Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość McN

Xon.pl - PADŁ

Polecane posty

Gość McN

Witam. Od dwóch dni Xon.pl nie działa (mam u nich resellera juz od dłuższego czasu). Mam niezly zjazd od swoich klientów. Nic nie było zapowiedziane :|. Padł wczoraj ok 17 i dzis o 15:32 dalej nie działa...

 

Wrrrrrrrrrrrrrrr :!: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na ich stronie jest info o tym:

 

"28.4.2005

Na host1 nastąpiła awarią sprzętu. W tej chwili jest on już wymieniony, a system operecyjny jest w trakcje reinstalacji. Konto z host1 zaczną działać dzisiaj, najpóniej jutro. Awaria zostanie zrekompensowana, o wszystkich poinformujemy dokładniej poszkodowanych klientów"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość McN

o jak miło tylko ze ich strona tez nie działa. A host sie włącza czasem na 20 minut a czasem nie działa. Jak jest wgrywany system to jakim cudem co jakis czas działa ;) Padła maszyna z moim kontem. Niby maszyna została naprawiona. A konto zostanie przeniesione na nią jak bedzie system.

To gdzie obecnie znajduje sie moja strona ;)?? Coś tu śmierdzi :]

 

Nawet maile od klientów nie dochodzą poniewarz mail mam na serwerze :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rano rozmawiałem z adminem podobno są kłopoty ze sprzętem albo tak tylko mówił. Zapewniał mnie że kopie zapasowe są. Ale raczej nie będą potrzebne bo dane nie uległy uszkodzeniu.

 

W ciagu dnia strona pojawiała się i znikała.

 

Mają też dwa inne serwery więc mogli tymczasowo przerzucić konta.

 

Strona xon.pl jest w tej chwili ładowana z innego serwera. (inny IP)

 

Właśnie przed chwilą sprawdzałem idą pingi na host.xon.pl jest nadzieja.

 

Jak dobrze że mam tam tylko jedno mało istotne konto.

 

29-04-2005 10:38

Już działa. Mam nadzieje że będzie tak później ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O jejku... zawiesil sie kolejny Profesjonalny hosting, teraz dzieci zaczna tlumnie pisac posty na Forum o ochrobie danych osobowych o backupach o regulaminach i o bezprawiu...

 

juz widze jak nadciagaja rzesze specow od hostingu i regulaminow :brawo:

 

smialo dzieci, smialo ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość McN

Znowu padł Xon.pl (Extremalnie niezawodny hosting) po poprzedniej awarii dostałem takiego maila (29 IV 05):

 

W ostatnich 2 dniach serwer praktycznie w ogole nie chodzil z powodu awarii pamieci RAM i czesciowo wadliwego dysku. W tej chwili wadliwe komponenty zostaly wymienione, a system przeinstalowany na nowym dysku tak, wiec oznacza to koniec przerw w dzialaniu. Serwer zostal takze odciazony, dlatego czeka go teraz dluga, stabilna praca.

 

A dziś spowrotem nie działa (1 V 05). hmm ciekawe dlaczego. Może teraz płyta głwna sie spaliła, karta sieciowa lub... stacja dyskietek ;) No zobaczymy czekam na odpowiedz. Ale na Dobry UPTime nie mam co liczyć juz :/ bo to juz 2dni nie działania w kwietniu a od dziś nabija mi na maj :/.

 

Ja dziekuje za taką długa stabilną prace bo juz mi nerwy puszczają.

Nawet skrzynka nie działa (bo jest na serwerku) :[ wrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O jejku... zawiesil sie kolejny Profesjonalny hosting, teraz dzieci zaczna tlumnie pisac posty na Forum o ochrobie danych osobowych o backupach o regulaminach i o bezprawiu...  

 

juz widze jak nadciagaja rzesze specow od hostingu i regulaminow  :brawo:

 

smialo dzieci, smialo ...

heheh dawno takiej zrzędy nie widziałem ;) maniuś przekroczyłeś wszystkie granice zrzędzenia... buhehe nawet moi pracownicy tak nie zrzędzą jak się spóźniam z wypłatą :D normalnie lol hehe burak...

 

____

@do Modów, Panowie zamknijcie tego Pana ;), a ja ze swojej strony przepraszam ale hehe nie mogłem się powstrzymać :D, zrzęda :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość McN

juz wieczór i dalej nie działa... Czyli juz cały dzień + 2 poprzednie dni. Klienci myślą ze zwiałem z kasą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MCN, a jak cos obiecywales klientom to wiedziales jak to dostarczyc czy jedynie wierzyles ze jesli kupisz tani i sprzedasz kilka zlotych drozej to bedzie dobrze ?

 

Dlaczego nie wybrales operatora ktory ma serwery w Polsce we wlasnej serwerowni gdzie nawet jesli cos sie popsuje to na miejsu ma zapasowe serwery ? hmm... za drogo bylo ? teraz sie zastanow czy bylo warto wybierac tansza oferte.

