Skocz do zawartości

cloudman

Użytkownicy
 • Zawartość

  15
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

O cloudman

 • Ranga
  Nowy użytkownik

Informacje osobiste

 • Firma
  nazwa.pl sp. z o.o.
 • Imię
  Tomasz

Informacje profilowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Kraków
 • Zainteresowania
  SysOps/DevOps, technologia cloud,
 1. W ramach wszystkich opcji hostingowych oferujemy środowisko Node.js w wersjach 10, 12, 14, 15. Wybór interesującej Cię wersji możesz wykonać z poziomu panelu zarządzania serwerem.
 2. Node.js i MongoDB na hostingu w nazwa.pl! Od dzisiaj Klienci nazwa.pl mogą korzystać z dwóch nowych technologii: środowiska Node.js oraz baz danych MongoDB. Node.js to środowisko, które umożliwia uruchamianie programów pisanych w JavaScript poza przeglądarką internetową, na poziomie serwera. Działa w oparciu o stworzony przez Google silnik V8, umożliwiając developerom tworzenie szybkich aplikacji, które uruchamiane są na serwerze, podczas gdy do przeglądarki wysyłany jest tylko wynik ich pracy. Dzięki możliwości skorzystania z aplikacji npm, na serwerach nazwa.pl można samodzielnie instalować i zarządzać pakietami, które są nam potrzebne. Node.js jest kolejnym interpreterem, który udostępniamy naszym Klientom na serwerach nazwa.pl. Wybór interpretera jest możliwy indywidualnie dla każdej domeny obsługiwanej na serwerze. Dzięki temu w ramach jednej usługi hostingowej mogą funkcjonować strony internetowe zbudowane zarówno w oparciu o PHP, jak i Node.js. MongoDB to nierelacyjna baza danych, której przeszukiwanie, dzięki zapytaniom opartym o JSON, jest bardzo proste i szybkie. Strony WWW stosujące MongoDB są wydajniejsze i szybsze niż te oparte o tradycyjne, relacyjne rozwiązania. Na hostingu nazwa.pl konfiguracja MongoDB nie różni się niczym, od konfiguracji takich baz danych, jak MariaDB czy PostgreSQL – całość konfiguracji realizowana jest przez panel zarządzania serwerem. W celu zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa usługi, dla każdego hostingu serwer MongoDB jest uruchamiany jako osobna instancja. Dowiedz się więcej, jak korzystać z Node.js [link] oraz z MongoDB [link] z naszego Centrum Pomocy.
 3. Cześć! Podstawowe pytanie, jak bardzo rozbudowana jest Wasza strona, że potrzebujesz do niej serwera VPS? Czy chodzi o konieczność zagwarantowania jakiś określonych zasobów do obsługi strony WWW, a może jest to kwestia konieczności posiadania nielimitowanych zasobów np. dla poczty e-mail (pod mailingi)? Hosting dostarczany przez doświadczonego usługodawcę zwalnia Cię z szeregu koniecznych do wykonania czynności, począwszy od dbania o stałą dostępność usług, ich aktualizację, a skończywszy na backup'ach, konfiguracjach, aktualizacjach. Chociaż w przypadku Windows Server mamy to środowisko graficzne, to i tak stawianie hostingu na Windows Server będzie trochę bardziej skomplikowane niż gromadzenie na takim serwerze lokalnych zasobów. Oczywiście, możesz outsourcingować chociażby utrzymanie serwerów DNS, ale znów wykraczasz poza to co chciałbyś osiągnąć. Jak to jest w kei nie wiem, ale w naszej firmie (nazwa.pl) masz obsługę całodobową przez e-mail i telefon, w przypadku każdej drobnej rzeczy możesz do nas w dowolnym momencie przedzwonić i nasi administratorzy zajmą się tematem. Mając serwer pod swoimi skrzydłami to do Ciebie w razie ewentualnego problemu będzie się dzwoniło Dlatego może lepiej, zamiast skazywać się niejako na konieczność dodatkowej pracy związanej z obsługą hostingu, zweryfikować jeszcze raz konieczne dla Was parametry usługi i sprawdzić, czy jesteście w stanie zmienić ten VPS na usługę, która dostarczy Wam to samo, ale na przykład w lepszym koszcie.
 4. uruchomienie aplkacji jak sie wylaczy

  Ciężko to stwierdzić bez aplikacji. Na pewno można napisać jakiś skrypt, który będzie badał daną aplikację i weryfikował jej "zachowanie" na określone "zaczepki". W przypadku braku odpowiedzi, będzie dokonywał jej restart. Na ogół można coś takiego zrobić dość prosto nawet jako skrypt basha, z wykorzystaniem komend systemowych.
 5. uruchomienie aplkacji jak sie wylaczy

