Skocz do zawartości

cloudman

Użytkownicy
 • Zawartość

  38
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  1

Wszystko napisane przez cloudman

 1. Nowe węzły CDN nazwa.pl na terenie USA CDN nazwa.pl działa nieoficjalnie już od ponad roku w Warszawie, Krakowie i Amsterdamie, pozwalając na skrócenie czasu otwierania stron klientów nazwa.pl zarówno w Polsce, jak i w Europie Zachodniej. Do dotychczas działających węzłów dodajemy dwa kolejne, w Seattle i Waszyngtonie. Ich zadaniem jest przyspieszanie działania stron internetowych utrzymywanych na hostingu nazwa.pl dla użytkowników z Ameryki Północnej, Azji i Australii oraz przyspieszenie indeksowania stron przez crawlery Google. Wprowadziliśmy także funkcjonalność czyszczenia pamięci serwerów CDN, a czas przechowywania informacji w węzłach został wydłużony. CDN nazwa.pl działa bezpłatnie dla każdej domeny skonfigurowanej na CloudHosting nazwa.pl. Aby z niego korzystać, nie trzeba dokonywać żadnych dodatkowych konfiguracji. Po dalsze ciekawe informacje zapraszamy na nasz blog!
 2. Polecany hosting pod woocommerce

  WooCommerce jest dobrym narzędziem do budowy małych sklepów. Duże sklepy polecalibyśmy budować w oparciu o Prestashop. Zapraszam do przeglądnięcia oferty https://www.nazwa.pl/e-sklep/ Oferujemy usługę optymalizowaną pod kątem Prestashop, z automatycznym instalatorem skryptu, którego wyróżnikiem jest konfiguracja wielu przydatnych wtyczek, które pozwalają Ci od razu rozpocząć pracę ze sklepem. Bardzo istotnym elementem usługi nazwa.pl jest możliwość korzystania z magazynów danych Memcached i Redis. W przypadku Memcached, Prestashop ma wbudowaną jego obsługę, a to znacznie przyspiesza działanie takich stron, jak sklepy internetowe. Gdybyś jednak chciał koniecznie zbudować swój sklep w oparciu o WooCommerce, nazwa.pl także ma ofertę dla Ciebie, którą przedstawiamy na stronie https://www.nazwa.pl/wordpress/ . Znajdziesz tam serwer z preinstalowanym WordPressem z WooCommerce, gotowy do rozpoczęcia sprzedaży w Internecie! W przypadku pytań, zapraszam do kontaktu!
 3. Witam, Koszt serwera Hosting Cloud Biznes w nazwa.pl jest to 900 zł netto / rok. Możemy sprawdzić, czy w przypadku Pana serwera będzie możliwość przejścia na niższy (tańszy) pakiet od nowego okresu rozliczeniowego (mamy obecnie tańsze pakiety za np. 200 zł netto / rok lub 400 zł netto na rok). Wszystko zależy od tego, ile miejsca zajmują Pana pliki (w tym strona WWW), bazy danych, poczta e-mail. Zachęcamy do kontaktu z naszym Działem Obsługi Klienta telefonicznie pod numerem infolinii 22 454 48 10 lub e-mail: kontakt@nazwa.pl. Sprawdzimy możliwości i zaproponujemy Panu rozwiązanie, które będzie na pewno dla Pana satysfakcjonujące. Wyjaśnimy też, jakich zasobów serwera potrzebuje Pan w ramach rzeczywistego poziomu wykorzystania usługi! Pozdrawiam!
 4. Jeżeli pliki nie muszą być dostępne online, a ma być to wyłącznie ich backup, zachęcamy do zapoznania się z ofertą Cloud Backup https://www.nazwa.pl/backup . Natomiast jeżeli pliki mają być dostępne online, przez WWW, wówczas idealnym rozwiązaniem będzie serwer CloudHosting Start. Aktualnie mamy promocję dla użytkowników forum webhostingtalk.pl - wystarczy wejść na https://top100.webhostingtalk.pl i skorzystać z linku promocyjnego, który pozwala na zakup usługi z 50% rabatem! Zapraszamy!
