Skocz do zawartości

go4mail

Użytkownicy
 • Zawartość

  5
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

O go4mail

 • Ranga
  Nowy użytkownik

Ostatnio na profilu byli

953 wyświetleń profilu
 1. Witam, Dotychczas korzystalem z prostych hostingów które niestety zaczynają się być nieopłacalne. Z tego powodu zastanawiam się nad VPS. Poszukuję oferty dla 11 domen, około 300GB danych (dużo plików graficznych) i nawet 80GB na bazy danych. Ruch nie jest jakoś wybitnie duży (<10000 uu dziennie). Nigdy nie miałem do czynienia z własnym serwerem innym jak localhost, dlatego chciałbym spytać czy CPanel lub coś podobnego jest dostępne i czy wystarczy do administracji takiego serwera, czy raczej potrzebuje się mocno podszkolić (jeśli tak to gdzie?)? Jeszcze jeden temat - czy są dostawcy dający umowę niezmienność cen na dwa - trzy lata? Może być w formie przedpłaty całości na raz, ale przy pewności że nie znikną z rynku w tym czasie i serwery będą niezawodne i stabilne w czasie umowy. Z góry dziękuję za pomoc i odpowiedzi. Pozdrawiam
 2. Witam, poszukuję hostingu dla plików graficznych i dużej bazy danych (grubo powyżej 1GB). Przy okazji bym chciał przenieść wszystkie moje domeny w jedno miejsce. Wymagane parametry tak ja w tytule: Minimum 150GB przestrzeni dyskowej; Minimum 5 kont pocztowych (łącznie, nie na domenę) Pojemność bazy danych bez większych ograniczeń (minimum 5GB) Brak ograniczeń kotwiczenia domen (obecnie 20 i tak z roku na rok przybywa :-) ) Serwisy nie mają jakiegoś wybitnego obciążenia - jeden serwis ma między 2k a 11k odwiedzi dziennie (a w sumie to zapytań do MySQL przez apkę mobilną), reszta to ruch marginalny do kilku wejść dziennie. Proszę o oferty na priv lub jako post. Z góry dziękuję :-)
 3. Witam, rozpoczynam poszukiwania dwóch ofert które obejmowałaby następujące cechy: Pojemność 100 GB lub 250 GB - bez rozdzielania na maile i przestrzeń ftp/http Brak ograniczeń w ilości domen (obecnie 10 i co jakiś czas się poszerza) Brak ograniczeń transferowych Brak ograniczenia pojemności oraz ilości baz danych MySQL Polska faktura VAT Możliwa późniejsza bezstresowa rozbudowa do wyższych pojemności (nawet kilka-kilkadziesiąt TB) lub całkowita migracja na VPS/dedyka. Zależy mi również na tym, żeby co dwa trzy lata nie zmieniać kolejny raz dostawcy usługi. Istotne jest również aby usługa była stabilna i dostępna ciągle. Tak jak na wstępie napisałem - na razie zaczynam poszukiwania. Proszę o oferty, za co z góry bardzo dziękuję. Pozdrawiam
 4. Moc do parsowania DOM

  Intel Core2Duo 2.0Ghz, 2x2GB RAM DDR2-5300, SSD Kingston 40GB SATA2, Inter Gigabit Ethernet LAN zintegrowany z mobo chyba firmy ASRock. A dieslem mnie zraniłeś. 1998 BMW E39 535i M62B35 z azotem na codzień, w wakacje przepędzam złe myśli 1999 Ducati Monster 900. Ale na zakupy wystarcza ;-) IP musi być stałe nie koniecznie polskie. Może być wirtualizacja. Jeden skrypt jest wywoływany nie częściej niż co 2 minuty,czyli nie więcej jak: 100 zapytań na sekundę i/lub minutę 3000 zapytań na godzinę. Statystyki dla pojedynczego zapytania zawierają się w przedziałach: Czas pracy: od 1 do 112 sekund (jak zaczyna zarzynać mi machinę to i zdarza się infinita ;-) ale to wynika z zarżnięcia komputera oraz łącza; Ilość zapytań do sql SELECT: 6; Maksymalna ilość wpisów do sqla INSERT: 4; Technologia: PHP + Simple HTML DOM + jQuery. Obecnie skupiam się na optymalizacji. Kod już chyba z dwa razy przepisałam. Co znaczy że mam zrobić cluster? Mowa o połączeniu domowych komputerów czy kilku VPS'ów?
 5. Moc do parsowania DOM

  Witam. Napisałam aplikację do parsowania pewnych treści w necie. Dane są wyszukiwane w określonych serwisach (około 100). Obecnie działa to na lokalnym komputerze (2Ghz, 4GB, dysk ssd) gdzie postawiłam ubuntu z lampem i używam cron'a. Ale wydajność jest słaba bo korzystam z LTE - niby 100Mbps i dobry zasięg, ale wieś to wieś. Zastanawiam się ile mogę otrzymać za minimalną ilość gotówki ;-) Poszukuję serwera który miałby: Określony adres IP (aby dodać do listy wyjątków dopuszczonych do bazy danych na serwerze aplikacji); Sporej wydajności - nie wiem czy potrzebuję dedyka, ale aplikacja potrafi obciążyć mój komputer do granic możliwości w trybie ciągłym. Możliwie najlepszego stosunku mocy do ceny. Możliwości wynajęcia serwera zarówno na miesiąc jak i na rok - nie wiem czy aplikacja się "sprzeda" i będę na niej zarabiała a nie chciałabym się wiązać kontraktem na wynajem mocy obliczeniowej czy czegoś takiego. Bardzo proszę o rozsądne oferty - jestem studentką i budżet jest dość ograniczony ;-) - ale z drugiej strony nie będę się obawiała kubła zimnej wody. Z góry dziękuję za pomoc.
×