Skocz do zawartości

Polecane posty

Ma ktoś problemy ze stronkami na P8? Mi od 20 minut nie działa cokolwiek .php...

Edit: Ok chyba już działa, czyli to nic poważnego naszczęście ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem prawie codziennie w godzinach wieczornych. Kilkanascie/kilkadziesiat minut przerwy w dzialaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znowu pad, tym razem nawet extranet i shell nie dziala. Administratorzy od kilku dni nie odpowiadaja :/

 

pewno siedza juz w brazylii a jesli nie to te ostatnie akcje zapewne czkawka im sie odbija gdy nadejdzie czas przedluzania waznosci serwerow :)

 

btw. p8 padl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewno siedza juz w brazylii a jesli nie to te ostatnie akcje zapewne czkawka im sie odbija gdy nadejdzie czas przedluzania waznosci serwerow :)

 

btw. p8 padl

Nie przesadzasz? Gdyby Ci zależało, poprosiłbyś o w miarę szybsze przeniesienie konta na nowe maszyny, ja tak zrobiłem. Zero przerw, zero padów, potężne wolne zasoby serwera, które notabene od dłuższego czasu nie zmniejszają się.

 

btw. Co z tego, że 2 moje zgłoszenia dotyczące zmiany delegacji DNS oraz wpisu CNAME dla domen wiszą 2 dni :). Oj przydałaby się taka opcja w nowym extranecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie przesadzasz?

 

a gdzie widzisz przesade?

 

Gdyby Ci zależało, poprosiłbyś o w miarę szybsze przeniesienie konta na nowe maszyny, ja tak zrobiłem. Zero przerw, zero padów, potężne wolne zasoby serwera, które notabene od dłuższego czasu nie zmniejszają się.

 

czemu mialbym prosic o przeniesienie na nowe maszyny?

skoro ze starych ubylo sporo kont to powinny chodzic rewelacyjnie

 

nie oczekuje "niewiadomoczego" oczekuje tego co mi obiecano (99,5% uptime)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja mam p6.. nie zauważyłem nic złego, tzn. normalnie jest wolniej niż np. reseller w Sisco, ale Sisco to jeszcze nic mi nie przebiło : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a gdzie widzisz przesade?

A chociażby sugerowaniem pozostawienia serwerów bez opieki i wyjazdem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A chociażby sugerowaniem pozostawienia serwerów bez opieki i wyjazdem...

 

wlasciwie klimat tutaj nie za ciekawy, jesli bym mial wolna chwile sam bym sie gdzies wybral :)

 

co do opieki nad serwerami: tak zle jak ostatnio to jeszcze nigdy nie bylo (w tej firmie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do opieki nad serwerami: tak zle jak ostatnio to jeszcze nigdy nie bylo (w tej firmie)

 

Niestety muszę się zgodzić. Teraz servery chodzą tragicznie. Na moim forum mam czas generowania: 25.421s ( ale to i tak malutko, tematy po 40 sekund sie otwierają).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

cuz, musze sie zgodzic,

 

obecnie lezy ftp , i problemy z zapisaem na sh :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz

To ciekawe co wszyscy prawicie, szkoda tylko, ze jedynie Rufik zglosil nam problem (ktorzy rzeczywiscie przed paroma minutami na p16 zaistnial i zostal rozwiazany w okolo 3 minuty). Co do reszty padow - pozwole sie nie zgodzic, mamy system monitorujacy dzialanie maszyn polozony na maszynie w zupelnie innej sieci / serwerowni i zadnych padow w ostatnich dniach nie bylo.Nie wyjechalismy do Brazylii :) Jutro instalacja nowych maszyn, ktore powinny udzwignac reszte klientow starej platformy (przeprowadzka zacznie sie od jutra wieczora).Bald i Pyrfee -> na jakich maszynach (nr) jestescie ?pozdr.

Niestety muszę się zgodzić. Teraz servery chodzą tragicznie. Na moim forum mam czas generowania: 25.421s ( ale to i tak malutko, tematy po 40 sekund sie otwierają).
Jakie to forum i na jakiej maszynie ?pozdr.
pewno siedza juz w brazylii a jesli nie to te ostatnie akcje zapewne czkawka im sie odbija gdy nadejdzie czas przedluzania waznosci serwerow :)btw. p8 padl
Bald - jakie Ty masz u nas serwery - na jakich maszynach ? Ja Cie widze tylko na p6, a piszesz o p8. A akurat zarowno p6 jak i p8 dzialaja bardzo przyzwoicie - moze nie grzesza super predkosciami (juz niedlugo) ale dzialaja wyjatkowo stabilnie. Patrzac na wykres tygodniowy nie widze ani jednego downtime'u na nich. Nie widze tez zadnego zgloszenia ani maila od Ciebie (ale moze nie potrafie Cie dobrze zidentyfikowac) w systemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale moze nie potrafie Cie dobrze zidentyfikowac) w systemie.