  Jeżeli ma być automatyczny restart o określonej godzinie - wówczas najlepiej skorzystać z crona. Komendę musisz poszukać w zależności od swojego serwera gry i wrzucić ją do wykonania o określonej godzinie.
 6. uruchomienie aplkacji jak sie wylaczy

  Wszystko zależy jaka to aplikacja I co to znaczy, że nie jest uruchomiona - czy zawiesiła się czy w ogóle nie wystartowała. Jeżeli sam piszesz jakiś kod, możesz nakazać aplikacji stworzenie jakiegoś pliku, a następnie cronem badać, czy ten plik istnieje. Jeżeli go nie ma - wówczas start aplikacji. W takim wypadku jednak nie masz opcji związanej z restartem aplikacji. Jeżeli chcesz restartować zawieszoną aplikację powinieneś wiedzieć, jakie w trakcie pracy zwraca wartości i także cronem weryfikować to. Jeżeli nie ma zwrotu określonych wartości z aplikacji, wówczas restart.
 7. Zwiększamy limit pamięci RAM dla pojedynczego procesu PHP do 2 GB Limit pamięci RAM, którą można wykorzystać dla pojedynczego procesu PHP, stanowi dość często barierę, która uniemożliwia korzystanie z różnego rodzaju wymagającego oprogramowania na serwerach wirtualnych. W nazwa.pl przełamujemy kolejne granice, które mogły trapić użytkowników takich usług. To, co było dotychczas osiągalne głównie w przypadku serwerów VPS lub dedykowanych, wielkimi krokami wkracza w świat hostingu współdzielonego. Cloudhosting w nazwa.pl to uruchamianie poszczególnych usług dla naszych klientów na setkach serwerów jednocześnie, które są podzielone na wyspecjalizowane klastry dedykowane do obsługi stron WWW, poczty, baz danych, FTP, SSH czy zadań CRON. Dzięki takiej budowie naszej infrastruktury, każdy z klientów cloudhostingu w nazwa.pl ma dostęp do setek procesorów i terabajtów pamięci RAM, a ograniczeniem tego dostępu są wyłącznie parametry usługi hostingowej, z której korzysta. Ciągły rozwój naszej infrastruktury pozwolił nam na zaoferowanie tego, na co czekała duża grupa webmasterów, czyli podwyższenia limitu pamięci RAM dla pojedynczego procesu PHP uruchamianego na cloudhostingu do 2 GB. Warto przypomnieć, że w przypadku hostingu w nazwa.pl, usługi otrzymują gwarancję mocy w postaci co najmniej 4x vCPU oraz limit 8 GB RAM na procesy związane z obsługą WWW oraz nielimitowaną ilość zasobów potrzebnych do obsługi poczty i baz danych. Rozwiązania chmurowe przynoszą wiele korzyści związanych z możliwością efektywnego wykorzystania serwerów oraz skalowania mocy potrzebnej serwisom WWW na różnych etapach ich rozwoju. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na naszym blogu [link]
 8. Dedykowany adres IP lokalizowany geograficznie i Reverse DNS na hostingu w nazwa.pl W dniu dzisiejszym do oferty nazwa.pl wprowadziliśmy usługę Dedykowanego adresu IP lokalizowanego geograficznie. Ale to nie wszystko! Właściciele hostingu w nazwa.pl mogą od dzisiaj korzystać także z możliwości samodzielnego definiowania rekordu Reverse DNS (nazywanego w skrócie revDNS lub po prostu rekordem PTR) dla wykorzystywanego przez siebie dedykowanego adresu IP. Wprowadzenie do oferty możliwości korzystania z lokalizacji geograficznej dedykowanego adresu IP już nie tylko w Polsce, ale także w takich państwach europejskich, jak: Niemcy, Francja, Włochy, Hiszpania lub Wielkiej Brytania, oraz możliwości samodzielnego zdefiniowania rekordu revDNS (PTR) dla tego adresu IP w ramach hostingu współdzielonego, to ulepszenia wprowadzone przez nas w odpowiedzi na oczekiwania zgłaszane przez naszych Klientów. Posiadanie odpowiedniego wpisu Reverse DNS oraz lokalizacja geograficzna adresu IP w wybranym przez nas państwie nie tylko zwiększą reputację samej strony WWW, ale zwiększą również poziom doręczeń wiadomości e-mail, szczególnie do serwerów pocztowych lokalizowanych poza granicami Polski. Dedykowany adres IP lokalizowany geograficzne i Reverse DNS (PTR) dla adresu IP można zamówić do każdej usługi cloudhosting w nazwa.pl. Dodatkowe informacje przedstawiamy naszym blogu [link]
 9. Hosting + domeny dla 3 stron