 5. Serwer Windows - pod bazę MSSQL

  Zapraszam do skorzystania z oferty VPS z Windows Server w nazwa.pl https://www.nazwa.pl/vps/ Serwery z lokalizacją w Warszawie, RAID-10 NVMe, chmura wysokiej dostępności. Koszt serwera VPS z Windows Server zaczyna się od 40 zł netto / m-c. W przypadku pytań, zapraszam do kontaktu, także przez prywatną wiadomość na forum!
 6. Cześć, zapraszam do zapoznania się z ofertą CloudHosting e-Sklep od nazwa.pl, w ramach której przekazujemy możliwość automatycznej instalacji Prestashop, z wyselekcjonowanymi przez nas najistotniejszymi wtyczkami, które od razu pozwalają na podjęcie pracy przy tworzeniu nowego sklepu. Ofertę można znaleźć na stronie https://www.nazwa.pl/e-sklep/ Warto wspomnieć, że w ramach CloudHostingu nazwa.pl udostępniamy możliwość korzystania z magazynów danych Redis i Memcached. W przypadku Prestashop, polecamy właśnie Memcached, który aktywujemy automatycznie przy instalacji sklepu. Hosting w chmurze, jaki oferujemy, to także gwarantowane zasoby mocy procesora (4x vCPU 5 GHz) oraz duże limity pamięci RAM (2 GB dla procesu PHP, 8 GB dla wszystkich procesów PHP), które można powiedzieć, że są niezbędne w przypadku sklepów internetowych. W przypadku pytań, zapraszam do napisania do mnie prywatnej wiadomości! Ps. oczywiście oferujemy 30 dniowy okres testowy, w którym można bez wnoszenia jakichkolwiek opłat sprawdzić działanie naszej usługi!
 7. Zapraszam do skorzystania z oferty CloudHostingu nazwa.pl. Panel co prawda nie DA, ale autorski, przy czym niedłogo powstanie jego nowa odsłona (3 motywy, także dla wielbicieli DA + motyw responsywny na urządzenia mobilne). Serwery z dyskami Intel Optane 3D XPoint i procesorami 5 GHz, z gwarantowaną mocą do 4x vCPU. Limit pamięci RAM to 8 GB, a dla pojedynczego procesu aż 2 GB. Cała oferta przedstawiona jest na stronie https://www.nazwa.pl/hosting/ Korzystając z promocji w rankingu TOP100 WEBHOSTINGTALK.PL można obniżyć koszt usługi o dodatkowe 50% w pierwszym okresie abonamentowym: https://top100.webhostingtalk.pl Wsparcie techniczne w nazwa.pl realizujemy 24h/7, przez e-mail oraz infolinię.
 8. Rok 2021 zapowiada się w nazwa.pl bardzo pracowicie! Po wielu zrealizowanych wdrożeniach, nie zwalniamy tempa i bieżącym roku planujemy zainwestować 12 milionów złotych w innowacje. Public Cloud, Private Cloud i Kubernetes Podstawowym celem na 2021 rok jest wprowadzenie usług Public Cloud i Private Cloud. Na bazie wysokodostępnej chmury wprowadzona zostanie również usługa Kubernetes, pozwalająca na zarządzanie, automatyzację i skalowanie aplikacji kontenerowych. Usługi SaaS i Serverless Usługi Software as a Service (SaaS) oraz Serverless pojawią się w ofercie nazwa.pl w drugiej połowie roku, a ich celem będzie ułatwienie wdrażania funkcjonalności za pomocą rozwiązań gotowych natychmiast do użycia. Wprowadzeniu usług SaaS będzie towarzyszyło również wdrożenie nowego modelu opłat w postaci subskrypcji i za realne użycie. Być może taki model opłat pojawi się również w ramach CloudHostingu. Byłaby to całkowita nowość na rynku polskim. Cloud Backup dla Windows, macOS i Linux Kolejną nowością będzie udostępnienie nowej wersji aplikacji Cloud Backup, która pozwoli na wykonywanie kopii zapasowych już nie tylko z komputerów pracujących pod systemem Windows, ale również macOS i Linux. Trwają również pierwsze prace nad wdrożeniem