 

siedze przede wszystkim na P8 i okazjonalnie na P9

 

co do wysylania zgloszen:

najpierw znudzilo mi sie wydzwanianie, pozniej znudzilo mi sie wysylanie zgloszen przez panel

teraz calkiem zaczyna mi sie nudzic korzystanie

 

bez przegiec, jesli zglaszam cos istotnego to nie robie tego po to zeby "uslyszec" odpowiedz w stylu:

zajmiemy sie tym do kilku dni

kolejna odpowedz:

problem powazniejszy potrawa kilka tygodni

kolejna:

na chwile obecna nie wiemy kiedy sie uda, ale nadal warto wszystko zglaszac bo wszystko kiedys wezmiemy pod uwage

 

(to tak w skrocie)

 

swego czasu bylem _BARDZO_ zadowolony z waszych uslug ale teraz po prostu widze ze gdzie indziej moze byc lepiej i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakie to forum i na jakiej maszynie ?pozdr.

 

Standardowa niczym nie skalana instalka phpbb3 na p20.

 

Ale teraz jest już dobrze, bo forum generuje się w 0.4s.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
[...]

bez przegiec, jesli zglaszam cos istotnego to nie robie tego po to zeby "uslyszec" odpowiedz w stylu:

zajmiemy sie tym do kilku dni

kolejna odpowedz:

problem powazniejszy potrawa kilka tygodni

kolejna:

na chwile obecna nie wiemy kiedy sie uda, ale nadal warto wszystko zglaszac bo wszystko kiedys wezmiemy pod uwage

 

Nie bardzo potrafie skojarzyc co zglaszales ale na pewno nie byly to rzeczy przeszkadzajace w normalnej pracy, czy takie ktore ogranicza funkcjonalnosc serwera na warunkach, na ktorych go wykupiles. Mamy wiele zgloszen co do propozycji zmian, dodania nowych funkcji w extranecie etc - wszystkie spisujemy i kazemy czekac. Niektorzy czekaja tydzien, inni rok. Ale nikt nie ma o to pretensji - bo to sa rzeczy, ktorych nie gwarantujemy w umowie.

 

Nikt z naszych klientow nie czekal kilku dni, a co dopiero tygodni, na rozwiazanie pilacego problemu (awarii).

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie bardzo potrafie skojarzyc co zglaszales ale na pewno nie byly to rzeczy przeszkadzajace w normalnej pracy, czy takie ktore ogranicza funkcjonalnosc serwera na warunkach, na ktorych go wykupiles.

 

a to ciekawe :)

opcja w extranecie dzieki ktorej moge sobie ustawic limit pojemnosci konta pocztowego BLEDNIE dziala

ustawiam 100MB a mozna np 400MB i nadal pisze ze jest 100% zajetosci - a kolejne nowe wiadomosci nadal sa przyjmowane

 

nie tak wyobrazam sobie poprawnie dzialajaca opcje - ktora dla mnie jest opcja istotna

 

Mamy wiele zgloszen co do propozycji zmian, dodania nowych funkcji w extranecie etc - wszystkie spisujemy i kazemy czekac. Niektorzy czekaja tydzien, inni rok. Ale nikt nie ma o to pretensji - bo to sa rzeczy, ktorych nie gwarantujemy w umowie.

 

Nikt z naszych klientow nie czekal kilku dni, a co dopiero tygodni, na rozwiazanie pilacego problemu (awarii).

pozdr.

 

na pewno nie czepialbym sie o jakies nowe funkcjonalnosci , bo to oczywiste ze firma nie jest od spelniania "widzimisie" klientow

 

oczywiscie nie jestem klientem STRATEGICZNYM , nie jestem nawet BARDZO WAZNYM klientem

jestem jednym z wielu najzupelniej przecietnych klientow i takiego tez traktowania oczekuje - przecietnego (nie ponizej przecietnej)

zglaszam istotny z mojego punktu widzenia blad (w opcjach ktore dostepniacie - gdyby takiej mozliwosci nie bylo to nie bylo by i calej sprawy) i oczekuje jego usuniecia

