Skocz do zawartości

BigTom

Użytkownicy
 • Zawartość

  5
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

1 obserwujący

O BigTom

 • Ranga
  Nowy użytkownik
 1. Serwer VPS

  1) Jak zainstalujesz Javę to pliki jar odpalisz 2) Oczywiście że ma dostęp do internetu, przecież o to chodzi; ma publiczny adres IP. 3) Ma tryb graficzny, takie Windows 7 + kafelki z 8 4) google Pozdr
 2. Napiszę wnioski które mam na dziś bo może się komuś przydać: - wykupiłem VPSa z Windows 2012 Server w OVH - tanio, po małych kłopotach z lagami już jest stabilnie, jest z przodu firewall - okazało się że firewall jest mocno ograniczony, tylko 20 prostych reguł - szukając dalej znalazłem bardziej rozbudowane hostingi, ale dużo drożej I nagle bum: trafiłem na Dome9, i moje problemy się rozwiązały! Jest to świetne narzędzie do zarządzania wbudowanym w OS firewallem, czy to Windows czy Linux. W kilka minut skonfigurowałem w niesamowicie wygodny sposób narzędzie do zarządzania ruchem na hostach, bez zależności od firewalli w DC. Polecam jako rozwiązanie budżetowe, nie trzeba dłubać w systemach ale mamy to gotowe, instalując tylko agenta.
 3. U mnie OVH przysłało maila od razu i serwer był za moment.
 4. Do tej pory kolokowałem własne fizyczne serwery, ale niestety zdarzają się awarie dysków czy zasilaczy i potem zamawianie gratów, umawianie wizyt, etc. O tyle było fajnie, że mogłem przy serwerze postawić własnego mikrotika i temat firewalla był załatwiony. Za VPS mogę dać do 200zeta. Rozważam też dedyka, ale jak to wygląda od strony usługodawcy: jak szybko podmieniają sprzęt, jakie jest wsparcie przy odtwarzaniu? To chyba tylko w wariancie z lokalizacją w PL. VPS to jak dla mnie mniejszy kłopot.
 5. Witajcie Jestem tu nowozarejestrowany, ale przeczytałem już wiele postów i cenię sobie to forum jako źródło wiedzy praktyków. No dobra, a pytanie mam takie: Jaki możecie polecić hosting dla parametrów jak poniżej: - typ hostingu: VPS - OS: Windows 2012 Server - zarządzalny firewall (nie chcę wystawiać windowzy bezpośrednio na świat) - opcja 150-200GB przestrzeni dyskowej, moze być SATA/SAS - idealnie z szybkim transferem do PL Dzisiaj testuję OVH, bo tam spełnione są powyższe kryteria, choć nie jestem do końca zadowolony bo: - przycina mi sesje RDP (kilkusekundowe lagi) - firewall jest bardzo prymitywny i ma limit 20 reguł - bo to jest francuskie PS. musi być windows bo piszę i hostuję usługowo aplikacje w .NET Niektóre oferty oferują windows i np. 50GB przestrzeni dyskowej co jest jakimś nieporozumieniem. Dzięki za podzielenie się doświadczeniami.
×