oprogramowania Mail Backup, służącego do archiwizacji poczty e-mail. CDN nazwa.pl Rozbudowujemy sieć serwerów utrzymujących kopie elementów strony WWW w różnych lokalizacjach bliższych użytkownikowi - Content Delivery Network (CDN). Mamy nadzieję, że do końca marca 2021 uda się uruchomić przynajmniej najważniejsze z nowych węzłów CDN nazwa.pl. CloudHosting Panel Już niebawem dla użytkowników usług CloudHosting udostępnimy nowy interfejs panelu zarządzania, który zastąpi dotychczasowy panel Actvie.admin. CloudHosting Panel, bo taką nazwę będzie on nosił, to aż 3 różne widoki desktopowe oraz technologia RWD, dzięki czemu możliwe będzie realizowanie wszystkich czynności związanych z obsługą hostingu na urządzeniach mobilnych. Po więcej ciekawych informacji zapraszamy na nasz blog
 9. Aplikacja WP-CLI na hostingu w nazwa.pl Z myślą o webmasterach, którzy na co dzień zajmują się WordPressem, wprowadziliśmy możliwość korzystania z aplikacji WP-CLI, jako komendy systemowej dostępnej na hostingu nazwa.pl. Dzięki temu narzędziu można zainstalować WordPress od postaw, dokonać jego aktualizacji, można instalować i aktywować dodatkowe moduły, tworzyć i przywracać kopie zapasowe baz danych czy zarządzać uprawnieniami użytkowników. WP-CLI pozwala także na tworzenie własnych funkcji, a to dzięki rozbudowanemu API. Ilość zadań, do których można wykorzystać WP-CLI, jest naprawdę imponująca! Więcej szczegółów na temat WP-CLI oraz praktyczne przykłady wykorzystania tej aplikacji przedstawiamy na naszym blogu >>> [link]
 10. nazwa.pl przeniosła usługi CloudHosting do Warszawy Intensywnie rozbudowujemy chmurę, w ramach której świadczone są nasze usługi. Od dzisiaj uruchamiamy CloudHosting w naszym Data Center w Warszawie. Dlaczego Warszawa? Wszyscy operatorzy wymieniają dane w stolicy, a czas otwierania się stron zależy w dość dużym stopniu od odległości pomiędzy użytkownikiem a serwerem. Dbając o zadowolenie naszych Klientów, postanowiliśmy, że CloudHosting zlokalizowany będzie fizycznie jak najbliżej głównych punktów wymiany ruchu internetowego. Warszawa stała się zatem dla nas naturalnym wyborem. Więcej informacji odnośnie przeniesienia usług CloudHosting do Warszawy udostępniamy na naszym blogu.
 11. Witam ponownie, Możesz takie ustawienie wprowadzić na serwerze CloudHosting w https://www.nazwa.pl. Poza domeną, nazwijmy to "główną" (czyli tą pierwszą z dodanych domen), możesz dodać do serwera nielimitowaną liczbę domen dodatkowych, które będą aliasami tej domeny "głównej". Każde konto e-mail utworzone w domenie "głównej", będzie funkcjonowało automatycznie w domenie dodatkowej. Możesz mieć domeny utrzymywane na innych niż nasze DNSach, wystarczy prawidłowo wskazać rekord MX dla tej domeny, aby był tożsamy z identyfikatorem Twojego serwera.
 12. Jeżeli ktoś chce sprawdzić jakość naszej usługi - może to zrobić bezpłatnie przez 30 dni. Pisanie tego typu komentarzy, które nie są podparte żadnymi dowodami (ewentualnie proszę o podanie adresu strony, z którą miałeś rzekomo kłopoty na naszym hostingu) jest co najmniej nieuczciwym działaniem. Jeżeli faktycznie miałeś kiedykolwiek usługę w nazwa.pl (chociaż z opublikowanego komentarza wynika, że nigdy jej nie miałeś), zapraszam do kontaktu przez prywatną wiadomość, jeżeli podasz mi dane hostingu, sprawdzę jego historię w naszej firmie i odniosę się oficjalnie do tego, co napisałeś.
