Skocz do zawartości
Krzychu105

Ceny Wkońcu Mają Spaść

Polecane posty

Stawki zaproponowane przez TP SA zostały obniżone od 25 do 49 proc. (w zależności od przepustowości łącza). Tym samym przykładowo cena za dzierżawę łącza o przepustowości 2 MBit/s spadła o 42 proc., a łącza 34 MBit/s - o 32 proc.

Mali i średni providerzy internetu na pewno to odczują.

Przy 100mb/s nawet 25% to pokaźna sumka.

 

A co za tą obniżka idzie? Obniżki u innych operatorów;) ATM , GTS

Wiec jeśli TP za długo się nie będzie sądzić to może być ciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może nie tyle spadną ceny dla klientów, co po prostu providerzy będą woleli wykupić lepsze łącze za tą samą cenę :)

I będą ogłaszać jacy to oni nie są fajni, ze podnoszą przepustowość łączy dla swoich klientów :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale trzeba przyznać że ostatnio ładnie TP jest gnębiona. Przegrywają każdą możliwą sprawę w sądzie (już chyba został im ostatni krok odwołań w sprawie wydzielenia usług tzn. nie będą mogli zmuszać do posiadania linii telefonicznej jeżeli ktoś chce sam internet albo naliczania tej śmiesznej opłaty za utrzymanie linii), co chwila dostają jakąś karę, nawet sprawozdanie finansowe odrzucone. Gdyby jeszcze sądy szybciej działały....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@noone ale im sie nie oplaca oni wolą zapłacić 10 milinów grzywnych i tak im się zwróci. Myśle że to za jakiś czas poskutkuje, ja osobiście z neostrady rezygnuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nvu dokładnie kary dla TP są za małe;)

 

Ale powiem wam tylko jedno ,ktoś dał ciała równo ... a raczej wziął ładną teczuszkę ,że Polska sprywatyzowała TP razem z infrastrukturą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem "przyjemność" z 1MBit/s Nostrady i niestety ale nie jest ona wstanie dorównać np Dialogowi nawet jeśli ten ma 0,5 Mbit/s wiec lepiej jakby tepsa popracowała nad jakością Neostrady. Moze to wina zapadłej wioski gdzie było to łącze ale przecież za usługę żądają tyle samo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mam problemy z neostrada. Sam mieszkam na "zapadłej wiosce" :) i odkad znieśli limity jakość pogarszała sie coraz bardziej. Kiedyś net zamulał wieczorami w niedziele...

A teraz nie ma godziny ani dnia kiedy by działał tak jak ma działać.

Pingi od 200-300 (czasami bywa lepiej czasami gorzej) prędkość połączenia w zależności 50kbps do 500kbps (50 to absolutny rekord w teście prawie jak na dial-upie) średnio prędkość nie przekracza 300kbps a płace za 512:/

 

Zgłosiłem awarię 2 tyg temu w ciągu tygodnia mieli to naprawić... ale nie miałem czasu do nich zadzwonić a tel. po 16 nikt nie odbiera a w niedziele to już całkiem. Chociaż niby bok 24/7/365.

Chyba się jutro zbiorę i do nich zadzwonię tylko co wtedy?

-Zażądać odliczania czasu od abonamentu dopóki usługa nie wróci do normy?

-Czy jeśli na to nie pójdą zerwać z nimi umowę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe, a może po prostu naklejać ogłoszenia na pobliskich sklepach i słupach, że Policja robi w okolicy naloty na " ściągaczy ", powinno pomóc :)

A poważnie mówiąc, zmieniłem sobie na Multimo z Neostrady i jest jakby lepsza jakość usług, chociaż to te same " druty " :)

 

Co do obniżki cen, owszem - jak najbardziej ale powinni zacząć od infrastruktury, a zakończyć wojną marketingową.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Tomi - nie ma się co dziwić. Moja dziewczyna mieszka na obrzeżach miasta. Jest tam neo+, ale więcej, niż 0,5 MBit nie są w stanie dostarczyć, bo ich łącza w tamtej okolicy nie wyciągają tyle xD Więc nawet jakbyś zamówił sobie 6 MBit, to i tak będziesz mieć 512 kbit, a płacisz jak za 6 MBit.