 

Nie krzyczcie teraz, trzeba bylo myslec jak wybieraliscie operatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam, jestem swiezy na forum, czytalem wczesniej Wasze opinie o resellerach... wybralem jak nie trudno sie domyslic Xona ;) To tyle tytulem wstepu.

 

Dzwonilem 20min temu do admina - jest na urlopie na dlugim weekendzie, serwerem zajal sie jego kolega, ktory podobno jako takie pojecie o administrowaniu ma. Jakie to sie okaze - na razie widze ze raczej kiepskie...

Nie wiem jak reszta z Was (klientow xona) ale ja sie wypisuje z takiej wspolpracy, juz szukam ofert innych resellerow - jak mozecie cos polecic w cenach zblizonych do xona, ale z nieco lepszym kontaktem to prosze o info na priv.

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość McN
MCN, a jak cos obiecywales klientom to wiedziales jak to dostarczyc czy jedynie wierzyles ze jesli kupisz tani i sprzedasz kilka zlotych drozej to bedzie dobrze ?  

 

Mam u nich długo resellera i nie sprzedaje za grosze i prosze mnie tu nie porównywac z dziecmi 12 lat...

 

To pierwsza taka przerwa od długiego czasu ,ale juz straciłem nerwy na czekanie aż to ruszy. Po zapewnieniech dalszego działania i awarii następnego dnia powirdziałem dosyć. Klienci juz zaczeli pisać ze zniknołem z kasą itd. Wyprowadzam sie z tamtąd. Juz znalazłem całkiem taniego usługodawce z niskimi cenami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

McN: " Juz znalazłem całkiem taniego usługodawce z niskimi cenami"

 

Nic tylko pogratulować - a mówią, że człowiek się uczy na błędach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość McN

ehh nieskomentuje

 

A dziś następny dzień jak Xon nie działa (hmm chyba juz 4)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moglbys zdradzic nam nazwe swojego nowego uslugodawcy ? Nie zamierzam porownywac do xon.pl czy szukac innych niedociagniec, jedynie mnie interesuje kogo wybrales. Jesli nie sprawi Ci problemu to chetnie takze przeczytalbym dlaczego (przynajmniej kilka slow).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość McN

Plusy Serverownia.pl:

+ Niskie Ceny

+ Mają dobrą oferte (tzw. elastyczna oferta)

+ Dobry UPTime

+ Dobry kontakt z adminem i szybka fachowa pomoc

+ Dobra opinia od innych "Ich" klientów których znam osobiście.

+ pozatym jestem ich starym klientem:) zanim przeniosłem sie na Xon miałem u nich konto. A teraz wracam spowrotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mhm, no to pewnie WHT mierzy jakiś inny serwis (obyś trafił w takim razie na "centrum" ;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MCN: zamiast koncentrowac sie na trzeciej lini ich danych z siteuptime, skoncentruj sie na dwoch pierwszych liniach:

 

Since: 3/15/2005

Outages: 4

 

oznacza to, ze 4 razy ich serwery byly nie dostepne w 1,5 m-ca

a poreszta na stronach SetUptime nie pisze co ile czasu jest przeprowadzany test (a najczesciej jest to ustawione co 60 minut)

 

za to w tym rankingu: http://www.webhostingtalk.pl/ranking.php

odkad tylko pamietam sa oni na ostatnim miejscu (28. serverwonia.pl 95.821% )

 

 

zreszta wielu uczestnikow tego forum pamieta jak swoj UpTime poprawial Sync.pl ... jesli im tylko UpTime spadal to wycofywali sie z rankingu by powrocic od nowa po tygodniu lub dwoch i zaczynali od nowa z UpTime 100% ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość McN

Więc co polecicie??

 

Ps. Wybrałem ich też z innych względów których nie wymienie... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UPTIME SERVERA: CENTRUM - serverownia.pl

http://www.siteuptime.com/statistics.php?I...26&UserId=23760

Since: 3/15/2005

Outages: 4

Total Uptime: 99.745%

 

Tu masz uptime sewrera pluton:

http://www.siteuptime.com/statistics.php?I...97&UserId=22987

A tu centrum:

http://www.siteuptime.com/statistics.php?I...62&UserId=15774

 

Oba serwery "serverownia.pl" wachają się ok 97 czyli nie za wspaniale i jaszcze ta liczba niedostępności serwerów trochę może odstraszać (Outages: 30/Outages: 15) jak na taki krótki okres .

 

Zobacze też tą ofertę :

 

http://www.kontareseller.pl/ - prowadzone przez inten.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość McN

Xon padł kolejny raz... juz 5 dzien w którym padłserver

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cały czas pada host.xon.pl ? Coś pechowy ten serwerek.

Ja mam konto na host3.xon.pl i tam prawie zero problemów (Total Uptime: 99.753%).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moze to Spectrum :?: ;) i dlatego pada :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×