 13. Witam, @XpectoPatronus Jeżeli oczekujesz najwyższej jakości usług, z 24/7 wsparciem technicznym realizowanym przez kilkuset osobowy zespół specjalistów - powinieneś skorzystać z oferty https://www.nazwa.pl/ Najlepszą rekomendacją usługi będzie na pewno możliwość jej przetestowania przez 30 dni bez żadnych kosztów. Nasi specjaliści w tym czasie zapewnią Ci migrację usługi od obecnego dostawcy do nas, a wykonamy to w dogodnym dla Ciebie i umówionym z Tobą terminie. CloudHosting od nazwa.pl to hosting w chmurze, który zapewnia Ci nie tylko najwyższą możliwą szybkość działania i odporność na awarie, ale także gwarantuje Ci określone zasoby mocy i możliwość rozbudowy usługi aż do 2 TB (2000 GB) pojemności bez konieczności wykupowania drogich serwerów dedykowanych. Jeżeli byłbyś zainteresowany naszą ofertą - w każdej chwili z każdym pytaniem możesz do nas zadzwonić na infolinię 801 33 22 33 / 22 454 48 10, nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji każdego dnia, o każdej porze. Wyjaśnimy wszystkie wątpliwości, doradzimy najlepszą usługę wg Twoich wymagań, zaplanujemy migrację hostingu. A to wszystko w ramach wspomnianego 30 dniowego bezpłatnego okresu testowego! Gwarantuję, że będziesz zadowolony! Jeżeli miałbyś jakieś pytania, zapraszam do kontaktu! Co do wypowiedzi użytkownika BlackIce, nie będę się odnosił, napiszę tylko, że poprosiłem go o kontakt bezpośredni ze mną, abym mógł zweryfikować, czy kiedykolwiek korzystał z usług nazwa.pl.
 14. Zapraszam do skorzystania z oferty nazwa.pl. Koszt serwera o pojemności 100 GB (po 50 GB na www/FTP i 50 GB na pocztę i MySQL) to 100 zł netto w pierwszym roku i 200 zł netto w odnowieniu. Serwery uruchamiane są w technologii cloud, zapewniającej najwyższą możliwość dostępność usługi oraz najlepszą szybkość działania. Jeżeli miałbyś pytania związane z usługami nazwa.pl - zapraszam do kontaktu, także przez prywatną wiadomość. Z ofertą hostingu w naszej firmie możesz zapoznać się na stronie https://www.nazwa.pl/hosting/
 15. Witam, Zapraszam do skorzystania z oferty CloudHostingu w nazwa.pl. Oferujemy 30 dniowy okres testowy, dzięki czemu bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów możesz przekonać się, jaką przewagę ma CloudHosting nad tradycyjnym hostingiem oferowanym przez inne firmy w Polsce. Pełna oferta serwerów dostępna jest na stronie https://www.nazwa.pl/hosting/ Nasze serwery uruchamiane są w technologii cloud, zapewniając nie tylko gwarantowane zasoby mocy (4x vCPU 5 GHz, 8 GB RAM dla procesów), ale także możliwość skorzystania z magazynów danych takich jak Redis czy Memcached, co znacząco przyspiesza działanie stron opartych na WordPressie. Koszt serwera o pojemności 100 GB w pierwszym roku to 100 zł netto, a w odnowieniu 200 zł netto (oczywiście ceny roczne). W przypadku pytań, zapraszam do kontaktu, także przez prywatną wiadomość tutaj na forum!
 16. Szukam serwera VPS

  Zapraszamy do zapoznania się z ofertą serwerów VPS w nazwa.pl (https://www.nazwa.pl/vps/). Serwery uruchamiane są w chmurze wysokiej dostępności, z procesorami 2.2 GHz lub 3.3 GHz (do wyboru). Storage lokalny realizowany jest w RAID 10 na dyskach SSD NVMe. Zapewniamy aktywną ochronę przed atakami DDoS za pomocą sprzętowych firewalli FortiGate.
 17. CloudHosting z PHP 8 Nowe funkcjonalności dla programistów, optymalizacja w zakresie składni, przyspieszenie wykonywania kodu dzięki Just in Time Compiler (JIT), to tylko niektóre atuty PHP w wersji 8, które od dzisiaj dostępne jest na hostingu nazwa.pl. Pod koniec listopada pojawiła się stabilna wersja PHP 8. Niestety wszyscy musieliśmy trochę poczekać, aż istotne moduły, które dostępne były na naszych serwerach dla PHP 7.4, będą gotowe do kompilacji z PHP 8. Jako odpowiedzialny usługodawca, nie chcieliśmy udostępniać nowej wersji PHP bez tych elementów, które są oczekiwane przez naszych użytkowników, a także bez gruntownego przetestowania stabilności pracy całej kompilacji. I chociaż np. nadal dla PHP 8 nie ma dostępnego modułu PDFlib, to można powiedzieć że ok. 99% pozostałych modułów dostępnych na naszym hostingu dla PHP 7.4 zostało udostępnionych w PHP 8. Szczegółowa konfiguracja PHP 8 na hostingu w nazwa.pl dostępna jest pod adresem http://phpinfo80.nazwa.pl/ Więcej ciekawych informacji o tym wdrożeniu przedstawiamy na naszym blogu.
