Skocz do zawartości
Krzychu105

Ceny Wkońcu Mają Spaść

Polecane posty

Gość

p ..no tak.. w sumie w Polsce z agencjami nie wypaliło, bo to się skończyło upadkiem tych agencji, przemysłu, który one kontrolowały i gigantycznymi łapówami..

 

no.. ja mówię o utopii, że rząd i urzędnicy działają sprawnie i szybko, do tego solidnie : ) heh.. ups.. zapędziłem się, to jeszcze nie Irlandia ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak w Polsce internet jest najdroższy w Unii Europejskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Sponsi opanuj się i pomyśl trochę! Przepraszam ale jedno mi się tylko "na język" nasuwa - gadasz głupoty. Po pierwsze teraz nikt nikogo nie zmusza do używania studzienek TP, inne firmy kładą swoje własne kable, często masz wybór od kogo wydzierżawić. OK, nie jest łatwo przekopać się w środku miasta i położyć swoje kable, trzeba do tego pewnie od groma pozwoleń, w cholerę biurokracji itp ale to i tak by się nie zmieniło gdyby TP nie zostało sprywatyzowane. Kwestia "maja dawać pozwolenie za 1zł" to jeszcze gorsza głupota bo wtedy byśmy mieli pewnie najbardziej okablowany teren na świecie ale wyobraź sobie każdy chodnik, każdą ulicę itp przekopywaną raz w tygodniu bo następny provider ciągnie kable..

 

Co do rządowych kabli i studzienek.. to by była totalna masakra.. nie dość, ze rządowe NIGDY nie dostosowuje się do potrzeb rynku bo żeby coś zmienić to nie wystarczy, że prezes powie ale jeszcze musi być odpowiednia ustawa itp. Poza tym spółki skarbu państwa (chyba na całym świecie) są najmniej rentownymi na rynku. One nie mogą upaść bo w razie coś to się daje dotację, nikt nie ma osobistego interesu w tym żeby uzyskać jak najlepsze wyniki za to każdy ma interes w tym żeby jak najmniej się napracować. Z tego nie może wyjść nic dobrego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

pleple jakie opanuj, to wszystko prawda... nie słyszałeś o jajach ze studzienkami? Ile firm ma własne kable? Jak daleko ciągnące się? 5km? 10km? Dwie, trzy wioski i koniec... to już kablówki mają lepsze okablowanie.. ale kablówki startowały wcześniej i bez sk.. nów z tepsy jako panów i władców..

Tekst o okablowaniu każdego miejsca to własnie to są "głupoty"...

 

Z tym rządowym to też nie zrozumiałeś.. nie chodzi o to, że wszystkie kable byłyby rządu, tylko te istniejące, aby mogły być jakoś w sensowny sposób zagospodarowane zamiast tepsy i jaj z udostępnianiem innym firmom..

A że spółki, agencje to są jaja i przekręty, to inna sprawa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pod progiem swojego domu mam światło od TP (tak mi sie wydaje:P) ale i tak mam net drutem z centrali w mieście około 4km. Parę osób w moim mieście pozgłaszało ,że net nie wyrabia i wymienią sprzęt.Za to plus ale będę klaskał po fakcie chociaż reakcja mogła być szybsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sponsi - oczywiscie, że lepiej byloby, gdyby naszymi łaczami zarządzała porządna polska firma, tudzież po prostu państwo polskie, ale niestety co się stało to już się nie odstanie. Co by nie mowic o TP: o jakosci obslugi klienta, niezawodnosci, cenach, to to jest jedyna firma ktora zapewnia wiekszosci Polaków łacznośc ze światem. Gdyby nie te łącza - dawniej w koncu państwowe - to bylibysmy 100lat za Murzynami (z calym szacunkiem dla Murzynów). Ubolewam nad faktem, że reszta operatorów boi się wychylić nosa zza swojej dziupli i zainwestować w polską infrastukturę teleinformatyczną. Internet w Polsce to nie tylko Śląsk czy Dolnośląskie. Hop hop - operatorzy! Pomorze, lubelskie, warminsko-mazurskie, czy podlaskie to także Polska! Gdyby nie lacza utrzymywane przez TP, to te wojewodztwa bylyby praktycznie odciete od swiata...

 

Dialogi, Netie, Tele2

 

Z tego co widzę to Dialog walczy, walczy - oferuje wlasne lacza itp w większości kraju poza regionami wyzej wspomnianymi. Chello w zasadzie też, ale to nie polska firma :P Reszta slabiutko, slabiutko...

 

BTW Mi do pisu tak blisko jak wam do Samoobrony :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tekst o okablowaniu każdego miejsca to własnie to są "głupoty"...

Jeśli każdy mógłby ciągnąć swoje kable za 1zł od km to właśnie tak by się stało...

 

Z tym rządowym to też nie zrozumiałeś.. nie chodzi o to, że wszystkie kable byłyby rządu, tylko te istniejące, aby mogły być jakoś w sensowny sposób zagospodarowane zamiast tepsy i jaj z udostępnianiem innym firmom..

Zrozumiałem dobrze ale to Ty nie chcesz zrozumieć, że lepsza TPSA niż agencja rządowa.. I to nie tylko w PL tak jest a na całym świecie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co widzę to Dialog walczy, walczy - oferuje wlasne lacza itp

 

 

Ale z tą jakością i ich światłowodami coraz gorzej... w nocy prawie jak już neo... a płacę dużo więcej...

 

 

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale z tą jakością i ich światłowodami coraz gorzej... w nocy prawie jak już neo... a płacę dużo więcej...

pozdr.

