Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
exe

Niecodzienny Problem

Polecane posty

Mam głupi problem, wynajmuje pokój w domku jednorodzinnym (student). Moher (właścicielka) ma router i niestety nie ma przydzielonego łącza dla każdego pokoju i jak ktoś ciągnie jakiś film, to google.pl nawet mi się nie otworzy. Z typkiem już gadałem który ściąga ciągle filmy, ale chyba coś jest z nim nie tak, bo jego słownictwo ogranicza się do `aha` - `ok`.

 

Jest jakaś możliwość aby zablokować mu dojście do neta abym mógł normalnie użytkować neta? Jakoś z mojego komputera przekonfigurować ten router?

 

PS. Przeciąć jego kabla nie mogę bo nie mam dojścia, a rozmowa z moherem to typu "ja tylko umiem wysyłać sms-y z internetu" chociaż podziwiam i tak jej umiejętności :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbyś dane autoryzacyjne na router to istnieje pewna niewielka szansa, że miałby funkcje QoS. Poza tym to raczej nie ma zbyt nieinwazyjnych metod na to. Oczywiście można mu utrudniać życie (w sieci) ale wątpię żeby to przyniosło pozytywne rezultaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dowiedz sie jaki to router (marka) i zobacz czy da sie do niego dostać po jego adeesie IP na standardowe hasło (wiekszosc mecherow nie zmienia defoultowego hasla :-) ) jesi router jest w miare porzadny to ma QoS czyli priorytetowanie pakietow i jak napisał /people/ tam sie to ustawia. Niestety nawet tansze Linksys'y nie mają takiej możliwości o noname nawet nie wspomnę. Musi byc dobry router. O tym jak sie zalogować przez przeglądarka za pomocą standardowego hasła powie ci strona producenta lub wujek Google

 

Kolega miał podobny problem. Dotarlem do konfigu routera. Niestarty Stary Dlink nie mial pakietowania, nawet upgradowalem zdalnie software jednak nic z tego. Na sile wyciom kilkadziesiąt adresów IP (wyszukiwarek torrentowych) co trochę pomogło jednak problem nie ustąpił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, a więc nie ma innego sposobu niż radiówka u mnie. Moherek na pewno nie poda danych routera :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z typkiem już gadałem który ściąga ciągle filmy, ale chyba coś jest z nim nie tak, bo jego słownictwo ogranicza się do `aha` - `ok`.

 

Skoro nie dociera na spokojnie to porozmawiaj z nim w nieco "ostrzejszy" sposób.

 

Na wszystko można znaleźć sposób :D Trzeba tylko chcieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki wielkie, a więc nie ma innego sposobu niż radiówka u mnie. Moherek na pewno nie poda danych routera :D

Skąd pewność, że Moherek nie ustawił tego routera via obrazkowy manual,

który bardzo często mówi tylko gdzie podłączyć WAN i jak włączyć W-LAN,

a więc hasło admina na 192.168.0.1 tudzież podobnym adresie

( poogogoluj za modelem urządzenia i zobacz jaki adres interfejsu www

jest tam default'owy ) wciąż nie jest... "puste"? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi by się nawet chyba nie chciało tracić czasu na googlowanie. Szanse na to, że ktoś kto kompletnie nie ma pojęcia o sieci kupił porządny router, który ma QoS są raczej nie wielkie. Już prędzej jest to jakiś najtańszy sprzęt dostarczony i skonfigurowany przez ISP... Ale oczywiście jakieś szanse na to, że jest inaczej są...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj standardowych danych do logowania na router przyznam się że przez pół roku tego nie zmieniłem;), więc istnieje duże prawdopodobieństwo że ona też nie

 

 

//dobra widzę że ktoś to już napisał dwa posty wyżej

 

//dobra 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@people

Ja parę dni temu kupiłem linksys'a RT31P2 z voip... Bardzo fajnie się sprawuje :) oraz ma QoS, który też działa ładnie (testowane :D) Teraz QoS to już raczej standard :)

 

Muszę jeszcze w nim coś rozkminić i będzie git :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to w Dlinku np nie ma nawet defoultowego hasła. Po prostu puste pole jest. Ja niedawno kopiłem taniego linksysa z V-lan i nie było pakietowania wiec nie jest to oczywiste. 1-2 lata temu miały to tylko drogie modele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sprobuj wlezc na ten router i goscia banowac jak potrzebujesz neta albo zbanuj (jak ktos juz powiedzial) poblokuj warezowe z ktorych kozysta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja parę dni temu kupiłem linksys'a RT31P2 z voip... Bardzo fajnie się sprawuje :P oraz ma QoS, który też działa ładnie (testowane :P) Teraz QoS to już raczej standard :P

Tylko akurat Linksys się pozytywnie wyróżnia jeśli chodzi o routery. W modelach innych firm jest nieco gorzej. Ja swoje przekonanie zbudowałem na założeniu iż skoro jest to router kupiony przez babkę, która totalnie się nie zna to jest to po prostu jakiś najtańszy sprzęt. Ten Twój do najtańszych nie należy (kosztuje trochę mniej niż 200zł podczas kiedy najtańsze routerki to już około 100 zł). Poza tym router pewnie nie jest zbyt nowy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko akurat Linksys się pozytywnie wyróżnia jeśli chodzi o routery. W modelach innych firm jest nieco gorzej. Ja swoje przekonanie zbudowałem na założeniu iż skoro jest to router kupiony przez babkę, która totalnie się nie zna to jest to po prostu jakiś najtańszy sprzęt. Ten Twój do najtańszych nie należy (kosztuje trochę mniej niż 200zł podczas kiedy najtańsze routerki to już około 100 zł). Poza tym router pewnie nie jest zbyt nowy..

 

 

160zł chyba dałem jak dobrze pamiętam :P Więc nie za drogo a ma w sobie jeszcze bramkę voip :P

No a pewnie tamten to jakiś tp-link za 50zł :P lub edimax (to shit jakich mało :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×