 18. Composer w nazwa.pl, czyli wygodne zarządzanie pakietami dla języka PHP. Composer to narzędzie, które znacząco przyspiesza pracę, jaką ma do wykonania programista PHP. Automatyzuje on procesy zarządzania zależnościami w PHP, pozwalając na zdefiniowanie bibliotek istotnych dla danego projektu, a następnie na instalowanie lub aktualizowanie ich z poziomu wiersza poleceń. Nierzadko Composer pozwala też na zainstalowanie określonej aplikacji (wówczas paczka, oprócz frameworków i/lub bibliotek zawiera także samą aplikację). Composer na hostingu nazwa.pl jest dostępny jako aplikacja systemowa, zatem nie ma konieczności podawania przy jej uruchamianiu dodatkowo ścieżki dostępu na SSH. Uruchomienie aplikacji w katalogu, w którym znajduje się plik composer.json pozwala na rozpoczęcie procesu instalacji / aktualizacji pakietów PHP. Zadbaliśmy o to, aby Composer był uruchamiany zawsze w tej wersji, która jest właściwa dla wykorzystywanej na danym hostingu wersji PHP (np. jeżeli korzystamy z PHP 7.4, to Composer jest uruchamiany w wersji odpowiedniej dla PHP 7.4 itd.).
 19. Dodatkowa opłata reaktywacyjna w nazwa.pl

  Cennik domen podany jest na stronie https://www.nazwa.pl/cennik/cennik-domen/ Wznowienie domeny po terminie jej ważności traktowane jest jako usługa dodatkowa, za którą pobierana jest opłata.
 20. Problem z rejestratorem domeny w nazwa.pl

  W kwestii domen globalnych obowiązuje regulamin ICANN. Zmiana danych abonenta domeny globalnej w regulaminie ICANN jest opisana w tym dokumencie https://www.icann.org/resources/pages/ownership-2013-05-03-en, ale dokument odsyła nas w trzecim akapicie do Transfer Policy https://www.icann.org/resources/pages/transfer-policy-2016-06-01-en, gdzie mamy: Availability of Change of Registrant 2. A Registrar must deny a Change of Registrant request under the following circumstances: 2.1 The domain name registration agreement has expired, and the Registered Name Holder no longer has the right to renew or transfer the domain name to another registrar, as provided for in Section 2.2.5 of the Expired Registration Recovery Policy; a wyżej są definicje, jako co kwalifikuje się zmiana maila: II Inter-Registrant Transfer (Change of Registrant) Definitions This policy uses the following terms: 1.1 "Change of Registrant" means a Material Change to any of the following: 1.1.1 Prior Registrant name 1.1.2 Prior Registrant organization 1.1.3 Prior Registrant email address 1.1.4 Administrative Contact email address, if there is no Prior Registrant email address. 1.2 "Designated Agent" means an individual or entity that the Prior Registrant or New Registrant explicitly authorizes to approve a Change of Registrant on its behalf. 