Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
omega107

[wirtualny] Hosting Z Mysql 5

Polecane posty

poszukuję konta z możliwością składnia widoków oraz funkcji.

Czego dokładnie Pan oczekuje? My oferujemy dostęp do konsoli mysql i innych narzędzi z poziomu shella i oprócz tego oczywiście, standardowo, do phpmyadmina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czego dokładnie Pan oczekuje? My oferujemy dostęp do konsoli mysql i innych narzędzi z poziomu shella i oprócz tego oczywiście, standardowo, do phpmyadmina.
Przeciez napisal ;) Potrzebuje dostepu do CREATE VIEW ... i CREATE FUNCTION ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeciez napisal ;) Potrzebuje dostepu do CREATE VIEW ... i CREATE FUNCTION ...

Co oznacza tylko, że potrzebuje MySQLa w wersji przynajmniej 5.0... nic więcej. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co oznacza tylko, że potrzebuje MySQLa w wersji przynajmniej 5.0... nic więcej. ;)
...dokladnie tak, jak jest napisane w temacie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co oznacza tylko, że potrzebuje MySQLa w wersji przynajmniej 5.0... nic więcej. ;)

Sądziłem, że chodzi o jakieś bardziej wyrafinowane narzędzia do tworzenia perspektyw czy plsqlowania. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi już znalazłem.

 

PS. Napisałem Hosting z mysql 5 bo od tej wersji są obsługiwane widoki i funkcje - co jest mi potrzebne.

 

Pozdrawiam,

Piot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej przerzucić się na postgresa? Poważnie :) Większość z usługodawców nawet jak daje mysql 5 to jest on tylko z nazwy, inna sprawa to uprawniania do nowych funkcji. Do tego żeby nawet najgłupszą procedurę select now(); wykonać mysql sporo ramu potrzebuje. W środowisku współdzielonym jak znam prowizorkę firm będziesz miał z tym problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MySQL5 nie mają chyba tylko albo tanie hostingi albo krzaki - przecież to chyba już jest standard?

Ostatnio masternet.pl zaktualizował sqla do 5.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie lepiej przerzucić się na postgresa? Poważnie :) Większość z usługodawców nawet jak daje mysql 5 to jest on tylko z nazwy, inna sprawa to uprawniania do nowych funkcji. Do tego żeby nawet najgłupszą procedurę select now(); wykonać mysql sporo ramu potrzebuje. W środowisku współdzielonym jak znam prowizorkę firm będziesz miał z tym problem.

 

Spoko, ale jak jest projekt i podana w nim specyfikacja to co zrobić....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie lepiej przerzucić się na postgresa? Poważnie :) Większość z usługodawców nawet jak daje mysql 5 to jest on tylko z nazwy, inna sprawa to uprawniania do nowych funkcji. Do tego żeby nawet najgłupszą procedurę select now(); wykonać mysql sporo ramu potrzebuje. W środowisku współdzielonym jak znam prowizorkę firm będziesz miał z tym problem.

Postgres jest lepszym rozwiązaniem także ze względu na bodaj najbardziej otwartą instrukcję z sensownych "darmowych" baz (my, postgre, firebird), a także chyba najlepszą implementację pl sqla. Warto jednak pamiętać, że do prostych zastosowań, a już w szczególności gdy korzystamy z silnika MyISAM mysql będzie najszybszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Klient płaci, klient wymaga. Jak ja bym robił to bym sobie zarzucił to na MS SQL'u. Jest bez konkurencyjny, plus support etc. etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Postgres jest lepszym rozwiązaniem także ze względu na bodaj najbardziej otwartą instrukcję z sensownych "darmowych" baz (my, postgre, firebird), a także chyba najlepszą implementację pl sqla.
Tak tylko w ramach czepiania sie:

PostgreSQL wykorzystuje PL/pgSQL, ktory nie jest implementacja Oracle'owego PL/SQL'a, a jedynie przypomina go skladnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak tylko w ramach czepiania sie:

PostgreSQL wykorzystuje PL/pgSQL, ktory nie jest implementacja Oracle'owego PL/SQL'a

Wiem. :-)

 

a jedynie przypomina go skladnia.

To akurat nie wydaje mi się zaletą. Pisałem trochę w Oraclowym PL/SQL-u na studiach i wolę już (tfu! ble!) javę (tak, wiem, że to jest całkowicie nieporównywalne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To akurat nie wydaje mi się zaletą. Pisałem trochę w Oraclowym PL/SQL-u na studiach i wolę już (tfu! ble!) javę (tak, wiem, że to jest całkowicie nieporównywalne).
Moze dla Ciebie i dla mnie zaleta to nie jest, ale niewatpliwie dla 'bazodanowcow' sytuacja prezentuje sie troche inaczej :)

Po co mieliby uczyc sie nowego jezyka dla kazdej bazy danych roznych producentow, skoro moga korzystac z PL/SQL'a i jego klonow? Fakt, PL/SQL jest daleki od doskonalosci ale byl pierwszy i stal sie de facto standardem :) Poza tym 'bazodanowcy' to nie programisci i nie mozemy od nich wymagac, aby korzystali z bardziej skomplikowanych jezykow :)

 

Edit:

Tak troche offtopic'ujac, to z klonow PL/SQL'a chyba najprzyjemniejszy jest Microsoft'owy T-SQL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak troche offtopic'ujac, to z klonow PL/SQL'a chyba najprzyjemniejszy jest Microsoft'owy T-SQL.

Wprost miód na nerwy. Szybko, prosto, wydajnie na silniku MS SQL się jedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×