Skocz do zawartości
Axadiw

Podstawowe Pytania O Domeny + Xxl-web

Polecane posty

Witam,

 

Przymierzam się do wykupienia domeny .pl oraz serwera obsługującego daną domenę (zwykły hosting www)

Jednak poneiważ nigdy nie rejestrowałem domeny, mam parę pytań do was:

 

-Jaki kruczek siedzi w tych wszystkich promocjach "domen za złotówkę", nie wierzę, ze te firmy rozdają domeny na prawo i lewo, muszą mieć w tym jakiś zysk, a sprzedając domenę za 1zł, gdzie inni za 99zł to robią jest podejrzane :)

 

- czytam sobię cenniki różnych firm, i widzę 3 nazwy - rejestracja, przedłużenie, transfer domeny.

Rejestracja to opłata w 1 roku, przedłuzenie w następnych, ale co to jest "transfer domeny"??

 

Sprawa druga - hosting - szukam jak najtanszego (ale i dobrej jakości oczywiście) hostingu z 500MB-1000MB miejsca na dysku, i 25-30GB transferem miesięcznym.

 

Natknąłem się na xxl-web.com (notabene polacany na Waszym forum). Ceny tam są super jak dla mnie, ale powiedzcie mi, w czym tkwi kruczek w opcji "TRAFFICflat"? Za 15zł/6 mies więcej mam nielimitowany transfer? cos mało jakos, nie?

 

Aha, i czy te ceny "PLN 30,- /6 mc-y", to jest 30zl miesięcznie czy 30zl za cały okres :)

 

 

 

Pytanie ostatnie - czy jak wykupię domenę np. w home.pl, a serwer w xxl-web.com, to mogę podpiąć tę domenę do serwera xxl bez zadnych problemów (spadku wydajności w porównaniu do wykupienia hostingu i domeny u jednej firmy na przykład)

 

Z góry dzięki za odpowiedź

 

 

 

PS.

nie widziałem gdzie zadać te pytania, gdyż dotyczą one zarówno domen, jak i hostingu, jak cos to prosze o przeniesienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj, odpisuje na szybko więc odpowiem tylko na parę pytań, dziś wieczorem uzupełnię swoją wypowiedź.

 

Co do rejestracji i przedłużenia masz racje. Transfer domeny to inaczej przeniesienie jej do innego operatora, np z nazwa do home.

Masz racje, domeny za 1zł to jedna z promocji. Zauważ że jeżeli kupujesz domenę za 1zł to jej przedłużenie oraz transfer kosztuje odpowiednio więcej - tyle by rejestrator mógł na Tobie zarobić - dlatego też czytaj regulamin rejestracji domen u danego operatora przed jej zamówieniem/kupnem.

 

Jeżeli chodzi o xxl-web to dziś wieczorem odpowiem na Twoje pytania :)

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj !

 

-Jaki kruczek siedzi w tych wszystkich promocjach "domen za złotówkę", nie wierzę, ze te firmy rozdają domeny na prawo i lewo, muszą mieć w tym jakiś zysk, a sprzedając domenę za 1zł, gdzie inni za 99zł to robią jest podejrzane smile.gif

Kruczki bywają różne, np. wysokie ceny odnowień, albo związanie Cię z daną firmą na dłużej niż rok, generalnie więcej o nich przeczytasz w regulaminie każdej promocji, trudno tutaj uogólniać.

 

- czytam sobię cenniki różnych firm, i widzę 3 nazwy - rejestracja, przedłużenie, transfer domeny.

Rejestracja to opłata w 1 roku, przedłuzenie w następnych, ale co to jest "transfer domeny"??

Transfer domeny jest to po prostu przepisanie jej do innego rejestratora.

Np.

Rejestrujesz domenę w home.pl ale po roku stwierdzasz, że jednak korzystniejsze ceny odnowień ma nazwa.pl, więc przenosisz swoją domenę do nazwy.. czyli transferujesz.

Sprawa druga - hosting - szukam jak najtanszego (ale i dobrej jakości oczywiście) hostingu z 500MB-1000MB miejsca na dysku, i 25-30GB transferem miesięcznym.

Wiesz, wszystko zależy pod co Ci ten hosting potrzebny, jak pod witrynę firmową w htmlu, to możesz brać spokojnie w nazwie czy home - jak pod coś większego, to przewertuj forum, masa osób ostatnio prosiła o doradzenie najlepszego dla nich hostingu - znajdziesz informacje który usługodawca jest stabilny/ niestabilny, tani/ drogi, wytrzymujący/ niewytrzymujący obciążenia etc.