1.3 "Material Change" means a change which is not a typographical correction. The following will be considered material changes: 1.3.1 A change to the Registered Name Holder's name or organization that does not appear to be merely a typographical correction; 1.3.2 Any change to the Registered Name Holder's name or organization that is accompanied by a change of address or phone number; 1.3.3 Any change to the Registered Name Holder's email address. Korzystając z domen globalnych należy precyzyjnie posługiwać się informacjami i regulaminami, które dotyczą tych właśnie domen. Jeżeli chce się zmienić dane abonenta domeny globalnej, realizuje się to w przypadku domen globalnych przez cesję domeny (wewnętrzną). Aby taką cesję wykonać, domena musi posiadać status domeny aktywnej. Nie da się wykonać tego na domenie wygasłej. Proszę nie wprowadzać w błąd czytelników tego tematu, gdyż na stronie nazwa.pl, w Centrum Pomocy, dokładnie jest opisane zagadnienie cesji i przy okazji też zmiany adresu e-mail w domenie globalnej: https://www.nazwa.pl/pomoc/baza-wiedzy/cesja-praw-do-domeny/ :
 21. Problem z rejestratorem domeny w nazwa.pl

  Ponieważ opisany tutaj przypadek jest dość charakterystyczny, w nazwa.pl odnaleźliśmy zgłoszenie, które związane jest z tą sytuacją. Możemy potwierdzić, że obszerne wyjaśnienia, związane z kwestią, jaka jest tu przedstawiona, zostały przesłane przez nas do abonenta domeny w odpowiedzi na kilka zgłoszeń e-mailowych, jakie na przestrzeni ostatnich dni zostały zainicjowane w tej sprawie. Podstawowym problemem w opisanej sytuacji jest brak opłacenia domeny globalnej w terminie, a co za tym idzie, brak możliwości późniejszej (po wygaśnięciu domeny) zmiany danych abonenta domeny. Zmiana danych abonenta domeny, w tym zamian adresu e-mail przypisanego do domeny, w przypadku domen globalnych rządzi się innymi procedurami, niż w przypadku domen polskich czy domeny europejskiej. Tutaj regulatorem i "nadzorcą" jest ICANN, podmiot amerykański, którego akredytację na rejestrację domen posiada spółka NetArt Registrar Sp. z o.o. W przypadku domen globalnych, aby zmienić adres email, trzeba de facto zrobić cesję praw do domeny. Ale do cesji domena musi być aktywna, nie można przeprowadzić jej na wygasłej domenie. Dlatego, skoro z winy firmy, która pośredniczyła między abonentem domeny a nazwa.pl / NetArt Registrar Sp. z o.o., domena nie została odnowiona w terminie, w pierwszej kolejności należy dokonać opłaty za domenę, aby ją wznowić, a dopiero po wznowieniu, będzie możliwe wykonanie cesji domeny. Cesja jest tutaj dość szerokim określeniem, ale tak jak zostało to wspomniane, dla domen globalnych, zmiana adresu e-mail abonenta jest właśnie przeprowadzana przez procedurę cesji. Wszystkie te wyjaśnienia były przez nas wysłane do abonenta domeny e-mailowo. Prosimy o uważne zapoznanie się z korespondencją i w przypadku jakichkolwiek pytań - zachęcamy do kontaktu albo poprzez e-mail kontakt@nazwa.pl albo poprzez infolinię 801 33 22 33 / 22 454 48 10. Odnośnie dwuetapowej autoryzacji dostępu do Panelu Klienta, taka zmiana została wprowadzona przez nas z początkiem października 2020 r., informowaliśmy o niej e-mailowo wszystkich abonentów usług, zachęcając do aktualizacji swoich adresów e-mail w Panelu Klienta.