Porąbane to jest i taki stan rzeczy jest od prawie roku :) i nic na razie nie robią z tym.

 

-Zażądać odliczania czasu od abonamentu dopóki usługa nie wróci do normy?

Możesz dopiero to uczynić od momentu jak zgłosisz usterkę :) dopóki tego nie zgłosisz, to oni uznają, że nie ma awarii i nie masz o co się roszczyć :)

 

 

 

[offtopic]

Jak to dobrze, że mieszkam w blokowisku, gdzie Bozia dała szybki, łatwy dostęp do internetu i dużą ilość konkurencji !!

[/offtopic]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

W Słupsku miałem kiedyś SDI, potem neo i nigdy nie było problemów, ale wujek mówił, że to jakieś takie szczęście.. heh

co do teczek, że tepsę sprywatyzowali, to wydaje mi się, że tam poszły GRUBAŚNE teczuchny.. sk.. ny się nachapały, oj nachapały..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polska:/

 

Usterke zgłaszałem ...

 

Po 20 minutach w końcu się dodzwoniłem na bok TP i ... przyśla mi techników na chate bo sa przekonani ,że to odemnie ponieważ mogę mieć wadliwą linię (tłumacze jej że sąsiedzi i inni ludzie w okolicy mają to samo) lub wirusy na kompie;)

 

Ogólnie sorry za offtop w temacie. Ale mając na uwadze dział w którym jest ten temat pozwole sobie sie pożalić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie TP, to Polska byłaby już kompletnie zapadłą dziurą bez dostępu do cywilizacji. TP traci klientów na rzecz takich firm-kabaretów jak Tele2, czy Netia, które żerują na łączach TP. Najsmiesniejsze są jednak stwierdzenia ludzi, jaka to Netia jest cudowna a Neostrada fatalna. Jakby Netia operowala w całej Polsce na wlasnych łaczach... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest tak jak mówi TheBlood.... przecież to wszystko na kablach tp jest... (oprócz kilku operatorów ;))

 

Wg mnie jak zgłosisz problem w TP to szybciej naprawią usterkę ....

A jak zgłosisz np: w Netii to usłyszysz, że oni nie mają na to wpływu.. ponieważ tylko dzierżawią łącza od TP i to od nich jest zależne...

 

Dlatego jestem w dialogu ;p Bo wolę krótkie umowy bez zobowiązań do stacjonarnego telefonu... oraz stabilność łącza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

TheBlood i jarek.. brzmicie jak PiSowcy.. zrozumcie, że tepsa to twór komunistyczny, który myśli, że pozycję komunistycznego molocha może utrzymac w kapitaliźmie.. taka prawda, że te łącza nie powinny być ani tepsy ani Netii ani nikogo.. a że zainwestowali od lat 90tych, to kogo to obchodzi? trudno, taka prawda, smutna prawda.. mogli starać się dojść do tego na jakich zasadach i kogo te łącza są.. teraz to pewnie, po ptokach, bo gdyby ruszyło się tepsę, to orange by do UE zgłosił to i owo i byśmy dostali po d.. że ho ho... ale swego czasu sprzedano wielki skarb za wielkie łapówy... a to jest zbyt ważna sprawa dla bezpieczeństwa narodowego, żeby od tak sprzedać jakimś żabojadom tak ważną część kraju... tu tylko się łączę w bólu z PiSowcami i przyznaję rację - sk..nów, którzy sprzedali majątek Polski trzeba nie, nie sądzić przed komisjami - wieszać publicznie. I w ten sposób powolutku zacznie się w tym kraju normalność, a przestanie postkomunistyczne łapówkarstwo.. bo gnoje się nauczyli, że trzeba rozszabrować, posprzedawać cudze, zarobić... albo można wybrać wolniejszą drogę, kapitalistyczno-neoliberalną (nie jestem przeciw niej, jakby co - to też jest jakiś sposób, choć to się w tym kraju nie udawało nigdy).. i poczekać, aż te k... y wszystkie wyginą albo na emerytury przejdą..