  W ofercie nazwa.pl stworzyliśmy specjalne rozwiązania dla osób, które przy budowie strony chcą korzystać z CMS WordPress. Te rozwiązania to serwery linii CloudHosting WordPress, dysponujące przestrzenią dyskową od 100 GB wzwyż. W przypadku najtańszego serwera CloudHosting WordPress Start, o wspomnianej przestrzeni dyskowej 100 GB, jego koszt roczny wynosi 100 zł netto (w pierwszym roku - promocja), oraz 200 zł netto przy odnowieniu (w kolejnym roku). Dlaczego warto korzystać z cloudhostingu nazwa.pl dla stron tworzonych w oparciu o CMS WordPress? CloudHosting to unikalne rozwiązanie, dzięki któremu każdy użytkownik serwera otrzymuje m.in. gwarantowane zasoby jego mocy (4x vCPU 5 GHz), co można porównać do usługi serwera VPS. Jest to możliwe właśnie dzięki zastosowaniu technologii cloud. Chmura daje możliwość uruchamiania strony www na setkach serwerów ją tworzących. Dzięki temu, cloudhosting zapewnia niezmiennie najlepsze warunki do działania stron internetowych. Dodatkowo na serwerach nazwa.pl można korzystać z magazynów danych Redis i Memcached - wystarczy zainstalować do WordPress'a specjalną wtyczkę np. WP Total Cache i w ten sposób dodatkowo podnieść szybkość działania swoich stron. Zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą na stronie https://www.nazwa.pl/wordpress/ Wpisując kod rabatowy pe63-2792-2945 w swoim koszyku na stronie nazwa.pl można obniżyć koszt zakupu dowolnej usługi o dodatkowe 20% (także od cen promocyjnych)! W przypadku pytań - zapraszamy do kontaktu z naszym całodobowym Działem Obsługi Klienta poprzez e-mail: kontakt@nazwa.pl lub pod numerem infolinii 22 454 48 10 / 801 33 22 33.
 10. Nowe szczegółowe statystyki na hostingu w nazwa.pl! W dniu dzisiejszym wszyscy użytkownicy cloudhostingu w nazwa.pl otrzymali dostęp do nowego, bardzo przydatnego narzędzia, jakim są szczegółowe statystyki wykorzystania udostępnianych w ramach ich serwerów usług. Dzięki tym statystykom można sprawdzić już nie tylko ogólne, łączne charakterystyki wykorzystania np. czasu pracy procesora w ramach całego hostingu, ale również zweryfikować te informacje w podziale na takie usługi jak WWW, SSH, CRON, FTP, serwery pocztowe czy serwery bazodanowe. Przedstawiamy w nich szczegółowe informacje o ilości danych przesłanych przez poszczególne usługi, liczbie logowań do POP3/IMAP4, liczbie wysyłanych i odbieranych wiadomości e‑mail, a nawet o parametrach obciążenia pojedynczych baz danych założonych w ramach usługi hostingowej. Nie jest tajemnicą, że odpowiedni poziom optymalizacji stron WWW pozwala zyskać na ich szybkości działania. Nasze szczegółowe statystyki pozwalają weryfikować skuteczność wprowadzanych optymalizacji w sposób jednoznaczny i dokładny. Dokładny opis nowego narzędzia, które będzie na pewno przydatne dla webmasterów zajmujących się tworzeniem i zarządzaniem stronami WWW, dostępny jest na naszym blogu: https://www.nazwa.pl/blog/szczegolowe-statystyki-na-hostingu-w-nazwapl
 11. W przypadku nazwa.pl masz aż 30 dni na bezpłatne testy. W tym czasie sprawdzisz, czy usługa spełnia Twoje oczekiwania, a jeżeli czegoś w niej zabraknie - to po prostu, nie ponosząc żadnego kosztu, nie wykupisz tej usługi. 30 dni to dość dużo czasu na sprawdzenie działania hostingu i wyrobienie sobie zdania na jego temat. Może masz jakieś pytania związane z naszą ofertą? Chętnie na nie odpowiem.
 12. Zapraszam do skorzystania z oferty nazwa.pl. Czytając Twoje wymagania mogę zaproponować Ci serwer CloudHosting Start w cenie 100 zł netto / rok (promocja w pierwszym roku, a po pierwszym roku 200 zł netto / rok). Usługi nazwa.pl świadczone są w technologii cloudhostingu, której nie oferuje żadna inna firma w Polsce. Przewaga cloudhostingu na standardowym hostingiem (tym "tradycyjnym", z którego dotychczas korzystałeś, lub który oferują wymienione przez Ciebie firmy) to przede wszystkim większa szybkość działania, skalowalność zasobów oraz reakcje na awarie w ułamkach sekund. Trochę informacji na temat samej technologii przeczytasz na stronie https://www.nazwa.pl/cloudhosting/ Serwer CloudHosting Start jaki Tobie proponuję ma pojemność 100 GB. Wspomnę tylko, że wszystkie serwery hostingowe w nazwa.pl chronione są zabezpieczeniami anty-DDoS, IPS i WAF, które skutecznie filtrują cały "niepożądany" ruch, jaki mógłby być kierowany do Twoich stron WWW. Przenosząc strony do nazwa.pl - cały proces migracji wykonamy za Ciebie. Możesz zdecydować o tym już podczas zakupu serwera. Migrację wykonuje nasz zespół administratorów, w terminie, który jest z Tobą uzgadniany (na ogół robimy to w nocy, aby zminimalizować jakieś przerwy w działaniu Twoich stron). Jeżeli zdecydowałbyś się na usługę nazwa.pl, przesyłam Tobie specjalny kod rabatowy, który pozwoli na obniżenie kosztu usługi w pierwszym roku o dodatkowe 20%: pe63-2792-2945 Zachęcam też do transferu domen do nazwa.pl, dzięki czemu będziesz mógł korzystać z pakietu "Bezpieczna domena", w skład którego wchodzą usługi takie jak zabezpieczenie DNSSEC (uniemożliwia wykorzystanie domeny przez cyberprzestępców), technologia Anycast (przyspiesza działanie Twojej strony WWW), certyfikat SSL (z gwarancjami), automatycznie konfigurowane zabezpieczenia SPF, DKIM i DMARC (zabezpieczają pocztę elektroniczną przed podszywaniem się pod Ciebie). Gdybyś miał jakieś pytania w odniesieniu do usług nazwa.pl - zapraszam do kontaktu również przez priv!
 13. redirect 301 bez hostingu na home.pl