 22. PostgreSQL 13.1 na hostingu w nazwa.pl Uznaliśmy, że polowa grudnia to doskonały moment, aby wprowadzić kolejną nowość dla naszych użytkowników Od dzisiaj na serwerach nazwa.pl udostępniamy możliwość korzystania z baz danych PostgreSQL w wersji 13.1. Jakie możliwości daje PostgreSQL w wersji 13.1 dla użytkowników? Jedną z najistotniejszych zmian jest optymalizacja rozmiaru baz danych i wzrost ich wydajności dzięki deduplikacji wpisów indeksu B-drzewa. Bazy PostgreSQL 13.1 zajmują teraz mniej miejsca na dysku oraz w pamięci RAM. Przeprowadziliśmy wewnętrzne testy, które wykazały, że przy tabeli zawierającej 1.000.000 wierszy rozmiar indeksu bazy w wersji 12.5 wynosi ok. 28 MB, podczas gdy w przypadku wersji 13.1 jest to tylko ok. 9,7 MB. Różnica jest zatem trzykrotna, oczywiście na korzyść PostgreSQL 13.1. Innym istotnym usprawnieniem w "trzynastce" jest możliwość użycia posortowanych danych z wcześniejszej części wykonywanego zapytania do przyspieszenia realizacji dalszej jego części. Zachęcamy wszystkich użytkowników PostgreSQL do korzystania z wersji 13.1. Przeczytaj inne ciekawe informacje o PostgreSQL 13.1. na naszym blogu [link]
 23. VPS z Windows Server od dzisiaj w nazwa.pl! Chcesz korzystać z technologii .NET, ASP.NET i MS SQL? A może potrzebujesz swoich aplikacji CRM czy ERP pracując zdalnie? Dzięki Windows Server możesz realizować zdalnie wiele zadań, przy minimalnych nakładach finansowych w infrastrukturę. Każdy, kto zetknął się z tym systemem operacyjnym, docenia możliwość korzystania z niezbędnych "windowsowych" aplikacji, z każdego miejsca na świecie, gdzie tylko jest dostęp do Internetu. Dzięki zdalnemu pulpitowi z hostingu VPS korzystasz w taki sposób, w jaki korzysta się z komputerów stacjonarnych czy laptopów! Od dziś dla wybranych serwerów VPS z oferty nazwa.pl pojawia się możliwość instalacji systemu operacyjnego Windows Server, w jednej z 3 wersji: Windows Server 2012 Standard, Windows Server 2016 Standard, Windows Server 2019 Standard. Pamiętaj! W przypadku serwerów VPS w nazwa.pl masz możliwość zdecydowania nie tylko o liczbie rdzeni procesora (maks. 8), pamięci RAM (maks. 16 GB) czy limicie przestrzeni dyskowej (maks. 200 GB), ale możesz także określić, czy chcesz korzystać z procesorów taktowanych zegarem 2.2 GHz czy 3.3 GHz. W przypadku niektórych wymagających programów, tworzonych pod system Windows, może być to kluczowe! Coraz więcej aplikacji wymaga całodobowej dostępności online, zmienia się także sposób wykonywania pracy na tryb zdalny. Dzięki hostingowi VPS z Windows Server można obniżyć koszty infrastruktury IT, wykorzystując możliwości, które daje chmura obliczeniowa wysokiej dostępności stworzona przez nazwa.pl. Więcej informacji na temat nowej oferty na naszym blogu [link]
 24. W ramach wszystkich opcji hostingowych oferujemy środowisko Node.js w wersjach 10, 12, 14, 15. Wybór interesującej Cię wersji możesz wykonać z poziomu panelu zarządzania serwerem.
 25. Node.js i MongoDB na hostingu w nazwa.pl! Od dzisiaj Klienci nazwa.pl mogą korzystać z dwóch nowych technologii: środowiska Node.js oraz baz danych MongoDB. Node.js to środowisko, które umożliwia uruchamianie programów pisanych w JavaScript poza przeglądarką internetową, na poziomie serwera. Działa w oparciu o stworzony przez Google silnik V8, umożliwiając developerom tworzenie szybkich aplikacji, które uruchamiane są na serwerze, podczas gdy do przeglądarki wysyłany jest tylko wynik ich pracy. Dzięki możliwości skorzystania z aplikacji npm, na serwerach nazwa.pl można samodzielnie instalować i zarządzać pakietami, które są nam potrzebne. Node.js jest kolejnym interpreterem, który udostępniamy naszym Klientom na serwerach nazwa.pl. Wybór interpretera jest możliwy indywidualnie dla każdej domeny obsługiwanej na serwerze. Dzięki temu w ramach jednej usługi hostingowej mogą funkcjonować strony internetowe zbudowane zarówno w oparciu o PHP, jak i Node.js. MongoDB to nierelacyjna baza danych, której przeszukiwanie, dzięki zapytaniom opartym o JSON, jest bardzo proste i szybkie. Strony WWW stosujące MongoDB są wydajniejsze i szybsze niż te oparte o tradycyjne, relacyjne rozwiązania. Na hostingu nazwa.pl konfiguracja MongoDB nie różni się niczym, od konfiguracji takich baz danych, jak MariaDB czy PostgreSQL – całość konfiguracji realizowana jest przez panel zarządzania serwerem. W celu zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa usługi, dla każdego hostingu serwer MongoDB jest uruchamiany jako osobna instancja. Dowiedz się więcej, jak korzystać z Node.js [link] oraz z MongoDB [link] z naszego Centrum Pomocy.
×