 

Natknąłem się na xxl-web.com (notabene polacany na Waszym forum). Ceny tam są super jak dla mnie, ale powiedzcie mi, w czym tkwi kruczek w opcji "TRAFFICflat"? Za 15zł/6 mies więcej mam nielimitowany transfer? cos mało jakos, nie?

 

Aha, i czy te ceny "PLN 30,- /6 mc-y", to jest 30zl miesięcznie czy 30zl za cały okres smile.gif

 

"*) TrafficFLAT - opcja proponowana w przypadku niektórych typów kont, polegająca na całkowicie bezpłatnym transferze danych wygenerowanych przez serwer.

Opcja ta gwarantuje klientowi zabezpieczenie przed eksplozją kosztów w przypadku nieoczekiwanego zwiększenia popularności strony, a co za tym idzie zwiększonego transferu.

Ilość transferu ograniczona jest fizycznymi możliwościami serwera.

 

Możliwość dowolnego powiększania konta w/g normalnej taryfy. Limit transferu dotyczy minimalnej wielkości konta. Wzrasta on proporcjonalnie z wielkością konta. Transfer nielimitowany oznacza, że jest on bezpłatny. W przypadku zagrożenia stabilności serwera, lub ograniczenia innych klientów, xxl-web zastrzega sobie prawo ograniczenia tego transferu. W tym przypadku klient otrzyma inną propozycję, dopasowaną do nieprzeciętnych wymogów. Własny adres IP tylko w przypadku kont o wielkości pow. 40 GB.

AnonymusFTP tylko w przypadku posiadania ekskluzywnego IP. Panel Plesk w wersji 8.0 obsługiwany w jęz. polskim i angielskim."

 

W tym wypadku akurat mogłeś wykazać nieco większą inwencję.. to co zacytowałem jest nawet nie w regulaminie lecz pod samą ofertą..

 

Pytanie ostatnie - czy jak wykupię domenę np. w home.pl, a serwer w xxl-web.com, to mogę podpiąć tę domenę do serwera xxl bez zadnych problemów (spadku wydajności w porównaniu do wykupienia hostingu i domeny u jednej firmy na przykład)

Możesz, nie będzie to miało na nic wpływu.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

xxl-web pod hosting ?

 

Nie polecam :/ Pierwszym ciosem jest Plesk, ale jeszcze jakoś idzie go przeboleć. Co jednak jest wg mnie decydujące dlaczego nie wybierać xxl-web jako hostingu:

1) Support a raczej jego brak. Odpowiedzi raz są, raz ich nie ma.

2) Staaare wersje php i mysql. Na pytanie kiedy zaktualizują php do wersji 5 lub dadzą dwie wersje do wyboru, do dzisiaj nie uzyskałem odpowiedzi. Mają chyba przez strato.de skonfigurowane maszyny "z automatu" i nie mogą z nimi nic robić :/

 

Co do domeny, bierz tam gdzie nie ma kruczków i "promocji" :) Np. w ovh.pl masz ceny za domeny stałe, i niskie w kolejnych latach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim za odpowiedź, a hosting będzie pod autorski skrypt galerii internetowej (jako promo skryptu chce wykupić jakis dobry hosting), skrypt jeszcze nie-dokończony czeka przede mna optymalizacja, więc nie mam pojęcia jaki transfer będzie mi potrzebny (ale wiecej niz 30gb sądze ze nie bedzie), oraz jakie zuzycie serwera będzie generował skrypt...

 

a czy jak np przenosze domenę z home.pl do nazwa.pl, to płacę za transfer home.pl czy nazwie?

 

 

I jak juz trochę określiłem sytuację, moze cos polecacie (jak cos to sam przewertuje forum, ale jak sie komus chce to bardzo proszę :) )?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmm, widze ze kupowanie domeny w cal.pl opłaca się, ale dla dlugoterminowych projektów, a co do mnie, to nie mam pojęcia czy skrypt ktos będzie chcaił kupic, wiec nie chce wydawac jakiejs masy pieniędzy (wystarczy ze wydam kilkaset zł na hosting)

 

A jakby jednak okazało się, ze chciałbym przedłuzac rejestracje domeny, moge przeneisc domene do cal.pl (jezeli to zrobie, to bede bral pod uwage cene transferu :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×