoją drogą kim jest Pan Robert Zalewski?

 

Rozżalonym klientem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×