Skocz do zawartości

Pochmurny

Użytkownicy
 • Zawartość

  1
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

1 obserwujący

O Pochmurny

 • Ranga
  Nowy użytkownik
 1. Damian się nie chwali, ale dziś "8am California time" odpalił wersję alpha VirtKicka, gdzie przez 30min można pobawić się działającym projektem tzn. tworzyć(dostajemy do wyboru kilka opcji różnej mocy VM oraz kilka dostępnych obrazów systemu)/startować/stopować/pauzować/restartować wirtualne maszyny, pobawić się "live" systemem na działającej VM via konsola VNC etc. Z numeru mojej wirtualnej maszyny wnioskuję, że byłem już blisko 150 testerem. Ta wersja nie jest raczej publiczna (zapewne ze względu na jeszcze dość wczesny build VirtKicka, popularność środowiska testowego jak i ograniczenia sprzętowe serwera testowego), więc z przyzwoitości nie udostępniam linka. Zarejestrujcie się do newslettera, to być może otrzymacie dostęp. Link był też wrzucany na IRCu (freenode #virtkick).
 2. Pomoc w doborze antywirusa

  Ja ze 3-4 lata temu miałem sytuację, gdzie na Win XP odpalając stronę w Chrome jakiś JSowy syf próbował coś pobrać i odpalić metodą Drive-by download. W tym czasie miałem dwa programy antywirusowe na kompie. Comodo Internet Security (ten głównie ze względu na ogniomurek, ale też miał wbudowany jakiś antywirus który jednak zawsze wydawał mi się dodatkiem na siłę) i Avira. Wynik próby zarażenia był ciekawy, ikonka Aviry w trayu pokazywała zamkniętą parasolkę (czyli antywirus został jakoś bez mojej wiedzy wyłączony), a antywirus Comodo zaczął rzucąć informacjami co i dlaczego zablokował i pytał czy zapisać bądź nie zapisywać, oraz czy odpalić lub zablokować odpalenie podejrzanych plików. Od tamtej pory oczywiście obowiązkowo ADB+/NoScript, a gdy muszę wejść na jakąś dziwną stronę, która do działania obowiązkowo wymaga JS/Flasha to wbijam via remote desktop na Kimsyfa z Ubuntu na pokładzie i dopiero z tej miejscówki działam. Jak Ubuntu polegnie, to zaoram go w 60sec.
 3. Darmowy VPS? czy to możliwe?

  Jeżeli ktoś z czytających chciałby podszlifować swoje umiejętności w dziedzinie administracji serwerami linux i przy okazji hobbystycznie uruchomić taki mikroprojekt udostępniania darmowych VPSów to ja chętnie z taką osobą pogadam, a może coś ciekawego się z tego urodzi. Zapraszam GG: 50809493
×