Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
k-meal

Przenoszenie Baz Danych - Krzaczki

Polecane posty

panowie, mam problem. przenosze strone z easyisp.pl do insane.pl i po przeniesieniu 2 baz (forum phpbb i strona w joomli) nie mam polskich znakow, tylko krzaczki.

w jaki sposob prawidlowo wyeksportowac a pozniej zaimportowac bazy danych?

w phpmyadminie na starym serwerze dla obu baz widnieje " System porównań " latin1_swedish_ci.

oprocz tego na glownej stronie phpmyadmina na starym serwerze widnieja takie informacje:

- MySQL 4.1.20-standard uruchomiony na localhost

- System kodowania znaków dla MySQL: UTF-8 Unicode (utf8)

- System porównań dla połączenia MySQL: utf8_general_ci (te opcje mozna zmienic, do wyboru jest wiele innych).

 

przy eksportowaniu moge wybrac "SQL export compatibility". domyslnie jest ustawione na none.

 

bede wdzieczny za pomoc.

a moze da sie zrobic tak, ze wrzuce baze, bede mial krzaczki i otworze cala baze w jednym oknie, a pozniej pozamieniam znaki w editplusie?

 

pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sek w tym, ze anwet jak poprawie recznie baze danych i wrzucam ja na serwer, to mam zawsze pytajniki zamiast polskich znakow.

tylko pytajniki.

i jesli np. dodaje nowego newsa na stronie, to nie obsluguje polskich znakow - znow pojawiaja sie pytajniki.

pisalem do ludzi z insane.pl ale bez rezultatu. konczy mi sie okres testowy, umowe z easyisp mam do konca listopada, wiec boje sie, ze nie zdaze. ://

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×