 

juz nawet nie warto wspominac o takim drobiazgu jak to ze po poprzednim roku rozliczeniowym nie wyzerowaliscie mi licznika transferu i liczy sobie dalej, nawet nie zglaszam, wiem ze i tak tego podwojnego limitu nie zdaze u was zapewne wykorzystac (chyba ze cos DIAMETRALNIE sie zmieni)

 

pozdrawiam

 

ps. zeby nie bylo, z obslugi boku jestem w "globalnym" rozliczeniu korzystania z uslug waszej firmy zadowolony - czesto otrzymalem zadowalajaco szybko konkretna odpowiedz/pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
a to ciekawe :)

opcja w extranecie dzieki ktorej moge sobie ustawic limit pojemnosci konta pocztowego BLEDNIE dziala

ustawiam 100MB a mozna np 400MB i nadal pisze ze jest 100% zajetosci - a kolejne nowe wiadomosci nadal sa przyjmowane

 

Masz racje - to jedna z bardzo niewielu opcji ktore w extranecie nie dzialaja poprawnie. Zwroc jednak uwage, ze dokladnie w ten sam sposob dziala ograniczanie pojemnosci dla calego serwera (nie ustawiamy quoty na sztywno - wiec ew. nadmiarowa poczta nie przypcha Ci serwera). Gdybys przekroczyl quote w dluzszym terminie - odezwalibysmy sie.

 

juz nawet nie warto wspominac o takim drobiazgu jak to ze po poprzednim roku rozliczeniowym nie wyzerowaliscie mi licznika transferu i liczy sobie dalej, nawet nie zglaszam, wiem ze i tak tego podwojnego limitu nie zdaze u was zapewne wykorzystac (chyba ze cos DIAMETRALNIE sie zmieni)

 

Dlaczego tego nie zglosisz? Podobny problem jeszcze nam sie nie wydarzyl - licznik kasuje automat systemu billingowego przy przedluzaniu serwera - ryzyko pomylki jest praktycznie zerowe.

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz racje - to jedna z bardzo niewielu opcji ktore w extranecie nie dzialaja poprawnie. Zwroc jednak uwage, ze dokladnie w ten sam sposob dziala ograniczanie pojemnosci dla calego serwera (nie ustawiamy quoty na sztywno - wiec ew. nadmiarowa poczta nie przypcha Ci serwera). Gdybys przekroczyl quote w dluzszym terminie - odezwalibysmy sie.

 

co do przypychania serwera to akurat nie byl szczesliwy przyklad bo to ja (telefonicznie) zglosilem wam brak miejsca na p8 - i podejrzewam ze bylem pierwszy gdyz przydazylo mi sie to w trakcie pracy wiec kilkadziesiat sekund po "zaskoczeniu" juz do was dzwonilem :)

 

 

Dlaczego tego nie zglosisz? Podobny problem jeszcze nam sie nie wydarzyl - licznik kasuje automat systemu billingowego przy przedluzaniu serwera - ryzyko pomylki jest praktycznie zerowe.

pozdr.

 

nie ma sensu zglaszac (juz o tym wczesniej pisalem czemu) , poza tym sporo mi brakuje do magicznej granicy 300 i wiem ze i tak tego nie wykorzystam (ja naprawde nie zuzywam na koncie z p8 zbyt wielkich zasobow - jestem idealnym klientem jesli chodzi o overselling :)

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panie Adamie, jestem na p8 - mk, a problemy opisałem w zgłoszeniu na extranecie.

 

Hosting na progreso bardzo sobie cenię i nie wiem czy bym znalazł drugi taki, który spełniał by moje oczekiwania ( elastyczność, instalowanie dodatkowych modułów php i różne inne akcje :) Problem z p8 mam nadzieje, że zostanie rozwikłany i wtedy będe całkiem szczęśliwy. A może przesiadka na inny serwer ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz

Przypominam, ze dzis odbedzie sie migracja czesci (dosc sporej) serwerow na nowa platforme, zgodnie z newsem:

 

http://progreso.pl/?s=n&id=58

 

W zwiazku z czym od ok. polnocy czesc serwerow moze byc na pare/nascie minut niedostepna.

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W zwiazku z czym od ok. polnocy czesc serwerow moze byc na pare/nascie minut niedostepna.

 

musze przyznac ze jestem pod wrazeniem, do tej pory myslalem ze wasz system newsow to atrapa :)

 

ale wiadomosc fajna, oby bylo lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
musze przyznac ze jestem pod wrazeniem, do tej pory myslalem ze wasz system newsow to atrapa :)

 

Informujemy tylko o waznych wydarzeniach - to nie blog :-)

 

ale wiadomosc fajna, oby bylo lepiej :)

 

Na pewno bedzie :)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×