  To co można zrobić w strefie DNS domeny, o ile usługodawca oferuje możliwość edycji strefy DNS, to ustawienie rekordu CNAME w postaci: www.domena.com. IN CNAME www.inna-domena.com. Nie jest to jednak redirect tylko alias. Redirect można zrobić tylko na poziomie virtualhosta w konfiguracji serwera, lub na poziomie .htaccess.
 14. Cześć, Jeżeli potrzebujesz 10 skrzynek e-mail, o pojemności min. 20 GB każda, zaproponuję Tobie Hosting Cloud Biznes 500 GB od nazwa.pl. Jest to rozwiązanie, w którym co prawda określamy wielkość konta e-mail, ale.... minimalną Otóż minimalnie konto email może mieć 1 GB, a maksymalnie - tyle ile potrzebujesz, w ramach dostępnej przestrzeni dyskowej na założenie takich skrzynek. Na serwerze Hosting Cloud Biznes masz aż 250 GB do wykorzystania tylko na pocztę, w dowolnej konfiguracji (rozmiar/skrzynka/ilość skrzynek). Koszt serwera to 400 zł netto. Szczegóły są na stronie: https://www.nazwa.pl/hosting/ Jeżeli masz serwer w innej firmie, możemy wykonać migrację zarówno strony www, jak i poczty. Szczegóły w tym temacie ustalasz z naszym technikiem, który skontaktuje się z Tobą, jeżeli wyrazisz chęć, aby to nasza firma wykonała takie przeniesienie danych. Tomek [nazwa.pl]
 15. konto DA , rekord A + dns IP wlasne

  Jeżeli chcesz tylko przekierować tylko wybrane rekordy DNS domeny na określony IP - nie potrzebujesz konta reseller czy konta hostingowego. Wystarczy utrzymanie domeny w firmie, która zapewnia Tobie możliwość konfiguracji strefy DNS domeny w oparciu o udostępniane swoje serwery DNS. nazwa.pl oferuje w ramach utrzymania domeny usługę edycji strefy DNS domeny (utrzymanie DNSów). Jeżeli potrzebujesz przestrzeni dyskowej, aby na takim serwerze uruchomić sobie prywatną chmurę i serwer WWW, i dlatego potrzebujesz Direct Admin - to najlepszym rozwiązaniem byłby VPS. Najtańszy VPS w nazwa.pl to koszt 10 zł netto / m-c. Do tego dochodzi koszt licencji Direct Admin też 10 zł netto / m-c. Gdybyś był zainteresowany, daj znać przez PW, prześlę Tobie kod obniżający koszt usługi w pierwszym okresie abonamentowym o dodatkowe 20%.
×