 

Co do infrastruktury, to jeśli ktoś chce swoje kable stawiać, niech stawia.. ale jak na mój gust, to kable po tepsie powinny należeć do rządu RP (powinna być jakaś niezawisła komórka do tego) i wtedy jeśli firma chce np. pod Suwałkami dawać net, to zwraca się z prośbą o dzierżawę za sensowną kasę, a nie płaci haracz nie wiadomo jaki..

 

Pewnie.. gdyby nie TP to byśmy dopiero teraz mieli SDI.. ale spójrzcie na to w ten sposób.. co by było, gdyby zamiast TP było coś innego.. np. 50 innych, wielkich firm? Mielibysmy tu nie Irlandię, ale kto wie.. może nawet Japonię... heh zresztą nie trzeba nawet Japonii, wystarczy Szwecja.. a Szwedzi chętnie by tu przyszli... to nieee... bo sk.. ny nam załatwiły kilka(naście) lat we własnym sosie... teraz dopiero powolutku, powolutku te Dialogi, Netie, Tele2 są słyszalne... ale to wszystko raczkuje.. tu powinna być taka konkurencja, jak na rynku kredytowym.. włączasz telewizor - masz ofertę netu.. włączasz radio - oferta netu.. sprawdzasz pocztę, tam 5 ulotek, jedna lepsza od drugiej... (mówię o przykładzie kredytowym, bo w tym kraju szajka bankowa tylko potrafi się prześcigać w wymyślaniu sposobów na sprzedaż ludziom niewolnictwa finansowego - to też taka spuścizna poprzednich rządów) i to nie jakiś syf francuski z durnymi promocjami, tylko naprawdę tanie, dobre łącza.. to, co mamy teraz powinniśmy byli mieć 10 lat temu.. taka prawda.. a nie, że jak było SDI, to Zachód miał w standardzie 2Mbit.. my mamy 2Mbit, a zachód myśli o Internet2... stąd się nasze "10 lat za murzynami" dzieje..

 

Zresztą daleko patrzeć? Co się w komórkach dzieje.. przez łapówy mamy ciągle praktycznie 3 graczy na rynku, którzy się wcale nie kwapią do zmian na tym rynku... Vodafone nie ma, T-Mobile nie ma, po cichu jakoś tam się przygotowują.. ale Orange jest.. czy to nie wygląda jak monopol? monopol w monopolu...

 

a się rozgadałem, sorry za offtop i posądzanie o PiSowość.. tak patrzę w sumie, że nie wiadomo jak kogo oceniać po poglądach.. bo w sumie, to wszyscy mówią to samo - że jest źle.. tylko różne mają na to teorie przyczyn ;) heh

 

idę do budy!

 

pozdro, e-koledzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBlood i jarek.. brzmicie jak PiSowcy.. zrozumcie, że tepsa to twór komunistyczny, który myśli, że pozycję komunistycznego molocha może utrzymac w kapitaliźmie.. taka prawda, że te łącza nie powinny być ani tepsy ani Netii ani nikogo.. a że zainwestowali od lat 90tych, to kogo to obchodzi? trudno, taka prawda, smutna prawda.. mogli starać się dojść do tego na jakich zasadach i kogo te łącza są.. teraz to pewnie, po ptokach, bo gdyby ruszyło się tepsę, to orange by do UE zgłosił to i owo i byśmy dostali po d.. że ho ho... ale swego czasu sprzedano wielki skarb za wielkie łapówy... a to jest zbyt ważna sprawa dla bezpieczeństwa narodowego, żeby od tak sprzedać jakimś żabojadom tak ważną część kraju... tu tylko się łączę w bólu z PiSowcami i przyznaję rację - sk..nów, którzy sprzedali majątek Polski trzeba nie, nie sądzić przed komisjami - wieszać publicznie. I w ten sposób powolutku zacznie się w tym kraju normalność, a przestanie postkomunistyczne łapówkarstwo.. bo gnoje się nauczyli, że trzeba rozszabrować, posprzedawać cudze, zarobić... albo można wybrać wolniejszą drogę, kapitalistyczno-neoliberalną (nie jestem przeciw niej, jakby co - to też jest jakiś sposób, choć to się w tym kraju nie udawało nigdy).. i poczekać, aż te k... y wszystkie wyginą albo na emerytury przejdą..