Gdy chodzi o dialog to tylko Ewro jest dobre :] poza tym dla tych kilku zł nie warto przechodzić do innego operatora gdzie jakość jest nie sprawdzona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

pleple ..pewnie, że nie takie agencje, jak w "Kariera Nikosia Dyzmy".. heh

ale jednak nie zgodzę się, że tepsa jako moloch ciągle monopolistyczny i dający "łachę" innym firmom to jakiekolwiek sensowne rozwiązanie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdy chodzi o dialog to tylko Ewro jest dobre :] poza tym dla tych kilku zł nie warto przechodzić do innego operatora gdzie jakość jest nie sprawdzona.

 

 

tylko że przez 3 miechy było ok wszystko 0 padów i lagów.. a teraz no comment.. ;f

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@sponsi po pierwsze to nie ma innych agencji rządowych. Są mniej lub bardziej absurdalne ale zawsze absurdalne. I nie da się tego zmienić.

 

W przypadku prywatnych przedsiębiorstw, kierownictwo chce i musi zadowolić prywatnych inwestorów zapełniając ich i swoje kieszenie przychodami. W przypadku dużych przedsiębiorstw na stanowiska kierownicze wybiera się zdolnych ludzi, którzy potrafią osiągnąć największe zyski. Jak ktoś jest nieudolny to od razu się go zmienia bo on marnuje pieniądze innych. Kadra kierownicza naciska od góry na pracowników niżej i jakoś to dochodzi aż na sam dół, do przeciętnego pracownika. Motywuje się ich, zmusza do cięższej pracy, kontroluje jakość ich pracy, nie ważne, kierownictwo znajdzie wiele sposobów na polepszenie pracy tych na dole BO IM SIĘ TO OPŁACA. Nawet jeśli jest to prawie monopolista jak TP to dalej trzeba starać się tym monopolistą pozostać, trzeba bronić się przed atakami o nieuczciwej konkurencji, trzeba docierać do nowych klientów, trzeba utrzymać starych.

 

Dlaczego urzędnicy mają "po godzinach" głowić się jak zrobić coś lepiej? Dla czego ktoś będąc już w pracy ma się nie opierdzielać? Dlaczego kierownictwo ma sobie żałować pieniędzy na biura? Dlaczego wreszcie właściwie mają być konkurencyjni? Osobiście żadna osoba w agencji nie będzie miała z tego ŻADNEGO zysku. Poza tym kto będzie w taj kadrze kierowniczej? Jakieś taborety powołane przez partię rządzącą, najlepiej takie, które będą się dawały jak najbardziej manipulować i najbardziej upolitycznią tą agencję.

 

Poza tym taka agencja rządowa miałaby dwa wyjścia - nie rozwijać infrastruktury i pozwolić "przejąć pałeczkę" przedsiębiorstwom prywatnym ale znów, te prywatne przedsiębiorstwa musiałyby kłaść własne przewody, w mniejszych miastach to nie wiadomo kiedy by się to stało co wpływałoby mocno na zacofanie informatyczne większości państwa. Druga opcja to rozwijanie się i pozostanie monopolistą. Takim prawdziwym monopolistą, nie to co TP. TP musi przejmować się ruchami dialogu, netii czy firm telefonii komórkowej. Taka agencja nie musiałaby tego w ogóle robić..

 

Podsumowując - o wiele lepiej jest, że okablowanie po TPSA jest w rękach prywatnych. Byłoby lepiej jakby wykupiła to inna firma, najlepiej Polska. Kulisy sprzedaży TPSA też nie są za miłe ale i tak wole to rozwiązanie niż coś co Ty proponujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

pleple ..Ty mówisz o tym, jak jest.. ja raczej mam coś na myśli, ale pewnie - w obliczu Twojej wizji rzeczywistości (prawdziwej wizji) - nie mam szans.. niemniej jednak tepsie mówię stanowcze "nie".. jakaś komórka.. tak, jak NASK (widzisz? po reformie całkiem zajefajnie działają i biznes domen też ma się całkiem dobrze.. prawda?) - tak jak NASK domenami, to "coś" mogłoby w ten sposób się zająć łączami..

 

ale po ptokach już dawno.. o kilkanaście łapówek za późno..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, wielu narzeka, że NASK nie działa dobrze dla klienta, że przez niego jesteśmy lata za murzynami itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

bo kto korzysta bezpośrednio z usług NASK? heh.. NASK to komuszy syf (papierki, papierki, papierki)... ale już partnerzy - super!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, jak NASK (widzisz? po reformie całkiem zajefajnie działają i biznes domen też ma się całkiem dobrze.. prawda?) - tak jak NASK domenami, to "coś" mogłoby w ten sposób się zająć łączami..
bo kto korzysta bezpośrednio z usług NASK? heh.. NASK to komuszy syf (papierki, papierki, papierki)... ale już partnerzy - super!
Sponsi, naprawde... Zastanow sie zanim cos napiszesz, bo juz sie chyba sam w tym wszystkim dawno pogubiles...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

p - wersja klarowna: NASK-a system partnerów jest dobry.. ale sam NASK i jak masz coś bezpośrednio u nich - do d.. heh

 

przecież wiesz o czym piszę.. chyba, że nigdy nie pisałeś do NASK-u bzdurnych papierków..

 

cóż.. wiem, że ciężko zrozumieć "jak mogłoby być" w sytuacji, gdy jest tak, jak jest w tym kraju..

wystarczy dokładnie poczytać o co mi chodzi i przenieść jeden schemat w inny (NASK-a partnerzy - i sytuacja, która mogłaby mieć miejsce - jakaś komórka, która udostępnia kable te, które teraz z powodu łapówek danych gnojom w rządzie są w rękach francuskiego bankruta telekomunikacyjnego)..

ot i cała filozofia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×