 

ehhh... ;)

 

 

Pewnie.. gdyby nie TP to byśmy dopiero teraz mieli SDI.. ale spójrzcie na to w ten sposób.. co by było, gdyby zamiast TP było coś innego.. np. 50 innych, wielkich firm? Mielibysmy tu nie Irlandię, ale kto wie.. może nawet Japonię... heh zresztą nie trzeba nawet Japonii, wystarczy Szwecja.. a Szwedzi chętnie by tu przyszli... to nieee... bo sk.. ny nam załatwiły kilka(naście) lat we własnym sosie... teraz dopiero powolutku, powolutku te Dialogi, Netie, Tele2 są słyszalne... ale to wszystko raczkuje.. tu powinna być taka konkurencja, jak na rynku kredytowym.. włączasz telewizor - masz ofertę netu.. włączasz radio - oferta netu.. sprawdzasz pocztę, tam 5 ulotek, jedna lepsza od drugiej... (mówię o przykładzie kredytowym, bo w tym kraju szajka bankowa tylko potrafi się prześcigać w wymyślaniu sposobów na sprzedaż ludziom niewolnictwa finansowego - to też taka spuścizna poprzednich rządów) i to nie jakiś syf francuski z durnymi promocjami, tylko naprawdę tanie, dobre łącza.. to, co mamy teraz powinniśmy byli mieć 10 lat temu.. taka prawda.. a nie, że jak było SDI, to Zachód miał w standardzie 2Mbit.. my mamy 2Mbit, a zachód myśli o Internet2... stąd się nasze "10 lat za murzynami" dzieje..

 

Tu masz całkowitą racje !! :)

Tylko co do tych ulotek to się nie zgadzam :) bo codziennie praktycznie mam ze 2 ulotki o tanim superowym, niezawodnym netku :)

 

 

 

a się rozgadałem, sorry za offtop i posądzanie o PiSowość.. tak patrzę w sumie, że nie wiadomo jak kogo oceniać po poglądach.. bo w sumie, to wszyscy mówią to samo - że jest źle.. tylko różne mają na to teorie przyczyn :) heh

 

To w tobie też jest troszkę PiSowości ;p

 

 

 

pozdr0 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...

Co do infrastruktury, to jeśli ktoś chce swoje kable stawiać, niech stawia.. ale jak na mój gust, to kable po tepsie powinny należeć do rządu RP (powinna być jakaś niezawisła komórka do tego) i wtedy jeśli firma chce np. pod Suwałkami dawać net, to zwraca się z prośbą o dzierżawę za sensowną kasę, a nie płaci haracz nie wiadomo jaki..

...

Dokładnie mam takie same zdanie na ten temat.

...

Pewnie.. gdyby nie TP to byśmy dopiero teraz mieli SDI.. ale spójrzcie na to w ten sposób.. co by było, gdyby zamiast TP było coś innego.. np. 50 innych, wielkich firm? Mielibysmy tu nie Irlandię, ale kto wie.. może nawet Japonię... heh zresztą nie trzeba nawet Japonii, wystarczy Szwecja.. a Szwedzi chętnie by tu przyszli... to nieee... bo sk.. ny nam załatwiły kilka(naście) lat we własnym sosie... teraz dopiero powolutku, powolutku te Dialogi, Netie, Tele2 są słyszalne... ale to wszystko raczkuje.. tu powinna być taka konkurencja, jak na rynku kredytowym.. włączasz telewizor - masz ofertę netu.. włączasz radio - oferta netu.. sprawdzasz pocztę, tam 5 ulotek, jedna lepsza od drugiej... (mówię o przykładzie kredytowym, bo w tym kraju szajka bankowa tylko potrafi się prześcigać w wymyślaniu sposobów na sprzedaż ludziom niewolnictwa finansowego - to też taka spuścizna poprzednich rządów) i to nie jakiś syf francuski z durnymi promocjami, tylko naprawdę tanie, dobre łącza.. to, co mamy teraz powinniśmy byli mieć 10 lat temu.. taka prawda.. a nie, że jak było SDI, to Zachód miał w standardzie 2Mbit.. my mamy 2Mbit, a zachód myśli o Internet2... stąd się nasze "10 lat za murzynami" dzieje..

...

 

Jesteśmy w centrum europy tu powinniśmy mieć drugie Niemcy... światłowód na światłowodzie. Dlaczego tak nie jest ,możemy odpowiedzieć sobie sami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Też mam po dwie ulotki dziennie z fajnym netem.. ale to po przeprowadzce do Gdańska.. poprzednio mieszkałem w Czaplinku i Goleniowie, tam było o wieeele gorzej.. jakieś lokalne sieci, nie zawsze dość profesjonalne... heh

 

Dzięki za pozytywną reakcję ;) heh

wiem, że czasem brzmię jak PiSowiec, choć w sercu jestem socjalistą (ale PiS to w sumie narodowy socjalizm, więc... ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie mam takie same zdanie na ten temat.

Ja znów uważam iż jest to socjalistyczny pomysł. W kapitalizmie nic nie powinno należeć do państwa. I nie chodzi tu o ideały, każdy wie jak jest w Polsce - jak jest państwowe to znaczy, że niczyje i można nie szanować. Publiczne pieniądze łatwo się wydaje i marnotrawi, jeśli natomiast są to prywatne pieniądze jakiegoś przedsiębiorstwa.. duuużo bardziej się na nie uważa. Moim zdaniem jeśli łącza by były państwowe to teraz bylibyśmy co najmniej 5 lat zacofani w stosunku do tego co mamy teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czasem troszkę dobrze mieć 'coś' z PiSu ;p

 

 

A tak wracając do tematu ;) To myślę że ceny spadną... ale i jakość usługi też spadnie... ponieważ coraz więcej osób będzie zamawiało neo itp.. Więcej będzie xXx zassysanych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

pleple ale ja mówię nie o nowych łączach (te można by zakładać megatanio, że tam "firma XYZ chce założyć 10 km łączy w dzielnicy takiej a takiej" i dostaje od razu pozwolenie od samorządu / prezydenta miasta czy coś i dają opłatę np. 1zł za kilometr (!).. zamiast opłat za studzienki dla tepsy... bo w końcu i tak potem w podatkach wszystko się zwróci.. usługach itd.. to jest właśnie liberalizm - pozwalanie na swobodne rozkwitanie przemysłu.. a nie ciśnięcie, że tepsa sk.. ny podcinają kable innym firmom, w urzędach komuchy je.. czekają na łapówy itd.. by było z góry "macie dawać za zeta pozwolenie i koniec".. i koniec heh

 

Chodziło mi o to, co już jest w studzienkach... że nie powinno być tepsy, tylko rządowe..

 

pewnie, że ceny spadną.. tylko wszystko u nas wolniej się przeprowadza, gorzej, słabiej.. itd. itp... bardzo wolno dobijamy do Europy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do infrastruktury, to jeśli ktoś chce swoje kable stawiać, niech stawia.. ale jak na mój gust, to kable po tepsie powinny należeć do rządu RP (powinna być jakaś niezawisła komórka do tego) i wtedy jeśli firma chce np. pod Suwałkami dawać net, to zwraca się z prośbą o dzierżawę za sensowną kasę, a nie płaci haracz nie wiadomo jaki..
...dalej juz mi sie nie chce czytac :P

 

Sponsi, naprawde, czy Ty masz za grosz wyobrazni? Cala infrastruktura informatyczna w rekach rzadu? Abstrahujac juz od smiesznych sytuacji typu "akcja wylaczamy Internet" to jak sobie wyobrazasz zalatwienie czegokolwiek w Urzedzie w sensownym czasie? Pomijajac fakt, ze to wlasnie osoby pracujace na rzadowych posadach biora najwiecej lapowek :P

Poza tym zdrowa konkurencja to podstawa rozwoju... A jezeli wszystko byloby w rekach rzadu to o konkurencji nie byloby mowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×